Dodig – Kovalík 2:0 (kon.) | Sude – Rosol 0:2 (kon.)
Lukáš Rosol (3)
2
6 7
cz Streda 16.03.2016, 19:56Challenger Irving (tvrdý povrch) • 1. kolo

Lukáš byl dnes jednoznačně lepším hráčem, když německého hráče z čtrnácté stovky světového žebříčku přehrál hlavně na podání. Dnes se českého hráči dařil skvělý servis hlavně v prvním setu, který vyhrál za dvacet minut. Ve druhém setu se Němec rozehrál, ale ve třináctém gemu Rosol dominoval a po zásluze postupuje do druhého kola.

Ve druhém kole se český tenista utká s Denisem Istominem z Uzbekistánu.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:06:23)

Konec zápasu

6:7
    Rosol ukončuje celý zápas znovu podáním mimo dosah svého německého soupeře a postupuje do druhého kola challengeru Irving.

2-6
    Přímý bod z podání a čtyři mečboly pro českého reprezentanta.

2-5
    Sude musel přes druhý servis a toho Lukáš využil a bere si další bod pro sebe a je tak dva minibrejky vpředu.

2-4
    První minibrejk je na světě. Rosol si našel moment k útoku a zakončuje k lajně.

2-3
    Další vynikající úder českého tenisty, který končí mimo dosah Němce.

2-2
    Rosol si pomohl úderem na lajnu a zakončuje výměnu úderem do rohu kurtu.

2-1
    I druhý servis si Němec udržel a nyní je na tahu český tenista.

1-1
    Jakob Sude musel přes druhé podání, ale Rosol toho nedokázal využít a je srovnáno.

0-1
    Lukáš Rosol si připisuje další povedený servis na střed kurtu.

6:6
    Sude si s přehledem udržel podání.

40-0
    Tři gemboly pro Němce. Jeho podání se také velmi zlepšilo od úvodu zápasu.

30-0
    Další vynikající servis německého tenisty.

15-0
    Jakob Sude začíná velmi důležitý gem servisem ven z kurtu a Rosol zůstal jen stát na místě.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Jakob Sude.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Nyní už Rosol ukončuje tento gem a je znovu ve vedení. Sude půjde znovu podávat na udržení se v zápase.

30-40
    A další nechytatelný úder od německého tenisty.

15-40
    Sude se ještě drží ve hře nechytatelným returnem.

0-40
    Po delší výměně se raduje Lukáš, který donutil soupeře k chybě.

0-30
    A přidává i další přímý bod z podání. Sude nemá zatím šanci při podání Lukáše.

0-15
    Lukáš Rosol si připisuje další eso.

5:5
    Sude si přitáhl Rosola k síto a následně ho prohazuje. Je vyrovnáno!

40-15
    Znovu musel Němec přes druhé podání. Ale nyní se trefuje úderem z forhendu přesně na lajnu.

30-15
    Sude musel přes druhý servis a toho využil Rosol, který zatlačil soupeře do defenzivy a donutil ho k chybě.

30-0
    Přímý bod z podání pro německého hráče.

15-0
    Jakob Sude začíná výborně důležitý gem. Nedal soupeři šanci a zakončuje do volného místa.

4:5

4:5

4:5
    Další čistá hra pro Rosola, který poslal znovu nekompromisní servis ven z kurtu a je tak znovu o gem vpřed a může v další hře ukončit zápas.

0-40
    Po delší době výměna! Rosol si však naběhl na síť a bere si fiftýn povedeným volejem.

0-30
    Ani druhé podání nedokázal Němec vrátit do kurtu.

0-15
    Lukáš Rosol přidává další přímý bod z podání. Jeho servis funguje i v druhé polovině druhého setu.

4:4
    Jakob Sude musel přes druhý servis, ale ani to ho nezastavilo k ukončení gemu. Jeho úder byl mimo dosah českého tenisty.

40-30
    Němec přidává přímý bod z podání a má gembol.

30-30
    Rosol srovnává, když si pohrál s míčem a poslal ho hned za síť.

30-15
    Znovu Sude zatlačil českého tenistu servisem na tělo a poté už to měl jednoduché.

15-15
    Sude kontruje servisem na tělo a jednoduchým úderem od sítě.

0-15
    Rosol bere hned první fiftýn při podání soupeře, když poslal úder přesně lajnu.

3:4

3:4

3:4
    Lukáš Rosol se dostal z nepříjemné situace, kdy už prohrával 0:30, ale dobrou hrou od základní lajny si udržel i další svůj servis a je tak znovu o gem vpředu.

30-40
    Další vynikající servis za kterým se Sude jen ohlédl. Gembol pro českého tenistu.

30-30
    Lukáš srovnává přímým bodem z podání.

30-15
    Rosol musel přes druhý servis, ale ani s ním si neporadil Sude, který ho posílá jen do autu.

30-0
    Nepříjemná situace pro Rosola. Sude zariskoval a vyšlo mu to. Jeho úder končí na lajně.

