Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižnekamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:3
Avangard Omsk
cz Piatok 26.02.2016, 17:00 • SCC Arena Petrochemist • Play-off KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:34:05)

Trestné minuty: 2:12

Zápas je u konce a Avangard Omsk se může radovat ze třetí výhry v sérii a je tak blízko postupu mezi nejlepší osmičku. Ve třetí třetině jsme viděli velký nápor Neftěchimiku, který byl odměněn snižujícím gólem z hole Bogdana Jakimova. Domácí dnes ale pohořeli v přesilových hrách, nevyužití je možná stálo úspěch v tomto utkání. V závěru Nižněkamsk zkusil i hru bez brankáře, tolik toužené vyrovnání ale nepřišlo. Omsk tak vyhrál 1:2 a v sérii vede 3:0.

59:59
    Už to domácí nestihnou, tenhle zápas nezachrání.

59:43
    Neftěchimik je v plném počtu.

59:36
    Branka domácích je prázdná, je tu závěrečná power-play.

59:36
    Domácí tým si vybírá oddechový čas.

59:36
    Ještě jedno vyloučení. Na straně Omsku byl dvouminutovým trestem za krosček potrestán Martin Erat.

59:01
    Osamocený Sobotka se vydal do útočného pásma, jeho úkolem bylo ušetřit zase několik cenných vteřin.

58:13
    Hosté rychlými přihrávkami kombinují ve vlastní třetině, nemají důvod pospíchat dopředu.

57:43
    Vylučuje se na druhé straně, dnes vůbec poprvé. Dvě minuty za držení hole dostal Maxim Berezin.

57:20
    Hosté se ubránili, jsou tak v plném počtu.

56:55
    Nižněkamsk se sám vyhnal z pásma, Rjasenskij nezpracoval žabičku na modrou čáru.

56:10
    Nyní se hostům podařilo alespoň na chvíli osvobodit.

55:51
    Domácí jsou usazeni v pásmu Omsku a pálí ze všech možných pozic. Furch a jeho obránci odolávají.

55:20
    Dvě minuty za podražení vyfasoval Ivan Lekomcev.

55:09
    Bude se opět vylučovat, Neftěchimik bude hrát další přesilovou hru!

54:32
    Před Furchovu branku si sjížděl Polygalov a snažil se usměrnit prudké nahození z pravé strany, puk skončil v rohu.

53:54
    Opět se signalizuje ofsajd domácích, Omsk tak ušetřil několik málo vteřin.

53:18
    Omsk se i nyní zvládl ubránit, Chochrjakov je zpět ve hře.

53:15
    Další nápor domácího týmu zhatil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

52:52
    Od modré tvrdě vystřelil Ščitov, Furch vyrazil.

51:52
    Neftěchimik se sám zbavil pásma po nepřesné přihrávce na modrou čáru.

51:18
    Je tu další vyloučení a přesilovku si opět zahraje domácí Nižněkamsk. Dvě minuty za zdržování hry dostal Pjotr Chochrjakov, když vyhodil puk z ledové plochy.

50:34
    Rázem je domácích hráčů všude plno a probudilo se i publikum. Omsk je v defenzívě.
    49:50 Bogdan JAKIMOV - 1:2

49:50
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Nyní byl ale český gólman překonán a Nižněkamsk snižuje. Domácí se dostali do rychlého kontru, BOGDAN JAKIMOV si najel pod úroveň kruhů a zápěstím prostřelil Furcha. Máme tu tak založeno na dramatický závěr. Bez asistence.

49:28
    Od modré střílel Rjasenskij, jeho pokus se zastavil o chumel hráčů před Furchem, ten nemusel vůbec zasahovat.

48:36
    Omsk ubránil i třetí oslabení, hraje se opět v pěti na obou stranách.

48:01
    Na levý kruh dostal přihrávku Sexton a pálil hned z voleje. Furch se zvládl bleskurychle přemístit a připsat si důležitý zákrok.

47:32
    Omsk opět vyhodil přes všechny čáry.

