Rusko – Litva 3:0 (kon.) | Poľsko – Fínsko 5:0 (kon.) | Rakúsko – Albánsko 2:1 (kon.)
Maďarsko – Chorvátsko 1:1 (kon.) | Nemecko – Anglicko 2:3 (kon.)
Rakúsko
2:1 (2:0)
Albánsko
cz Sobota 26.03.2016, 17:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Medzinárodné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou další mezistátní přípravné zápasy a my budeme sledovat duel mezi Rakouskem a Albánií. Favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek.

Rakousko ladí formu před blížícím se evropským šampionátem, kam se probojovalo. Poslední duel hrálo Rakousko v listopadu, kdy hostilo Švýcarsko. Zajímavý duel nakonec zvládli lépe hosté, kteří v Rakousku vyhráli 2:1.

Albánie se na evropský šampionát neprobojovala. Hosté sehráli v listopadu dva zápasy, když nejdříve remizovali s Kosovem a poté remizovali s Gruzií. Oba dva duely skončily nerozhodně 2:2.

Poslední vzájemné zápasy

Albánie – Rakousko 0:1
    Rakousko – Albánie 3:0
    Albánie – Rakousko 1:2
    Rakousko – Albánie 5:0

Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

1

1
    Domácí začali poklidnou kombinací na své polovině. Nutno dodat, že Rakousko hraje v červených dresech, hosté v bílých.

2
    David Alaba se hned vydal dopředu, ale byl faulován.

3
    A po dlouhém nákopu se ve vápně k míči dostal Janko, ale z úhlu brankáře nepropálil! Roh pro Rakousko.

3
    Po zásahu hostujícího hráče je tu druhý roh pro domácí.

4
    Po rohu pálil Alaba, který trefil ve vápně postaveného Janka, ale od něj se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.

6
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    A domácí jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0. Po hezké kombinaci se do vápna se štěstím prodral MARC JANKO, který v zakončení zachoval chladnou hlavu a překonal Berishu.
    6. JANKO - 1:0

8
    Domácí jsou při chuti, hlavně tedy Janko, který se po dalším centru dostal do zakončení, ale na Berishu tentokrát nevyzrál.

10
    Hosté se zatím pouze brání a směrem dopředu ještě nic nevymysleli. Začátek zápasu jasně patří Rakousku.

11
    Poprvé se hosté vydali dopředu a hned vybojovali rohový kop. Dočkáme se vyrovnávací branky?

12
    K hlavičce se dostal Mavraj, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a od své branky bude rozehrávat Almer.

14
    A po bleskové akci je to 2:0! Domácí brankář Almer odkopával míč, hostující zadáci to vůbec nezvládli a ani jeden se ke kulatému nesmyslu nedostal, toho dokonale využil MARTIN HARNIK, který šel sám na Berishu a toho pohodlně překonal.
    14. HARNIK - 2:0

16
    Domácí na trávníku stále dominují, stále se tlačí dopředu a nutno dodat, že hrají opravdu skvěle. Albánci zatím vůbec nestíhají.

17
    Po další krásné kombinaci se k hlavičce dostal Junuzovič, ale měl to hodně těžké a branku trefit nedokázal.

19
    Domácí jsou stále u míče, ale nyní kombinují daleko od branky, kterou střeží Berisha.

21
    V úvodních dvaceti minutách jsme viděli hned dvě branky, Rakousko tak vede nad Albánií zcela zaslouženě 2:0.

22
    Roh pro hosty.

23
    Po rohu se k míči dostal Bekim Balaj, ale poslal ho jen doprostřed branky, kde byl připravený Almer.

24
    Zajímavá standardní situace pro domácí, přesně z rohu velkého vápna.

25
    Ale nic z toho nebylo, míč skončil v zámezí a rozehrávat tak bude Berisha.

27
    Tempo hry malinko opadlo. Domácí už nikam tolik nepospíchají, což je zcela pochopitelné, protože úvodních dvacet minutek odehráli ve velkém tempu.
    Marc Janko je zatím hodně aktivní. Prosadil se už v šesté minutě a byla to jeho šestadvacátá trefa v reprezentaci.

