NJ Devils – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – LA Kings 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)
Washington Capitals
2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Florida Panthers
cz Streda 03.02.2016, 01:30 • Verizon Center, Washington • NHL

Československá stopa v utkání
    Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 10:32
    Jaromír Jágr zazářil při prvním gólu utkání, kdy krásně našel před brankovištěm volného Huberdaua. Jinak do utkání zasáhl v menší míře, měl jen v průměru pět střídání za třetinu a od 47. minuty utkání se už na ledě neobjevil. (04:37:55)

Hvězdy utkání
    1. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1
    2. André Burakovsky (WSH) 1+0
    3. Matt Niskanen (WSH) 0+0

Capitals předvedli výborný vstup do závěrečné třetiny, hned v úvodní minutě této části poslal vyražený puk po střele Kuzněcova do sítě Nicklas Bäckström a o další minutu později snížil střelou z levého kruhu André Burakovsky. Víc už ovšem Washington nedokázal a Florida v samotném závěru pojistila své vítězství trefou Quintona Howdena do prázdné branky.

59:05
    Washington má puk za svou brankou, do konce tohoto zápasu zbývá necelá minuta.
    58:07 Quinton HOWDEN - 2:5

58:07
    Florida právě vstřelila branku!
    Jokinen poslal puk QUINTONU HOWDENOVI, který se ve středním pásmu rozjel na prázdnou branku a i přes sekání domácího hráče dokázal zavést puk do sítě. Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.

57:48
    Washington to zkouší se šesti bruslaři v poli.

56:54
    Orlov se protáhl až do mezikruží, trefit branku se ale domácímu obránci nepodařilo.

56:20
    Přihrávku Kuzněcova Niskanen nezachytil a Washington tak musí pro puk do vlastního pásma.

55:35
    Niskanen střílel od modré čáry, proti jeho pokusu si připisuje Montoya další úspěšný zákrok.

55:16
    Barkov se dostal k teči před Grubauerem, domácí gólman dokázal pohotově zasáhnout betonem.

54:16
    Washington má puk ve svém pásmu, čas na dorovnání dvougólové ztráty se domácímu týmu rychle krátí.

53:02
    Orlov obkroužil branku Montoyi, k zakončení se ovšem nedostal. Nahození Niskanena následně tečoval Oshie, ale pouze do rukavice hostujícího gólmana.

52:39
    Kulikov to zkusil od modré čáry, jeho pokus ale zblokovali bránící hráči a Grubauer tak ani nemusel zasahovat.

51:28
    Huberdeau se dostal do výborné pozice v mezikruží, hostující útočník ovšem přestřelil a zatím tak na hattrick nedosáhl.

50:58
    MacKenzie dokázal osvobodit svůj tým a vyhodit puk až k brance Capitals.

49:45
    Huberdeau se dostal k nahozenému kotouči před brankou, Grubauer ovšem další puk do své sítě nepustil.

49:06
    Florida se málem dostala do přečíslení čtyři na dva, celá akce však končí po hvizdu rozhodčího – ofsajd.

48:17
    Hra se po zběsilém startu této třetiny uklidnila, více ze hry však stále mají Capitals.

47:13
    Orlov nahodil puk před branku, tam ale jeho spoluhráč na Montoyu nevyzrál.

45:20
    Sill se neprodral přes dvojici hráčů a Capitals to tak budou muset s útokem začít znova.

44:57
    Huberdeau přišel o puk v útočném pásmu a dopředu tak může domácí tým.

44:11
    První útočná formace Panterů nezvládla přechod modré čáry, píská se ofsajd.

43:16
    Florida vyhodila puk ze svého pásma, domácí ale okamžitě míří zpátky k Montoyovi.

