Chodov – Židenice 14:1 (kon.) | Vítkovice – Bonusia Ostrava 11:3 (kon.) | Bohemians - NE – Liberec 8:1 (kon.)
Ne – ELITE PRAHA 7:4 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
11:3 (5:1, 2:0, 4:2) Stav série: 1:0
FBC ČPP Bonusia Ostrava
cz Sobota 05.03.2016, 16:00 • SC Dubina Ostrava • Play- off Extraligy žen CZ • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

1. SC Vítkovice Oxdog: Vávrová (Visnevská) – M. Šponiarová, Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Hanzlíková, Enenkelová, Kociánová, Šupáková, Vobořilová, K. Paloncyová, Lankinenová

FBC ČPP Bonusia Ostrava: Holubová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Pišteková, Kajfoszová, Stankušová

Rozhodčí: Michaela Konečná, Veronika Wienerová.

00:01

00:16
    Vítkovice prošly na útočnou polovinu Ostravy, pokus však Holubovou nijak nezaskočil.

00:51
    Rodící se útok hostujících hráček podél pravé strany končí na pozorných obránkyních Vítkovic.

01:20
    Oba týmy vystřídaly. Čerstvé vítkovické síly rozehrály volný úder na ofenzivní půlce, avšak neuspěly.

01:48
    Domácí celek se vrhl do zodpovědné defenzivy, která přináší ovoce. Vítkovice hrají zpoza branky Vávrové.

02:29
    Bleskový přechod domácího družstva zastavuje brankářka Bonusie.

02:56
    Na ose hřiště v zajímavé vzdálenosti od vítkovické branky se rodila možnost Ostravanek. Míček nakonec skáče do rohu hrací plochy.

03:42
    Ofenzivní akci rozjely hostující florbalistky. Brankářka Vávrová vystihla směr střely a vynikajícím způsobem ránu tlumí v dlaních.

04:26
    Tentokrát hrozila Kajfoszová, gólmanka domácích byla opět pozorná.

04:57
    Hraje se před Holubovou. Vítkovice se snaží prokombinovat do lepší pozice.

05:22
    Ostrava se díky rychlému brejku přemístila do blízkosti vítkovického brankoviště. FBC rozehrává standardní situaci z rohu.

05:31
    Vítkovice si s nabíhajícími soupeřkami věděly rady, a tak k zakončení ze strany Ostravských nedojde.

06:14
    Důraz u mantinelu v podání Vítkovic slaví úspěch. Domácí vyváží míček za půlicí čáru.

06:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Otevření skóre provedla KLÁRA KOCIÁNOVÁ, která využila volného prostoru hřiště a po krátkém výběhu trefila odkrytou část ostravské brány. Bez asistence.

07:50
    Holubová se i přes problémy dokázala zorientovat v brankovišti a skvěle vyrazila pokus dorážející florbalistky Vítkovic.

08:51
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava (Denisa Kotzurová – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).

10:04
    Přesilovou hru proměňuje ZUZANA ŠPONIAROVÁ. Domácí blok dovolil jedné z protihráček přihrávat do volných míst, z nichž střelkyně nemohla minout. Asistence: Ivana Šupáková.

11:03
    Šanci Ostravy zneškodňují rychle přistupující hráčky Vítkovic. Míček je za brankou, kde se jej s jistotou zmocňují domácí.

11:25
    Vítkovická dominance ani s přibývajícími minutami neustává. Ivana Šupáková proběhla kolem bránících soupeřek a nasměrovala výborný pas na hůl MICHAELY ŠPONIAROVÉ. Asistence: Ivana Šupáková.

12:50
    Kvalitní příležitost si budovala Kamila Paloncyová, vítkovická florbalistka ovšem v rozhodujícím okamžiku padá.

13:06
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Hostující tým stahuje soupeřův náskok na dva góly. Dělovku ze střední vzdálenosti předvedla TEREZA VOLÁKOVÁ, jež míček poslala kolem těla brankářky. Asistence: Radana Kahánková.

