ŠK 1. FBC Trenčín – M-Šport Trenčín 6:3 (kon.) | ATU Košice – Lido Bratislava 9:6 (kon.) | Florko Košice – Hurikán Bratislava 8:5 (kon.)
Grasshoppers Žilina – Prešov 7:1 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
FBC Mikuláš Prešov
Sobota 05.03.2016, 19:00 • ŠH Rosinská, Žilina • Salming extraliga • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vážení priaznivci floorballu! Vítam Vás pri sledovaní play-off zápasu medzi domácim FBC Grasshoppers AC UNIZA, ktorý si zmerá sily s FBC Mikuláš Prešov.

FBC Grasshoppers AC UNIZA sa v základnej časti extraligy mužov umiestnila po nevydarenom úvode napokon na 4. priečke s 39 bodmi a so skóre 140:115. Žilina z 22 súťažných stretnutí vyhrala 13 z toho iba jedno v nadstavenom čase. Taktiež z deviatich prehratých prehrali kobylky len jeden zápas v predĺžení. Kobylky sa rozlúčili zo základnou časťou súťaže výhrou na pôde Nižnej a to výsledkom 7:4. Presadili sa títo muži: 3xGalovič, Trúnek, Miške, Masarovič a Hrin.

FBC Mikuláš Prešov je na tom o čosi horšie ako Žilina. Mikulášu patrila v základnej časti siedma priečka s 34 bodmi a so skóre 143:154. Prešov vyhral presne polovicu stretnutí a to 11. Ani jeden z vyhraných zápasov sa nepretiahol do predĺženia. Prehier bolo rovnakým počtom, no len jediná jedna skončila v predĺžení. Prešovčania sa rozlúčili so súťažou taktiež výhrou a to na pôde Predatora Sabinov vysoko 9:6. Góly za Mikuláš zaznamenali: 3x Pazdič, Kassay, 2x Petróci, Magura, Joščák, Kominek.

Oba tímy majú za sebou bojové pokriky, doznela i štátna hymna Slovenskej republiky, môžeme začať.

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Turiak (Kružel) – Baránek, Miške, Hruška, Masarovič, Venény (C), Galovič, Grlický, Chládek, Kvasnica, Kozaňák, Hrín, Francl, Hrín A., Trúnek, Petrovič, Imrišík

FBC Mikuláš Prešov: Sninčák – Komínek, Baláž, Štofko, Petróci, Adamov, Magura, Sikorjak, Tall, Kassay, Pazdič, Joščákô.

Rozhodca: Cibík, Michal.

00:01

00:23
    Úvodná aktivita patrila žilinským Kobylkám, hostia však vysoko napádajú rozohrávku domáceho tímu.

00:45
    Prvá strela Žiliny v zápase a Erik Sninčák si pripisuje premiérový úspešný zákrok v tejto sérii.

01:25
    Domáci v týchto sekundách zovreli Prešov v obrane, Sninčák musel znovu zasahovať.

01:59
    Zaujímavú prihrávku cez celú plochu vymyslel kapitán domácich Martin Venény, škoda, že ho nikto zo spoluhráčov nepochopil.

02:42
    Hostia už sa vymanili spod tlaku a zakladajú útok od vlastnej bránky.

03:05
    Prvá vážnejšia akcia domáceho tímu, zasahovať už musel aj domáci brankár Rudolf Turiak.

03:28
    V hale to len tak zahučalo, pretože domáci mali znovu dobrú príležitosť, no loptička tesne minula bránku hostí.

04:08
    Menšie zmätky v domácej obrane, všetko však vyriešil Rudolf Turiak.

04:23
    Nuž a prvý úspešný zákrok si pripisuje i môj notebook, ktorý trafila loptička od jedného z hráčov hostí.

05:01
    Máme za sebou päť minút úvodnej tretiny, v Žiline sme zatiaľ gól nevideli.

05:55
    Hrá sa v rýchlom tempe a bez zbytočných prerušení, viac z hry má zatiaľ domáci tím.

