Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | Florida – Detroit 3:5 (kon.) | Columbus – NJ Devils 6:3 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:0 (kon.) | Arizona – Tampa Bay 0:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 0:3 (kon.) | LA Kings – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 2:3 (po pr.)
NJ Devils – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.)
New Jersey Devils
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
cz Nedeľa 20.03.2016, 22:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Hostující trenér John Tortorella se stal 26. trenérem a prvním Američanem, který dosáhl mety 1000 vyhraných zápasů v základní sezóně. Nováček, který si nedávno připsal debut, Oliver Bjorkstrand, trénoval ve formaci s Wennbergem a Calvertem. V brance by se mohl představit Korpisalo.

Domácí trenér se v rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým potřebuje zlepšit defenzivu. Kdo nastoupí v brance Devils, to není jisté. Nas startem Davida Schlemka a Jordina Tootooa rovněž visí otazník.
    Vojtěch Mozík byl poprvé povolán do NHL

Vojtěch Mozík byl poprvé povolán do hlavního týmu a již dnes by si měl odbýt debut v NHL! New Jersey Devils hostí od 22:00 SEČ Columbus Blue Jackets, držíme palce, Vojto! (y)

Zveřejnil(a) New Jersey Devils CZ/SK dne 20. březen 2016
    Rozbruslení.

Za malý moment zápas začne.

New Jersey Devils: Wedgewood (Kinkaid) – Greene, Larsson, Warsofsky, Severson, Helgeson, Mozík – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Bouche, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Jones, Savard, Prout, Murray, Goloubef, Tjutin – Foligno, Dubinsky, Hartnell – Atkinson, Jenner, Saad – Bjorkstrand, Wennberg, Calvert – Campbell, Chaput, Karlsson

Rozhodčí: Rehman, McCauley – Murray, Cherrey.

Vše je připraveno na úvodní vhazování zápasu Devils a Blue Jackets. Tyto týmy se potkávají znovu po 24 hodinách.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají domácího hokejisté, kteří se rychle dostávají do útočného pásma.

00:15
    Devils se usadili před brankou Columbusu. Hosté vzniklou situaci vyřešili vyhozením puku přes všechny čáry, píská se tak zakázané uvolnění.

00:22
    Kyle Pamieri se dostal ke střele, kterou ale dokázal zblokovat Boone Jenner. Velmi dobrý zákrok hráče Blue Jackets.

01:07
    Tyler Kennedy se dostal do zakončení. Jeho střelu zápěstím dokázal brankář Joonas Korpisalo vyrazit před sebe. Snadná práce pro maskovaného muže.

01:58
    Modrokabátníci nyní nemohli hrát, neboť byli v postavení mimo hru, využívají toho domácí.

02:20
    Tak a je to tady. Vojtěch Mozík právě nyní míří na ledovou plochu, a tak začíná jeho první střídání v NHL.

02:38
    David Warsofsky se dostal do zakončení. Hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

03:31
    Sledujeme rychlý hokej, aktivnější jsou domácí a další jejich útok zakončoval střelou zápěstím Tyler Kennedy. Korpisalo byl na správném místě a celou situaci vyhodnotil dobře.

04:00
    Vhazování v útočném pásmu New Jersey vyhráli hosté, kteří otáčejí směr hry. Dostali se před branku Wedgewooda. Hráči v červeném odehráli puk na icing.

04:32
    Devils právě vstřelili branku!
    Výbornou práci odvedl Kyle Pamieri, který zavezl puk do útočného pásma a navázal na sebe protihráče. Díky tomu měl REID BOUCHER volné prostor, do kterého si najel a rychlou střelou zápěstím překonal brankáře Columbusu. K velké radosti domácích se Ďáblové dostávají do vedení. Asistence: Kyle Palmieri, Andy Greene.
    04:32 Reid BOUCHER - 1:0

05:36
    Oliver Bjorkstrand zaznamenal vůbec první střelu Blue Jackets na branku v tomto zápase. Domácí brankář, který si rovněž připisuje debut, si dokázal poradit.

05:51
    Další práce pro brankáře Wedgewood. Seth Jones měl hodně prostoru pro zakončení, zvolil střelu zápěstím a domácí gólman si se štěstím poradil.

06:20
    Nyní se do útočného pásma za velkého jásotu publika dostali domácí, střelecký pokus Damona Seversona patří do kategorie nepřesných.

07:28
    Korpisalo drží kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Následuje první dnešní komerční přestávka.

07:40
    David Savard si připisuje zblokovanou střelu. Položil se do projektilu, který vyslal Damon Severson.

08:42
    Střelecky jsou aktivnější domácí hráči, daleko lépe přecházejí střední pásmo a do útočné třetiny se dostávají velmi rychle.