14:39
    Čtvrtou vítkovickou trefu přidává ANDREA PASTUŠKOVÁ. Střílející hráčka získala míček, dostala se společně s ním do střeleckého úhlu a přesvědčivě zavěsila. Asistence: Kamila Paloncyová.

16:35
    Domácí se před brankou Holubové tentokrát neprosadily. Obrana FBC odpaluje míček mimo oheň.

17:28
    Akce u ostravské svatyně mohla klidně skončit gólem. Rána se ale odrazila od brankové konstrukce a úspěšná dorážka se již nezrodila.

18:34
    Vávrová provedla skok do strany, její zásah však není nutný. Zakončující hráčka Bonusie přečíslení nevyužívá a střílí vedle.

18:45
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava (Zuzana Šuranyiová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

19:24
    Těsně před koncem první třetiny se prosazuje KAMILA PALONCYOVÁ. Florbalistka domácích vsadila na důraz v předbrankovém prostoru, což se jí gólově vyplatilo. Asistence: Denisa Ferenčíková.

20:00

STŘELY – 1. TŘETINA

Vítkovice: 14
    Ostrava: 4

První periodu úvodního čtvrtfinálového utkání opanovaly hráčky Vítkovic. Domácí byly po celou dobu jednoznačně aktivnější a z častých útoků vytěžily pět branek. Ostrava korigovala průběžný výsledek jedinou trefou a budou muset přidat další, jestli dnes chtějí uspět.

20:01

20:06
    První buly druhého dějství vyhrávají hráčky Ostravy. Větší šanci si však nevytvářejí.

20:54
    Vítkovice se dostaly ke střeleckému pokusu, jenže Kociánová prostor klece netrefila.

20:55
    Denisa Ferenčíková se po špatném došlápnutí svíjí na zemi. Je nutné krátké ošetření.

21:58
    Vítkovická hráčka setřásla dotírající protihráčku a udržela míček pod kontrolou.

22:37
    Vedení domácích je opět o gól výraznější. PETRA MANDÁTOVÁ proměnila dokonale zahranou rozehru a následná střela mířila do sítě. Asistence: Adéla Pantělejevová.

24:20
    Ostravské hráčky zaujímají postavení před Holubovou. Pečlivou obranou zastavují příchozí útočnou vlnu.

24:46
    Nebezpečí z hole FBC zažehnává defenziva Vítkovic. K další příležitosti se hostující už nedostaly.

26:15
    Holubová předvedla dobrou reakci a vyrazila míček mimo gólové prostory.

27:36
    Brankářka hostujícího družstva znovu v problémech. Nyní Holubová zasahuje ramenem.

28:13
    Tuto šanci již Holubová nepokryla. IVANA ŠUPÁKOVÁ z hodně nepříznivého střeleckého úhlu překvapivě dopravila míček za její záda. Asistence: Klára Kociánová.

29:31
    Tentokrát zůstala na zemi ležet Enenkelová.

31:15
    Vyloučení v týmu 1. SC Vítkovice Oxdog (Andrea Pastušková – 2 minuty, Sekání).

32:30
    Míček mají hostující, Vítkovice však skvěle brání a všechny vyložené možnosti hasí.

33:12
    Chvilku před vypršením dvouminutového trestu vyslala nepřesnou ránu Pišteková.

33:53
    Vávrová musí být v permanenci. Míček po střele míří do jejího klína.

34:50
    Přečíslení Ostravanek promarnila Kajfoszová, která při snaze o nahrávku ztratila míček.

36:26
    Enenkelová před ostravskou bránou selhala, když nedokázala zkrotit míček.

37:40
    Střela domácích byla zblokována jednou z hostujících obránkyň. Vítkovice stále nepolevují.

38:59
    Hra je zastavena z důvodu zranění Vobořilové. Vítkovická florbalistka schytala nepříjemnou ránu holí do obličeje.

40:00

Vítkovice pokračovaly v sázení gólů, přestože se počet úspěšných střel oproti první třetině snížil. Bonusia tak ztrácí šest branek a před poslední dvacetiminutovkou je patrně rozhodnuto.

Dnešní utkání sleduje 159 diváků.