47:20
    Hra je přerušená, neboť Dominik Furch schytal do masky tvrdou ránu domácího Taffeho. Český gólman byl chvíli otřesený, ale bude bez problémů pokračovat.

46:57
    Začátek ale patří hostům, ti drželi puk ve vlastním pásmu a poté jej vyhodili přes všechny čáry.

46:36
    Omsk jde do čtyř, dvě minuty za posunutí branky dostal Jonas Ahnelöv. Třetí přesilovka domácích v tomto utkání.

46:07
    Hosté v brejku dvou na jednoho, celá akce ale skončila bez střely, jediný obránce zvládl vypíchnout finální přihrávku.

45:34
    Domácí tým se všemožně snaží o snížení, které by zápas zdramatizovalo, jenže obrana Omsku dnes pracuje opravdu perfektně.

44:10
    Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se bude po levici Dominika Furcha.

43:30
    Volkov měl dobrý plán o průniku do třetiny hostů, byl ovšem vytlačen do rohu a následně za branku.

42:28
    Velice rychle se hra přesunula před Furcha, po kontru se do dobré pozice dostával Sexton, jenže i on pohořel.

42:20
    Před dotírajícím Petrovem raději gólman Sudnicin přikryl puk a přerušil hru. Vhazuje se v pásmu Nižněkamsku.

41:48
    Zleva se do pásma Omsku vřítil Kulikov, jeho pokus byl sražen a než se dokázal on, nebo dojíždějící Polygalov dostat k dorážce, byla posunuta Furchova branka.

41:31
    Rozhodčí signalizují ofsajd domácích, Omsk v poklidu kontroluje hru.

40:55
    Furch byl hned v úvodu v plné pohotovosti, proti výpadům zblízka si ale i tentokrát dokázal poradit.

Trestné minuty: 0:4

Skončila druhá část utkání a Omsk je zase o dvacet minut blíže k vítězství. I v této části hry jsme viděli jednu branku, ve 22. minutě si z modré sjel Jurij Alexandrov a bombou nedal Sudnicinovi žádnou šanci. Nižněkamsku se nedá upřít snaha, jenže i nadále naráží na svou nepřesnost a také na výborného Furcha. Rozhodně ale není pro Neftěchimik nic ztraceno, stále je tu třetí třetina.

40:00

39:18
    Hostující tým přečkal i druhé oslabení a hraje v plném počtu.

38:47
    Po přihrávce na střed se mezi kruhy dostal Ščitov, jenže jeho první střela byla sražena, při pokusu o druhou skončil po tvrdém zákroku v poloze ležmo.

37:58
    Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry až k Sudnicinovi.

37:48
    Sexton možná prováhal nejlepší okamžik na střelu z levé strany, poté už pouze neškodně nahazoval.

37:18
    Za podražení je už na trestné lavici hostující Alexej Gluchov. Nižněkamsk má výbornou příležitost na snížení.

37:15
    Bude se vylučovat, domácí tým má zatím ponechanou výhodu.
    Kazaň v úvodních dvou utkáních na ledě Ufy prohrála. Dnes bude na vlastním ledě útočit na první vítězství v sérii!

36:42
    Omsk si skvěle hlídá střední pásmo.

35:33
    Stoa se dnes už poněkolikáté snažil o průnik levým křídlem, hosté už na něj ale čekají a dávají si na něj pozor. Nyní se vůbec nedostal ke střele.

34:57
    Další závar před českým gólmanem, snaha Nižněkamsku o natlačení se před něj ale končí posunutou brankou.

34:00
    Hra se nám teď vyrovnala, i Neftěchimik se dostává do střeleckých pozic, jenže Omsk má v brance vynikajícího Furcha.

32:51
    Hned proti třem protivníkům šel domácí Kitarov, volil střelu přes obránce, puk skončil na zadním mantinelu.

31:54
    A znovu Stoa. I teď jeho snaha skončila neúspěchem, opět minul.

31:44
    Stoa se parádně uvolnil na levém křídle a řítil se na Furcha, jeho střela na zadní tyčku ale skončila vedle.

