Sevilla – Levante 3:1 (kon.) | Valencia – Gijón 0:1 (kon.) | Las Palmas – Vigo 2:1 (kon.)
Real Madrid – Espanyol 6:0 (kon.)
FC Sevilla
3:1 (1:0)
Levante UD
Nedeľa 31.01.2016, 12:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španielska LaLiga • 22. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi FC Sevillou a Levante UD.

FC Sevilla

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 21 kolách majú na svojom konte 33 bodov, a v tabuľke im patrí siedma priečka. Majú rovnaký počet bodov ako šiesty Eibar, a o bod menej ako piata Celta Vigo, takže súboj o Európsku ligu je otvorený. Z posledných štyroch zápasov si hráči Sevilly odniesli 7 bodov za dve výhry, jednu remízu a jednu prehru. V poslednom stretnutí remizovali s Atléticom Madrid 0-0.

Levante

Do Sevilly zavíta Levante, ktorému táto sezóna vôbec nevychádza. Po 21 kolách má klub z Valencie na svojom konte iba 17 bodov, a v tabuľke mu patrí posledné miesto. Tešiť ich môže iba to, že na 17. priečku zaručujúcu záchranu v Primere División strácajú len dva body. Z posledných štyroch zápasov si hráči Levante odniesli pekných šesť bodov za dve výhry a dve prehry. V poslednom stretnutí zdolali Las Palmas tesne 3-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville, ktorý má kapacitu 45 500 divákov.

FC Sevilla: S. Rico – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – N'Zonzi, Cristóforo – J. A. Reyes, Iborra, Krohn-Dehli – Gameiro.

Náhradníci: Soria – Carriço, Muñoz, G. Kakuta, Konopljanka, Coke, F. Llorente.

Levante UD: Mariño – Iván López, Trujillo, Feddal, Toňo – Verza, Simão, Lerma – Ghilas, Rossi, Morales.

Náhradníci: Rubén – D. Navarro, Camarasa, Cuero, Karabelas, Xumetra, Pepelu.

Rozhodca: Alfonso Álvarez Izquierdo- J.Fernández, I.Grijalba.

1

1
    Zápas v Seville sa začal. Domáci dnes nastúpili v červeno-bielych dresoch, a hostia z Valencie v modro-červených. Úvodný výkop patril hráčom Levante, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1
    Sevilla dala gól! Domáci otvárajú skóre po 50 sekundách hry. Trémoulinas poslal do 16ky hostí výbornú loptu, a hoci sa Iborra hlavou nedokázal presadiť, odrazenú loptu dostal do siete KEVIN GAMEIRO.
    1. Kévin GAMEIRO - 1:0

3
    Pri lopte sú už hráči Levante, ktorí sa snažia o rýchlu odpoveď.

3
    Morales skúsil strelu z vnútra 16ky, a po zákroku brankára Rica sa lopta odrazila od brvna! Našťastie pre domácich sa odrazila smerom k brankárovi.

5
    Pri lopte sú znova domáci, ale Gameiro tentokrát mieril vedľa ľavej žrde. K lopte smeruje brankár Mariño.

6
    Krohn-Dehli vybojoval prvý rohový kop pre Sevillu.

7
    Po rohovom kope prišla ruka Moralesa, po ktorej nasleduje priamy kop z cca 20 metrov.

8
    Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a pri lopte sú už hostia, ktorí smerujú na útočnú polovicu.

9
    Gameiro sa po dobrej prihrávke za obranu Levante dostal do dobrej príležitosti, ale proti Trujillovi neuspel. Loptu získavajú hostia, ktorí okamžite smerujú do útoku.

10
    Akcia Levante sa končí po ofsajde, v ktorom sa ocitol Ghilas. Loptu získavajú hráči FC Sevilla.

11
    Gameiro dostal skvelú prihrávku do 16ky Levante, ale z niekoľkých metrov trafil iba do tváre brankára Mariña. Nasleduje druhý rohový kop domáceho tímu v dnešnom zápase.

