Dunajská Streda – Skalica 1:0 (kon.) | Ružomberok – Myjava 1:0 (kon.) | Trnava – Podbrezová 0:0 (kon.)
MFK Ružomberok
1:0 (1:0)
Spartak Myjava
Streda 02.03.2016, 17:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga

Tak, to je už od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (19:26:00)

Povedali po zápase:

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,V tomto ročníku nik nemôže čakať s Myjavou ľahký zápas. Stoja vysoko v tabuľke, hrajú dobrý futbal, majú tam skúsených hráčov a taký zápas bol aj dnes. My sme ich prvý polčas dobre bránili, dobre sme ich napádali,k ničomu sme ich nepustili, dali sme gól, čo bola pre nás veľká výhoda s takýmto súperom. Druhý polčas už to bolo viac o nich a či my udržíme alebo z tých brejkov, čo sme mali, dáme dáky gól. Som rád, že sa nám podarilo ten zápas vyhrať. Tri body sú s takým súperom ako je Myjava výborné na domácej pôde, lebo ako som povedal pred zápasom, im je jedno či hrajú doma alebo vonku a práve vonku sú ešte nepríjemnejší. Ja musím poďakovať chlapcom za tieto tri body, bolo to doslova vydreté víťazstvo. Tiež chcem poďakovať aj všetkým. Som rád, že sme tento zápas v Ružomberku odohrali na relatívne dobrom teréne, že nám zabezpečili v Ružomberku vyhrievanie a že sa všetci celý týždeň starali, aby sme odohrali zápas v takomto čase na dobrom teréne. Tým tiež patrí dnešné víťazstvo."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): ,,Samozrejme sme nespokojní s tím, že sme z toho zápasu nevyťažili viac, že sme bez bodového zisku. Prvý polčas sme urobili veľa nevynútených chýb a ľahkých strát, takže to bolo tam také rozhárané. V druhom polčase, keď sme zlepšili presnosť prihrávok a dostali sme sa do pohybu, dostali sme sa aj do šancí, ale ak nedáme gól, tak nemáme nárok na to, aby sme získali čo len bod. Na druhej strane som rád, že naše mužstvo išlo až do poslednej sekundy. Bola tam enormná snaha o strelenie gólu a vyrovnanie výsledku."

Zápas sa skončil víťazstvom Ružomberka 1:0, keď o všetkom rozhodol v 25. minúte Miloš Lačný. Ešte si priblížime pohľad trénerov oboch mužstiev.

90+2

90+2
    Ružomberok vybojoval faul na útočnej polovici.

90+2
    Rýchly protiútok troch Ružomberčanov. Na konci Ďubek nahral na Gal Andrezlyho, ktorý dlho váhal a napokon netrafil priestor troch žrdí.

90+1
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90
    Po faule Myjavy sa Ružomberok dostáva k lopte.

89
    Loptu z priameho kopu odvracia Boszorád.

89
    Myjava získala priamy kop.

88
    Boszorád sa predieral k zakončeniu a nakoniec vystrelil spoza šestnástky, ale mieri nepresne.

87
    Hostia posielajú center do šestnástky, domáci loptu odvracajú, následne sa Myjava dopúšťa útočného faulu.

86
    Zošákov center hostia síce odvrátili, ale ešte zabojoval Jakubko. Nový muž na trávniku prešiel cez dvoch hráčov a nahral dozadu na Ďubeka, ktorý mieri nad bránu.

85
    Po faule na Jakubka bude Ružomberok zahrávať priamy kop.

83
    Myjava strieda: Odchádza Lukáš Beňo a prichádza Ján Chovanec.

83
    Ružomberok strieda: Odchádza Miloš Lačný, prichádza Martin Jakubko.

82
    Po rohu sa hostia ubránili.

81
    K lopte sa postavili Ďubek so Zošákom. Druhý menovaný zakončil priamou strelou, ktorá letela presne do horného rohu, ale brankár Hruška podržal svoje mužstvo a vyrazil loptu na roh.

80
    Hráč hostí Tomáš Marček fauluje domáceho futbalistu prenikajúceho do šestnástky a vidí žltú kartu. Nasleduje nebezpečný priamy kop Ruže.

