Boston – LA Kings 2:9 (kon.) | Buffalo – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.)
Philadelphia – Anaheim 1:4 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Nashville – Washington 3:5 (kon.)
Minnesota – Dallas 3:4 (po pr.) | NJ Devils – Edmonton 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Chicago – San Jose 0:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 1:3 (kon.) | Calgary – Toronto 4:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Columbus Blue Jackets
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
New York Islanders
cz Streda 10.02.2016, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to z dnešního utkání vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:09:14)

Vhazování: 46%-54%

Islanders tak dokázali vyhrát i čtvrtý letošní zápas na Columbusem, kterému se z těchto duelů podařilo vydolovat alespoň druhý bod za remízu v normální hrací době.

Sledovali jsme velmi zajímavý zápas, který nakonec přinesl všechno, co mohl. Pěkné branky, parádní zákroky brankářů, dramatický vývoj, a vyrovnanou bitvu, kterou muselo rozhodnout až prodloužení, respektive samostatné nájezdy. V nich se z vítězství radovali hokejisté New Yorku Islanders.

Cal CLUTTERBUCK - 2:3sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Střelcem rozhodujícího nájezdu je Cal Clutterbuck.

4. séria
    1:2
    A je rozhodnuto! CAL CLUTTERBUCK si nedělal starosti s nějakým výraznějším kličkováním, pouze naznačil střelu k pravé tyčce a následně zápěstím zakončuje do mírného protipohybu Korpisala!

4. séria
    1:1
    Boone Jenner vypálil na Haláka prudkou ránu, na což byl slovenský brankář připraven.

3. séria
    1:1
    John Tavares mohl rozhodnout, ale nakonec ani nezakončil, když promáchl a nechal puk za sebou.
    Alexander WENNBERG (nájezdy 1:1)

3. séria
    1:1
    A máme vyrovnáno! ALEXANDER WENNBERG svou bekhendovou střelou nedal Halákovi šanci.

2. séria
    0:1
    Islanders si vítězství prozatím nepojišťují, Okposo chtěl střílet mezi Korpisalovy betony, ale neuspěl.

2. séria
    0:1
    Brandon Dubinsky spoléhal spíše na tvrdost střely než nějaké zakončení technického rázu a napálil jen připravený Halákův beton.
    Frans NIELSEN (nájezdy 0:1)

1. séria
    0:1
    To na druhé straně Korpisalo nedokázal čelit bekhendovému blafáku FRANSE NIELSENA, který finského brankáře pokořil!

1. séria
    0:0
    První se k samostatnému nájezdu postavil domácí Cam Atkinson, ideální příležitost ke střele ale prováhal a Halák si mezírky pohlídal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Hamonic vypálil na Korpisala, který však nekapituluje a o vítězi rozhodnout nájezdy. Columbus drží puk ve vlastní třetině.

64:28
    A další zásah Haláka, tentokrát proti Saadovi!

64:10
    Rychlý protiútok po ztrátě puku zakončoval střelou Jones, ale na Haláka recept nenašel!

63:19
    Korpisalo musel vytáhnout zákrok vyrážečkou proti střele Leddyho!

63:07
    Johnson obkroužil kruhy pro vhazování a zkusil bekhendem překvapit Haláka, ten však kouzlí další úspěšný zákrok.

62:32
    Tvrdá pumelice Hamonica od modré nenadělala Korpisalovi příliš problémů.

62:05
    Toho málem využil Brandon Saad, který však přečíslení Columbusu nepřetavil v gól!

61:42
    Nielsen se zlobí, do branky domácích doklouzal místo kotouče on a myslí si, že byl faulován.

61:07
    Tavares už klec trefuje, ale v cestě mu stojí pozorný Korpisalo.

60:56
    Hickey rychlou kombinaci hostí zakončuje střelou mimo.

60:38
    Byla to dlouhá vyčkávaná, kterou ukončil tvrdou střelou Dubinsky, jehož pokus však ležící Halák vyráží.

60:07
    První útok obstará trio Columbusu, které začíná za vlastní brankou.

