Villarreal – Levante 3:0 (kon.) | Valencia – Bilbao 0:3 (kon.) | La Coruña – Granada 0:1 (kon.)
Barcelona – Sevilla 2:1 (kon.)
Valencia CF
0:3 (0:0)
Athletic Club Bilbao
Nedeľa 28.02.2016, 16:00 • Estadio Mestalla (Valencia) • Španielska LaLiga • 26. kolo

Prvý polčas sme nemohli vidieť príliš pekný futbal, no v druhom sa to rozbehlo. Aktivita na oboch stranách vyústila do 3 presných zásahov na strane hostí, ktorý si tak zaslúžene odnášajú 3 dôležité body. (17:51:12)

90+3

90+3
    Hosťujúca obrana si počkala a následne prečítala pas z kopačky Andre Gomesa a zabránila tak nebezpečiu.

90+2
    Hostia budú v závere zápasu kopať rohový kop.

90+1
    Hrať sa bude ešte 180 sekúnd, teda 3 minúty.

90
    Riadny hrací čas zápasu máme za sebou. Uvidíme koľko hlavný arbiter nadstaví.

88
    Pekný defenzívny zákrok predviedla obrana domáceho tímu proti ofenzívnej akcii Mikela Rica.

87
    Hráči hosťujúceho tímu na konci zápasu zabrali, a tak môžu teraz pohode dohrávať stretnutie.

86
    Santi Mina to skúšal nakopnutím do šestnástky, no brankár Iraizoz bol aktívny a loptu zobral.

85
    Domácim ostáva 5 minút riadneho hracieho času na zachránenie katastrofy v podobe debaklu.

84
    Center kopačky Feghouliho končí len v rukaviciach brankára Iraizoza.

83
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Iker Muniain, prichádza Markel Susaeta.

82
    Výhodu rohového kopu budú mať aj hráči domáceho tímu.

81
    Takýto záver zápasu určite nikto nečakal.
    80. Aritz Aduriz (ATB) - 0:3

80
    Bilbao dalo gól! Gól strelil ARITZ ADURIZ, ktorý vyskočil najvyššie pri rohovom kope Benata.

79
    Pohroma bola takmer na svete. Aritz Aduriz mohol zvýšiť na 3:0, no jeho pokus bol vyrazený na rohový kop.
    78. Iker Muniain (ATB) - 0:2

78
    Bilbao dalo gól! Gól strelil IKER MUNIAIN, ktorý si prebral prihrávku od Rica a strieľa po zemi bez akejkoľvek šance pre brankára.

76
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Enzo Pérez, prichádza Pablo Piatti.

75
    Paco Alcácer bol príliš rýchly, a tak sa stalo, že sa ocitol v ofsajde.

74
    Domáci tím čaká v záverečnej 15 minútovke veľmi ťažká úloha, a to streliť aspoň 1 gól.
    73. Sabin (ATB) - 0:1

73
    Bilbao dalo gól! Gól strelil SABIN, ktorý si nabehol na skvelý center a osamotene napálil nechytateľne hlavou loptu za brankárov chrbát.

72
    Obrovskú šancu na úspech mala skvelá hlavička Etxeitu, ktorú však ešte lepším zákrokom chytil domáci brankár.

71
    Benat premárnil veľkú šancu, ktorú odvrátila obrana na rohový kop.

70
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Denis Čeryšev, prichádza Sofiane Feghouli.

69
    Center z kopačky Cancela bol odvrátený hosťujúcim obrancom len do priestoru, ktorý značí, že sa bude kopať roh.

68
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Óscar de Marcos, prichádza Aritz Aduriz.

67
    Obrana domáceho tímu musí byť v pohotovosti, pretože na nich letel center z kopačky súpera.

66
    Lopta je však opäť na kopačkách hráčov z Valencie, pretože jeden z hráčov Bilbaa sa dopustil útočného faulu.

65
    Cancelo prečítal prihrávku súpera a okamžite vyrazil dopredu. Cez druhého brániaceho hráča si však v rýchlostnom súboji neporadil, a tak stratil loptu.

