Wolfsburg – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.) | Bayern – Hoffenheim 2:0 (kon.)
Bayern Mníchov
2:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Nedeľa 31.01.2016, 17:30 • Allianz Arena, München • Nemecká Bundesliga • 19. kolo

Bayern dokázal v druhom polčase streliť ešte jeden gól a opäť sa presadil poľský kanonier v službách bavorského celku. Hoffenheim pohrozil z protiútokov, no dva razy sa vyznamenal Neuer, ktorý potvrdil, že aj počas zápasu, v ktorom nemá veľa roboty dokáže svoj tím v potrebných chvíľach podržať. Bayern odskočil Dortmundu nazad na rozdiel ôsmich bodov.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera. (19:21:54)

90+1

90
    Začala plynúť posledná minúta dnešného zápasu. Uvidíme, koľko pridá hlavný arbiter.

88
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Douglas Costa, prichádza Juan Bernat.

87
    Hoffenheim mohol ísť do protiútoku, no Rudy radšej loptu odkopol až ku Neuerovi.

86
    Sledujeme typickú dlhú rozohrávku Bayernu, z ktorej sa razom môže stať gólová akcia.

84
    Domáci sa stále snažia a aj to svedčí o útočnej mentalite tímu z juhu Nemecka.

82
    S Lewandowskeho hlavičkou nemal Baumann najmenšie problémy a loptu skryl do náručia.

81
    Domáci kombinujú a nikam sa neponáhľajú.

80
    Pri lopte je Bayern, ktorý si ju posúva na útočnej polovici. Do konca zápasu ostáva aj s nadstaveným časom niečo cez desať minút.

79
    Amiri bol tým mužom, ktorý sa rozhodol, že zoberie zodpovednosť na seba, no rozhodol sa centrovať a aj to nepresne.

78
    Chybná rozohrávka domácich a Badstuber musel zatiahnuť záchrannú brzdu, po ktorej budú hostia zahrávať zaujímavú štandardnú situáciu.

78
    Zverenci Pepa Guardiolu kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa niečo vymyslieť, no Hoffenheim má všetkých hráčov stiahnutých na svojej časti ihriska.

77
    Hostia pripravili svoje posledné striedanie: na trávnik prišiel Kevin Volland, ktorý nahradí Jonathana Schmida.

75
    Hoffenheim zahrával rohový kop, no v šestnástke sa faulom previnil jeden z hosťujúcich hráčov a akcia bola zastavená v prospech Bayernu.

74
    Teraz sme videli strelecký pokus v podaní Douglasa Costu, no ten netrafil.

73
    David Alaba napriahol spoza šestnástky, odkiaľ to vie. Jeho prízemná strela trafil pravú tyčku Baumannovej svätyne!

71
    Bayern kontroluje priebeh zápasu a suverénne kráča za tromi bodmi.

68
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Jiloan Hamad, prichádza Nadiem Amiri.
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Andrej Kramarić, prichádza Steven Zuber.

67
    Za obrovského potlesku opúšťa ihrisko Thomas Müller, ktorého vo zvyšku zápasu nahradí čilský ofenzívny ladený záložník Arturo Vidal.

66
    Bayern vedie o dva góly, no vidno, že hráči sú hladní po góloch a už sa snažia dostať do bezprostrednej blízkosti Baumannovej brány.
    64. Robert Lewandowski (BAY)

64
    Bayern dal gól!
    ROBERT LEWANDOWSKI robí radosť svojmu trénerovi, ktorý nadšene tlieska! Obrovskú pochvalu si od Pepa Guardiolu zaslúži Lahm, ktorý výborne uvoľnil poľského kanoniera a ten prehodil Baumanna.

64
    Bayern je nasťahovaný na súperovej polovici, kde sa prezentuje rýchlou kombináciou.

62
    Kingsley Coman opúšťa ihrisko. Namiesto neho ide hore Thiago Alcântara.
    61. Eduardo Vargas (HOF)

61
    Bayern by si mal dávať pozor aj vzadu, pretože Hoffenheim v krátkom čase pohrozil hneď dva razy a to ešte v prvom dejstve netrafil z dobrej pozície Kramarić.