30:37
    Perežogin se snažil obkroužit domácí branku a zasunout puk za tyčku, ten se mu ovšem v rozhodujícím okamžiku sesmekl.

29:48
    Furch přerušil hru, neboť se před ním objevilo hejno soupeřových útočníků. Nejaktivnější byl Milovzorov, jenže ani on nezrušil Furchovo kouzlo.

28:48
    Hostující Burdasov už nahazoval vyšší rychlost, přes obránce ovšem neprošel. Domácí se alespoň na chvíli osvobodili.

27:34
    Omsk nyní na ledové ploše vládne, Nižněkamsk se nemůže dostat do útočného pásma a domácí publikum už nespokojeně píská.

Sudnicin si připsal těžký zákrok proti najíždějícímu Kempnému. Ten se prosmýkl obranou a bekhendem hledal mezírku v postoji domácího brankáře.

25:23
    Středem si do pásma domácích najel Gluchov, snažil se trefit neposedný puk, jenže neuspěl. Puk doskákal mimo branku.

24:05
    Z pravé strany to zkusil Perežogin, jeho střela zápěstím ale branku Neftěchimiku netrefila.

23:43
    Nahozením se prezentoval Kempný, Sudnicin si ale jeho pokus v houštině těl našel a puk chytil.

23:07
    K zakončení se dostal až Grigorenko, Furch ale u své levé tyče skvěle zasáhla přerušil hru.

22:39
    Domácí se snaží o snížení, zatím ale spíše operují s pukem u mantinelu.
    21:22 Jurij ALEXANDROV - 0:2

21:22
    Avangard právě vstřelil branku!
    Na druhé straně ale udeřilo a je to 0:2. Na modré čáře zůstal zcela neobsazený JURIJ ALEXANDROV, měl tak dostatek času na střelu, sjel si ke kruhům a bombou propálil Sudnicina. Asistence: Vladimír Sobotka, Ilja Michejev.

20:40
    Z levé strany pálil domácí Stas a Furch měl docela problémy. Nakonec si ale poradil i s dorážkou z pravého křídla.

Trestné minuty: 0:2

Je za námi první třetina a do kabin se jde lépe hostujícímu týmu. Ten totiž po brance Antona Burdasova vede 0:1 Jinak jsme neviděli kdovíjak akční zápas, oba týmy se soustředily na obranu a na oba gólmany tak šly spíše střely z dálky, nebo nepříliš prudké rány.

20:00

19:45
    Domácí se ještě snaží o vyrovnání před pauzou, do zakončení mají ovšem daleko.
    19:00 Anton BURDASOV - 0:1

19:00
    Hosté jdou do vedení. Po buly po levici gólmana Nižněkamsku se puk odrazil mezi kruhy, kde se do něj opřel ANTON BURDASOV a střelou pod horní tyčku otevřel skóre tohoto utkání. Asistence: Nikolaj Lemťjugov.

18:15
    Domácí se vydali do brejku tři na dva, do zakončení se dostal Polygalov, ale ani on neuspěl, jeho rána byla sražena.

17:27
    Domácí Jakimov ztratil ve vlastním pásmu puk a Omsk se vydal do protiútoku, Přes obránce pálil Lemťjugov, jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu.

16:33
    Právě Milovzorov vystřelil z ostrého úhlu, puk byl sražen za Furchovu branku.

16:15
    Furch při přesunu vyhodil svou branku z ukotvení a to se samozřejmě nelíbí domácím hráčům, ani publiku. Milovzorov si byl u rozhodčího pro popis celé akce, proč se nebude vylučovat.
    Henrik Karlsson včera inkasoval na ledě Novgorodu pouze jednou, nicméně jeho i tak prohrál 0:1!

15:41
    Neftěchimik je v posledních minutách tím aktivnějším týmem, Omsk toho už delší dobu mnoho nepředvedl.

14:47
    Nyní už musel ukázat pořádný zákrok, vytáhl se proti švihu Volkova. Vyrazil levým betonem.

