84:57 (30:13, 55:28, 66:50)
Antwerp Giants
cz Streda 03.02.2016, 17:30FIBA Europe Cup • Skupina P

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Na ČEZ Basketball Nymburk čeká ve středu odpoledne závěrečný zápas ve skupině o osmifinále ve FIBA Eurocupu, přičemž nad belgickými Antverpami musí nutně zvítězit a zároveň doufat ve výhru Sofie nad Ventspilsem. Jiná cesta mezi osmnáct nejlepších nevede.

Šance na výhru nad Antverpami jsou vysoké, v Belgii prohrál Nymburk pouze o dva body. S případnou výhrou Sofie nad Ventspilsem už to bude o něco horší, jelikož Ventspils skupině P dominuje, zatímco Sofia už může hrát jen o čest a na chvostu tabulky zůstane. Z toho důvodu budeme průběžně informovat i o průběhu souběžně hraného duelu z Bulharska.

ČEZ Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, J. Vaughn, Jagodič-Kuridza, Sant-Roos, Kříž.

Antwerp Giants: Waldow, Smith, McKinney, Mwema, Yoeri Schoepen, K. Vaughn, Marchant, Peeters, Scott, Yannick Schoepen, Langford..

Oba týmy se již na palubovce připravují k zahájení závěrečného zápasu skupiny.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:01
    Rozskok vyhráli domácí, kteří tak zahájí zápas útokem. (0:0)

00:16
    Vaughn se ze střední vzdálenosti dokázal prosadit za dva body. (2:0)

00:35
    Antverpy při útočné snaze sice ztratily míč, ale rodící se protiútok byl zastaven a u míče je belgický celek. (2:0)

00:55
    Waldow se marně pokusil zakončit o desku. (2:0)

01:13
    Pěknou a rychlou kombinaci zakončil střelou o desku Welsch. (4:0)

01:41
    Ani další útok týmu Antwerp Giants nekončí bodovým úspěchem. Trojku Scotta sice na doskoku sebral ještě Mwema, ale ani ten se neprosadil. (4:0)

01:49
    Peterka zakončuje za dva body rychlý protiútok. (6:0)

02:14
    Smith nadvakrát dostal míč do obroučky a připisuje první body hostujícího týmu. (6:2)

02:34
    Vaughn efektivně zakončuje dunkem a rychle odpovídá na belgické body. (8:2)

02:43
    Kroky Mwemy a ztráta Antverp. (8:2)

02:55
    Welsch zvyšuje střelou ze střední vzdálenosti vedení Nymburku. (10:2)

03:32
    Smith o desku snižuje. (10:4)

03:45
    Tříbodová akce Sant-Roose! Jeho průnik pod koš skončil nejen dvěma body, ale také faulem Mwemy, po němž měl Sant-Roos možnost střílet jeden trestný hod. A nemýlil se. (13:4)

04:03
    Waldow nepřesně přihrál, míče se zmocnil Sant-Roos, který vyslal do rychlého brejku Peterku, jenž navyšuje vedení domácích na dvouciferný rozdíl! Time-out Antverp. (15:4)

04:43
    Antverpy se v útoku neprosadily a do postupného útoku se dostal Nymburk, který čekal až téměř do vypršení limitu. Nakonec byl Welsch faulován při střelbě a bude házet dva trestné hody. (15:4)

04:43
    Oba proměnil. (17:4)

04:50
    Uspěchaná střela Langforda, kterého zdárně zablokoval Vaughn. (17:4)

05:20
    Oba celky si vyměnily neúspěšné střely. Do útoku se řítí Nymburk. (17:4)

05:39
    Hrubanovi se podařilo uvolnit z tísnění svého obránce a proměnit střelu ze střední vzdálenosti. (19:4)

05:54
    Marchant míjí obroučku, Peterka doskakuje míč. (19:4)

06:38
    Následně Peterka neúspěšně pálil za tři body a v dalším průběhu hry si oba týmy vyměnily ztráty míče. (19:4)

06:50
    Dva fauly Nymburku v krátkém sledu. Po faulu Peterky a Hrubana mají domácí na kontě čtyři týmové fauly. (19:4)

07:10
    Belgický tým okupoval území Nymburka po celý časový limit. Trojka Schoepena se však neujala. (19:4)

07:13
    Na druhé straně se z rychlého protiútoku naopak prosazuje Dixon! (21:4)

07:24
    McKinney zvládá rychlou odpověď střelou o desku. (21:6)

07:40
    První trojku zápasu proměňuje po asistenci De Zeeuwa Dixon! (24:6)