09:04
    Vhazování ve středním pásmu, souboj o puk vyhrávají hosté, kteří se hned dostávají do útočné třetiny. Brankář domácích zasahovat nemusel, puk se přes hradbu těl k němu nedostal.

09:45
    New Jersey Devils rozvážně rozehrává od své vlastní branky. Nechce udělat chybu. Columbus je nyní hodně zatažený na vlastní polovině.

10:02
    William Karlsson vystřelil ze střední vzdálenosti a brankář domácích měl zakrytý výhled. Nováček v sestavě Devils si s touto šancí soupeře dokázal poradit.

10:19
    Tjutin se postavil do dráhy puku. Rána Travise Zajaca zařízení o pěkně velký kus minula.

10:40
    Columbus se pomalu dostává do tempa a začíná být o něco aktivnější než v dosavadním průběhu úvodní třetiny.

10:56
    Zlepšená hra Blue Jackets se začíná projevovat. Matt Calvert se proháčkoval do dobré střelecké pozice, mezi kruhy se zastavil a vystřelil. Trefil jen brankáře.

11:29
    Další útočný výpad hokejistů v bílem, tentokrát však Seth Jones zařízení o nějaký metr, metr a půl minul.

11:46
    Cam Atkinson je autorem páté střely Blue Jackets v tomto zápase. Domácí brankář, který stojí dnes poprvé v brance během zápasu NHL, si počíná velmi dobře.

12:40
    Po delší době se hra přerušuje. William Karlsson zápěstím vystřelil přes obránce. Gólman Wedgewood měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal puk zastavit. Nastavil proti němu lapačku.

13:06
    Hostující tým je nyní hodně aktivní, ale nemůže se dostat do lepší střelecké pozice. Columbus není v zakončení dostatečně důrazný.

14:06
    Další minuta hry je pryč. Po pasáži ve středním pásmu se do zakončení dostal hostující Boone Jenner, jehož střela zápěstím nezaskočila maskovaného muže ve službách Ďáblů.

15:00
    Dostáváme se do finální části úvodního dějství. Domácí vedou o jednu branku, prosadil se v páté minutě Boucher. Na tento gól hosté odpověď zatím hledají, a tak prohrávají.

15:28
    Columbus je opravdu aktivnějším týmem, ve středním pásmu se k puku dostal Nick Foligno, který nic nevymýšlel. Dostal se malý kousek za útočnou modrou a okamžitě pálil na branku. Jeho pokus byl ale zblokovaný obranou.

16:07
    Následuje komerční přestávka.

16:15
    Rychlý pokus o útok domácích byl zastaven, neboť by se dostali do postavení mimo hru. Devils tak útočnou třetinu museli urychleně vyklidit.

17:00
    Hosté mají kotouč pod kontrolou. Jejich snaha o rychlý protiútok vedení středem kluziště byl neúspěšný, neboť na pas nikdo z hráčů nedosáhl, píská se tak zakázané uvolnění.

17:30
    Domácí tým je střelecky méně aktivní, nicméně v jeho hře je k vidění daleko více přesnějších přihrávek než u soupeře.

17:53
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Sislo – 2 min., držení hole).

18:36
    Brandon Saad v přesilové hře se dostal ke střele, jeho pokus tečoval brankář Devils mimo svou branku. Puk končí na zadním mantinelu.

19:02
    Seth Helgeson ujel hostujícím hráčům pří vlastním oslabení a pokusil se o střelu. Ta se mu podařila, ale brankář Joonas Korpisalo byl připravený.

19:30
    Úvodní třetina se v poklidu dohrává, byť se domácí musí bránit. Oslabení zvládají hráči Devils velmi dobře.

20:00

Úvodní třetina je pryč. Viděli jsme jednu branku, tu vstřelili v páté minutě domácí, a tak vedou o gól. Vojtěch Mozík v první třetině odehrál 4 minuty a 45 sekund, během nichž rozhodně nezklamal.
    Vojtěch Mozík před svojí premiérou v dresu Devils.

Vojta Mozík právě zažívá svoji premiéru v NHL???? #RibcorReckoner #JetSpeed #MadeOfHockey (Repost @njdevils)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrávají hosté, kteří se dokázali takřka hned dostat do útočného pásma, domácí obrana jejich snahu však rychle zastavila a puk je ve středním pásmu.

20:30
    Pokračuje rychlý hokej, který jsme sledovali v první třetině. Na hře obou týmů je vidět snaha uspět a co nejvíce soupeři znepříjemnit zápas. To vše ale v rámci pravidel, bojuje se o každý metr ledu.

21:37
    Hostující Matt Calvert se dostal ke střele zápěstím. Puk před brankou ještě někdo tečoval, ale i tak dokázal brankář zasáhnout.

