Srbsko – Ukrajina 2:1 (kon.) | Portugalsko – Španielsko 2:6 (kon.)
Srbsko
2:1 (1:0)
Ukrajina
cz Pondelok 08.02.2016, 18:30 • Bělehrad, Srbsko • Majstrovstvá Európy • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Srbsko
    Srbský reprezentační výběr prošel skupinou A bez ztráty bodu, umístil se tak na prvním místě a v každém ze dvou zápasů obdržel jen jednu branku.

Srbsko 5:1 (1:1) Slovinsko
    Branky: 14. Janjić (10 m kop), 21. Kocić (Perić), 27. Rajčević (Perić), 30. Kocić (Stojković), 34. Pršić (Rajčević) – 3. Osredkar (Vrhovec)

Portugalsko 1:3 (1:1) Srbsko
    Branky: 15. Ricardinho – 8. Kocić (Perić), 37. Rajčević (Perić), 40. Simić (Kocić)

Sestava Srbska v obou utkáních: Aksentijević (Momčilović) – Perić (C), Janjić, Kocić, Rajčervić – Živanović, Lazić, Simić, Rakić, Radovanović, Milojević, Pršić, Stojković.

Ukrajina
    Ukrajinští futsalisté ve skupině B vyhráli jen jednou, i to jim ale stačilo k postupu. Zatím se jim podařilo vstřelit sedm branek a sedm také obdrželi.

Maďarsko 3:6 (1:2) Ukrajina
    Branky: 8. Dróth, 30. Trencsényi, 34. Dróth (Hosszú) – 2. D. Sorokin, 7. Bondar (Ivanjak), 25. Ovsjannikov, 30. Mykola Grycyna (Koval), 35. Bondar (Žurba), 36. Valenko

Ukrajina 1:4 (0:1) Španělsko
    Branky: 38. Mykola Grycyna (Koval) – 20. Alex (Bebe), 30. Rivillos (Lin), 34. Alex, 40. Rivillos (Usín)

Sestava Ukrajiny v poslední utkání: Ivanjak (C) (21. Lytvyněnko) – Bondar, D. Sorokin, Žurba, Ovsjannikov – Lytvyněnko, Valenko, Koval, Mychajlo Grycina, Mykola Grycina, Razuvanov, Rogačov, O. Sorokin, Fetko

Srbsko: Aksentijević – Perić (C), Janjić, Kocić, Rajčević – Momčilović, Živanović, Lazić, Simić, Rakić, Radovanović, Milojević, Pršić, Stojković.

Ukrajina: Ivanjak (C) (Lytvyněnko) – Bondar, D. Sorokin, Žurba, Ovsjannikov – Lytvyněnko, Valenko, Koval, Mychajlo Grycina, Mykola Grycina, Razuvanov, Rogačov, O. Sorokin, Fetko.

Rozhodčí: Bogdan Sorescu (Rumunsko) – Marc Birkett (Anglie).

Hráči jsou již na hrací ploše, nyní jsou na řadě státní hymny.

00:01

00:06
    Ukrajina po rozehrávce rychle vypálila, Aksentijević si připisuje první úspěšný zákrok.

00:26
    Ovsjannikov vypálil z levé strany těsně vedle branky.

00:48
    Po srbské nepřesné rozehrávce se k míči dostávají opět hosté.

01:11
    Ukrajinci se snaží pálit ze všech možných pozic, zatím ale nepřesně.

01:26
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    První střela domácích na branku končí gólem, Kocić nahrál míč na hranici pokutového území na Janjiće, ke kterému vyběhl gólman, on vrátil míč zpět MLADENU KOCIĆOVI, jenž zakončoval z první do odkryté branky. Asistence: Slobodan Janjić.
    01:26 Mladen KOCIĆ - 1:0

02:43
    Po Kocićově nahrávce byl v dobré šanci Simić, jenže trefil pouze boční síť branky.

03:28
    Srbové dobře brání a nepouští soupeře do žádných vážnějších šancí.

03:36
    Kovalova rána z poměrně velké vzdálenosti končí vedle pravé tyčky.

04:05
    Ovsjannikov trefil z první levou tyčku domácí branky!