15-0
    Lukáš Rosol začíná svůj podávací gem znovu excelentním servisem, ale nyní se trefil Sude do returnu a Rosol si neporadil s returnem pod nohy.

3:3
    Také Sude si drží bez problému své podání, když povolil jen jeden fiftýn.

40-15
    Vynikající druhý servis německého tenisty a gembol.

30-15
    Znovu si Němec pomohl servisem, Rosol returnuje jen do sítě.

15-15
    Sude srovnává, když si nyní pohrál se soupeře a jeho úder za síť byl nechytatelný.

0-15
    Jakob Sude se netrefil do jednoduchého úderu a míček letí daleko vedle kurtu.

2:3

2:3

2:3
    Velmi rychlá čistá hra pro Lukáše Rosola, když jeho podání znovu rozhodilo soupeře a Lukáš do již měl snadné. Čech jde tak znovu do vedení.

0-40
    Tentokrát musel Rosol přes druhý servis, ale ani to nepomohlo Sudemu, který poslal úder daleko za základní lajnu.

0-30
    Další nechytatelný úder z podání od českého tenisty.

0-15
    Lukáš Rosol pokračuje ve svém vynikajícím podání a soupeře returnuje jen do sítě.

2:2
    Znovu musel Němec přes druhé podání, ale ani nyní se nepodařilo českému tenistovi vrátit úder na druhou stranu kurtu.

A-40
    Sude musel přes druhý servis, ale jeho druhý úder končí mimo dosah českého tenisty a z nepříjemné situace se dostává.

40-40
    Shoda po dalším vynikajícím úderu českého tenisty. Sude to bude mít ještě těžké s udržením svého podání.

40-30
    Rosol bojuje o tento gem a posílá úder na lajnu.

40-15
    Rosol se netrefil do returnu a ten končí daleko za základní lajnou.

30-15
    Jakob Sude přidává přímý bod z podání.

15-15
    Nyní si již Rosol počkal na vysoký úder soupeře a umístěným míčkem srovnává.

15-0
    Jakob Sude začal po přestávce na svém podání a jde do vedení, když return Rosola končí v síti.

1:2

1:2

1:2
    Rosol si udržel i svůj další servis, když po delší výměně donutil soupeře k chybě. Ve druhém setu tak na brejkboly stále čekáme.

30-40
    Sude snižuje po povedeném úderu z forhendu.

15-40
    Z druhého servisu zatlačil soupeře Rosol za základní lajnu a ukončuje výměnu stopbalem.

15-30
    Rosol se tentokrát trefil do prvního servise a Sude se jen otočil za míčkem.

15-15
    Sude si počkal na pomalejší druhé podání a poslal úder přesně k lajně.

0-15
    Esem začíná svůj servis Lukáš Rosol.

1:1
    Jakob Sude musel přes druhý servis, ale ani ten nevrátil české tenista do kurtu. Čistá hra pro Jakoba.

40-0
    Po velmi dlouhé výměně se může radovat Němec, který donutil k chybě českého tenistu.

30-0
    Sude přidává přímý bod z podání.

15-0
    Jakob Sude také začíná na svém podání ve druhém setu a bere si první bod, když jeho úder končí mimo dosah českého hráče.

0:1
    Nyní již Rosol ukončuje první gem druhé sady, když jeho míček přistál daleko od soupeře. Rosol tak jde do vedení ve druhém setu.

30-40
    Sude komplikuje českému hráči gem, když znovu zariskoval return a míček dopadl na lajnu.

15-40
    Další povedený servis od českého reprezentanta, tentokrát ven z kurtu.

15-30
    Rosol přidává přímý bod z podání na střed kurtu.

15-15
    Jakob Sude si bere také fiftýn po nechytatelném returnu.

0-15
    Lukáš Rosol začíná druhý set na podání a bere první fiftýn, když zatlačil soupeře servisem a poté ukončuje výměnu od sítě.

0:0

2:6
    Český tenista bere i další servis soupeři a ukončuje po úderu od základní lajny první set za třiadvacet minut.

40-A
    Druhý setbol pro českého hráče. Tentokrát Rosol přehrát soupeře ve dlouhé výměně.

40-40
    Sude musel přes druhý servis, ale z nepříjemné situace ho dostal Rosol, který poslal return jen do sítě.

30-40
    Setbol pro Rosola. Jeho úder dopadl přesně na lajnu a Němec už nestihl reagovat.

30-30
    A srovnání po nekompromisním úderu z bekhendu.

15-30
    Jakob Sude snižuje nepříznivý stav při svém podání úderem z forhendu do protipohybu soupeře.

0-30
    Sude je pod velkým tlakem. Český tenista je nyní výrazně lepší na kurtu.

0-15
    Jakob Sude začal znovu svůj servis nepovedeným servisem. Jeho druhý se už do kurtu vešel, ale toho využil český tenista, který zatlačil soupeře do defenzivy a následně ukončuje výměnu úderem k lajně.

2:5

2:5

2:5
    A dalším skvělým podáním ukončuje sedmý gem prvního setu a potvrzuje brejk. V následující hře může první sadu ukončit.

