Atlético Madrid – Eibar 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Las Palmas 2:0 (kon.) | Bilbao – Villarreal 0:0 (kon.)
Gijón – La Coruña 1:1 (kon.)
Atlético Madrid
3:1 (0:0)
SD Eibar
Sobota 06.02.2016, 16:00 • Estadio Vicente Calderón • Španielska LaLiga • 23. kolo

Druhý polčas prišiel výborný futbal a nakoniec sme videli dohromady štyri góly. Skóre otvorili pár sekúnd po rozohrávke hostia, keď po chybe Ñígueza skóroval Keko. O desať minút neskôr dokázal vyrovnať Giménez, na ktorého veľmi podobne nadviazal Ñíguez. V 91. minúte strelil svoj 100. gól za Atlético Fernando Torres a upravil na konečných 3:1.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného večera. (17:51:09)

90+4

90+4
    Oblak chytil strelu Saúla Berjóna.

90+3
    Juncà bol ešte faulovaný a Eibaru sa naskytla príležitosť v podaní priameho kopu.

90+2
    Fernando Torres strelil v drese Atlética Madrid gól s poradovým číslom 100!
    90+1. Fernando Torres (ATM) - 3:1

90+1
    Atlético dalo gól!
    FERNANDO TORRES pridáva poistku vo forme gólu na 3:1! Vietto videl Torresov pohyb a poslal do malého vápna krížny center, ktorý upratal Fernando do siete!

90
    Hlavný arbiter nadstavil nad rámec riadneho hracieho času ešte tri minúty.

89
    Atlético zahralo rohový kop nakrátko a videli sme zdržovanie hry v podaní Ólivera Torresa, ktorý si vypýtal aj faul.

89
    Kokeho center preletel cez veľké vápno, no hostia pre istotu odvrátili loptu na roh.

88
    Juncà zastavil prenikajúceho Fernanda Torresa napravo od šestnástky. Navyše inkasoval aj žltú kartu.

86
    Antoine Griezmann sa pripomenul faulom, za ktorý dostal žltú kartu.

85
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Keko, prichádza Saúl Berjón.

85
    Fernando Torres vypálil z asi 20 metrov a len tesne minul ľavú žrď hosťujúcej brány!

84
    Jota svojim centrom hľadal Keka, no jeho slabá hlavička ku Oblakovi nedošla.

83
    Jan Oblak si stavia múr, pretože Jesús Gámez fauloval v nebezpečnej vzdialenosti od brány.

82
    Diego Simeone je vo svojom živle, keď ho vidíme ako rozhadzuje rukami a kričí niečo na adresu rozhodcu. Domáce tribúny ho v tom s radosťou povzbudzujú.

80
    Opäť sme videli spoluprácu Ólivera a Fernanda Torresa, no druhý menovaný nedokázal využiť parádnu prihrávku aj napriek tomu, že mu do cesty skočil dos Santos!

79
    Riesgo dostal od Torresa kopačkou do hlavy a po ošetrení pokračuje v hre.

78
    Fernando Torres mohol rýchlo po tom, čo sa dostal na trávnik zvýšiť na 3:1! Óliver Torres našiel svojho menovca, ktorý sa snažil v sklze prehodiť Riesga, no mieril tesne vedľa!

77
    Keko by si mal začať dávať pozor, pretože už má na svojom konte žltú kartu. Teraz sme videli v podaní strelca hosťujúceho gólu taktický faul.

76
    Za obrovského potlesku tribún opúšťa trávnik Yannick Ferreira-Carrasco. Namiesto neho ide do hry útočník Fernando Torres.

75
    Na druhej strane rozvlnil sieť Luciano Vietto, no aj on sám hneď vedel, že sa nachádzal v ofsajde!

74
    Jota poslal na zadnú žrď veľmi nebezpečný center, no ani jeden z jeho spoluhráčov nedokázal upratať loptu do siete.

73
    Tesne po tom, ako Capa poslal pred bránu center ho na zem zrazil Koke. Hostia budú kopať priamy kop.

72
    Sledujeme akoby úplne odlišný zápas než ten, ktorý sme videli v prvej polovici. Okrem gólov vidíme aj väčšiu aktivitu v podaní oboch celkov.

70
    Takaši Inuj putuje na trávnik, zatiaľ čo si Gonzalo Escalante sadá na lavičku.

70
    Carrasco si parádne prebral loptu a dostal sa až do šestnástky, kde vystrelil spoza brániaceho hráča a len tesne minul ľavú žrď Riesgovej svätyne!

69
    Koke má na svojom konte už dve prihrávky, no aspoň pre teraz svoje konto nezväčší, keďže jeho center našiel len hlavu jedného z hostí.