60:01

V normální hrací době se o dnešním vítězi nerozhodlo, Islanders vyrovnali zkraje třetí třetiny po využité přesilovce a rozhodnout tak bude muset buď pětiminutové nastavení nebo následné nájezdy.

60:00

59:49
    Strome jen vyvezl puk do středního pásma a nahodil do obranné třetiny domácích. O vítězi dnes rozhodne prodloužení.

59:35
    Bez úspěchu, ale stejně skončila i snaha hostů.

59:10
    Jones započíná útočnou akci Columbusu za vlastní brankou.

58:42
    Nielsen přestřeluje Korpisalovu klec.

58:34
    Korpisalo neudržel puk po střele Nielsena na výstroji a vrhá se po něm po hlavě.

58:29
    Hra je přerušena v obranném pásmu Columbusu. Každá chyba nyní může znamenat ztrátu bodu za remízu.

58:17
    Stejně tak nahození Blue Jackets.

58:08
    Nahození Islanders končí neúspěchem.

57:32
    Columbus vydoloval za svou brankou puk a vyváží ho do útočného pásma. Tam ho sbírají hosté.

57:01
    Divokou pasáž hry zakončuje až Clutterbuckovo nahození na Korpisala, který raději drží puk na své výstroji.

56:19
    Hraje se stylem nahoru dolů, držení puku se mění v rychlém sledu, oba týmy se marně snaží udržet v útočném pásmu.

55:10
    Atkinson se dostal do souboje jeden na jednoho při průniku do obranné třetiny hostů, ale svou střelu nevměstnal mezi tři tyče.

54:47
    Diváci v hale bouří a ve stoje aplaudují svému brankáři! Korpisalo se vrhá k zemi po Hamonicově střele a kryje i dorážku Grabovskiho a následný pokus Stromea! Fantastická práce domácího brankáře!

54:34
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

54:01
    Boychuk to zkusil nadvakrát, ale obě jeho rány dokázali domácí srazit mimo Korpisalovu klec.

53:17
    Hra se přesunula také před Halákovu branku, ale žádná střela na slovenského brankáře neprošla.

52:37
    Straitova pumelice končí zblokována.

52:33
    A další obrovská šance Islanders! Lee obkroužil branku a přihrál před brankoviště na Nelsona, jemuž se nepodařilo na Korpisala vyzrát.

51:46
    Tavares se u pravé Korpisalovy tyčky dostal do obrovské šance, ale nedokázal zvednout puk přes položený brankářův beton! Parádní Tavaresův blafák gólem nekončí!

51:35
    Korpisalo se natáhnul lapačkou po střílené přihrávce de Haana a přerušil kombinaci hostí. Komerční přestávka.

50:56
    Tjutin od modré čáry tvrdě vypálil, ale minul klec!

50:31
    Atkinson vyzkoušel koncentraci Haláka. Brankář Islanders sráží jeho střelu mimo brankoviště.

50:06
    Tavares vypálil prudkou střelu zápěstím, která se však odráží jen od mantinelu za Korpisalovou brankou.

49:48
    Dubinsky s Atkinsonem mohli opět zaúřadovat, jejich souhra ale tentokrát vedla jen ke ztrátě v mezikruží.

49:19
    Tečovanou střelu zkoušel Lee dopíchnout za Korpisalova záda, ale brankář Columbusu holí odpaluje kotouč.

48:46
    Nielsen zkusil v útočném pásmu u modré bekhendovou přihrávku na Okposoa, tomu však puk odskočil až na střídačku soupeře.

48:22
    Hartnellova střela je sražena do ochranné sítě.

48:11
    Kuljomin poslal puk na Nielsena, který však přejel modrou čáru rychleji než Kuljominova přihrávka. Postavení mimo hru.

47:41
    Nakonec se jim to podařilo a unavená formace může jít střídat. Hraje se poměrně dlouho bez přerušení.

47:12
    Tlak Columbusu však pokračuje, Islanders se nemohou vymanit ze sevření.

46:37
    Goloubefova střela se zamotala mezi brusle Atkinsona, který tak nechtěně srazil spoluhráčův pokus za Halákovu branku.

