Vítkovice – Pardubice 6:4 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Liberec – Sparta Praha 2:5 (kon.)
Olomouc – Berani Zlín 1:2 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Hradec Králové – Třinec 3:2 (kon.)

64:41
    Vyloučení na obou stranách. Jakub Jeřábek (PLZ) a Jan Hanzlík (KOM) vyloučeni na dvě minuty, první jmenovaný za sekání, plzeňský obránce za hrubost.

60:44
    Přesilová hra Plzně je, zdá se, u konce. Ondřej Kratěna (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost a uvidíme hru tří proti třem, tak to máme trošku ve stylu NHL.

59:59
    Ještě se bude vylučovat. Obrovskou rychlost nabral jeden z plzeňských útočníků a v obranném pásmu jej musel zastavit Tomáš Malec (KOM), který inkasuje dvě minuty za podražení.

58:40
    Tomáš Svoboda (PLZ) inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, hra dále pokračuje v obrovském tempu.

52:02
    Krušné chvíle pro domácí a 21 sekund dlouhá přesilová hra pěti proti třem pro Plzeň. Jan Hanzlík (KOM) podrazil protihráče a právem se za ním zavřela vrátka trestné lavice.

50:23
    Domácí se opět musejí bránit. Tomáše Malec (KOM) si odpyká dvě minuty za hákování.

47:35
    Velmi přísné vyloučení. Ryan Hollweg (PLZ) podrazil Kaberleho ve středním pásmu, Kometa má k dispozici 81 sekund dvojnásobné přesilové hry.

46:56
    Erik Hrňa (PLZ) bude nyní sledovat své spoluhráče z trestné lavice, vysokou holí totiž zasáhl Hanzlíka do obličeje.

42:01
    Vzápětí se musejí domácí bránit. Petr Trška (KOM) odjíždí na trestnou lavici. Nedovolené bránění.

38:55
    Hruška s Ostřížkem si svojí rychlostí vypracovali dobrou příležitost. Dostali se až před Machovského, kde si pomohl nedovoleným zákrokem Dominik Kubalík (PLZ), který zahákoval právě Ostřížka. Hra pokračuje ve čtyřech hráčích na obou stranách.

37:15
    Hned po vyrovnání však musejí domácí čelit další přesilové hře. Leoš Čermák (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

35:57
    Z tlaku Komety pramení také další přesilová hra. Z týmu Plzně vyloučen Petr Kadlec (PLZ) na dvě minuty za podražení.

31:31
    Po celé situaci se do sebe pustili Káňa (KOM) s Johnsonem (PLZ) a pěkných pár sekund trvalo, než je rozhodčí od sebe dostali. Nakonec oba dva hráči inkasují dvě minuty. Brněnský útočník za sekání, ten hostující za hrubost.

30:20
    Kometa se však bude muset znovu bránit. Domácí kapitán Leoš Čermák (KOM) si jde sednout na trestnou lavici. Vysoká hůl.

21:26
    Tlak Plzně vyústil v přesilovou hru. Nedovoleným bráněním se provinil David Ostřížek (KOM).

12:48
    Dlouhá početní výhoda domácích je u konce. Na trestné lavici už sedí Jakub Lev (PLZ), který na poslední chvíli podrazil Špirka, který se ocitl ve velké šanci.

07:16
    První přesilová hra utkání je tu. Ke střele mezi kruhy se dostával Radim Zohorna a Michal Moravčík (PLZ) zatáhl za záchrannou brzdu. Dvě minuty inkasuje za hákování.

Matěj Laža

Góly a asistencie: 37. Němec (Káňa), 42. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, Zohorna), 59. Káňa (Kováčik) – 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, Svoboda), rozh. náj. Johnson