STŘELY – 2. TŘETINA (CELKEM)

Vítkovice: 10 (24)
    Ostrava: 6 (10)

40:01

40:12
    Míček získaly Vítkovice. Hráčky Ostravy musí dávat pozor na první útok domácích ve třetí periodě.

41:06
    Vítkovice vyvíjí tlak na ostravskou svatyni, jejich hře však schází častější střelba.

42:16
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava (Ivana Paloncyová – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

43:42
    Ostravanky zabránily vznikající vítkovické šanci.

44:13
    Holubová vyškrábla rychle letící míček. Hráčky Ostravy teď přečkaly významnější ohrožení.

47:04
    Chyba domácí obrany byla nemilosrdně potrestána RADANOU KAHÁNKOVOU. Ostravská střelkyně snižuje, přesto je rozdíl mezi oběma soupeři stále dosti vysoký. Asistence: Veronika Viciánová.

48:09
    Kamila Paloncyová sice přesně nezamířila, míček ovšem v plné rychlosti doráží ADÉLA PANTĚLEJEVOVÁ. Jedná se již o osmý gól Vítkovic. Asistence: Kamila Paloncyová.

50:14
    Akce FBC nevyšla podle ostravských představ. Rána Bonusie si cestu mezi tyče nenašla.

51:03
    Pastušková trefuje pouze tělo Holubové. Ostravská brankářka si připisuje další výborný zákrok.

51:42
    Tentokrát musí brankářka FBC vytáhnout zásah maskou.

52:49
    Momentální nepozornost Šárky Vávrové využívá NELA KAPCOVÁ. Útočnice domácího celku nadvakrát vyzkoušela střelecké štěstí a nedala brankářce možnost zasáhnout. Bez asistence.

53:50
    Mandátová chtěla z otočky prověřit pozornost gólmanky, míček však posílá bezpečně nad.

55:42
    Vítkovická strážkyně brankoviště zneškodnila skákavý míček, který ohrožoval domácí defenzivu.

56:29
    VERONIKA ENENKELOVÁ pouze pečetí dnešní povedený vítkovický výkon. Asistence: Petra Mandátová.

57:01
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava (Denisa Kotzurová – 2 minuty, Bránění ve hře).

57:47
    Desítku završila KAMILA PALONCYOVÁ, která přidává svůj druhý gól v prvním čtvrtfinále. Poslední minuty tak mohou Vítkovice odehrát s náležitým klidem. Asistence: Zuzana Šponiarová.

58:36
    Domácí hráčky se s deseti zásahy nespokojily, a tak ve střeleckém galapředstavení pokračují dále. Jedenáctý zářez zaznamenala TEREZA HANZLÍKOVÁ. Asistence: Andrea Pastušková.

První čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Ostravou končí jednoznačným domácím vítězstvím. Vítkovice položily základy výhry už v první dvacetiminutovce, kterou vyhrály 5:1.

STŘELY – 3. TŘETINA (CELKEM)

Vítkovice: 13 (37)
    Ostrava: 7 (17)

To je již z dnešního utkání vše. Jsem rád, že jste s námi sledovali ostravské čtvrtfinále, a budu se těšit někdy příště. Na shledanou! (17:59:31)

Tadeáš Mima

Góly a asistencie: 7. Kociánová, 11. Šponiarová (Šupaková), 12. M. Šponiarová (Šupáková), 15. Pastušková (Paloncyová), 20. K. Paloncyová (Ferenčíková), 23. Mandátová (Pantělejevová), 29. Šupáková (Kociánová), 49. Pantělejevová (K. Paloncyová), 57. Enenkelová (Mandátová), 58. K. Paloncyová (Z. Šponiarová), 59. Hanzlíková (Pastušková) – 14. Voláková (Kahánková), 48. Kahánková (Viciánová), 53. Kapcová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová (Visnevská) – M. Šponiarová, Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Hanzlíková, Enenkelová, Kociánová, Šupáková, Vobořilová, K. Paloncyová, Lankinenová

Rozhodca: Michaela Konečná, Veronika Wienerová