07:55
    Langforda fauluje právě Dixon, což je pátý týmový faul. Basketbalista Antverp však proměňuje jen jednu šestku. (24:7)

08:03
    Randle se zkusil vymanit z těsné obrany, ale jeho střela byla nepřesná. (24:7)

08:30
    McKinney byl v útoku nepřesný a v obraně fauloval Dixona, který se postavil ke střelbě dvou šestek a nemýlil se. (26:7)

08:47
    Yoeri Schoepen trefuje první trojku belgického týmu a alespoň trochu vylepšuje skóre z pohledu hostí. (26:10)

08:57
    Randle po faulu Marchanta úspěšně střílí obě šestky. (28:10)

09:21
    Rozdíl činí již 20 bodů! V demolici pokračuje Dixon, který je už na 9 bodech! (30:10)

09:49
    Poslední útok Antverp v první čtvrtině úspěšně za tři body proměňuje Peeters! I (30:13)

10:00
    První čtvrtina skončila. (30:13)

V souběžně hraném utkání mezi Lukoil Academic a Ventspilsem vede hostující Ventspils po první čtvrtině 23:18. Pro připomenutí, Nymburk k postupu potřebuje kromě vlastní výhry i vítězství Lukoilu.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (30:13)

10:20
    Belgičané se ani nadvakrát neprosadili z pole. Zachránil je až faul Dixona, po kterém McKinney střílí dvě šestky. (30:13)

10:20
    Oba pokusy si našly cestu do obroučky. (30:15)

10:28
    Právě Dixon ukazuje, jak se v útoku má proměňovat akce. Rychlé zakončení za dva body. (32:15)

10:41
    McKinney ho střelou o desku dokázal napodobit. (32:17)

10:55
    Hrubka Dixona na rozehrávce, přišel o míč a Marchant ze zisku vytěžil rychlý brejk a dva body. (32:19)

11:13
    De Zeeuw se dnes poprvé prosazuje a hned je to z jeho oblíbené tříbodové vzdálenosti. (35:19)

11:26
    McKinney přichází o míč a Nymburk má šanci navýšit své vedení. (35:19)

11:49
    Daří se to po tzv. circus shot, tedy střele, která rozhodně není typická pro zakončení a předchází ji efektivní trik. Randle proskočil pod košem a místo střely o desku zvolil podhození okolo blokujícího soupeře. Vysoký míč doletěl do obroučky. (37:19)

12:13
    Yannick Schoepen měl nyní velkou smůlu, míč se mu od obroučky odráží do pole. (37:19)

12:22
    Welsch našel volného De Zeeuwa, jemuž se daří proměnit i druhou dnešní střelu. (39:19)

13:01
    Z Marchantovy ztráty Nymburk nic nevytěžil. De Zeeuw tentokrát míjí svou střelu za tři body. (39:19)

13:16
    K. Vaughn, tedy jmenovec Nymburského Vaughna, snižuje na rozdíl 18 bodů. (39:21)

13:24
    Ne na dlouho. J. Vaughn vrací rozdíl ve skóre na dvacet bodů. (41:21)

13:53
    Na jedné straně Schoepen a na druhé straně Welsch shodně míjí střely ze střední vzdálenosti. U míče jsou Antverpy. (41:21)

14:12
    McKinney míjí tříbodový pokus, ale Giants zůstanou po faulu De Zeeuwa na doskakujícího Smitha u míče. (41:21)

14:37
    Dlouhé držení míče končí vypršením časového limitu na střelbu. (41:21)

14:54
    Welsch úspěšně střílí dva body o desku a po oddechovém času navíc bude zahrávat jeden trestný hod! (43:21)

14:54
    Zkušený hráč se z čáry trestného hodu nemýlí. (44:21)

15:06
    Dalekonosná střela Antverp se neujala. Hostům navíc zcela chyběli hráči na doskoku. (44:21)

15:27
    Naopak úspěšnou tříbodovou střelu předvádí Randle! (47:21)

15:48
    Nadvakrát dopíchl míč do koše Waldow, který doskakoval nepřesnou střelu McKinneyho. (47:23)

16:23
    Nymburk se rozstřílel z tříbodové vzdálenosti! Opět to byl Randle, který se už dostává na deset bodů! (50:23)

16:35
    Po ztrátě McKinneyho navíc jde Nymburk opět do útoku. (50:23)

16:57
    Tentokrát už Randleovi jeho tříbodová střela nevyšla. (50:23)

17:12
    Dixon fauloval Kwame Vaughna, který jde střílet dva trestné hody. (50:23)