04:51
    Ukrajinci jsou po většinu času u míče, ale nedaří se jim stále dostat do gólové pozice.

05:08
    Nákop hostů před branku žádný z hráčů nezastihl, rozehrávat bude gólman Aksentijević.

05:38
    Srbská obrana je stále pozorná a nepouští soupeře do zakončení.

05:44
    Po Valenkově ráně měl domácí gólman co dělat, aby míč udržel před brankovou čárou.

07:10
    Po rozehrávce rohového kopu mířil Prsić z první mimo.

07:25
    Sorokin zkoušel vystřelit i při pádu, jenže nedokázal ideálně zamířit.

07:47
    Rajčević z velkého úhlu poslal míč pouze do autu.

08:06
    Sražená rána Ukrajiny končí za postranní čárou.

08:37
    Ukrajinská aktivita neustává, Srbsko ale zatím odolává.

09:33
    Po dlouhém nákopu hostů si s menšími problémy poradil Aksentijević.

09:51
    Lazić si navedl míč na střed hřiště, odkud tvrdě vypálil, Ivanjak vyráží.

10:56
    Simić se přes hostujícího obránce k míči nedostal, ten končí mimo hrací plochu a rozehrávat bude gólman Ukrajiny.

11:30
    Střelecký pokus O. Sorokina z pravé strany končí mimo tři tyče.

11:45
    Rychlý protiútok Srbska končí bezúspěšně po úspěšném obranném zákroku obránce.

11:51
    Koval nedokázal předběhnout Kociće a poté ho poslal rukama k palubovce.

11:51
    Oddechový čas pro domácí.

12:18
    Perić minul branku, Ivanjak rychle zakládá protiakci.

12:26
    Bondarovu tečovanou ránu z první domácí gólman vyrazil před sebe.

13:47
    Zhurbovo zakončení zamířilo hodně vysoko a mimo branku.

14:16
    Sorokinovu přihrávku vystihli domácí a srazili míč do autu.

14:54
    Po souhře domácích vypálil tvrdě ze středu hřiště Rajčević, Ivanjak jeho ránu vyráží.

15:02
    Oddechový čas pro hosty.

15:05
    Ukrajinci při rozehrávce standardí situaci předvedli secvičený signál, po kterém pálil Mykola Grycina přímo do gólmana.

16:08
    Přihrávka na Simiće byla nepřesná, rozehrávak bude Ivanjak.

17:03
    Po vystižené přihrávce se Srbsko snažilo vydat do rychlého protiútoku, poté se ke střele nepropracoval Rakić.

18:13
    Kocićova individuální akce skončila až po faulu hostujícího hráče.

18:17
    Kocić po dlouhém rozeběhu jen přihrával, hosté přihrávku vystihli.

18:49
    Srbové v závěru první půle směrem do útoku více ožili, hraje se ze strany na stranu.

19:27
    Bondar se snažil trefit skákající míč na pravé straně z první, jenže poté pálil hodně mimo.

19:53
    Srbský útok tři na dva končí nepřesnou přihrávkou.

20:00

Ukrajinský celek byl v první půli aktivnější, jenže to mu ke vstřelení branky nepomohlo, naopak o jedinou branku se postaral ve 2. minutě domácí Kocić.

Střely: 15 – 27
    Střely na branku: 3 – 5
    Fauly: 3 – 3

20:01

20:46
    Žlutou kartu dostává Dmytro Bondar (Ukrajina).

21:43
    Zhurbova rána byla sražena na roh, který z levé strany Zhurba také sám rozehraje.

21:49
    Bondarovo zakončení vyrazil do bezpečí gólman Aksentijević.

22:18
    Ukrajinci vysunuli své napadání, domácí poté nepřesně rozhráli.

22:44
    Srbové pokračují ve stajené taktice jako v první půli, dobře brání a snaží se vyrážet do rychlých protiakcí.

23:01
    Rajčevićova rána ze standardní situace skončila u protihráče stojícího ve zdi.

23:18
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Koval našel z rozehrávky od postranní čáry na pravé straně ve před brankou MYCHAJLA GRYCINA, jenž z první zakončil přesně k levé tyčce. Asistence: Sergej Koval.
    23:18 Mychajlo GRYCINA - 1:1

24:13
    Bondar se dokázal i přes obránce dostat ke střele, tu si Aksentijević pohlídal.