06:25
    Sninčák sa musí v týchto momentoch cítiť ako na strelnici, pretože naňho smerovali tri rýchle strely za sebou, ani jedna však netrafila priestor bránky.

06:51
    A znovu, nepríjemná strela Galoviča z dobrej pozície, brankár hostí však nemusel zasahovať.

07:32
    Hostia dnes do Žiliny pricestovali len s jedným brankárom a dvomi formáciami, uvidíme ako dlho vydrží prešovský tím toto tempo zápasu.

08:00
    Hra je prerušená, pretože loptička skončila na tribúne.

08:22
    Daniel Baránek skúsil strelou prekvapiť brankára hostí, táto loptička však bola tečovaná.

08:58
    Hrá sa v rýchlom tempe, naozaj dnes v Žiline sledujeme výborný florbal z oboch strán.

09:32
    V týchto minútach sa síce hrá pri bránke Źiliny, ale loptičku majú na florbalkách domáci.

09:58
    Veľká šanca hostí pri rýchlom prečíslení, jeden z domácich hráčov však vytiahol obetavý obranný zákrok a zastavil hráča Prešova, ktorý sa rútil sám na Turiaka.

10:01
    Máme za sebou 10 minút prvej tretiny, gól sme zatiaľ v Žiline nevideli.

10:55
    Stále sa hrá v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

11:47
    V športovej hale na Rosinskej ulici v Žiline vládne skvelá atmosféra, naozaj dnes diváci ženú domácich za výhrou.

12:27
    Akrobatický zákrok predviedol gólman hostí Erik Sninčák, ktorý takým levím skokom zabránil loptičke v ceste do bránky.

13:10
    Po dlhšom čase je hra prerušená, oba tímy striedajú.

14:01
    Hostia sa čoraz viac osmeľujú a tlačia dopredu, domácim však zatiaľ obrana funguje bezchybne.

14:39
    Na palubovke sa nám začína už i iskriť, je vidieť, že sa hrá play-off a ide o veľa.

15:13
    Žilina dala gól!
    Krásna akcia domáceho tímu, pred bránku dostal loptičku skúsený borec MARIÁN GALOVIČ a ukážkovou strelou do ľavého horného rohu prešovskej bránky otvára skóre dnešného zápasu. Asistencia: Michal Hrín

15:59
    Domáci pozorne strážia priestor pred vlastným brankárom, obrane skúsene velí kapitán Martin Venény.

16:41
    Po jednom zo súbojov skončili dvaja hráči na palubovke, zbúrali pri tom i mantinel, no okamžite vstávajú a pokračujú v hre.

17:32
    Stále sa hrá v pekelnom tempe a s minimom prerušení, domáci Žilinčania majú stále herne navrch.

18:07
    Marián Galovič znovu pálil z rovnakej pozície ako pri góle, Erik Sninčák bol tentokrát pozorný a výborne vyrazil strelu skúseného žilinského harcovníka.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:35
    Tvrdé súboje za bránkou Rudolfa Turiaka, vylučovať sa napokon nebude.

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:0. O jediný doterajší gól sa postaral skúsený Marián Galovič. Druhá tretina začne približne o 19:47.

Oba tímy už nastupujú na palubovku, čochvíľa pokračujeme.

20:01

20:35
    Domáci začínajú útok od vlastnej bránky, gólman Rudolf Turiak hlasito rozdáva pokyny svojim spoluhráčom.

21:22
    Florbalisti Žiliny ostreľujú bránku hostí, Sninčák v drese Prešova dnes predvádza zatiaľ výborný výkon.

22:24
    Menšia kontroverzia pred bránkou Prešova, no hráči si napokon podali ruky a všetko je v poriadku.

23:01
    Prešov sa v týchto momentoch s chuťou zahryzol do žilinských Kobyliek, no tie odolávajú.

23:37
    Veľká šanca Žiliny, Sninčák už ležal bezmocný na palubovke, no jeden z domácich hráčov tesne minul prázdnu bránku Prešova.

23:53
    Vylúčenie Prešov, dve minúty dostáva Marcel Magura.

24:25
    Domáci okamžite v tlaku pred bránkou hostí.