68
    Po Escalanteho faule budú domáci zahrávať voľný kop.

67
    Strelec gólu Eibaru Keko dostal žltú kartu za to, že zatiahol Hernándeza za dres.

66
    Capov center z ľavej strany skončil len pri Oblakovi, ktorý loptu ukryl vo svojom náručí.

65
    Domáce tribúny sú vo vytržení, keďže po zlom vstupe do druhého dejstva sa podarilo Atléticu otočiť skóre. Ñíguez týmto spôsobom odčinil svoju chybu, ktorá bola príčinou úvodného gólu celého zápasu.
    63. Saúl Ñíguez (ATM) - 2:1

63
    Domáci dokázali využiť aj druhý rohový kop a otáčajú stav zápasu! Na Kokeho center si načasoval výskok SAÚL ÑÍGUEZ, ktorý loptu usmernil hlavou do ľavej časti brány!

62
    Atlético si dokázalo vypracovať rohový kop, z ktorého dokázali pred pár minútami vyrovnať.

61
    Los Colchoneros majú na skórovanie ešte polhodinu. Vyzerá to tak, že po strelenom góle našli aj útočnú aktivitu a opäť ich sledujeme pri akcii.

60
    Diego Simeone reaguje na priebeh zápasu dvojnásobným striedaním. V zápase končia Thomas Partey a veľmi aktívny Ángel Correa. Opačným smerom putuje Óliver Torres spoločne s Lucianom Viettom.

58
    Domáci sa ženú dopredu a hneď by chceli otočiť stav zápasu. Nemali by však zabúdať aj na prípadné protiútoky svojho súpera.
    56. José Giménez (ATM) - 1:1

56
    JOSÉ MARIA GIMÉNEZ sa postaral o výbuch radosti na štadióne Vicenteho Calderóna! Vo vzduchu dokázal vyskočiť najvyššie na Kokeho center a vyrovnal!

55
    Domáci sú v tranze, keď dlho dobíjali bránu, no Saúlovu hlavičku vytlačil Riesgo tesne nad!

54
    Thomas Partey poslal z ľavej strany veľmi nepríjemný center, no Riesgo ho dokázal pokryť.

52
    Griezmann bol tesne pred šestnástkou faulovaný, no domácim bola ponechaná výhoda, ktorú nedokázali využiť a o loptu navyše prišli.

50
    Hostia sa rozhodli, že v nasledujúcich minútach nebudú len brániť a momentálne sledujeme ich kombináciu na útočnej polovici.

49
    Obrana Eibaru je v dnešnom zápase veľmi dobrá a dokázala zastaviť nebezpečne vyzerajúci rýchly protiútok Atlética.

48
    Domáce tribúny aj napriek vedeniu hostí povzbudzujú svojich miláčikov a snažia sa im aj týmto spôsobom ukázať, že ich hra potrebuje oživiť.
    46. Keko (EIB) - 0:1

46
    SD Eibar dáva gól!
    Parádny vstup hostí do druhého dejstva, ktorému pomohol svojou chybou Saúl! Enrich prihral loptu KEKOVI, ktorý trafil pravý horný roh!

46
    Hostia sa postarali o rozohrávku druhého polčasu.

46

Po prvom polčase svieti na tabuli bezgólový stav, ktorý presne odráža aj situáciu na ihrisku. Oba celky predvádzajú slabú hru, ktorá musí nudiť aj divákov priamo na štadióne Vicenteho Calderóna. Mužom úvodnej 45-minútovky by mohol byť veľmi aktívny Correa, ktorý predviedol niekoľko prienikov po ľavej strane, no ani jeden z jeho centrov nedokázali domáci pretaviť v gól.

Dúfajme, že druhý polčas, ktorý začne približne o 17:00 nám prinesie omnoho viac futbalového ovocia a dočkáme sa aj nejakého gólu.

45

45
    Atlético drží loptu. Ubiehajú posledné sekundy prvej polovice.

44
    Pred malou chvíľou sa dostal do zakončenia Jota, no jeho strela skončila nad bránou.

43
    Eibar sa vydal do rýchleho útoku, no ani ten nám nepriniesol moment, ktorý by stál za zmienku.

42
    Ani po tejto štandardke sme sa ničoho zaujímavého nedočkali.

41
    Daní García daroval svojim faulom domácemu celku priamy kop zo strednej vzdialenosti.

40
    Prvé dejstvo sa dostáva do úplného záveru. Zatiaľ sme si veľa futbalu neužili, keďže oba celky sa prezentujú zadržaným štýlom hry.

38
    Diego Simeone sa snaží dirigovať svojich zverencov a trocha ich aj nabudiť, no tí sa akoby prispôsobili hre svojho súpera.