29
    Albáncům se zatím směrem dopředu vůbec nedaří. Domácí lehce získávají a míč a vymýšlí na polovině hostů.

31
    Prvních třicet minut je za námi. Uvidíme, čeho se v prvním poločase ještě dočkáme.

32
    Rohový kop pro Rakousko.

33
    K hlavičce se dostal Dragovič, ale jeho pokus byl nepřesný a stav zápasu se tedy stále nemění.

35
    Další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

37
    Domácí vybojovali svůj čtvrtý rohový kop.

38
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a domácí Rakousko tedy vede nad Albánií stále o dvě branky.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minutek a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

42
    Domácí hráč se prodral do vápna a po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.

44
    Domácí kombinují a nikam nepospíchají. První poločas se už pouze dohrává.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Domácí celek do zápasu vlétl jako uragán a už ve 13. minutě vedl 2:0, když se trefili Janko a Harnik. Domácí byli jasně lepší, hosté nic nevymysleli a Rakousko tak vede zcela zaslouženě.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas brzy začne.

46

46
    Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

47
    Ze svého třetího rohu ale hosté nevymysleli vůbec nic, takže stále prohrávají o dvě branky.

48
    Albánie právě vstřelila branku!
    A hosté se opět vydali dopředu a tentokrát je z toho dokonce branka, takže Albánie snižuje na 1:2. Po kolmé přihrávce šel sám na brankáře ERMIR LENJANI, který ho povedenou dělovkou nekompromisně propálil.
    48. LENJANI - 2:1

50
    Hosté pokračují ve zlepšeném výkonu a opět se tlačí dopředu.

51
    Rakousko se ale v pohodě ubránili, je u míče a hráči se snaží uklidnit hru.

53
    Domácím se ve druhém poločase tolik nedaří, jako v tom prvním. Vázne jim hlavně kombinace.

55
    Žlutou kartu dostává Kace (Albánie).

56
    Rohový kop pro domácí.

57
    Junuzovič se dostal do vápna, nakonec až na roh malého vápna, ale jeho zakončení, nebo možná to byla přihrávka, přesná nebyla.

59
    Po dalším centru musel zasahovat Berisha, ale zvládl to skvěle a před dotírajícím protihráčem míč sebral.

61
    Posledních třicet minutek mají hosté na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali. Je jasné, že to bude ještě zajímavé.

63
    Kombinační akci Albánie ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

65
    Tempo hry výrazně opadlo. Hraje se především uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme.

68
    Domácí kontrolují své vedení, ale směrem dopředu se jim už nedaří tak, jako v prvním poločase.

70
    Dvacet minutek, tak uvidíme, čeho se v závěru zápasu ještě dočkáme a jak tento přípravný zápas nakonec skončí.

72
    Hosté přidali a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim na polovině Rakouska příliš nedaří.

74
    Snažení Albánie skončilo útočným faulem, takže na tahu jsou domácí fotbalisté, kteří nikam nepospíchají.

76
    Rohový kop pro Albánii.

77
    Z rohu ale hosté nic nevytěžili a stále tak prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem. V závěru utkání to bude ještě hodně zajímavé.

79
    Hostující Kace zajel do Dragoviče a vyfasoval žlutou kartu, protože je to dnes už druhá, následuje karta červená.
    79. Červená karta po 2. žluté

81
    V deseti to budou mít hosté opravdu velmi těžké, nutno ale dodat, že Kace vyfasoval červenou kartu zcela zaslouženě, protože dnes předvedl už několik ostrých zákroků.

83
    Hosté ale bojují a snaží se vyrovnat, jenže domácí dnes velmi dobře brání.

85
    Domácí se dostali do přečíslení, ale nezvládli to podle představ a vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

87
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Alaba, přichází Schöpf.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+3
    Domácí drží míč a kombinují na polovině Albánie.

90+4

Je dobojováno. Rakousko potvrdilo roli favorita a nakonec porazilo Albánii 2:1. Domácí o svém vítězství rozhodli hned na začátku, kdy se dostali do vedení 2:0. Hosté po změně stran snížili, ale nic víc už nevymysleli a Rakousko tak zcela zaslouženě vyhrálo.

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty. (19:25:28)