Cetkovská – Watson 0:2 (kon.) | Cibulková – Larsson 2:1 (kon.)
Čepelová – Vesninová 0:2 (kon.) | Bouchard – Hradecká 1:2 (kon.)
Heather Watson
Heather Watson (WC)
2
6 6
cz Streda 23.03.2016, 16:13WTA Miami - Miami Open presented by Itaú (tvrdý povrch) • 1. kolo

Petra Cetkovská si na turnaji v Miami zahrála jen necelou hodinu, když po setech 1:6 a 0:6 podlehla velmi dobře hrající Britce Heather Watsonové, která tak postupuje do druhého kola. Petra se dnes trápila především na podání, když si udržela jen jedno ze svých šesti podání a připsala si také šest dvojchyb. Toho dokonale využila mladá britská hráčka, který velmi rychle vyprovodila Cetkovskou z kurtu.

Heather Watsonová se utká ve druhém kole s Američankou Sloane Stephensovou.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (17:06:20)

Konec zápasu

0:6
    Dlouhá výměna od základní lajny ukončuje zápas. Petra znovu netrefuje z dobré pozice kurt a připisuje si tak porážku.

15-40
    Petra Cetkovská se ještě brání nechytatelným returnem do protipohybu soupeřky.

0-40
    Tři mečboly po nevráceném prvním podání od Watsonové.

0-30
    Další nevynucená chyba české hráčky. Její bekhend končí v autu.

0-15
    Heather Watsonová podává na ukončení zápasu. První bod jde na stranu právě Britky, když Petra poslala return druhého podání daleko vedle kurtu.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Heather Watsonová.

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:5
    Dvojchybou znovu ukončuje Petra Cetkovská svůj gem a Heather Watsonová může při svém podání završit druhý set.

15-40
    Také další fiftýn jde pro Watsonovou, když Petra hraje jen do autu.

15-30
    Nyní si již Watsonová došla pro kratší úder a zakončuje do volného místa na kurtu.

15-15
    Return britské tenistky zastavila páska.

0-15
    Petra začíná svůj podávací gem dvojchybou.

0:4
    Heather Watsonová si s přehledem drží své podání a je dva gemy od postupu do druhého kola.

15-40
    Nyní však česká hráčka přetáhla return, který končí až za základní lajnou.

15-30
    Skvělý úder Watsonové, který však končí jen těsně vedle lajny. Cetkovská se tak dostává do gemu.

0-30
    Bekhendovou výměnu ukončila chyba Petry do sítě.

0-15
    Watsonová bude podávat na další potvrzení brejku ve druhém setu. Při luxusním vedení 3:0. První bod jde na stranu Britky, když její podání Petra nechytla.

0:3

0:3

0:3
    Dvojchybou ukončuje tento gem Petra Cetkovská a přichází tak i o své druhé podání ve druhém setu.

30-40
    Také Watsonová však netrefila dobře return a ten letí jen do diváků.

15-40
    Petra netrefila dobře míček a ten končí mimo kurt. Dva brejkboly pro Watsonovou.

15-30
    Eso Petry Cetkovské.

0-30
    Vítězný úder Watsonové po lajně a nadějné vedení při podání české hráčky.

0-15
    Skvělá hry britské hráčky. Nyní donutila českou tenistku k úderu jen do sítě.

0:2
    Heather Watsonová si drží i své další podání, když forhend Petry Cetkovské končí jen v síti.

30-40
    Eso pro Heather Watsonovou v důležitý moment.

30-30
    Watsonová sice rozběhala Petru, ale vítězný úder Britky končí v autu. Je srovnáno.

15-30
    Také první dvojchyba pro britskou hráčku.

0-30
    Příliš dlouhý return předvedla Petra a rychlé vedení pro Watsonovou.

0-15
    Také Heather Watsonová jde na podání ve druhém setu a podává na potvrzení brejku z prvního gemu. První fiftýn jde na konto Britky, když Petry hraje jednoduchý úder do sítě.

0:1
    Bekhendovou výměnu ukončuje úder Petry Cetkovské do autu a Watsonová tak bere české hráčce znovu první podání v setu.

30-40
    Dlouhou výměnu ukončuje až úder Petry do autu a je z toho znovu brejkbol.

30-30
    Úder z returnu končí jen těsně v autu.

15-30
    Úder po lajně poslala česká tenistka jen do sítě.

15-15
    Nyní však chybuje také Watsonová a je vyrovnáno.

0-15
    Ve druhém setu začíná na podání česká hráčka. První fiftýn jde na konto Watsonové, když česká tenistka poslala příliš dlouhý úder.

0:0

1:6
    Nyní už česká hráčka poslala forhendu jen do koridoru pro čtyřhru a tím ukončuje první, velmi rychlou, sadu.

30-40
    Cetkovská poslala úder přesně na lajnu a oddaluje konec prvního setu.

15-40
    Dlouhou výměnu ukončuje vyhozený úder české hráčky a to znamená dva setboly pro Heather Watsonovou.

15-30
    Nyní však česká hráčka zatlačila returnem a donutila soupeřku k chybě.

0-30
    Heather Watsonová musela přes druhý servis, ale ani ten česká hráčka nevrátila na polovinu soupeřky.

0-15
    Cetkovská returnuje jen do sítě.

1:5
    První gem pro Petra Cetkovskou. Return soupeřky se nedostal ani k síti. Nyní však může Watsonová ukončit první set při podání.