37
    Sledujeme útočné ťaženie v podaní Eibaru, ktorý sa smerom dopredu snaží, no nedarí sa mu vyslať prvú strelu na bránu.

36
    Los Colchoneros zatiaľ nepredvádzajú výkon hodný druhého celku španielskej najvyššej súťaže. Disponujú dobrým prechodom do útoku, no tam je to veľmi biedne.

35
    Domáci sa dožadujú autového vhadzovania, no hlavný arbiter ukazuje inakšie. Musím však dodať, že sa tentoraz Fernández zmýlil, keďže ku teču prišlo.

34
    Correa sa dostal ku strele zvnútra šestnástky, no trestuhodne prestrelil.

33
    Eibar držal loptu na pravej strane, kde sa domácim podarilo využiť ofsajdovú pascu pri jednej z prihrávok.

32
    Juncà poslal svoj odkop cez celé ihrisko, no nedokázal nájsť nikoho zo svojich spoluhráčov a nasledovať bude odkop v podaní Jana Obalaka.

31
    Adrián González vystihol domácu rozohrávku a rozhodol sa, že vyskúša strelecké šťastie, no nedokázal trafiť bránu.

30
    Polhodina hry je za nami. Zatiaľ sme mali vidieť zápas, v ktorom nemá na vrch ani jeden z celkov. Oba mužstvá si dávajú pozor na zadné dvierka a snažia sa rozvážne kombinovať.

29
    Keko púšťal loptu za seba s pocitom, že jeden z jeho spoluhráčov sa do nej oprie a zakončí, no namiesto toho ju zobral Carrasco, ktorý ihneď založil akciu svojho celku.

28
    Armeros, ako sa hosťom hovorí, držia loptu na útočnej polovici a snažia sa dostať do bezprostrednej blízkosti Oblaka, ktorého dnes ešte nevyskúšali.

27
    Carrasco vošiel do súboja veľmi nebezpečne a môže byť rád, že za tento šľapák nedostal minimálne žltú kartu.

25
    Correa prihral Carrascovi, ktorý sa parádne uvoľnil, no jeho prudký center pokryl Riesgo.

24
    Eibar drží s favoritom dnešného zápasu krok a hrá s ním veľmi vyrovnanú partiu, ktorá je však chudobná na strelecké pokusy a zaujímavé šance.

22
    Hostia na druhej strane zahrávali rohový kop, no Jotov center sa s úspechom nestretol a lopty sa zmocnili domáci hráči.

21
    Atlético zahrávalo voľný kop, no Carrascov center na Correu vystihol hosťujúci gólman, ktorý loptu zobral do svojho náručia.

19
    Ángel Correa prenikol po ľavej strane a prihrávkou za šestnástku našiel Griezmanna, no jeho strela bola nepresná.

18
    Jesús Gámez sa snažil svojim nákopom vysunúť Griezmanna, no pri lopte bol skorej hosťujúci hráč.

17
    Po rozohrávke sa rozhodli hostia pokračovať v rozhodnej kombinácii na útočnej polovici.

16
    Thomas Partey dostal žltú kartu za to, že svoju nohu mal v súboji s Peleteirom príliš vysoko.

15
    Correa opäť ukázal svoju šikovnosť a rýchlosť, vďaka čomu prenikol až do šestnástky, no tam pri súboji s Castellanom padol na zem, ale penalta sa nepíska!

14
    Po prekopávanej na polovici Atlética sa lopty zmocnili hostia, ktorí sa zatiaľ prezentujú veľmi dobrou a neustráchanou hrou.

13
    Eibar musel pri vlastnej rozohrávke zapojiť do hry aj Riesga, keďže Atlético má obranu vysunutú až ku polovici.

12
    Carrasco chcel rýchlym presunom hry na Correu prekvapiť obranu, no druhý menovaný ledva loptu chytil na trávniku a z akcie nebolo nič.

12
    Zatiaľ sledujeme pokojné stretnutie, ktoré kontrolujú zväčša domáci. Momentálne kombinujú na vlastnej polovici.

10
    Domáci gólman Jan Oblak si v dnešnom zápase na loptu ešte nesiahol a nebude tomu inak ani po tejto útočnej akcii Eibaru.

9
    Atlético zahrávalo ďalší priamy kop, no tentoraz v väčšej vzdialenosti. Carrasco nacentroval na Correu, ktorý prihrával do ofsajdu.

8
    Griezmann sa snažil posunúť loptu na Correu, no prihrávka bola o čosi rýchlejšia, ako bolo treba.

7
    Atlético malo pri vlastnej rozohrávke obrovské problémy, no nakoniec sa mu podarilo dostať dopredu.

6
    Opäť sme sledovali rýchlonohého Correu, no jeho center preletel cez pokutové územie a dopredu môžu ísť hráči Eibaru.

