Mönchengladbach – Brémy 5:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
5:1 (2:0)
Werder Brémy
Piatok 05.02.2016, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Zápas v Mönchengladbachu sa skončil. Druhý polčas bol mimoriadne zaujímavý, pretože priniesol štyri góly a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 50. minúte zvýšil na 3-0 Christensen, no o 6 minút znížil z pokutového kopu Pizarro. Zdalo sa, že hostia ešte môžu so zápasom niečo urobiť, no domáci nedopustili žiadnu drámu. V 70. minúte zvýšil z pokutového kopu na 4-1 Raffael, a dve minúty pred koncom upravil na 5-1 krásnou strelou Nordtveit. Domáci zaslúžene zdolali Werder Brémy 5-1 a pripísali si 3 body.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:20:47)

90

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času dnešného zápasu. Pri lopte sú hráči Borussie, ktorí by radi pridali aj šiesty gól.
    88. Håvard Nordtveit (MNC) - 5:1

88
    Mönchengladbach dal gól! V závere zápasu prichádza krásny piaty gól domáceho tímu. HAVARD NORDTVEIT skúsil strelu z cca 20 metrov, a lopta končí za chrbtom brankára Wiedwalda.

87
    V posledných štyroch minútach pôsobia hráči Werderu úplne bezradne. Po faule na Wendta budú domáci zahrávať priamy kop v strede ihriska.

86
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Raffael, a nahradí ho Hrgota.

85
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Junuzović, a nahradí ho Fröde.

85
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Dahoud, a nahradí ho Stranzl.

84
    Hostia začínajú novú akciu rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci napádajú s tromi hráčmi a zatiaľ veľmi úspešne.

83
    Öztunali nepretlačil loptu pred domácu bránu, a tá končí za postrannou čiarou. Hosťom to v závere zápasu vôbec nejde.

82
    Pri lopte sú znova hráči Werderu Brémy, ktorí sa ešte snažia o zníženie nepriaznivého stavu. 47%-53% to je držanie lopty v druhom polčase.

81
    Hráči Werderu zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale Junuzović našiel v 16ke iba hráčov domáceho tímu, ktorí loptu rýchlo dostali do bezpečia.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Domáci vedú nad Werderom Brémy 4-1, a sú na najlepšej ceste získať cenné 3 body.

79
    Hráči Werderu dlho obliehali domácu 16ku, ale nakoniec o loptu prišli a teraz sa už musia brániť.

77
    V poslednej minúte je lopta častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche. Djilobodji skúsil strelu z cca 20 metrov, ale lopta smerovala vysoko nad domácu bránu. Hráčom Werderu sa vôbec nedarí vytvárať si tlak, ktorý by znamenal druhý gól.

76
    Junuzović si v útoku počínal nedovolene, a hostia sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

75
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kleinheisler, a nahradí ho Eggestein.

Patrik Saloky

Góly: 12. Stindl, 31. Christensen, 50. Christensen, 70. Raffael, 88. Nordtveit – 56. C. Pizarro

Karty:   30. T. Hazard (MNC) – 69. Vestergaard (BRM), 74. Junuzović (BRM)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Christensen, Hinteregger, Elvedi – T. Hazard (67. Traoré), Nordtveit, Johnson, Dahoud (85. Stranzl), Wendt – Raffael (86. Hrgota), Stindl.
    Náhradníci: Sippel – Traoré, Korb, Stranzl, M. Schulz, Hrgota, J. Hofmann.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Guwara – Öztunali, Fritz, Junuzović (85. Fröde), Kleinheisler (75. Eggestein) – Ujah (57. Bartels), C. Pizarro.
    Náhradníci: Tremmel – Lorenzen, Hüsing, Eggestein, Fröde, Bartels, Veljković.

Rozhodca: Sascha Stegemann- Ch.Fischer, S.Storks