24:32
    Hostia pohrozili rýchlym brejkom, no loptička smerovala vysoko nad bránku Rudolfa Turiaka.

25:11
    Strelnica v podaní žilinských Kobyliek, ani jedna zo striel však nenašla správny smer, Prešov sa na chvíľku oslobodzuje.

25:53
    Hostia v plnom počte.

26:20
    Máme za sebou rušný úvod druhej tretiny, v Žiline je stav stále 1:0.

26:59
    Stále sa hrá v pekelnom tempe a hostia na počudovanie držia s domácimi krok i v oklieštenej zostave.

27:35
    Žilinčania stále držia loptičku viac na svojich florbalkách, no dnes je pre nich veľkou prekážkou brankár hostí Sninčák.

28:25
    Stále majú loptičku v moci domáci, ktorí hľadajú priestor na prienik cez prešovskú obranu.

29:01
    Stále sa hrá v rýchlom tempe, ale už to nie také extrémne ak v prvej časti hry.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, stav je stále 1:0, o jediný doterajší gól sa postaral Žilinčan Marián Galovič.

30:35
    Hostia po dlhšom čase na útočnom výlete, príliš dlho sa však pred Turiakom nezdržali.

31:29
    Nepríjemná strela domáceho tímu z veľkej diaľky, loptička len tesne minula bránku hostí.

31:44
    Nuž a domáci už vedú o dva góly. Martin Venény nabil MARTINOVI GRLICKÉMU a ten sa nemýlil. Asistencia: Martin Venény.

32:06
    Veľká šanca Žiliny, jeden z domácich hráčov sa rútil sám na Erika Sninčáka, ktorý však vytiahol skvelý zákrok a zastavil loptičku smerujúcu za bránkovú čiaru!

32:45
    Druhá tretina dostáva znovu tempo a spád, preberajú sa znovu i fanúšikovia Žiliny.

33:25
    Halou sa ozýva mohutné "Žilina, Žilina", ale loptičku majú v moci florbalisti Prešova.

33:34
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Francl.

34:01
    Hostia sú okamžite v presilovkovom rozostavení pred Rudolfom Turiakom.

34:29
    Žilinčania sa však zatiaľ výborné bránia, loptička smeruje až k Erikovi Sninčákovi.

35:10
    Hráči Prešova pokračujú v nápore.

35:18
    Do úniku sa však dostal Marián Galovič a bol zastavený nedovolene, pomer síl na palubovke sa teda vyrovná.

35:18
    Nuž a bolo nariadené i trestné strieľanie, ktoré domáci nepremenili.

35:18
    Vylúčenie Prešov, Ján Komínek dostáva 2 minúty za sekanie.

36:12
    Domáci Žilinčania už hrajú presilovú hru a držia hostí v obrane.

36:30
    Loptičku má v moci domáci gólman Turiak, ktorý rýchlo rozohráva.

37:05
    Presilová hra domácich graduje, toto je obrovský kolotoč pred prešovskou bránkou.

37:05
    Nuž a znovu sa prejavili skúsenosti žilinského Galoviča, ktorý naservíroval loptičku pre MICHALA HRÍNA a je to 3:0. Asistencia: Marián Galovič.

37:37
    Hrá sa stále v rýchlom tempe, oba tímy idú nadoraz, no je vidieť, že hosťom už ubúdajú fyzické sily.

38:24
    Tlak Žiliny stále pokračuje, hostia nevedia kam skôr skočiť.

38:30
    Nestihol som to ani dopísať a MARTIN GRLICKÝ pridáva svoj druhý presný zásah v zápase. Bez asistencie.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

39:18
    Tak toto už je exhibícia v podaní Žiliny. Tomáš Kvasnica nabil MICHALOVI HRÍNOVI, ktorý nedal Sninčákovi v bránke hostí žiadnu šancu. Asistencia: Tomáš Kvasnica.

39:25
    Hostia sa krátko zdržali na striedačke, Erik Sninčák sa do bránky vracal s veľkou nechuťou.