64
    Hráči Athletica sa snažia hru ukľudniť za každú cenu, pretože vedia, že sú pod obrovským tlakom zo strany ich súpera.

63
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Gorka Elustondo, prichádza Mikel San José.
    62.

62
    Nový muž na trávniku Paco Alcácer mohol druhým dotykom s loptou prekonať brankára Iraizoza. Prvým dotykom si krásne prebral loptu, ktorá mu smerovala na päty a druhou krásne vystrelil. Strela bola však vyrazená.

61
    Môžeme sledovať úplne iný polčas ako tomu bolo pred tým. Nie len preto, že sú na koni viac domáce, ale preto, že sa hrá viac pri bráne a nie skôr taká taktická hra v strede poľa.

60
    Po hodine hry sme mohli vidieť útočný faul Benata na Čeryševa.

59
    Po sérii šancí domáceho tímu sú na rade hráči z Bilbaa.

58
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Álvaro Negredo, prichádza Paco Alcácer.

57
    Do veľkej šance sa dostal Alvaro Negredo, ktorého hlavičkový pokus v poslednej chvíľke odpratal na rohový kop jeden z brániacich hráčov.

56
    Taktiež Mikel Rico vyslal ďalekonosný projektil na súperovu bránku, no taktiež nepochodil.

55
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva João Cancelo (Valencia CF).

54
    Rohový kop bol s prehľadom a ľahkosťou odvrátený.
    54.

54
    Rohový kop pre hostí po tom, čo sa k strele dostal nestrážený Sabin.

53
    Nedovolený zákrok si do druhého polčasu pripisuj aj Elustondo, ktorý poslal svojho protihráča nepekne k zemi.

52
    Prenesenie hry na pravú stranu malo za následok skvelé spracovanie lopty na hruď od Čeryševa a následnú tvrdú ranu z voleja, ktorú však brankár hostí chytil.

51
    Domáci po rohovom kope strieľajú prvý gól zápasu! Radovať sa však nemôžu, pretože Alvaro Negredo stál v čase hlavičky v ofsajde.

50
    André Gomes si poradil so svojimi protihráčmi najprv na autovej čiare a neskúr na tej bránkovej. Jeho nebezpečný prízemný center do pokutového územia bol však odvrátený na rohový kop.

49
    Daniel Parejo sa rozhodol, že rohový kop zahrá na krátko. Následná prihrávka do pokutového územia bola s prehľadom odvrátená.

48
    Snaha o individuálne presadenie v podaní Santiho Minu končí tak, že bude jeho tím zahrávať rohový kop.

47
    Prvú šancu v druhom polčase si pripisuje Negredo, ktorého strela bola však zablokovaná, a tak nehrozilo žiadne veľké nebezpečenstvo.

46
    Druhý polčas odštartovali domáci, no hostia sa okamžite po fúknutí do píšťalky začali horlivo snažiť napádať súpera.

46

V prvom polčase sme nemohli vidieť futbal, ktorý sa od tohto zápasu očakával. Dúfam, že v druhom polčase tréneri naladia svojich zverencov na lepší výkon a tí to splnia na 110%. Taktiež dúfam, že v druhom polčase uvidíme lepší futbal ako v tom prvom, pretože prvý polčas bol taký nemastný neslaný.

45+1

45+1
    Rohový kop končí v náručí brankára Iraizoza.

45
    Ďalší neúspešný center do pokutového územia Bilbaa. Tentokrát sa však bude zahrávať rohový kop.

44
    Center z kopačky kapitána domáceho tímu Negreda, končí na pozornej obrane hostí.

43
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva André Gomes (Valencia CF).

41
    Všetko je však v poriadku a bude sa hrať teda opäť 11 na 11.

40
    Bomba z priameho z kopačky Benata skončila na hlave Santiho Minu, ktorý leží okamžite na zemi. Lekári už klusajú na ihrisko.