17:12
    Hostující basketbalista oba své pokusy zamířil přesně. (50:25)

17:38
    Peterka sice přišel o míč, ale hosté ze zisku nic nevytěžili, Smith se pod košem neprosadil. (50:25)

17:52
    Výborně Randle! Jeho třetí trojka v poměrně krátkém sledu opět sráží jakékoliv snahy Antverp na korekci výsledku. (53:25)

18:16
    Kwame Vaughn přišel o míč, na druhé straně byl Julian Vaughn faulován a nymburský hráč bude střílet dvě šestky. (53:25)

18:16
    Oba pokusy se ujaly a Nymburk vede nad soupeřem již o 30 bodů! (55:25)

18:41
    A vedení se bude moci navýšit! Smith nestihl včas vystřelit a Giants vypršel čas na zakončení! (55:25)

18:58
    Tříbodová střela Hrubana do obroučky nezapadla. (55:25)

19:06
    Kwame Vaughn dostal příležitost ke střelbě dvou trestných hodů a proměnil jednu. (55:26)

19:17
    Aktivní Kwame Vaughn obral na rozehrávce Welsche a řítil se do rychlého protiútoku, který jen za cenu faulu zastavil Randle. (55:26)

19:17
    Tentokrát Vaughn oba trestné hody proměnil. (55:28)

19:38
    Dixon se nedokázal prosadit za tři body a nepovedlo se to ani z druhé šance Randleovi, který zkoušel střelu o desku. (55:28)

19:46
    Kwame Vaughn nezacílil svůj layup přesně. (55:28)

19:56
    Hruban to ještě zkusil za tři body, ale taktéž neúspěšně. (55:28)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (55:28)

Po prvním poločase sledujeme jednoznačnou demolici Antverp, které se na palubovce Nymburku nedokáží prosadit zejména v obraně a velkou ztrátu zkouší dohnat mnohdy nepřipravenými útoky, z čehož plyne i jejich hodně slabý bodový nástřel. Naopak domácí hrají skvěle, plní taktické úkoly jak v ofenzivě, tak defenzivě a vysoké vedení je zasloužené.

Třetí čtvrtina začně přibližně v 18:27.

Bohužel, Lukoil prohrává po prvním poločase s Ventspilsem 35:43 a tím se lehce naděje Nymburka na postup do další fáze vzdalují. Stále však zbývají odehrát dvě čtvrtiny.

Ze strany rozehrávají Antverpy.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (55:28)

20:13
    Pod košem se za dva body prosazuje Smith. (55:30)

20:31
    Sant-Roos si oběhl palubovku po pravém křídle, pronikl do vymezeného území a o desku zakončuje svůj nájezd. (57:30)

20:55
    Po faulu Sant-Roose dostávají Antverpy dalších 14 vteřin na zakončení. (57:30)

21:06
    K. Vaughn svůj střelecký pokus však neproměnil. (57:30)

21:37
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné střely, u míče je Nymburk. (57:30)

21:51
    Julian Vaughn se vyšvihl pod košem do vzduchu a zakončuje útok obouruční smečí! (59:30)

22:17
    Smith dostal šanci ke střele po přihrávce Vaughna, který doskočil míč po neúspěšné předchozí střele McKinneyho. (59:32)

22:33
    Koš s faulem a úspěšně proměněným bonusovým trestným hodem předvedl Sant-Roos. (62:32)

22:45
    K. Vaughn přesně zacílil svou tříbodovou střelu. (62:35)

22:53
    Velmi rychlou odpověď z bleskového přesunu do útoku předvádí Dixon. (64:35)

23:25
    Hosté se prosazují za tři body. Podařilo se to ze středu palubovky na tříbodové lajně Marchantovi. (64:38)

23:52
    Neúspěšná střela domácích za tři body. (64:38)

24:12
    Langford ze střední vzdálenosti snižuje manko. Prozatím nejlépe hraná čtvrtina ze strany Antverp. (64:40)

24:12
    Oddechový čas pro domácí. (64:40)

24:36
    A další snížení! Po neúspěšném zakončení Randlea doskočil míč McKinney, který rozehrál postupný útok, na jehož konci dva body střílí Marchant. (64:42)

24:43
    Randle výrazně uspěchal střelu, která do obroučky nezapadla. (64:42)

24:59
    Oba týmy si vyměnily ztráty míče. Ten mají nyní v držení hosté. (64:42)

25:26
    Tříbodová střela McKinneyho se odrazila zpět do pole. (64:42)