12
    Rohový kop domácich nebol úspešný, pretože v 16ke si nedovolene počínal Rami, ktorý fauloval Rossiho.

13
    Simão skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval nad domácu bránu. Nasleduje odkop brankára Rica.

14
    Lerma sa ocitol vo veľkej príležitosti po chybe jedného z hráčov Sevilly, ale v 16ke nedokázal vystreliť a hostia získavajú iba rohový kop.

15
    Rohový kop Levante nepriniesol žiadnu príležitosť, a do útoku už zamierili hráči domáceho tímu.

16
    Iborra ostal ležať v 16ke Levante po zrážke s brankárom Mariñom.

17
    Hráč Sevilly je už v poriadku a pokračuje v hre. Pri lopte sú znova hráči domáceho tímu, ktorí sa usadili na útočnej polovici.

18
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov o loptu.

19
    Trémoulinas poslal do 16ky Levante dobrú loptu, ale Iborra sa nedokázal presadiť. Nasleduje rohový kop Sevilly.

20
    Ani tento rohový kop Sevilly nepriniesol úspech. Hra sa presunula do stredu ihriska.

21
    Hráči Levante sa dostali pred 16ku domáceho tímu, ale Morales si loptu nedokázal spracovať a tá sa dostala k brankárovi Ricovi.

22
    Morales skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval niekoľko metrov vedľa pravej žrde domácej brány.

22
    Toňo García vidí žltú kartu po faule na Reyesa.

23
    Domáci zahrávali priamy kop z cca 30 metrov. Ten rozohrali na krátko a následne poslali center do 16ky Levante, ale v ofsajde boli hneď traja hráči Sevilly.

24
    Ghilas ostáva ležať v domácej 16ke, ale hra pokračuje ďalej.

25
    Ghilas sa zranil v súboji s brankárom Ricom, ale už je v poriadku a pokračuje v hre. Domáci vymysleli veľmi peknú akciu, ale tá skončila na hranici pokutového územia.

26
    Gamiero padá v 16ke Levante, ale penalta z toho nebude. Hra sa presunula na polovicu domáceho tímu.

27
    Hráči Levante sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko deje príliš ďaleko od brány, v ktorej stojí brankár Rico.

29
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov. Hráči oboch tímov bojujú o loptu a brankári sú bez práce.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Rossi sa snažil presadiť pred pokutovým územím domáceho tímu, ale nakoniec sa dopustil faulu na Kolodziejczaka a loptu získavajú hráči Sevilly.

31
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia sa snažia napádať s dvomi hráčmi, no zatiaľ neúspešne.

32
    Akcia Sevilly sa končí po ofsajde, v ktorom bol Gameiro. Loptu získavajú hráči Levante.

33
    Hostia sa usadili na útočnej polovici, ale znova sa všetko odohráva 30-40 metrov od domácej brány.

34
    Pri lopte sú stále hráči Levante, ale novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

35
    Loptu má pod kontrolou brankár Rico, a domáci si môžu na chvíľu vydýchnuť.

36
    Trémoulinas posielal do 16ky Levante dobrú loptu, ale tá končí v rukaviciach brankára Mariña.

37
    Ghilas skúsil strelu z cca 25 metrov, ale lopta smerovala vysoko nad domácu bránu. Nasleduje odkop brankára Rica.

37
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Gamiero mal po prihrávke od Reyesa na kopačke druhý gól, ale z 10 metrov trafil nohu brankára Mariña.

38
    Simão fauloval Reyesa v strede ihriska, a domáci získavajú priamy kop.

39
    Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť Sevilly, a pri lopte sú už hráči Levante.

40
    Pred nami je posledných 5 minút prvého polčasu. Morales skúsil strelu z 20 metrov, ale tá mu vôbec nevyšla a lopta len pomaly doletela k brankárovi Ricovi.