46:02
    Opět rána od modré krátce po vhazování, tentokrát z pravé strany střílel Hamonic, ale Korpisalo pokryl i tento pokus. Komerční přestávka.

45:55
    Další zákrok Korpisala! De Haan pálil od modré, ale finského gólmana neprostřelil.

45:51
    Leddy si vzal kotouč ve středním pásmu a probruslil až k brance Korpisala. Přihrál na Nielsena, jemuž se nepodařilo z úhlu pokořit domácího brankáře.

44:41
    Jennerova střela okusila betony Haláka.

44:32
    Atkinson s Dubinskym se opět pustili do přečíslení, ale tentokrát jejich kombinace nevedla ani ke střele. Dubinskyho dobruslil jeden z vracejících se hráčů.

44:12
    Columbus se snaží dostat zpět do vedení, ale Rychelova střela byla spíše propagační.

43:47
    Postavení mimo hru. Vhazuje se u modré čáry Islanders.

43:23
    Hartnell hodně nešetrně narazil Hamonica za brankou Islanders na mantinel a má trochu i štěstí, že nejde na trestnou lavici.
    43:05 Anders LEE - 2:2

43:05
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté využívají přesilovku! Střela od modré Okposoa se odrazila k ANDERSI LEEMU, jenž byl před Korpisalem osamocen a po nabruslení ke středu brankoviště prostřeluje přesouvajícího se brankáře domácích! Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.

42:57
    Nielsenovi v pěkně rozehrané kombinace utíká puk do rohu.

42:34
    Teprve třetí vyloučení v utkání. Na dvě minuty za hákování odchází na trestnou lavici Boone Jenner.

42:23
    Islanders nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

42:12
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu.

42:04
    Hrálo se zejména podél mantinelu, Blue Jackets nedokázali vystřelit a Islanders vyhazují na zakázané uvolnění.

41:10
    Columbus z dlouhého držení útočné třetiny vytěžil jen nepřesnou Hartnellovu střelu. Islanders se následně osvobozují, ale je to Columbus, kdo se s pukem na hokejkách opět pouští do akce.

40:17
    Kotouč se rychle přenesl na druhou stranu kluziště, kde Jennerovu střelu pokryl Halák. Jenner však nedokázal zabrzdit a srazil slovenského brankáře společně se sebou do branky.

40:10
    Murray zablokoval rychlý přechod Nielsena do útoku a jeho střelu z levého kruhu.

Další třetina začne přibližně v 03:05.

Druhá třetina branku nepřinesla, na druhou stranu přinesla spoustu pěkných akcí a velkých šancí. Tu největší spálil Brandon Dubinsky, který neproměnil svůj samostatný únik. Na druhé straně se neprosadil těsně před brankovištěm Korpisala Lee, ani po vhazování prudkou ranou Bailey. Korpisalo výrazně podržel svůj tým v této periodě.

40:00

39:58
    Dlouho se hrálo v rohu obranného pásma Columbusu, puk se následně dostal na modrou čáru, odkud Nelson nabruslil až k mezi k pravému kruhu pro vhazování, odkud zkusil z bekhendu překvapit Korpisala. Ale neuspěl.

39:20
    Boychukovo nahození sbírá obrana Columbusu.

38:42
    Blue Jackets měli na hokejkách zvýšení, ale závar před Halákem, kde šermovala hokejkou hned čtveřice hráčů z obou týmů, branku nepřináší!

38:14
    Goloubef se ve vlastní obranné třetině dostal pod tlak a raději vyhazuje přes všechny čáry.

37:46
    Korpisalo reflexivně vykopl levý beton, čímž zachránil dosavadní vedení Columbusu! Prudká rychlá střela Baileyho hned po vhazování mohla přinést vyrovnání, nebýt reflexu Korpisala.

37:42
    Divokou pasáž, během níž se puk stěhoval z jednoho pásma do druhého, ukončuje po nahození Clutterbacka směrem na Korpisala brankář domácích.

36:38
    Bekhendová střela z velkého úhlu málem překvapila Haláka, který vyrážel jen před sebe, kde naštěstí pro něho nebyl žádný z hráčů v modrém.