22:06
    Columbus nyní aktivnější a na branku Wedgewooda posílá další puk. Ránu Scotta Hartnella dokázal pohotovým zákrokem chytit.

22:43
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hostující tým je za svou aktivitu odměněn vyrovnávací brankou. DALTON PROUT dostal puk na modrou. Střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě a Wedgewood lovil kotouč ze sítě. Asistence: Gregory Campbell, Michael Chaput.
    22:43 Dalton PROUT - 1:1

23:47
    Po vstřelené brance je hostující tým dál aktivní, snaží se skóre získat na svou stranu. Proti je ale domácí brankář, který pokračuje v dobrém výkonu.

24:34
    Adam Larsson zblokoval dvě střely, na další už neměl nárok. Devils se nyní musí bránit mohutné ofenzivě soupeře.

25:30
    Mike Sislo střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Joonase Korpisala.

27:52
    Travis Zajac a po něm David Warsofsky zblokovali dvě střely hráčů Columbusu. Pomáhají tak svému brankáři, který zasahovat nemusel.

28:19
    Vojtěch Mozík se dostává ke své první střele na branku. Gólmana sice nepřekonal, ale rána to nebyla vůbec špatná.

28:37
    William Karsson výborně vystřelil a brankář domácích nyní podržel svůj tým. Díky němu je stav zápasu vyrovnaný.

29:23
    Seth Helgeson vystřelil, jeho ránu ztečoval Ryan Murray mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

29:48
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Prout – 2 min., hrubost).

30:37
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Savard – 2 min., sekání).

31:12
    Travis Zajac nadvakrát neuspěl v dobrých šancích, domácí jsou v útočném pásmu.

31:34
    Warsofsky ani Zajac nyní branku trefit nedokázali.

31:48
    Hosté ve čtyřech.

31:59
    Do brejku se v oslabení dostal Dalton Prust, který v jasné pozici absolutně selhal.

32:37
    Hosté v plném počtu. S velkou dávkou štěstí hostující hokejisté zvládli ubránit dlouhé dvojnásobné oslabení.

33:15
    Columbus ubráněné oslabení psychicky posílilo, nyní to zkoušel ze střední vzdálenosti Scott Hartnell. Jeho pokus zápěstím likviduje domácí brankář.

33:23
    Komerční přestávka.

33:44
    Hostující tým se snadněji dostává přes neutrální zónu do útočného pásma. Wedgewood musí být pozorný, střely na něho míří ze všech pozic.

34:49
    Nejprve Adam Larsson zblokoval střelu Boonea Jennera, poté v útočném pásmu Mike Sislo nedokázal přesněji trefit kotouč.

35:00
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je vyrovnaný, ale střelecky jsou jednoznačně aktivnější hráči Columbusu.

35:43
    V probíhající třicáté šesté minutě následuje komerční přestávka.

35:49
    Domácí se nyní dostali do problému Cam Atkinson přebruslil obránce a dostal se ke střele. Bek do dráhy puku dokázal vložit hůl, a tak puk končí v rohu.

37:02
    Vojtěch Mozík se nyní dostal do útočného pásma. Byl tísněn obránci, ale i přes nedostatek prostoru se pokusil o střelu. Ta nebyla přesná.

37:21
    Ruutu se po kontaktu se soupeřem prolétl vzduchem a skončil na ledě. Sudí nechávají hru plynout dál, vylučovat se nebude.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:23
    Columbus se dostal do útočného pásma a domácí se musí bránit. Na ledě je první hostující formace, která má dostatek sil a Dubinsky vztekle praštil holí o mantinel, protože ví, že se pobyt v útočném pásmu dal sehrát lépe.

38:59
    Devils se nyní dostali do rychlého protiútoku. Korpisalo musel zasáhnout proti ráně Adama Henriquea.

39:20
    Blue Jackets mají kotouč za svou brankou a snaží se ještě rozehrát jednu akci.

39:51
    Už se nic nestane.

40:00

Columbus dokázal vyrovnat, a tak platí stav 1:1. Vojtěch Mozík v tomto zápase odehrál 7 minut a 27 sekund. Jednou vystřelil na branku a v tabulce pravdy má minus jeden bod.

40:01

40:57
    První střela ve třetí třetině, jetím autorem je Sth Helgeson. Ránu příklepem kryje brankář Joonas Korpisalo.

41:39
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale ke střele se propracovat nemohou.

41:57
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kalinen – 2 min., podražení).

42:12
    Brandon Saad v přesilové hře se dostal k zakončení rychlé akce, domácí brankář Scott Wedgewood byl pozorný a nenechal se zaskočit.