41
    Rossi si nerozumel s Moralesom, a po ich akcii končí lopta za čiarou. Nasleduje odkop brankára Rica.

42
    Po prihrávke od Moralesa pálil z 20 metrov Rossi, ale jeho pokus smeroval tesne nad domácu bránu.

43
    Trémoulinas prihrával pred bránu Levante, ale lopta sa nedostala k Gameirovi. Následne sa v strede ihriska previnil faulom Cristóforo.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Levante, ktorí sa ešte pokúšajú o vyrovnanie.

45

Prvý polčas v Seville sa skončil. Domáci vyhrávajú po 45 minútach nad Levante 1-0 zásluhou gólu z prvej minúty, keď sa presadil Gameiro. Hra je pomerne vyrovnaná, oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí na ďalšie presného zásahy. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Seville sa začal druhý polčas zápasu medzi Sevillou a Levante. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí po 45 minútach vyhrávajú 1-0.

47
    Sevilla dala gól! Druhý gól domáceho tímu prichádza po 80 sekundách hry v druhom polčase. Reyes prihral do 16ky kde bol voľný Gameiro, ten prihral lepšie postavenému VICENTEMU IBORROVI, ktorý loptu dostal do siete.
    47. Vicente IBORRA - 2:0

49
    Pri lopte sú momentálne hráči Levante, ktorí majú pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Proti dobre organizovanej obrane Sevilly to rozhodne nebudú mať ľahké.

50
    Gameiro dostal prihrávku do 16ky Levante, ale brankár Mariño výborne vybehol a znemožnil útočníkovi Sevilly zakončiť.

51
    Hostia sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa nedostali k strele na bránu.

52
    Karabelas ostáva ležať na zemi po strete s Rossim.

53
    Karabelas potrebuje ošetrenie, a nie je isté či bude môcť pokračovať v hre.

54
    Hráč Levante je za postrannou čiarou, a hra pokračuje ďalej. Hostia sú stále na útočnej polovici, ale bez ohrozenia domácej brány.

55
    Karabelas je späť na hracej ploche, zatiaľ čo hostia získavajú outové vhadzovanie.

55
    Levante dalo gól! Hostia znižujú na 2-1. Dôležitý gól zaznamenal GIUSEPPE ROSSI, ktorý strelou z 20 metrov prekonal brankára Rica.
    55. Giuseppe ROSSI - 2:1

57
    Pri lopte sú znova hráči Levante, ktorí v posledných minútach zamestnávajú obranu domáceho tímu. Dnešný zápas ešte môže byť poriadne napínavý.

58
    Hráči Levante obliehajú domácu 16ku, ale zatiaľ bez strely na bránu.

59
    Akcia hostí sa končí bez ohrozenia domácej brány. Brankár Rico chytá ľahkú loptu a posiela ju spoluhráčom do stredu ihriska.

60
    Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany (štvrtý v dnešnom zápase), ale ten nebol úspešný. Loptu okamžite získali hráči Levante, ktorí ju dostali do bezpečia.

61
    Morales sa skvele dostal do domácej 16ky a vystrelil na bránu z 5 metrov, ale jeho nevydarený pokus v páde smeroval vedľa pravej žrde.

62
    Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Následne sa sami dostali na vlastnú polovicu, odkiaľ začínajú novú akciu.

63
    Ďalšia akcia Levante, po ktorej prichádza rohový kop z pravej strany.

64
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lerma, a nahradí ho Xumetra.

64
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iborra, a nahradí ho Konopljanka.

65
    Reyes skúsil strelu z vnútra 16ky, ale brankár Mariño predviedol dobrý zákrok a loptu má vo svojich rukaviciach.

66
    Hra sa presunula na polovicu domáceho tímu, ale lopta je častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

67
    Morales vyskúšal strelu z 20 metrov, ale jeho nevydarený pokus smeroval niekoľko metrov vedľa ľavej žrde domácej brány.