36:14
    A vyplatilo se, Hartnell vyvezl puk do středního pásma.

36:08
    Time-out Columbusu sloužil zejména kvůli uklidnění situace a jako prostor pro odpočinek.

36:08
    Oddechový čas pro domácí.

36:08
    Další zásah Korpisala, jen krátce po vhazování. Islanders již mají na kontě více střel než soupeři.

35:54
    Veliká šance Islanders! Okposo se vrhnul po puku a v pádu do něho plácnul, což nadělalo Korpisalovi velké problémy, jelikož kotouč lehce poskočil, přeskočil brankářovu hůl a brankář domácích musel bleskově sklapnout betony.

35:39
    Johnson je zpět na ledě. Dobrá zpráva pro fanoušky Columbusu.

35:09
    Komerční přestávka.

35:09
    Nakonec se jako první v útoku usadili Islanders, Nielsen vypálil tvrdou střelu příklepem na Korpisala, který jen vyrazil před sebe, kde se snažil o dorážku Kuljomin, ale ani ten finského brankáře prostřelit nedokázal.

34:42
    Hra probíhá zejména ve středním pásmu, oba týmy se střídají v držení puku, přechod do útoku je však momentálně nulový.

33:52
    Johnson zablokoval tvrdou střelu Boychuka a po přerušení odkulhává do šatny. To vůbec nevypadá s obráncem Columbusu dobře.

33:32
    Islanders hrají přesilovkovým stylem, jejich kombinace zatím ale vypadá kontraproduktivně.

32:54
    Lee se zjevil zcela sám před Korpisalem a Nelson mu poslal přesný pas na hojku. Lee se pokusil prosadit z otočky, ale nedokázal zvednout puk nad ležícího Korpisala.

32:50
    Hlavní rozhodčí výrazně domlouvá kohoutům na obou stranách. Puk se dostal k mantinelu v obranném pásmu Columbusu, kde Tjutin s Proutem přimáčkli soupeře na plexisklo, což se jejich spoluhráčům příliš nelíbilo.

32:02
    Saad vypálil jedovatou střelu, kterou obránce De Haan dokázal zablokovat. Dotyk kotouče s jeho tělem ale ještě hodně pocítí.

31:30
    Murray sráží střelu Tavarese mimo ledovou plochu.

30:59
    Dubinsky se dostal do samostatného úniku, před Haláka zamíchal kotoučem, ale brankář hostí ramenem vytěsnil puk na tyčku, od níž se odrazil do rohu kluziště!

30:48
    Přesun Islanders do útoku končí sraženou střelou Leeho do ochranné sítě.

30:28
    Halák se po zákroku rychle vymrštil do na nohy, aby střela Foligna nespadla do branky. Puk se totiž po jeho zásahu odrazil do vzduchu a Halák se oháněl hokejkou i lapačkou, aby kotouč, který neměl pod kontrolou, nějak vyrazil mimo bezprostřední ohrožení.

30:18
    Columbus drží útočné pásmo, prozatím jediná střela Goloubefa byla sražena do rohu.

29:48
    Halák zastavuje hru po střele Karlsonna, kterou zastavuje mezi svými betony.

28:57
    Strome si už zpracovával puk mezi kruhy, ale trvalo mu to déle, než bylo zapotřebí a Murray mu kotouč vypíchl těsně předtím, než stihl vystřelit.

28:39
    Přechod Islanders do útoku končí pukem v hledišti po vyraženém nahození.

28:27
    Zakázané uvolnění Clutterbucka. Vhazuje se před Halákem.

28:17
    Hra se nyní hodně kouskuje, puk skončil na střídačce hostí.

27:58
    Johnson přebruslil s pukem až do útočného pásma, ale jeho střelu sráží Strait mimo ledovou plochu.

27:32
    Korpisalo se přesouval od tyčky k tyčce a měl velké problémy s krytím prostoru před brankou. Nakonec se mu ale podařilo Hickeyho i Straitovu střelu vychytat.