42:55
    Panteři vyhazují puk na zakázané uvolnění a hra tak bude pokračovat v útočném pásmu Washingtonu.
    41:53 André BURAKOVSKY - 2:4

41:53
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to je ale začátek třetí třetiny z pohledu Capitals. Na levém kruhu se dostal ke střele ANDRÉ BURAKOVSKY a po odrazu od Montoyi skončil puk v síti. Během necelých dvou minut tak Washington stáhl náskok Floridy na dva góly. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

41:00
    Capitals mohli vzápětí přidat další gól, protlačit puk za ležícího Montoyu se jim ovšem nepodařilo.
    40:34 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:4

40:34
    Capitals se prosazují hned v úvodní minutě této třetiny. Domácí se usadili v útočném pásmu, střelu Kuzněcova Montoya pouze vyrazil, puk si následně našel NICKLAS BÄCKSTRÖM a poslal jej do hostující sítě. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie.

40:01

Do druhé třetiny vstoupila mnohem lépe Florida. Hned v úvodní minutě této části vypálil z velkého úhlu Vincent Trocheck a puk překvapivě skončil za zády Grubauera. A Panteři se v této dvacetiminutovce nakonec dočkali ještě jednoho gólu, když v početní výhodě vypálil z pravého kruhu Jonathan Huberdeau a zaznamenal tak svůj druhý gól.

40:00

39:37
    Pokus Niskanena od modré skončil u připraveného Montoyi, ani tato početní výhoda Washingtonu příliš nevychází.

38:40
    Přihrávku Oshieho zablokoval Kulikov a osvobodil svůj tým.

36:54
    Chimera nahazoval puk před branku, kde trefil bránícího Gudbransona a od jeho brusle zamířil puk do brankové konstrukce.

36:30
    V početní výhodě si zahrají také domácí. MacKenzie vyfasoval dvě minuty za hákování a další dvě za nesportovní chování.
    35:10 Jonathan HUBERDEAU - 0:4

35:10
    Smith poslal puk JONATHANU HUBERDEAU, hostující útočník si nabruslil na vrcholek pravého kruhu, tvrdou ranou překonal Grubauera a zaznamenal tak svůj druhý gól. Další využitá početní výhoda pro Pantery. Asistence: Reilly Smith, Nick Bjugstad.

34:31
    Chimera poslal ve středním pásmu na mantinel Trochecka a od rozhodčích tak domácí útočník vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení.

34:29
    Oshieho za brankou poslal k zemi Petrovic a následně dostali Panteři puk alespoň do středního pásma.

34:12
    Panteři vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrátí k Montoyovi.

32:35
    Pokus Wilsona vyrazil Montoya a domácí tak znovu musí vyklidit útočné pásmo.

31:50
    O puk se nějakou dobu bojovalo za brankou Washingtonu, teď už ovšem kotouč míří až k Montoyovi.

29:26
    Niskanen střílel od modré čáry, Montoya měl sice zakrytý výhled, puk ale do jeho sítě neprošel.

28:52
    Bjugstad byl sám před brankou, z těsné blízkosti ale Grubauera příliš neohrozil.

27:33
    Nechybělo mnoho k tomu, aby se Huberdeau dostal k dorážce do odkryté části klece, puk však prolétl brankovištěm příliš rychle a hostující útočník jej nedokázal zasáhnout.

27:15
    Po přihrávce Burakovskyho to zkusil z prostoru mezi kruhy Wilson, jeho pokus ale zamířil pouze nad branku.

26:48
    Přesilové hry ale dnes nejsou příliš silnou stránkou Capitals, Panteři se dokázali již dvakrát osvobodit.

26:06
    Proti pravidlům se provinil Shaw, který si tak za podražení odpyká dvě minuty.

25:47
    Bäckström byl podražen v útočném pásmu, Washington má k dispozici signalizovanou výhodu.

24:38
    Teď už se ovšem do útočného pásma podíval také Washington, Burakovsky se dostal s pukem až k Montoyovi, ten ale proti jeho pokusu vykopl beton.

23:15
    Thornton to zkusil z vrcholku pravého kruhu hned dvakrát, ani jednou však Grubauera příliš neohrozil.

22:10
    Richards se snažil poslat puk před branku, to se mu však nepodařilo.