79
    Hostia sa po rohu dostávajú k hlavičke, ale tá letí nad bránu.

78
    Po nedorozumení domáceho brankára s Boszorádom získava Myjava rohový kop.

77
    Ružomberok strieda: Odchádza Marek Sapara a prichádza Tomáš Gerát.

76
    Pekár ťahal útok po ľavej strane, odkiaľ odcentroval do šestnástky, kde chytá loptu Tofiloski.

75
    Ďalším hráčom, ktorý vidí žltú kartu je domáci Tomáš Ďubek.

75
    Saparov center od rohovej zástavky nenašiel svojho adresáta.

74
    Ružomberok získava zásluhou Ďubeka rohový kop.

72
    Veľká šanca Myjavy! Sládek predviedol krásne zakončenie v ružomberskej šestnástke, ale Peter Maslo nepustil jeho strelu za bránkovú čiaru a odhlavičkoval ju preč.

70
    Hráč hostí Štefan Pekár vidí žltú kartu za faul.

70
    Sládek preniesol hru na pravé krídlo, kde si pred šestnástkou nabiehal Machovec, ale pred nim odvracia Peter Maslo.

69
    Saparov center odvracia na múre jeden z hráčov hostí. Domáci zostávajú pri lopte.

69
    Po faule na Ďubeka získava Ružomberok priamy kop.

68
    Nebezpečnú loptu smerujúcu do domácej šestnástky odvracia obrana.

66
    Domáci poslali dlhú loptu do šestnástky hostí, tam je pozorný Hruška.

65
    Myjava s pribúdajúcimi minútami hrozí čoraz viac, cíti svoju šancu niečo spraviť s výsledkom.

65
    Pekná akcia domácich na jeden dotyk, ktorá sa začala pri Saparovi. Všetko sa končí sľubnou prihrávkou Ďubeka na nabiehajúceho spoluhráča v šestnástke, ale finálnu prihrávku dobre prečítal obranca.

64
    Následne potiahol útok po pravej strane Daniel, jeho center chytá Tofiloski.

64
    Po rohu sa domáci ubránili.

62
    Pekár poslal nebezpečný center z uhla. Domáci ho odvrátili do autu, no následne ich hostia poriadne pritlačili. Myjavská strelnica a závar v šestnástke sa končí na bočnej sieti ružomberskej brány a nasleduje roh.

61
    Spartak Myjava strieda: Odchádza Dávid Škutka a prichádza Peter Sládek.

61
    Útočná snaha hostí sa končí útočným faulom.

60
    Myjava sa snažila vysunúť Kolára, na ktorého si dal pozor Peter Maslo.

59
    Dnešné stretnutie sleduje 1585 divákov.

58
    Ružomberok strieda: Odchádza Michal Faško, prichádza Tomáš Ďubek.

57
    Domáci hráči Miloš Lačný dostáva žltú kartu za faul.

55
    Ďalší priamy kop rozohral Nagy prihrávkou na svojho spoluhráča, ktorý posiela center do šestnástky, ale brankár chytá loptu do rúk.

54
    Po faule v strede ihriska sa snažil rýchlo poslať loptu do šestnástky Sapara, ale dlhá prihrávka mu nevychádza.

52
    Ružomberok získal priamy kop, ktorý zahrával Faško, ale jeho center nepustili hostia do šestnástky.

50
    Po Saparovom rohu sa dostal k strele spoza šestnástky Faško, ale tomu strelecký pokus nevychádza podľa jeho predstáv.

50
    Faškov center z rohu ihriska zachytáva Hruška, ale s loptou sa dostáva za bránkovú čiaru a tak budú mať domáci k dispozícii rohový kop.

48
    Erik Daniel vyskúšal ďalekonosnú strelu spoza šestnástky, ale tá letí nad domácu bránu.

47
    Ružomberčania zahrávali priamy kop. Saparov center hostia odvrátili. Následne sa domáci dostali k centru z rohu ihriska, ten chytá brankár.

46
    Spartak Myjava vstúpil do druhého dejstva s jednou zmenou. Miesto Denisa Dugu bude hrať Frederik Bílovský.

46

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Spartakom Myjava gólom Miloša Lačného 1:0.

45

45
    Sapara posiela center do šestnástky, kde si najlepšie vyskočil Lačný a hlavou tesne míňa bránu.

43
    Po faule v strede ihriska vidí žltú kartu prvý domáci hráč Marek Sapara.

43
    Lačný prebral loptu v pravom rohu útočnej polovice, ale tam ho postrážil Banovič.

41
    Domáci hráči na dvakrát napokon odvracajú loptu zo svojej šestnástky.

41
    Roh pre Myjavu.

40
    Kolár vyslal nebezpečnú prihrávku z rohu ihriska, ktorú sa snažil dotlačiť do siete Škutka. V poslednej chvíli to rieši Tofiloski.