27:03
    Nebezpečnou střelu zápěstím Okposoa znovu kryje pohotový Korpisalo.

26:48
    Leddyho střela sice ještě byla zablokována, ale ta Tavaresova už prošla ke Korpisalovi. Brankář domácích zůstává pozorný.

26:22
    Islanders vyvážejí puk z vlastní třetiny.

26:06
    Folignovu střelu Halák schovává pod betony a po přerušení přichází komerční přestávka.

25:49
    I přes skončenou přesilovku se Columbus nadále tlačí do zakončení, drží soupeře uzamčené v obranné třetině a zkouší pokořit Haláka. Velká skrumáž před brankou Islanders však přinesla především zmatek, než nějakou kloudnou střelu.

25:31

25:00
    Halák se dostal doslova do kulometné palby, když na něho náhle začaly létat střely v rychlém sledu. V hlavní roli se objevil Alexander Wennberg, který pálil dvakrát z prostoru před kruhy, ale obě rány dokázal Halák pokrýt.

24:17
    Blue Jackets rozehrávají velmi zajímavou přesilovku, Islanders se nemohou osvobodit, ale celá akce vypadá překombinovaně. Puk létá ze strany na stranu, jen ne na Haláka.

23:31
    Dvě minuty za podražení dostává Frans Nielsen, který už to s forčekingem přehnal a poté, co ztratil puk před brankou Columbusu, se ohnal po Campbellovi, který přepadává přes jeho hokejku.

23:15
    Columbus se pokouší o rozehrávku zpoza vlastní branky, ale Islanders dotírají na soupeře.

22:34
    New York je však zpátky v útočném pásmu a Korpisalo musel vytáhnout další zásah, tentokrát proti Clutterbuckovi, který chtěl zapíchnout puk mezi jeho betony, ale neuspěl.

22:10
    Velký nápor Islanders nedokázal využít ani střelou z první Strait, jehož střelu srazil Wennberg a Columbus se osvobozuje.

21:22
    Znovu je Korpisalo v permanenci, úspěšně kryje i pokusy Nelsona a Leeho.

20:57
    Korpisalo měl plné ruce práce se dvěma střelami Stromea, který po první neúspěšné střele dorážel vyražený kotouč, ale finský brankář byl připravený.

20:25
    Atkinson nezachytil přihrávku Jennera, z čehož plyne zakázané uvolnění Columbusu.

20:09
    Druhá třetina začíná postavením mimo hru Jennera.

20:01

Statistiky po první třetině:
    Střely:
    12-7
    Zablokované střely: 6-8
    Bodyčeky: 6-7

První třetina přinesla hned tři branky, které okořenily zajímavé střetnutí obou týmů. Islanders šli velmi rychle do vedení po pohotové střele Stromea po vyhraném vhazování Tavarese. Radost z vedení vydržela hostům do osmé minuty, kdy Atkinson po přihrávce Dubinskyho vyrovnal. O 4 minuty později si oba hráči spolupráci prohodili a do vedení poslal Blue Jackets Dubinsky.

Další třetina začne přibližně v 02:02.

20:00

19:47
    Stromeova střela proletěla jen kolem Korpisalovy branky.

19:38
    A další icing! Karlsson posílá obloučkem puk přes všechny čáry.

19:31
    Murray poslal puk podél mantinelu do středního pásma, kde však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal ani protečovat a je to tak další zakázané uvolnění.

19:22
    Murray nezachytil přihrávku z vlastní obranné třetiny, je z toho tak zakázané uvolnění.

19:03
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky, které shodně skončily v rozích kluziště.

18:21
    Goloubef to zkusil znovu a tentokrát trefuje Haláka, který raději kryje puk pod lapačkou.

17:59
    Lee blokuje střelu Goloubega, Blue Jackets však zůstávají u kotouče.

17:44
    Hraje se nahoru dolů, puk se dostal zase do obranné třetiny hostů, kde Halák měl plné ruce práce s Jennerovou ranou.

17:29
    Přečíslení 3 na 2 v podání Islanders končí střelou De Haana, se kterou si Korpisalo poradil.