22:00
    Oshie v útočném pásmu neprošel přes trojici bránících hráčů, následně je hra přerušena pro ofsajd.
    20:21 Vincent TROCHECK - 0:3

20:21
    Povedený vstup Floridy do druhé části, tento gól však jde na vrub domácího gólmana. VINCENT TROCHECK střílel z velkého úhlu, puk však prošel zřejmě mezi betony Grubauera až do sítě. Bez asistence.

20:01

V úvodní části mohli jako první udeřit Capitals, domácí tým ale dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, navíc se o ni sám připravil po faulu Oshieho. Skóre se tak měnilo až v jedenácté minutě, kdy po přihrávce Jágra poslal puk do sítě Jonathan Huberdeau.

Washington měl následně znovu k dispozici přesilovou hru pět na tři, také tentokrát ale skončila jejich výhoda předčasně a to po vyloučení Bäckströma. Naopak Panteři dvojnásobnou početní výhodu využít dokázali, když povedenou kombinaci zakončil Aleksander Barkov.

20:00

19:35
    Shaw byl po přihrávce Huberdeau sám před Grubauerem, potřetí se ovšem domácí gólman překonat nenechal.

18:46
    Gudbranson nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, o chvíli později už se ale hosté osvobodili.

17:58
    A další vyloučení. Bjugstad se provinil nedovoleným bráněním a odpyká si tak dvě minuty.

17:00
    Florida je na koni, po střele od modré čáry skončil puk na horní tyči domácí branky.
    15:07 Aleksander BARKOV - 0:2

15:07
    A Florida nabídnutou početní výhodu využívá po nádherné kombinaci. Huberdeau našel před brankou Bjugstada, který ještě celou akci vyšperkoval zadovkou na ALEKSANDERA BARKOVA, který už neměl problém trefit. Asistence: Nick Bjugstad, Jonathan Huberdeau.

14:52
    Dobrou práci odvedl Shaw, který přebruslil Orlova a po seknutí domácího obránce si dvojnásobnou početní výhodu zahrají Panteři.

14:30
    Carlson to zkusil z vrcholku pravého kruhu hned dvakrát, v obou případech byl ale úspěšnější Montoya, který pokryl i následnou dorážku jednoho z hráčů v červeném dresu.

13:51
    A znovu končí dvojnásobná početní výhoda Washingtonu předčasně, potrestaným hráčem je tentokrát Bäckström, který si odpyká dvě minuty za držení.

12:57
    Domácí kombinují v útočném pásmu, po přihrávce Bäckströma pálil z prostoru mezi kruhy Williams, Montoya vyrazil.

12:45
    A znovu je tu početní výhoda pět na tři pro Capitals, Kuzněcova zahákoval Kulikov a za tento prohřešek si tak odpyká dvě minuty.

12:10
    Teď se ovšem budou muset hosté znovu bránit, jelikož na trestné lavici sedí za nedovolené bránění Thornton.
    10:43 Jonathan HUBERDEAU - 0:1

10:43
    Panteři ale pokračovali v útočném pásmu, Jaromír Jágr dojel puk za brankou, přihrál jej před ní, odkud se přesně pod horní tyč trefil JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Jaromír Jágr, Alexandr Barkov.

10:19
    Barkov hledal Jágra před brankou, tato spolupráce ale Panterům nevyšla.

09:52
    Rozehrávka domácímu týmu příliš nevyšla, puk končí až na zakázaném uvolnění.

09:40
    Z prostoru mezi kruhy zakončoval Carlson, ani on však zatím nenašel recept na hostujícího gólmana. Oba týmy už jsou ve čtyřech.

09:00
    Kuzněcov se snažil najít Williamse před brankou, což se mu sice podařilo, puk ale od Williamse zamířil příliš vysoko nad branku.

07:28
    Série vyloučení ovšem pokračuje, na trestnou lavici putuje také Oshie, který vyfasoval dvě minuty za hákování.

07:17
    Tohle je ale pro Floridu nepříjemné, na trestnou lavici míří Barkov za nedovolenou výstroj a hosté se tak budou bránit ve třech.