60
    Eduardo Vargas si načasoval svoj pohyb na Schmidov center a loptu poslal hlavou tesne nad brvno!

59
    Hoffenheim si medzitým vypracoval rohový kop.

58
    Robert Lewandowski vyskočil a centrovanú loptu trafil pätičkou, no tá minula bránu o pár centimetrov!

56
    Na druhej strane mohol z rýchleho protiútoku vyrovnať Andrej Kramarič, ktorý sa zbavil Badstubera, no minul ľavú žrď!

56
    Müllerové zakončenie bez prípravy bolo veľmi nepresné.
    55. Robert Lewandowski (BAY)

55
    Videli sme podobnú akciu, ako v prvom polčase, po ktorej padol gól. Coman prenikol do šestnástky a prudkou prihrávkou hľadal Lewandowskeho, no toho si teraz Bičakčić postrážil a odvrátil hrozbu aspoň na rohový kop.

54
    Domáci začínajú ďalšiu útočnú akciu z hĺbky vlastnej polovice.

53
    Holger Badstuber predĺžil hlavou loptu na Lewandowskeho, ktorý trestuhodne netrafil prázdnu bránu!

53
    Prvý roh sa Bayernu nepodaril, no Douglas Costa si hotuje loptu po druhý raz.

52
    Alaba sa oprel do lopty z asi 20 metrov. Jeho dobre mierenú strelu zblokoval Süle na roh.

51
    Všetci hráči Hoffenheimu sa nachádzajú pod loptou. Domáci sú určite spokojní, pretože vedú a nemusia sa stresovať s tým, či sa im túto hlbokú defenzívu podarí zlomiť.

50
    Bayern je už usadený na útočnej polovici a snaží sa nájsť cestu cez hustú obranu svojho súpera.

48
    Akcia Bayernu bola zastavená pre ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.
    47. Xabi Alonso (BAY)

47
    Baumann sa blysol znova! Lewandowski sa dostal ku hlavičke, no hosťujúci gólman stihol zareagovať!

46
    Robben našiel Lewandowskeho, ktorý pristavil loptu Alonsovi, no jeho ranu dokázal Baumann vytlačiť nad bránu!

46
    Hostia sa postarali o rozohrávku druhého polčasu, v ktorom sa budú snažiť držať svojho súpera na uzde a pokúšať šťastie z rýchlych protiútokov.

46

Prvé dejstvo jednoznačného zápasu je za nami. Bayern v ňom držal loptu takmer stále, no podarilo sa mu streliť len jeden gól, keď sa v 32. minúte presadil Robert Lewandowski. Ďalšie šance mal Robben, no dva razy z podobnej pozície prestrelil.

Druhý polčas začne približne o 18:30.

45+1

45
    Robben rozohrával rohový kop, no loptu do šestnástky nedopravil. Hra je navyše prerušená, pretože na zemi ostal Bičakčić.

44
    Do konca prvého dejstva ostávajú už len dve minúty. Pri lopte sú, ako inak, domáci, ktorí kombinujú v okolí veľkého vápna svojho dnešného súpera.

43
    Thomas Müller sa chcel presadiť cez hosťujúceho Süleho, no ten je dnes na ľavej strane veľmi silný.

42
    Vzápätí dostal od Vargasa prihrávku Kramarić, ktorý pálil ku pravej žrdi a Neuer musel zasiahnuť!

41
    Costov center prepadol za šestnástku, kde sa Hoffenheimu nepodarilo dostať ku guľatému čudu.

40
    Robbenov center z ľavej strany upratal na roh Pavel Kadeřábek.

39
    Hráči Hoffenheimu musia byť poriadne znechutení z toho dôvodu že pri lopte sú častejšie aj podávači lôpt.

37
    Costov center zblokovali hostia na rohový kop, z ktorého nepramenilo nič dôležité.

37
    Hoffenheim sa aspoň na chvíľu oslobodil dlhým odkopom, ktorý skončil až pri Badstuberovi.

35
    Xabi Alonso len prebehol a centroval napokon Costa, no Müller si vo vzdušnom súboji pomohol faulom.

34
    Rudy svojim faulom pripravil pre Bayern veľmi dobrý priamy kop.
    32. Robert Lewandowski (BAY)

32
    Kingsley Coman sa dostal ku lopte po druhý raz a parádnym prudkým centrom našiel ROBERTA LEWANDOWSKEHO, ktorý sa z podobných situácií nemýli a bolo to tak aj teraz! Poliak strelil svoj osemnásty bundesligový gól v prebiehajúcom ročníku!