5
    Koke zahrával štandardku z dobrej pozície, no jeho center odvrátili hostia do bezpečia.

4
    Correa parádne prenikol po ľavej strane a už chcel prihrať pred bránu, no rozhodca zastavil akciu, pretože lopta predtým opustila ihrisko.

3
    Pre zmenu majú loptu pod svojou kontrolou domáci, ktorí sa snažia udržať ju na útočnej polovici.

2
    Pri lopte sú hostia, ktorí hrajú celí v zelenom. Momentálne kombinujú v strede ihriska, kde majú dostatok priestoru.

1
    Zverenci Diega Simeoneho sa postarali o úvodnú rozohrávku a ihneď vyskúšali zakončiť, no nakoniec skončila lopta v Riesgovom náručí.

1

Atlético Madrid: Oblak – Gámez, J. Giménez, Ñíguez, Hernández – Koke, Gabi (C), Partey, Ferreira-Carrasco – Griezmann, Á. Correa.
    Náhradníci: Moyà – Ó. Torres, F. Torres, Vietto, Kranevitter, Monsalve, Hernández.

SD Eibar: Riesgo – Capa, L. Castellano, dos Santos, Juncà – Dani García (C), Escalante – Keko, Adrián González, Jota – Enrich.
    Náhradníci: Irureta – Verdi, Inuj, Hajrović, Berjón, Ekiza, Radošević.

Rozhodca: Fernández – Cabañero, Canelo.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu najvyššej španielskej súťaže. Primera Division pokračuje 23. kolom, ktorého súčasťou je aj zápas Atlética Madrid s Eibarom. Úvodný výkop duelu je naplánovaný na 16:00.

Atléticu patrí po 22 zápasoch druhá priečka, keď so 48 bodmi stráca na Barcelonu tri.
    Naposledy zverenci Diega Simeoneho zavítali práve na Camp Nou, kde sa dostali do vedenia už v 10. minúte po Kokeho presnom zásahu. V 38. minúte však bolo už 2:1 pre Barcelonu po góloch Messiho a Suáreza. Do konca zápasu sa stav nezmenil a veľmi dôležitý zápas v boji o titul vyhrala Barca.
    Najlepším strelcom klubu z Madridu je Antoine Griezmann, ktorému sa podarilo streliť 12 gólov.

Posledných 5 zápasov:

30.01.2016 Barcelona – Atlético Madrid 2:1
    27.01.2016 Atlético Madrid – Celta Vigo 2:3 (Copa del Rey)
    24.01.2016 Atlético Madrid – Sevilla 0:0
    20.01.2016 Celta Vigo – Atlético Madrid 0:0 (Copa del Rey)
    17.01.2016 Las Palmas – Atlético Madrid 0:3

SD Eibar

Eibaru patrí dobrá ôsma priečka, s ktorou musia byť v baskicom meste veľmi spokojní. 33 bodov v 22 ligových vystúpeniach a strata jedného víťazstva na boje o pohárovú Európu – to je veľmi dobre rozohraná sezóna.
    Eibar však prehral dva zápasy po sebe a na pôde Atlética bude túto sériu rušiť ťažko. Naposledy podľahol z dna dvíhajúcej sa Málagy, ktorá vyhrala 2:1. V 45. minúte otvoril skóre Juanpi a ďalšie presné zásahy prišli až v závere stretnutia. V 91. minúte zvýšil na 2:0 Santa Cruz. Posledné sekundy priniesli Bastonov gól, no nič to nezmenilo na tom, že Eibar stratil ďalšie body a v tabuľke klesol.
    Borja Bastón je aj najlepším strelcom tímu a patrí medzi najlepších kanonierov celej súťaže. Jeho pätnásť gólov ho radí za Neymara na piate miesto ligových strelcov.

30.01.2016 Eibar – Málaga 1:2
    24.01.2016 Bilbao – Eibar 5:2
    18.01.2016 Eibar – Granada 5:1
    13.01.2016 Las Palmas – Eibar 3:2 (Copa del Rey)
    10.01.2016 Eibar – Espanyol 2:1

Tieto dva celky sa stretli spolu 19. septembra vrámci 4. kola. Favorit z Madridu otovirl skóre v 62. minúte zásluhou Ángela Correu, na ktorého naviazal o pätnásť minút neskôr Fernando Torres. Eibar sa strelecky nepresadil a prehral 0:2

Dnes môžeme čakať podobný vývoj zápasu. Atlético hrá navyše doma a bojuje o ligový titul, keď aj napriek prehre s Barcelonou stráca tri body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.