06:50
    Oshie tentokrát nestřílel a pouze nasměroval puk před branku, tam se ale nikdo z jeho spoluhráčů k dorážce nedostal.

06:11
    Washington drží útočné pásmo, z levého kruhu pálil Oshie, jeho střela ale skončila mimo.

05:51
    Gudbranson se provinil hákováním a na trestné lavici si tak bude muset hostující bek odpykat dvě minuty.

05:26
    Huberdeau přihrával za sebe Campbellovi, ten ale puk na modré čáře nezachytil a Panteři tak musí vyklidit pásmo.

05:02
    Puk opustil hrací plochu, hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.

03:59
    Smith ještě dokázal na krátkou dobu udržet puk v útočném pásmu, teď už se ale Washington osvobozuje.

03:15
    Burakovsky dostal hodně prostoru na levém kruhu, ani tentokrát se však domácí radovat nemohou.

02:15
    Po přihrávce zpoza branky střílel Bäckström, jeho pokus ale Montoyovi příliš problémů nenadělal.

01:25
    Sill se přes dvojici bránících hráčů neprosadil a následně Florida dokázala dostat puk pryč ze svého pásma.

00:55
    Oshie obešel Kulikova, následně ale nasměroval puk pouze do gólmana hostů.

00:30
    Trocheck se pokoušel zasunout puk do sítě po objetí branky, u levé tyče ale narazil na beton domácího gólmana. Na druhé straně střílel Burakovsky, jeho pokus končí v lapačce Montoyi.

00:01
    John Scott žije svůj sen!

Doba, kdy hrál Jágr za Capitals je již dávno pryč, ale když ještě působil ve Washingtonu, odehrál proti Floridě výborný zápas. Ten ovládli v lednu 2003 právě Capitals, jež porazili Pantery 12:2 a Jaromír zaznamenal statistiku 3+4.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Galjev, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Wilson – Laich, Collins, Latta

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Howden, Bjugstad, Shaw – Thornton, MacKenzie, Knight.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

FLORIDA PANTHERS

Hostující celek zažil naprosto fantastické období mezi 16. prosincem 2015 a 11. lednem 2016 a díky tomu se vyhoupl na aktuálně druhou pozici Východní konference. V tomto období totiž Panteři vyhráli dvanáct utkání v řadě a nyní ukazují, že ani následné čtyři prohry je nerozhodily, neboť jsou opět na vítězné vlně, když vyhráli poslední tři svá střetnutí. Za aktuálně druhé místo v rámci konference vděčí Florida především kvalitní defenzívě a brankářské dvojici Luongo-Montoya. Po Capitals je totiž právě Florida nejméně inkasujícím týmem Východní konference.

WASHINGTON CAPITALS

Domácí jsou momentálně nejlepším týmem Východní konference a navíc mají nejvíce bodů i v rámci celé NHL. Letošní Capitals jsou díky fantastickému brankáři, pevné obraně a produktivnímu útoku téměř k neporažení. Ze 47 zápasů Caps prohráli jen 12 střetnutí a se 74 body jsou ve Východní konferenci první o celých 11 bodů. Na domácím ledě navíc tým kolem Alexandera Ovečkina držel vítěznou šňůru od 22. listopadu a porazila ho až v dosud posledním domácím zápase Philadelphia. Celkový zisk z posledních 15 domácích zápasů činí 26 bodů!

28.1.2016 Washington – Philadelphia 3:4 pp.

Alexander Ovečkin 42 (28+14)

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém hráči Washington Capitals přivítají celek Florida Panthers. Utkání začíná v 01:30.

Martina Sikorová

Góly a asistencie: 41. Bäckström (Kuzněcov, Oshie), 42. Burakovsky (Kuzněcov) – 11. Huberdeau (Jágr, Barkov), 16. Barkov (Bjugstad, Huberdeau), 21. Trocheck, 36. Huberdeau (Smith, Bjugstad), 59. Howden (Jokinen, Trocheck)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Galjev, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Wilson – Laich, Sill, Latta

Rozhodca: St. Pierre, Furlatt – Barton, Nansen

Diváci: 18506