40-0
    Petra si skvěle počkala na vysoký míč od soupeřky a poté smečuje do volného místa.

30-0
    Watsonová znovu neudržela úder v kurtu a je z toho nadějné vedení pro Petru.

15-0
    Cetkovská podává na odvrácení nepopulárního kanára. První bod si bere pro sebe Cetkovská, když forhend Watsonové končí mimo kurt.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Petra Cetkovská.

0:5

0:5
    Další čistá hra pro britskou hráčku a pohodlné vedení v prvním setu 5:0. Cetkovská je nyní ve velké krizi a půjde podávat na prodloužení prvního setu.

0-40
    Petra se trápí. Její return zastavuje znovu páska. Tři gemboly.

0-30
    Ani další úder české tenistky se nedostal na stranu soupeřky.

0-15
    Přímý bod z podání pro britskou hráčku.

0:4
    Nyní navíc Petra vyhazuje jednoduchý úder mimo kurt a velmi lehce přichází o svůj servis.

0-40
    Další dvojchyba. Obrovská chyba české hráčky. Tři brejkboly.

0-30
    Druhá dvojchyba pro českou hráčku a problémy i při druhém podání.

0-15
    Petra Cetkovská jde podávat na získání svého prvního gemu v zápase. První fiftýn jde na konto britské hráčky, když poslala vynikající return.

0:3

0:3

0:3
    Eso na závěr třetího gemu prvního setu. Heather Watsonová tak potvrzuje brejk a jde do vedení o tři gemy.

30-40
    Petra Cetkovská nyní rozběhala soupeřku a donutila jí k chybě z forhendu.

15-40
    Watsonová musela přes druhý servis. Toho však Cetkovská nevyužila a hraje úder jen do sítě. Dva gemboly na potvrzení brejku.

15-30
    Watsonová také neudržela míček v kurtu a posílá ho až za základní lajnu.

0-30
    Dlouhou výměnu od základní lajny ukončuje až další chyba české hráčky, která trefuje jen síť.

0-15
    Cetkovská returnuje jen mimo hrací plochu.

0:2
    Nyní si již Petra nepohlídala úder a ten končí mimo hřiště a přichází tak hned o svůj první servis.

40-A
    Skvělý vítězný úder po lajně od britské hráčky a další brejkbol.

40-40
    Dlouhou výměnu ukončuje až chyba Britky a přichází tak o možnost vzít Petře podání.

30-40
    Nyní však agresivní tenis vyšel a míček skončil na lajně.

15-40
    Dva brejkboly pro Watsonovou. Cetkovská vyhodila svůj úder do autu.

15-30
    Také Watsonová chybuje. Její forhend končí jen v pásce.

0-30
    Watsonová zatlačila soupeřku dlouhým úderem a nakonec výměnu ukončuje úderem za síť.

0-15
    Také Petra jde poprvé v zápase na podání. První bod bere po dvojchybě Britka.

0:1
    Watsonová si rozběhala soupeřku a míčkem mimo dosah české hráčky si drží první své podání a jde do vedení.

40-A
    Watsonová výborně doběhla krátký úder od Petry za síť a ještě ho dokázala umístit do rohu kurtu.

40-40
    Nyní však Petra neudržela return v kurtu a je z toho shoda.

40-30
    První gem a první brejkbol pro českou hráčku po nevynucené chybě soupeřky.

30-30
    Watsonová musela přes druhé podání. Toho využila česká hráčka a dvěma údery k lajně získává bod.

15-30
    Nyní však Češka poslala svůj úder jen do sítě.

15-15
    Bekhendovou výměnu vyhrává Cetkovská a srovnává v první gemu.

0-15
    Na podání v zápase začíná britská hráčka. První fiftýn jde na konto právě podávající hráčky, když prohodila Cetkovskou na síti.

0:0

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo jedna. Po krátkém rozehrání může zápas začít. První na podání půjde britská tenistka.

Vzájemná bilance

Hráčky se střetly již dvakrát. Oba zápasy jsou však již před dlouhou dobou. V roce 2011 se na tvrdém povrchu v New Havenu radovala po dvou setech česká tenistka. Také o rok později na antuce v portugalském Estorilu přehrála Petra soupeřku ve dvou setech.

Heather Watsonová

Heather Wansonová je na 69. příčce ve světovém žebříčku a bude tak dnes jednoznačně favoritkou. Britská hráčka má již na kontě titul z této sezony. V úvodu března se mohl radovat z úspěchu v mexickém Monterrey, kde vyřadila mimo jiné třeba Caroline Woznickou ve čtvrtfinále nebo si poradila ve finále s Belgičankou Kirsten Flipkensovoou. V minulém týdnu se také představila na turnaji v Indian Wells, kde ale po třísetové bitvě podlehla ve druhém kole Rumunce Niculescové.

Petra je ve světovém žebříčku až na 132. pozici, ale byla již i na 25. místě. Cetkovská odehrála v tomto ročníku pouze dvě utkání, když na gransdslamu v Austrálii prohrála v prvním kole se Sabine Lisickou ve dvou setech. Také v Indian Wells se Petře nedařilo. V úvodním zápase narazila na Denisu Allertovou, která jí dovolila za dvě sady jen jeden gem. Podaří se Petře dnes s porazil lépe v žebříčku postavenou protihráčku?

Dobrý středeční podvečer, vítám všechny příznivce tenisu. Dnes nás čeká první kolo turnaje WTA v Miami. Petra Cetkovská se utká s anglickou hráčkou Heather Watsonovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.