24:32
    Po Ovsjannikově sražené střele bude Ukrajina zahrávat rohový kop z levé strany.

24:51
    Po Zhurbově střele končí balón vedle levé tyčky.

25:01
    Ovsjannikov stál sám proti brankáři, přímo do kterého vyslal svou střelu.

25:43
    Simićovo zakončení z otočky vyráží Ivanjak do autu.

25:53
    Simić vystihl rozehrávku Ukrajiny, následně ale nedokázal zvednou míč dostatečně vysoko, a zakončil tak přímo do brankáře.

26:15
    Srbové ožili směrem dopředu, hra se přelévá ze strany na stranu.

26:51
    Rajčevićovu střelu z pravé strany vyrazil Ivanjak na poslední chvílí nohou na roh.

28:10
    Janjić na nic nečekal a trefil ve středu hřiště ihned skákající míč, Ivanjak vyráží.

28:33
    Rakićovi utekl míč po kličce na pravé straně o kousek za postranní čáru, rozehrávat bude Ukrajina.

28:49
    Rajčević po dlouhém rozeběhu mířil nad branku.

29:49
    Zbývá sice ještě deset minut do konc základní hrací doby, oba celky jsou ale čím dál tím více aktivnější a snaží se dostat do vedení.

30:38
    Simić byl podruhé atakován na hranici pravidel, rozhodčí zůstávají v klidu.

31:04
    Žlutou kartu dostává Miodrag Aksentijević (Srbsko).
    31:04 Domácímu brankáři tečou nervy

31:04
    Žlutou kartu dostává Sergej Zhurba (Ukrajina).

31:14
    Aksentijević zneškodnil dvě po sobě jdoucí zakončení Ukrajiny.

Dnešní čtvrtfinále domácího celku proti Ukrajině sleduje v hale 11 161 diváků, což je nový rekord v návštěvnosti čtvrtfinále ME.

32:32
    Živanović byl už v poměrně špatném střeleckém úhlu, i přesto ale zkusil vypálit, jeho pokus Ivanjak vyráží.

32:56
    Živanović vypálil ze vzduchu nad.

33:34
    Živanović obešel dvě hráče u pravé postranní čáry, následně ale mířil mimo.

34:29
    Rajčević sice nejprve nahrával před branku svému spoluhráči, míč se ale odrazil od obránce zpět k němu a on pálil z první, Ivanjak pohotově zasáhl.

34:39

35:32
    Oba celky se snaží co nejvíce tlačit do zakončení, zápas graduje.

36:12
    Kovalovu ránu z poloviny hřiště srazil domácí hráč do autu.

36:17

36:30
    Rakić přes hostující hráče neprošel, míč končí v autu.

36:41
    Rajčević po individuální akci zkoušel nasměřovat míč do předbrankového prostoru, hosté ho odvrací na roh.

37:13
    Kocić byl poslán k zemi Rogačovem, dobrá šance do Srbsko.

37:18
    Ukrajinci nacvičenou akci Srbska dobře přečetli a snaží se rychle přejít do protiútoku.

38:20
    Srbové pouze odkopávají balón do bezpečí.

38:48
    Do konce základní hrací doby zbývá už jen jedna minuta, dokáže jeden z celků rozhodnout o svém postupu ještě nyní?

39:14
    Domácí jsou u míče, soupeř však dobře brání.

39:50
    Po Zhurbově střele si připisuje úspěšný zákrok Aksentijević.

39:59
    To je neuvěřitelné, diváci bouří! Už se zdálo, že zápas skončí po základní hrací době nerozhodně, vteřinu před koncem však rozjásal domácí fanoušky MILOŠ SIMIĆ střelou z první k horní tyči. Asistence: Marko Perić.
    39:59 Miloš SIMIĆ - 2:1

Je konec. Srbové gólem v poslední vteřině utkání rozhodli o svém postupu do semifinále, kde se utkají buď s Ruskem nebo Ázerbájdžánem.

Střely: 42 – 44
    Střely na branku: 13 – 11
    Fauly: 7 – 8 (20:21:01)