39
    Len tak tak sa teraz vykľučkoval Čeryšev po nedovolenom zákroku bez žltej karty. Ďalší nedovolený zákrok bude však určite potrestaný kartou.

38
    Skvelý obranný zákrok teraz predviedol jeden z hosťujúcich obrancov na prenikajúceho Santiho Minu.

36
    Balenziaga sa dostal k odrazenej lopte, ktorú ďalekonosne vystrelil, no jeho strela končí nad domácou bránkou.

35
    Rohový kop skončil na obrane domáceho tímu, ktorým sa teda podarilo odvrátiť nebezpečenstvo.

34
    Po nakopnutí Mikela Rica budú hostia zahrávať rohový kop, pretože jeho nákop domáci dokázali odvrátiť len za vlastnú bránku.

33
    Dlhé nakopnutie z kopačky domáceho brankára Diega Alvesa končí až u jeho kolegu, teda Iraizoza.

32
    Ďalší nepresný pas na strane domáceho tímu.
    31. Iker Muniain (ATB)

31
    Hra začína naberať na sviežosti, no stále to nie je to pravé orechové.

30
    Po pol hodine hry mal obrovskú šancu Muniain, ktorý si obhodil obrancu a skúšal to z hranice šestnástky. Jeho pokus však tesne minul ľavú žrď domácej svätyne.

29
    Aktivita domácich hráčov rastie. Bohužiaľ center z kopačky Cancela bol odvrátený.

28
    Snaha o prekombinovanie obrany hostí konči nezmarom.

27
    Center z kopačky Čeryševa bol príliš dlhý, a tak nenašiel žiadneho svojho spoluhráča.

26
    Séria prihrávok na polovici súpera sa skončila nepresnosťou do autu. Loptu teda budú do hry vhadzovať domáci hráči.

25
    Loptu majú však opäť na svojich kopačkách hráči hosťujúceho tímu.

24
    Strelu Mikela Rica zblokoval obetavý zákrok obrancu, a tak zabezpečil ohrozeniu bránky.

23
    Domáci sa tak prebudili a vyzerá to tak, že sa vymanili spopod tlaku hostí.

22
    Ďalšia obrovská šanca Negreda! Dostal pas z ľavej strany, ktorý si úplne osamote prebral, a tak sa mohol brankára spýtať kam to chce, no na nešťastie pre celú futbalovú Valenciu prepálil bránku!

21
    Celý štadión Mestalla píska na hlavného arbitra Manzana, pretože si myslia, že kapitán Negredo bol faulovaný v pokutovom území. Penalta sa však kopať nebude.

20
    Alvaro Negredo v obrovskej šanci! Po krásnom nábehu poslal svoj pokus len tesne vedľa pravej žrde.

19
    Cancelo to skúšal cez svojho súpera po ľavej strane, no nepochodil podľa svojich predstáv.

18
    Obidva tímy sú pomerne nervózne, pretože môžeme vidieť veľké množstvo nepresností.

17
    Hostia majú tak možnosť založiť akciu zo zadných radov.

16
    Ofsajd a v ňom prichytený Alvaro Negredo.

15
    Dopredu sa vydala aj Valencia. Na konci akcie bola však obrana hostí, ktorá zabránila črtajúcej sa akcii.

14
    Ďalší center do pokutového územia domáceho tímu. Tentokrát smeroval z kopačky Benata.

13
    Stávkové kancelárie mierne favorizujú domácich, no momentálne držanie lopty vyznieva 77:23 pre hostí!

12
    Center z kopačky Balenziagyho končí len na pozornej obrane. Nebezpečenstvo pre domáci bránku je tam zažehnané.

11
    Eviduje sa nedovolený zákrok, ktorý sa pripíše Bovedovi. Lopta prilieha domácim.

10
    Úvodná desaťminútovka nepriniesla žiadnu nebezpečnú situáciu.