14:14
    Furch pro jistotu přerušil hru, a to po střele Jakimova z pravého křídla.

13:45
    Veškeré útoky z obou stran se zatím rozbíjí o dobře postavené obrany. Gólmani nemají moc těžké práce.

12:37
    Ogurcov čekal na své spoluhráče až vystřídají, Nižněkamsk se chystá do útoku.

12:16
    A další jednoduchý zákrok českého brankáře, nyní v lapačce schoval Žukovův pokus z pravého kruhu pro vhazování.

11:20
    Taffe přihrál doleva na Jakimova, jeho střela ale postrádala razanci. Furch v poklidu celou akci pokryl.

10:43
    Probíhal velký souboj o puk v rohu za brankou Omsku, hosté se zvládli osvobodit.

09:59
    Mezi dva hostující obránce si to namířil Kulikov, vystřelil, Furch jeho pokus vytlačil do ochranné sítě. Zatím asi nejvážnější šance utkání.

08:25
    Hostující Popov vystihl rozehrávku a zleva se tlačil před brankoviště. Jeho snaha o přihrávku ale přišla vniveč, domácí se zvládli ubránit.

07:57
    Zápas zatím postrádá své tempo, je tu další přerušení, puk se totiž ocitl na domácí střídačce.

07:42
    Ofsajd domácích, čároví to posoudili jako úmyslné porušení pravidel, hra se stěhuje přes Sudnicina.

06:58
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

06:48
    Rjasenskij přihrával skrz brankoviště, puk pouze prolétl a neškodně skončil na druhé straně.

06:12
    Polygalov tečoval nahození Rjasenského, puk skončil mimo branku.

05:47
    Velký zmatek před Furchem, domácí se sjeli před brankoviště po tvrdé střele od modré, aktivní byli zejména Stas a Taffe. Furch odolal a přerušil hru.

04:58
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Neftěchimik. Hostující střídačka byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává, Ilja Zubov.

03:54
    Píská se pohyb útočícího hráče v brankovišti, provinil se hostující Lemťjugov.

03:41
    Od modré nahazoval Alexandrov, puk poté poskakoval po horní části branky. Domácí gólman to z pomocí Polygalova zvládl vyřešit.

02:59
    No začíná se nám docela zostra. Nyní na Sudnicina padl jeden z hostujících hráčů a na něj se okamžitě snesla domácí pomsta v podobě Ogurcova. Ani teď se nevylučuje.

02:48
    U domácí branky se po Sudnicinově zákroku strhla menší potyčka, do sebe se pustili domácí Grigorenko a hostující Petrov. Sudí vše přešel domluvou, nevylučoval.

02:11
    Něftěchimik v zárodku další akce, Kulikov se ovšem nedostal přes střední pásmo.

01:34
    I na Furcha přilétla první střela, z pravé strany vypálil Stoa, trefil postoj českého gólmana.

00:41
    Sudnicin si připsal první zákrok, nyní už dopředu vyráží domácí tým.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Sergejev, Rjasenskij, Ščitov, Kuzmin, Ogurcov, Berezin, Brjancev – Grigorenko, Polygalov, Sexton – Žukov, Stas, Volkov – Jakimov, Taffe, Stoa – Kitarov, Kulikov, Molovzorov – Porjadin.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev, Ahnelöv, Dervuk – Perežogin, Zubov, Erat – Michejev, Sobotka, Popov – Lemťjugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Bondar, Kuljov – Šalagin, Šišlo.

Zazněla hymna Ruska, nyní následuje hymna Tatarstánu.

Hostující tým jej již na ledové ploše, nyní po jednom nastupují domácí hokejisté.
    Dominik Furch predvádza v tejto sezóne dobré výkony, dostane priestor aj dnes?

Avangard Omsk zvládl vstup do čtvrtfinálové série s Nižněkamskem! Výkon vítěze základní části Východní konference nebyl...

Posted by KHL CZ/SK on 22. február 2016

Zápas v SCC Arena Petrochemist začne v 17 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.