17:23
    Columbus se usadil v útočné třetině, ale nic kloudného domácí vymyslet nedokázali.

16:39
    Leddy s Kuljominem kombinovali před Korpisalem, ale příliš dlouho vyčkávali se střelou, až o puk nakonec přišli.

16:17
    Zakázané uvolnění Columbusu po uspěchané přihrávce Tjutina.

16:02
    Prout hrál puk vysokou hokejkou, a tak se vhazuje před Korpisalem.

15:45
    Kombinace Hickeyho s Tavaresem u modré čáry končí ztrátou puku.

15:05
    Obrovská šance i na druhé straně kluziště, kde Korpisalo při zákroku musel sednout na led, aby mu puk neprojel pod betony. Nebezpečná střela Grabovskiho.

14:57
    Skvělý zásah Haláka, jemuž se podařilo i se štěstím vyrazit puk po střele Atkinsona, na kterého zívala prázdná branka. Ütočník Columbusu nastřelil jen rameno slovenského brankáře, který nadražený kotouč odpálil lapačkou.

14:36
    New York se usazuje v útočném pásmu, ale přihrávky směřují jen podél mantinelu.

14:07
    Jenner zkusil překvapit Haláka rychlou střelou hned po vhazování, ale brankář hostí si situaci pohlídal.

14:00

13:59
    Prudká rána Hartnella způsobila Halákovi menší problémy, ale slovenský brankář puk zkrotil a schoval ve výstroji.

13:28
    Saan vyzkoušel betony Haláka, kterému se podařilo zase si trochu zvednout sebevědomí.

12:59
    Islanders se na chvíli osvobozují, ale jsou to Blue Jackets, kdo opět vyráží do ofenzivy!

12:10
    Columbus po nečekaném otočení skóre pokračuje v náporu, Campbell ovšem míjí svou střelou cíl.

11:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to byla obrovská hrubice na modré čáře od Hamonica, kterému byl vypíchnut kotouč Atkinsonem, jenž v přečíslení přihrál BRANDONU DUBINSKYMU, jemuž nedělalo problém překonat přesouvajícího se Haláka! Asistence: Cam Atkinson.
    11:26 Brandon DUBINSKY - 2:1

11:01
    Tlak Islanders pokračuje, Korpisalo vyráží střelu Nielsena.

10:33
    Hamonicova pumelice se pouze odrazila od jednoho z blokujících hokejistů.

09:48
    Tak to byla šance! Saad si nabruslil před levý kruh pro vhazování a zkusil střelu zápěstím, která proletěla těsně vedle pravé tyčky Halákovy branky!

09:17
    Málokdy však střela projde až ke svému cíli. Haminic se blýskl pěkným blokem proti Karlssonovi.

09:03
    Co na Islanders dnes platí je hodně vytažený forčeking hokejistů Columbusu, kteří narušují rozehrávku soupeře a snaží se pálit na Haláka z každé pozice.

08:17
    Hraje se převážně ve středním pásmu, oba celky vytvořily solidní obrannou hráz na modrých čárách.
    07:45 Cam ATKINSON - 1:1

07:45
    Poté, co se Columbus vymanil z tlaku soupeře se dostal k rychlému přechodu do útočného pásma, kde Dubinsky našel před brankou CAMA ATKINSONA, jenž pokořil klečícího Haláka. Asistence: Brandon Dubinsky, Dalton Prout.

07:18
    A další Korpisalův zákrok, tentokrát proti ráně od modré De Haana.

07:02
    Korpisalo nyní zázračně vyrazil prudkou střelu z mezikruží, kam si po Leeho a Hamonicově kombinaci najel Bailey! Fantastický zákrok domácího brankáře!

06:42

06:13
    Hraje se v plném počtu.

06:01
    Columbus se konečně dostal ke kotouči a vyhazuje přes všechny čáry. Mezitím Goloubef a Johnson zablokovali střelecké pokusy soupeře.

05:14
    Ostrované sice rozvinuli svůj přesilovkový deštník, ale kombinace probíhá zejména podél mantinelu a v rozích. Je to zcela bez střelby na Korpisala.