38
    Faško sa dopúšťa útočného faulu.

37
    Ružomberčania faulujú v strede ihriska, lopta pre Myjavu.

36
    Liptáci rozohrali rohový kop nakrátko a k lopte sa následne dostal Nagy, ktorý vystrelil spoza šestnástky, no mieril nepresne.

35
    Po Saparovom rohu menší závar v pokutovom území a ďalší roh domácich.

35
    K lopte sa postavili Faško so Saparom. Prvý menovaný vyslal priamu strelu a tá je tečovaná tesne vedľa brány na roh.

34
    Hostia sa dopúšťajú faulu na hranici pokutového územia, nasleduje priamy kop Ružomberka.

33
    Sapara zachytil myjavskú rozohrávku a poslal center do šestnástky, kde loptu pred Lačným odvracia obranca.

32
    Faško rozohral na krátko Saparovi, ktorého center je zblokovaný. Krátko na to sa Ružomberok dopúšťa faulu.

31
    Peter Maslo prebral na pravom krídle dlhú prihrávku, potiahol loptu a poslal ju do šestnástky, kde si nabiehal Lačný, ale loptu odvracia obranca na roh.

29
    Domáci sa snažili vysunúť Lačného dlhou prihrávkou, ale tú pred nim zachytáva obranca.

28
    Hráč hostí Denis Duga vidí žltú kartu za faul na súperovej polovici. Je to prvé kartové napomínanie v zápase.

25
    Ružomberok dal gól!
    Peter Gal Andrezly si prebral loptu v šestnástke, vystrelil a jeho krížnu strelu zastavila žrď. K lopte však rýchlo dobieha MILOŠ LAČNÝ a doráža ju do siete!

23
    Lačný sa snažil niečo vymyslieť, ale loptu sa mu pred bránkovou čiarou nedarí skrotiť a tak nasleduje odkop gólmana hostí.

22
    Liptáci poslali do šestnástky svojho súpera niekoľko centrov, tie však nenachádzajú adresáta a Myjava si dáva pozor.

21
    Liptáci vrátili loptu do šestnástky, tam ju berie do náručia Matúš Hruška.

20
    Saparovu loptu odvracia obrana, domáci zostávajú pri lopte.

19
    Saparovi strela spoza šestnástky nevyšla podľa predstáv, ale Lačný následne vybojoval pre Ružomberok priamy kop.

17
    Kolár dostal výbornú prihrávku do vnútra šestnástky, ale vo veľkej šanci mieri tesne nad bránu.

16
    Sapara vystihol prihrávku hostí, ale jeho rýchla lopta na Faška mu nevyšla tak, ako si predstavoval. Loptu budú mať hostia z Kopaníc.

15
    Strelec zatiaľ jediného jarného gólu Myjavy, Ľuboš Kolár je naďalej aktívny a teraz vyskúšal strelu spoza šestnástky. Jeho strela tesne míňa žrď ružomberskej brány.

13
    Krátko na to hľadali hostia Kolára nebezpečnou prihrávkou, ku ktorej mal predsa len kúsok bližšie Tofiloski a za asistencie obrancu si napokon poradil so situáciou.

13
    Kolár sa snažil niečo vymyslieť na ľavej strane, ale odzbrojil ho obranca.

12
    Po rohu sa dostal do zakončenia Lačný, ale lopta letí z jeho hlavy nepresne.

11
    Faškov center z rohu vyboxoval Hruška. Krátko na to domáci vrátili loptu do šestnástky a bude to ďalší roh Ruže.

10
    Po menšom závare v šestnástke si domáci roh zopakujú.

10
    Po prihrávke Gal Andrezlyho triafa Zošák z vnútra šestnástky obrancu, k lopte sa dostal Sapara a jeho pokus je zblokovaný na roh.

9
    Znova aktívny Faško. Tentokrát sa dostal s loptou do pokutového územia, ale k zakončeniu nedošlo, pretože v poslednej chvíli ho o loptu pripravil Marček.