40:00

Po druhej tretine máme v Žiline stav 5:0 a zdá sa, že o vývoji zápasu je rozhodnuté. Tretia tretina sa začne približne o 20:33.

Oba tímy máme na palubovke, o chvíľu pokračujeme.

40:01
    Prvé buly tretej tretiny

40:33
    Hostia mali výhodu štandardnej situácie, domáci sa naskladali komplet pred bránku a problém vyriešili.

41:11
    Hrá sa v rýchlom tempe a na prekvapenie majú častejšie loptičku v moci hráči hostí.

42:00
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe, hráči Prešova zjavne nechcú zápas len tak zabaliť a to im slúži k veľkej cti.

42:51
    Martin Grlický vystrelil v plnej rýchlosti, za Sninčákom sa zatriasla konštrukcia jeho bránky!

43:35
    Hrá sa stále v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

44:12
    Hru v týchto momentoch tvoria hráči hostí, domáci sa už zamerali na pozornú defenzívu a nikam sa neponáhľajú.

45:01
    Máme za sebou päť minút tretej časti hry a v Žiline je stále stav 5:0 pre domácich.

45:39
    Hostia sa veľmi snažia, ale obrana Kobyliek je pozorná.

46:32
    Rýchly protiútok Žiliny, po dlhšom čase musel zasahovať i gólman hostí, ktorý predviedol výborný a istý zákrok.

47:19
    Žilinčania sa preberajú k útočnej aktivite a Sninčák je znovu v plnej permanencii.

47:33
    Krásna kombinačná akcia domáceho tímu, gól vsietil JAROSLAV MALUS.

48:55
    Hra pokračuje v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

49:58
    Žilinčania pridávajú ďalší gól, ktorý po samostatnej akcii pridáva MICHAL MIŠKE. Bez asistencie.

49:58
    Oddychový čas hostí.

49:58
    Vylúčenie Žilina, 5 minút dostáva Jaroslav Malus.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie nad Prešovom jasne 7:0.

50:35
    Prešov hrá bez brankára!

51:25
    Hrá sa stále v tempe, hostia hrajú presilovú hru a power-play zároveň a tak držia domácich zatvorených pred Rudolfom Turiakom.

52:18
    Prešov stále hrá bez brankára, no zatiaľ presilovú hru nevyužil a dostáva sa do problémov pri rozohrávke.

53:28
    Tempo hry opadlo, Prešov sa síce snaží, ale nedarí sa mu a domáci sa skvele bránia.

54:17
    Domáci sa snažili dostať do rýchlej kontry, tá im aj vyšla, no loptička tesne minula bránku hostí.

54:58
    Domáci v plnom počte.

55:01
    Začala sa posledná päťminútovka tretej tretiny.

55:02
    Prešov dal gól!
    A hostia predsa len dávajú aspoň čestný gól. Po skončení presilovej hry nabil Marek Kassay FRANTIŠKOVI BALÁŽOVI a ten sa nemýlil. Asistencia: Marek Kassay.

56:11
    Zápas sa viacmenej len dohráva, výsledok je absolútne jasný.

57:03
    Domáci Žilinčania rozohrávajú spoza vlastnej bránky.

57:43
    Blíži sa nám záver zápasu, napriek tomu Prešov sympaticky bojuje o každý centimeter palubovky.

58:18
    Hráči Prešova sa ešte snažia dať aspoň jeden gól, domáci s prehľadom bránia.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

Je po zápase, Žilina víťazí nad Prešovom zaslúžene 7:1. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť, zajtra od 14:00 môžete na Onlajny.eu sledovať druhý zápas tejto série. Dočítania priatelia. (21:05:28)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 16. Galovič (Hrín Michal), 32. Grlický (Venény), 38. Hrín Michal (Galovič), 39. Grlický, 40. Hrín Michal (Kvasnica), 48. Malus, 50. Miške – 56. Baláž (Kassay)

FBC Mikuláš Prešov: Sninčák – Komínek, Baláž, Štofko, Petróci, Adamov, Magura, Sikorjak, Tall, Kassay, Pazdič, Joščák.

Rozhodca: Cibík, Michal