42:44
    Přesilová hra se Blue Jackets nedaří podle představ, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

43:06
    Nyní se do kotouče vší silou opřel David Savard, který branku ale trefit nedokázal.

43:57
    Domácí v plném počtu. Devils se dokázali ubránit v oslabení.

44:24
    Střelou zápěstím se prezentoval Tuomo Ruutu, který brankáře Joonase Korpisala překonat nedokázal.

44:40
    Na druhé straně zahrozil Ryan Murray, jehož střelecký pokus nebyl nejpřesnější.

45:55
    Nejprve Helgeson netrefil branku, poté pálil Devante Smith-Pelly. Smith-Pelly to myslel dobře, dostal se do brejku, ale brankáře soupeře překonat nedokázal.

46:08

46:40
    Sledujeme opticky vyrovnané utkání, podle skóre také, ale střelecky jsou aktivnější hosté, v tento moment vedou střelecky 25:18.

47:42
    Ani jeden tým se nyní nemůže dostat do útočného pásma, hraje ve se v neutrálním pásmu.

48:38
    Domácí jdou do vedení a to tak, že se štěstím. DEVATNE SMITH-PELLY měl dostatek prostoru pro zakončení. Rána se mu nepovedla podle představ, ale i tak se k puku ještě dostal a doklepl jej do branky. Asistence: Adam Larsson.
    48:38 Devante SMITH-PELLY - 2:1

49:10
    Hostující tým je zaskočený inkasovanou brankou. Nyní bude muset síly soustředit jak na obranu, tak i na útok.

50:00
    Třetí třetina je ve své polovině, domácí mají jednobrankový náskok a fanoušci si utkání v Prudential Center užívají.

50:15

50:15
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Gionta – 2 min., podražení).

50:40
    Boone Jenner se rychle v přesilovce dostal do střelecké pozice. Jeho pokus zápěstím nebyl vůbec špatný, ale brankáře domácích překonat nedokázal.

51:35
    David Savard okamžitě napálil puk na branku, černý nesmysl však jeden z hráčů Columbusu tečoval mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

52:15
    Přesilová hra Columbusu končí. Početní výhodu nesehráli hosté špatně, ale do vyložené šance se přes dobrou defenzivu nedostali.

53:13
    Domácí nevedou o dvě branky, protože Bobby Farnham svatyni přestřelil o nějaký metr a půl.

54:00
    Finální část třetí třetiny se blíží a hosté stále potřebují vstřelit alespoň branku, pokud chtějí vyrovnat a živit tak naději na bodový zisk.

54:34

54:34

55:07
    Ke střele se dostal Reid Boucher, jeho rána ale branku minula. Pokus to byl dobrý, ale scházela přesnost.

56:08
    V přesilové hře jsou domácí hokejisté aktivní, ale až nyní se dostávají do střelecké pozice. Adam Henrique střelou zápěstím zaměstnal brankáře Joonas Korpisala.

56:34
    Hosté v plném počtu. Domácí přesilovou hru proměnit nedokázali, hosté se ubránili v početní nevýhodě.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, stále platí vedení domácích o jednu branku.

57:18
    Nick Foligno to myslel dobře, ale branku trefit nedokázal. Další šance hostujícího mužstva zůstala nevyužitá.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:06
    Columbus odvolává brankáře a zkouší vyrovnat s šesti bruslaři.

58:25
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Devils. Následovala šarvátka, která končí jen slovním poučením aktérů.

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Hostující tým je v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do výraznější pozice. Smith-Pelly přes celé hřiště branku netrefil, a tak se píská icing.

59:00
    Poslední minuta hry.

59:06
    Brandon Dubinsky to myslel dobře, ale jeho rána končí v náruči brankáře Wedgewooda.

59:40
    Další zakázané uvolnění domácích, buly v jejich obranném pásmu.

59:58
    Ne, ne, ne. Brandon Dubinsky ani tentokrát domácího brankáře nepřekonal. Je konec, je dobojováno.

New Jersey Devils vyhrává tento zápas o jednu branku, a tak si připisuje cenné body do tabulky.

Tři hvězdy utkání:
    1. Scott Wedgewood (NJD) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Devante Smith-Pelly (NJD) 1+0
    3. Reid Boucher (NJD) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Vojtěch Mozík (NDJ) 0+0,1 střela, čas na ledě 10:29

Povedený debut hráčů domácích, Vojtěch Mozík a Scott Wedgewood prožili vítěznou premiéru v NHL. (00:40:38)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Boucher (Palmieri, Greene), 49. Smith-Pelly (Larsson) – 23. Prout (Campbell, Chaput)

Rozhodca: Rehman, McCauley – Murray, Cherrey

Diváci: 15 146