68
    Hostia začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci sa v posledných minútach prevažne bránia.

69
    Domáci sa snažili presadiť v 16ke Levante, ale strela Konoplyanku bola zblokovaná a Krohn-Dehli mieril vysoko nad bránu.

70
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Ghilas, a nahradí ho Cuero.

71
    Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Do útoku už smerujú domáci.

72
    Cristóforo vidí žltú kartu po faule na Cuera.

74
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Reyes, a nahradí ho Kakuta.

75
    Striedanie kapitána Sevilly trvalo trochu dlhšie ako je zvykom, ale nový hráč Kakuta je už na trávniku a hra pokračuje ďalej. Do útoku smerujú hráči Levante, ktorím už neostáva na vyrovnanie veľa času.

76
    Sevilla dala gól! Zdá sa, že dnešný zápas je definitívne rozhodnutý. EVGEN KONOPLJANKA vypálil z 14 metrov, a lopta končí v sieti. Veľmi pekný gól tohto ukrajinského hráča.
    76. Jevhen KONOPLJANKA - 3:1

77
    Pri lopte sú znova domáci, ktorí zvládli tlak Levante a v posledných minútach hru vyrovnali.

77
    Krohn-Dehli vypálil z veľkého uhla, ale brankár Mariño jeho pokus zblokoval na rohový kop.

78
    Rohový kop Sevilly nepriniesol úspech, a na lavičke hostí sa chystá tretie striedanie.

79
    Hostia sa usadili pred 16kou Sevilly, ale brankár Rico je bez práce. Nasleduje rohový kop z pravej strany.

80
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Gameiro, a nahradí ho Llorente.

81
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Verza, a nahradí ho Camarasa.

82
    Rohový kop Levante nebol úspešný, ale hostia ostávajú na útočnej polovici.

83
    Hráči Levante zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale lopta našla v domácej 16ke iba hráčov v bielo-červených dresoch, ktorí ju rýchlo dostali do bezpečia.

84
    Stále sa hrá na polovici domáceho tímu. Hráči Levante sa snažia niečo vymyslieť pred domácou 16kou, no zatiaľ sa im vôbec nedarí.

85
    Až teraz sa k lopte dostali hráči domáceho tímu, ktorí okamžite smerujú na útočnú polovicu.

86
    Morales vypáli z veľkého uhla, ale jeho pokus smeroval iba do ľavej bočnej siete domácej brány.

87
    Hostia sa znova snažia presadiť na útočnej polovici, ale domáca obrana si už loptu postrážila.

88
    Na opačnej strane akcia Konoplyanku, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu Levante. Nasleduje odkop brankára Mariña.

89
    Hostia sa snažia posielať lopty do domácej 16ky, ale tie nenachádzajú hráčov v modro-červených dresoch.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času dnešného zápasu. Hráči Levante zahrávali rohový kop z pravej strany, ale Camarasa si v pokutovom území počínal nedovolene, a po jeho útočnom faule sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+1
    Hostia zahrávali ďalší rohový kop, tentokrát z ľavej strany ale ani ten nebol úspešný. Nasleduje odkop brankára Rica.

90+2
    Llorente si v útoku počínal nedovolene, a po jeho útočnom faule získavajú loptu hráči Levante.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Morales sa snažil presadiť v domácej 16ke, ale brankár Rico bol rýchlejší a loptu má vo svojich rukaviciach.

90+3

Zápas v Seville sa skončil. V druhom polčase sme videli tri góly, z toho dva v sieti Levante. V 47. minúte zvýšil na 2-0 Iborra, ale v 55. minúte znížil Rossi a zápas bol opäť dramatický. Na konečných 3-1 upravil v 76. minúte peknou strelou Konopljanka, a domáci tak zaslúžene získavajú 3 body.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (13:53:03)