25:47
    Na druhé straně palubovky se mýlil Hruban. (64:42)

26:04
    Langford byl dostatečně důrazný, přetlačil svého obránce a z otočky se mu podařilo dát dva body. (64:44)

26:30
    Nymburk se v útoku trápí, další promarněná akce. (64:44)

26:46
    To se však nedá říct o hostech. Langford se dostal k míči a z velké vzdálenosti střílí dva body! (64:46)

26:58
    Petr Benda to na sebe vzal a zkušený hráč prolomil střeleckou smůlu domácích. Jeho první dnešní body. (66:46)

27:21
    Smith zahrával dva trestné hody, ale oba pokusy byly nepřesné. (66:46)

27:45
    Tříbodový pokus Hrubana vypadl z obroučky. (66:46)

28:12
    Když nevíte, co s míčem, pošlete ho Langfordovi! Hráč belgického týmu se opět prosazuje a dostal se již na devět bodů. (66:48)

28:39
    Čtvrtá osobní chyba Hrubana, celkově již šestá Nymburku v této čtvrtině a dva trestné hody bude střílet Marchant. To vše po oddechovém času. (66:48)

28:39
    Marchant první pokus netrefil. (66:48)

28:39
    Při druhém se však nemýlil. (66:49)

28:58
    Randle se pokusil prosadit pod košem a nebo si alespoň vynutit faul soupeře, ale ani jedno se mu nepodařilo. (66:49)

29:17
    Naopak pod vlastním košem Randle fauluje McKinneyho, který jde střílet dvě šestky. (66:49)

29:17
    Proměnil až druhou střelu. I tak se náskok Nymburku nadále smršťuje. (66:50)

29:34
    Sant-Roos střelecké trápení domácích ve třetí čtvrtině neprolomil. (66:50)

29:58
    Závěrečný útok Antverp byl až příliš překombinovaný a Mwema už střílel svou trojku v časové tísni. Neproměnil ji. (66:50)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (66:50)

Nymburk sice nadále drží pohodový náskok, ale třetí čtvrtinu prohrál 11:22 a Antverpy ukazují, že ještě chtějí duel zdramatizovat.

Ventspils drží dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny v Bulharsku desetibodový náskok.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (66:50)

30:24
    Dlouhý útok domácích ukázal zmar basketbalistů Nymburka, kteří si marně hledali pozici pro střelu. Sant-Roos nakonec svůj pokus míjí. (66:50)

30:42
    Neuspěly ale ani Antverpy a při rychlém protiútoku byl faulován Dixon, který střílí dva trestné hody. (66:50)

30:42
    Jedna šestka zapadla do obroučky. (67:50)

31:04
    Střet Vaughn vs Vaughn skončil faulem Juliana pod košem na svého jmenovce a hráč Antverp jde střílet dva trestné hody. (67:50)

31:04
    Proměnil oba své pokusy. (67:52)

31:23
    De Zeeuw byl při přesunu pod koš faulován. Nový časový limit pro střelbu. (67:52)

31:37
    Jirka Welsch zakončoval z odskoku ve velkém záklonu, ale trefil se! (69:52)

32:11
    Po ztrátě hostů se Nymburk dostal k dalšímu postupnému útoku, který proměnil Dixon! Na skóre se opět dívá o něco lépe, jelikož body na straně Nymburku rostou. (71:52)

32:37
    Mwema nedokázal přesně rozehrát, ale nepovedlo se to ani hráčům Nymburku. Rozehrávka končí ztrátou Peterky. (71:52)

32:44
    K. Vaughn se opět staví na čáru trestného hodu, proměňuje jednu šestku. (71:53)

33:11
    Obrovský boj pod košem předvedl J. Vaughn, který se nadvakrát nedokázal prosadit, ale napotřetí, kdy opět uchopil míč do svých rukou, už obroučku pokořil! (73:53)

33:49
    Smith minul střelu za dva body. Za tři body se neprosadil ani na druhé straně Dixon. A následný útok Antverp také úspěch nepřinesl. (73:53)

34:11
    Hlušší pasáž pokračuje, ani střela Welsche do koše nespadla. (73:53)

34:21
    Smith byl také nepřesný, ale Antverpy zůstanou po doskoku Waldowa u míče. (73:53)

34:48
    Žádné body z toho nakonec nebyly, Mwemova střela se vykroutila z koše a naopak rychlý přechod do útoku od hráčů Nymburku přinesla pohlednou akci po ose Dixon – Vaughn, kterou zakončil druhý jmenovaný svým třetím dunkem v utkání! (75:53)