30-40
    Tentokrát se Němec dostal do výměny a ukončuje jí u sítě povedeným volejem.

15-40
    Rosol je dnes na podání k nezastavení. Jeho podání je na světové úrovni. Sude si neporadil ani s tímto servisem.

15-30
    Sude se brání úderem na lajnu a snižuje.

0-30
    Rosol přidává eso.

0-15
    Rosol může potvrdit brejk z předešlého gemu. První fiftýn jde na jeho konto, když Sude nedokázal vrátit return do kurtu.

2:4
    A ten využívá! Rosol si našel vhodný okamžik k útoku a poslal nechytatelný úder k lajně a jde do trháku.

40-A
    Němec musel znovu přes druhé servis a toho využil Lukáš, který si vybojoval první brejkbol v zápase.

40-40
    Shoda. Český tenista si rozběhal soupeře a zakončuje do volného prostoru.

40-30
    Rosol bojuje o tento gem a úderem mimo dosah soupeře bere fiftýn.

40-15
    A další přímý bod z podání pro německého tenistu.

30-15
    Sude musel přes druhý servis, ale z druhého podání přidává eso.

15-15
    Tentokrát se už Němec trefil do kurtu a Rosol se jen za míčkem ohlédl.

0-15
    Jakob Sude začíná na servise, ale kazí svůj úder.

2:3

2:3

2:3
    To jsou rány. Rosol dnes servíruje na jedničku. Ani v dalším gemu nedovolil ani fiftýn svému soupeři a jde do vedení.

0-40
    Přímý bod z podání pro českého reprezentanta.

0-30
    Tentokrát se dostal Sude do výměny, ale nakonec vyhazuje forhend jen do koridoru pro čtyřhru.

0-15
    Rosol začíná svůj podávací gem bombou na střed kurtu.

2:2
    Sude si také s přehledem drží servis, když zatlačil soupeře do defenzivy a donutil ho k chybě.

40-15
    Sudeho servis má také výborné parametry. Return Rosola letí daleko vedle kurtu.

30-15
    I další fiftýn jde pro Němce. Rosol nedokázal zakončit výměnu od sítě.

15-15
    Přímým bodem z podání však srovnává v tomto gemu.

0-15
    Kvalifikant Jakob Sude se netrefil svým forhendem do kurtu a Rosol jde do vedení.

1:2

1:2

1:2
    Další rychlá hra při podání Rosola. Jeho podání je v úvodu zápasu velmi kvalitní. Čistá hra po dalším vyhozeném returnu.

0-40
    Sude se nemůže dostat do returnu a vyhazuje i jednoduchý úder z druhého servisu.

0-30
    Druhé eso pro českého tenistu.

0-15
    Rosol musel přes druhý servis, ale ukončuje výměnu na síti.

1:1
    Sude ukončuje druhý gem přímým bodem z podání a srovnává tak stav utkání na 1:1.

40-30
    Další vynikající return od českého tenisty. Jeho úder končí přesně na lajně.

40-15
    Neměc se trápí na servisu, ale nyní si Lukáš s rotovaným podáním neporadil a vyhazuje ho do autu.

30-15
    Tentokrát si Lukáš poradil s druhým servisem a umístil ho do rohu kurtu.

30-0
    Němec musel přes druhý servis, ale ani to ho nezastavilo od druhého fiftýnu v tomto gemu.

15-0
    Také Jakob Sude jde podávat poprvé v dnešním zápase. A bere také první bod, když ani Rosol nezvládl vrátit return do kurtu.

0:1
    Velmi rychlý gem pro českého reprezentanta. Jeho podání v prvním gemu fungovalo fantasticky.

15-40
    Eso pro Rosola!

15-30
    Ani další servis se nepodařilo Sudemu vrátit na polovinu soupeře.

15-15
    Český tenista kontruje povedeným servise na střed kurtu.

15-0
    Lukáš Rosol začíná na podání v prvním setu. První fiftýn jde však na konto Němce, když jeho úder končí na lajně.

0:0

Hráči již dorazili na dvorec číslo 5. Po krátkém rozcvičení může zápas začít. První na podání půjde český tenista.

Lukáš Rosol se po nevydařeném prvním kole v Indian Wells, kde podlehl ve třech setech francouzskému hráči, Adrianu Mannarinovi přesunul na challenger do Irvingu, kde je nasazená trojka a tak bude jasným favoritem dnešního zápasu.

Jeho soupeřem bude německý hráč Jakob Sude, který se ve světovém žebříčku nachází až ve čtrnácté stovce. Sude v letošním ročníku odehraje svůj první zápas v hlavní soutěži. V prvním challengeru roku v Dallasu se Němec nedostal přes druhé kolo kvalifikace přes Američana Erica Quigleyho.

Hezký středeční večer, vítám všechny příznivce tenisu. Dnes nás čeká v rámci prvního kola challengeru v Irvingu zápasu Lukáše Rosola, který vyzve kvalifikanta Jakoba Sudeho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.