9
    Snaha Pareja o individuálne presadenie po pravej strane končí centrom na prvom brániacom hráčovi.

8
    Ťažisko hry je od začiatku zápasu v okolí stredu poľa, kde sa hrá veľmi vyrovnaná partia.

7
    Hru teraz poznačila menšia séria nepresností v strede poľa.

6
    Menšia trma vrma v strede poľa, kde lopta rýchlo menila svojho majiteľa končí definitívnym ziskom lopty na domácu stranu.

5
    Domáci na chvíľku získali loptu, no výkop brankára Diega Alvesa skončil len za autovou čiarou.

4
    Hráči Bilbaa sú zatiaľ usadení na polovici súpera a čakajú na vhodný moment na zaútočenie.

3
    Ten sa však podarilo domácej obrane s prehľadom odvrátiť.

2
    Prvý rohový kop budú zahrávať hostia, pretože nábeh a následne zakončenie Elustonda bolo zblokované.

1
    Výkop mali hráči hosťujúceho tímu, ktorí začnú zápas útočiť sprava doľava.

1

Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Mustafi, Santos, Gayá – E. Pérez, Parejo – Mina, A. Gomes, Čeryšev – Negredo (C).
    Náhradníci: Doménech – Vezo, Feghouli, Alcácer, Piatti, Fuego, Barragán.

Athletic Club Bilbao: Iraizoz (C) – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – G. Elustondo, Etxebarria – de Marcos, M. Rico, Muniain – Sabin.
    Náhradníci: Herrerín – Eraso, San José, Susaeta, Gurpegi, Aduriz, Lekue..

Vítam vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu najvyššej španielskej ligy, teda Primera Division. Dnes v 26. kole proti sebe nastúpia na štadióne Mestalla domáci hráči z Valencie, ktorí budú hostiť svojich náprotivkov z Bilbaa.

Valencia
    Tím zo západného pobrežia Pyrenejského polostrova sa momentálne nachádza na 11. priečke, čo nie je zrovna podľa ich predstáv. Majú na svojom konte totižto len 31 bodov. Momentálnymi ťahúňmi domácich sú Paco Alcacér, ktorý strelil 9 gólov. O 3 menej, teda 6 gólov má na svojom konte Daniel Parejo. Valencia stráca na svojho súpera 4 body, a tak sa prípadnou dnešnou výhrou môžu zverenci Garryho Nevilla výrazne priblížiť či už k Athleticu alebo k pohárovým priečkam.

Posledných 5 zápasov domácich
    Rapid Viedeň 0:4 Valencia (Európska liga)
    Granada 1:2 Valencia
    Valencia 6:0 Rapid Viedeň (Európska liga)
    Valencia 2:1 Espanyol
    Valencia 1:1 Barcelona (Copa del Rey)

Bilbao
    Zverenci Ernesta Valverdeho sú na tom o niečo lepšie ako jeho dnešný náprotivok. Bilbao sa totižto nachádza na 8. priečke a je len bod od pohárového umiestnenia. Má na svojom konte 35 bodov, na Eibar, ktorý je na 7. priečke zaisťujúca kvalifikáciu do Európskej ligy, strácajú len 1 bod. Hráči Bilbaa sú na tom lepšie aj čo sa týka strelcov. Aritz Aduriz má totižto na svojom konte 13 presných zásahov a radí sa tak na 8. priečku v tabuľke kanonierov. Druhý najlepší strelec je Inaki Williams so 7 gólmi.

Posledných 5 zápasov hostí

Ath. Bilbao 1:1 Marseille (Európska liga)
    Ath. Bilbao 0:1 Real Sociedad
    Marseille 0:1 Ath. Bilbao (Európska liga)
    Real Madrid 4:2 Ath. Bilbao
    Ath. Bilbao 0:0 Villarreal

Dnes nás čaká rozhodne zaujímavý zápas, ktorý môže obom tímom výrazne pomôcť, čo sa týka tabuľkového postavenia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.