35:11
    Mwema uspěchal střelu a Nymburk může opět navýšit vedení. Následný postupný útok totiž přinesl jen faul Smitha při střelbě Hrubana. (75:53)

35:11
    Oddechový čas pro hosty. (75:53)

35:11
    Jenže Vojta Hruban ani jednu šestku neproměnil. (75:53)

35:47
    Ani Smith, ani K. Vaughn nedokázali zacílit míč přesně do koše. Dva útoky Antverp končí neúspěšně. (75:53)

36:03
    Napak rychlý útok Hrubana končí jeho dvěma body. (77:53)

36:26
    Po ztrátě Antverp přišel rychlý brejk Dixona, kterého skvěle zablokoval Smith! Parádní blok! (77:53)

36:41
    Pod útočným košem se však Smithovi dostat míč do obroučky nedaří. (77:53)

36:45
    Technická chyba Smithe, který krátce předtím fauloval. Dostal se tak na pět osobních chyb a pro dnešek končí! (77:53)

36:45
    Trestný hod proměňuje Randle. (78:53)

36:59
    Nymburk po technické chybě a trestném hodu rozehrával z poloviny a postupný útok zakončil Dixon střelou o desku. (80:53)

37:15
    Dva body po nájezdu na koš dává K. Vaughn. (80:55)

37:29
    Randle byl faulován McKinneym a jelikož to byla pátá týmová chyba Antverp, tak Randle mohl střílet dva trestné hody, které zacílil přesně. (82:55)

37:58
    McKinney dostal v útoku druhou šanci po neúspěšné střele svého spoluhráče a využil ji naplno. Dva body. (82:57)

38:28
    Dixon ze střední vzdálenosti úspěšně střílí dva body. (84:57)

38:56
    Antverpám vypršel časový limit pro zakončení. (84:57)

39:34
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Nymburk následně při postupném útoku dostal k míči Kříže, který byl faulován a střílí dva trestné hody. (84:57)

39:34
    Kříž však ani jeden neproměnil. (84:57)

39:55
    Poslední útok zápasu obstaraly Antverpy, ale K. Vaughn svůj nájezd na koš ve dva body nepřetavil. (84:57)

Konec zápasu. (84:57)

V Sofii se mezitím hraje závěrečná čtvrtina a domácí stáhli ztrátu na rozdíl pouhých pěti bodů! Zhruba tři minuty před koncem je stav 58:63.

Již se můžeme naplno věnovat zápasu Sofii. Taylor z Lukoilu fauloval pod košem střílejícího soupeře. Ventspils však z trestných hodů vytěžil jen jeden bod a 3:27 před koncem je stav 58:64.

Hráči Sofie se výrazně rozčilují, rozhodčí totiž po zmatku pod košem soupeře přisoudili míč Ventspilsu.

2:38 do konce, Lukoil snižuje na 60:64.

Připomínám, že Nymburk k postupu potřebuje výhru domácí Sofie.

2:11, po trestných hodech Ventspilsu je stav 60:66.

1:56, rychlá kombinace pod košem Ventspilsu vedla k zakončení za dva body. 62:66.

1:32, Ventspils kazí rozehrávku, míč letí do autu. Lukoil se může dostat do kontaktu.

1:11, nepodařilo se. Útok končí neúspěchem poté, co jeden z hráčů domácích volil zakončení z těžké pozice místo přihrávky.

0:53, úspěšná tříbodová střela Ventspilsu znamená odskočení na 62:69. Oddechový čas, ale s postupem Nymburku do další fáze už to vypadá zle nedobře.

0:44, navíc útok domácích přinesl jen nepřesnou střelu, k taktickému faulu nedochází, zde se bude spíš jen dohrávat.

Basketbalisté Ventspilsu v Sofii vítězí a to znamená konec letošního účinkování ve FIBA Europe Cupu pro Nymburk, který sice v závěrečném utkání rozstřílel Antverpy 84:57, ale ani tato vysoká výhra je v soutěži nezachrání.

Nymburk odehrál skvělé utkání a kromě třetí čtvrtiny, kdy na domácí padla menší herní krize, zápasu zcela dominoval, zatímco z týmu Antwerp Giants se stal smutný sparingpartner. Belgický tým se však může i přes drtivou porážku radovat z postupu do další fáze turnaje.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších textových přenosů se těším na počtenou. (19:16:39)

Jan Vojkůvka

ERA Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, J. Vaughn, Jagodič-Kuridza, Sant-Roos, Kříž.
    Štvrtiny: 30:13, 25:15, 11:22, 18:7