04:37
    Přechod Islanders do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru.

04:13
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Prout – 2 min., držení protihráče).

04:08
    Islanders se osvobodili a hned z toho těží, bude se vylučovat na straně Columbusu.

03:20
    Columbus se poměrně dlouze zabydlel v obranné třetině Islanders, ale Jennerova střela na Haláka neprošla. Naopak proti Wennbergovi již slovenský gólman musel vyrážet.

02:40
    Halák se dnes poprvé dostal k zákroku. Kryje střelu Atkinsona z levého kruhu.

02:15
    Campbell schytal tvrdý bodyček od Martina a přichází o puk.

01:59
    Průnik do obranné třetiny Columbusu měl jepičí život, domácí vyváží puk do bezpečí.

01:23
    Lee blokuje střelecký pokus Prouta od modré čáry. Puk na hokejky získávají opět hosté.
    00:56 Ryan STROME - 0:1

00:56
    Tak to bylo hodně rychlé! Hned po vhazování se puk dostal k RYANU STROMEOVI, který otevírá prudkou střelou skóre! Asistence: John Tavares.

00:52
    Grabovskij poprvé prověřil Korpisala v brance Blue Jackets a následně byl poměrně nešetrně strčen přes soupeřova brankáře do klece domácích. Těžce se zvedá z ledu.

00:38
    Kuljomin se snažil zavést puk zpět do obranné třetiny Columbusu, ale přišel o něj hned za modrou čarou.

00:03
    Zápas začalo nahozením Islanders do útočného pásma, kotouč sbírají domácí.

00:01

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Jones, Murray, Goloubef, Johnson, Prout, Tjutin – Saad, Wennberg, Hartnell – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Calvert, Karlsson, Rychel – Foligno, Campbell, Bourque.

New York Islanders: Halák (Greiss) – De Haan, Hamonic, Leddy, Boychuck, Židlický, Hickey – Strome, Tavares, Grabovskij – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Bailey, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Dan O’Rourke – Tim Nowak, Jonny Murray.

Jak již bylo zmíněno, favoritem zápasu jsou Islanders, což dokazuje nejen jejich postavení v tabulce, ale také souhrn vzájemných zápasů z této sezony. Tři zápasy, tři výhry.

13. 01. 2016 New York Islanders - Columbus Blue Jackets 5:2
    13. 12. 2015 Columbus Blue Jackets - New York Islanders 2:3p
    21. 10. 2015 Columbus Blue Jackets - New York Islanders 0:4

New York Islanders – 51z, 27 výher, 60 bodů

Opticky jsou síly před zápasem rozdány jasně, favoritem budou Islanders. Na druhou stranu právě hráči z New Yorku mají aktuálně kolísavé výsledky a po přestávce kvůli All Stars Game sice v posledním zápase porazili Edmonton vysoko 8:1, ale také padli 1:5 v Detroitu. Je jasné, že nekdy v zápase sedne vše, někdy zase vůbec nic, ale jak tomu bude v Columbusu?

Columbus Blue Jackets – 54z, 21 výher, 47 bodů

Nejhorší celek letošní sezony, Columbus, má přitom ideální příležitost, jak svou nelichotivou bilanci proti Islanders vylepšit. Z posledních pěti zápasů se totiž radoval hned čtyřikrát z vítězství a na kanadském tripu vyhrál v Montrealu, Vancouveru a Calgary. Jediným soupeřem, který ho dokázal porazit, byl Edmonton, jež zvítězil doma 5:1. Poté však Modrokabátníci uspěli na ledě Canucks a Flames shodně 2:1.

Již čtvrtý vzájemný zápas v této sezoně čeká na hokejisty Columbusu Blue Jackets a New Yorku Islanders. Domácí Columbus se v Nationwide Areně pokusí prolomit smolnou bilanci s Ostrovany, s nimiž prozatím v tomto ročníku nedokázali okusit příchuť vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 8. Atkinson (Dubinsky, Prout), 12. Dubinsky (Atkinson) – 1. Strome (Tavares), 44. Lee (Okposo, Nielsen), rozh. náj. Clutterbuck