9
    Faško vystrelil spoza pokutového územia, ale triafa len pred nim stojaceho obrancu.

8
    Gal Andrezly bol na ďalšom útočnom výlete po ľavom krídle, ale Machovec si ho postrážil.

6
    Po Faškovom rohu a následnej nebezpečnej hlavičke v šestnástke sa dostával Peter Maslo k dorážke, no dopustil sa faulu na brankára hostí.

5
    Na druhej strane čaká roh aj Liptákov.

4
    Roh zahrával Pekár, domáci odkopli len na kopačky hostí a tak poslal Pekár ďalší nebezpečný center do šestnástky svojho niekdajšieho zamestnávateľa, ale domáci sa ubránili.

4
    Z následného protiútoku získava Myjava prvý rohový kop zápasu.

3
    Gal Andrezly ťahal útok po pravej strane, vymenil si loptu s Petrom Maslom a následne poslal prihrávku do stredu šestnástky, kde si nabiehal Lačný, ale ešte bližšie mal k lopte obranca hostí.

2
    Domáci poslali dlhý center do súperovej šestnástky, ale tam je pripravený Hruška, ktorý berie loptu do náručia.

2
    Na útočnej polovici nepochodil Kóňa, ktorého domáci odzbrojili a získali loptu.

1

-2
    Pred stretnutím ešte prichádzajú na hraciu plochu prezident ÚLK Ivan Kozák a výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák, ktorí odovzádajú domácemu hráčovi Gagikovi Daghbashyanovi cenu za najkrajší gól mesiaca november. Ružomberský obranca zvíťazil s vydareným presným zásahom zo zápasu s Podbrezovou.

-4
    Hráči prichádzajú na trávnik. Hostia budú hrať v bielo-čiernych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-7

MFK Ružomberok: Tofiloski – Maslo, Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy, Sapara (C) – Gál-Andrezly, Zošák, Faško – Lačný.

Náhradníci: Šavol – Kružliak, Gerát, Ďubek, A. Lovás, Lupták, Jakubko.

Spartak Myjava: Hruška – Machovec, Beňo, Banovič, Kóňa, Duga – Marček, Daniel, Kolár – Pekár (C), Škutka.

Náhradníci: Solnička – Černáček, Chovanec, Pecha, Bílovský, Sládek, Múdry.

Rozhodca: R. Weiss – E. Weiss, Bednár.

Tak, ako s aktuálnym postavením v tabuľke, aj s výsledkom zatiaľ jediného vzájomného ligového súboja v tejto sezóne, môže byť spokojnejší Spartak Myjava, ktorý v jeseni doma zdolal Ružomberok 2:1. Ak ste zvedaví, či sa podarí Liptákom vrátiť Myjave jesennú prehru alebo či sa bude aj tentokrát tešiť tím z Kopaníc, sledujte náš textový prenos na Onlajny.eu!

Domáci Ružomberok zimoval na ôsmej priečke a do jari vstupoval v Zlatých Moravciach s cieľom vylepšiť svoje tabuľkové postavenie. Hoci prvý polčas nebol zo strany Liptákov podľa ich predstáv, všetko sa zmenilo v druhom dejstve. V 49. minúte otvoril skóre Miloš Lačný a o devätnásť minút neskôr uzavrel Marek Sapara z priameho kopu stav stretnutia na 2:0 v prospech hostí.

Ružomberok má na svojom konte 27 bodov a vďaka prvému jarnému víťazstvu sa posunul na 7. miesto. Liptáci strácajú na 6. Dunajskú Stredu dva body a pred 8. Senicou majú dvojbodový náskok.

Predchádzajúci zápas v jarnej časti:

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 0:2

Hostia z Myjavy majú za sebou úspešnú jeseň, keď zimovali na tretej priečke za dvojicou AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. V prvom jarnom kole sa predstavili na pôde Dunajskej Stredy, kde sa v 50. minúte gólovo presadil Pape Macou Sarr a DAC vyhrával 1:0. Tento výsledok však platil len jednu minútu, pretože už v 51. minúte vyrovnal Ľuboš Kolár na konečných 1:1.

Spartak Myjava má momentálne na svojom konte 36 bodov a aj po prvom jarnom kole mu v najvyššej súťaži patrí 3. priečka. Tím z Kopaníc stráca na 2. Slovan Bratislava osem bodov a pred 4. Žilinou má trojbodový náskok.

FC DAC Dunajská Streda – Spartak Myjava 1:1

V centre Dolného Liptova budeme sledovať súboj 21. kola Fortuna ligy medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcim Spartakom Myjava.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.