32
    Coman prenikol do veľkého vápna po pravej strane, no nedokázal vystreliť. Akcia Bayernu pokračuje.

31
    Comanovi sa nepodarilo doručiť svoj center do šestnástky a ku lopte sa dostávajú hostia, ktorí dnes bránia vrámci svojich možností dobre.

30
    Bayern kombinuje na útočnej polovici.

29
    Tobias Strobl poslal k zemi Kingsleyho Comana zozadu ostrým sklzom a Drees mu bez váhania udelil žltú kartu.

28
    Douglas Costa je prvým hráčom dnešného zápasu, ktorý zbadal žltú kartu.

27
    Bayern bol donútený stiahnuť sa na vlastnú polovicu. Do rozohrávky sa nakoniec zapojil aj Manuel Neuer.

25
    V základnej zostave Bayernu dnes nastúpil Joshua Kimnich, ktorý 8. februára oslávi svoje 21. narodeniny. Práve on by mal byť budúcou hviezdou najlegendárnejšeho nemeckého klubu.

24
    Hoffenheim sa na malý moment dostal ku lopte, no Bayern ukazuje, kde je rozdiel medzi týmito dvoma tímami – v rýchlosti preberania si hráčov a dostúpenia ku nim.
    23. Arjen Robben (BAY)

23
    Arjen Robben dostal prihrávku od Douglasa Costu, Holanďan sa uvoľnil a následne pálil ku bližšej žrdi, no prestrelil.

22
    Domáci priaznivci sa dobre bavia, no určite by chceli vidieť trocha priamočiarejšiu hru v podaní ich miláčikov, ktorí sú zatiaľ v koncovke bezzubí.

20
    Kadeřábek odviedol vpredu dobrú robotu a doručil za šestnástky kvalitný center, no Vargas dlho rozmýšľal a o loptu prišiel.

19
    Thomas Müller sa po pravej strane dostal do šestnástky, kde sa uvoľnil na stred a vypálil, no Baumann vyrazil nohou!

18
    Držanie lopty: 73% – 27%

17
    Müller vypálil spoza šestnástky veľmi nebezpečne, no Baumann stihol zareagovať.

16
    Útočnú akciu Bayernu po ľavej strane ihriska zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. Hoffenheim však pri lopte neostal nadlho a už sledujeme v akcii Bavorov.

15
    Robben našiel ľahúčky centrom Lewandowskeho, no ten loptu svojou hlavou šuchol príliš slabo a nasledovať bude odkop v podaní Baumanna.

14
    Bayern sa nachádza za veľkým vápnom svojho súpera, kde sa prezentuje rýchlou kombináciou.

13
    Stále je pri lopte domáci tím, ktorý čaká na správnu príležitosť. Zatiaľ sme videli dve nebezpečné strely, ktoré vyslal Arjen Robben.

12
    Bavori sa zatiaľ prezentujú typickým guardiolovským štýlom, ktorý je založený na držaní lopty a trpezlivej kombinácii.

10
    Ďalšia strela prišla z Robbenovej kopačky a podobne ako pred pár minútami, ani teraz nemusel Baumann zasahovať!

9
    Na ľavej strane dokázal Süle dva razy zastaviť Arjena Robbena, no loptu poslal odkopom len na stred ihriska, kde ju zachytil Badstuber.
    8. Robbenova ľavačka skončila tesne nad bránou.

8
    Domáci sú stále pri lopte. Momentálne si ju posúvajú z kopačky na kopačku v strede ihriska.

7
    Bayern kombinoval za šestnástkou súpera a napokon sa rozhodol vyskúšať strelecké šťastie Arjen Robben, ktorého technická strela skončila tesne nad brvnom!

6
    Útočnú akciu zverencov Pepa Guardiolu zastavil útočný faul od Comana.

5
    Strelecký pokus zo strednej vzdialenosti v podaní Douglasa Costu nenarobil hosťujúcemu gólmanovi žiadne problémy.

4
    Arjen Robben svoj pas do šestnástky nedoručil, no nasledoval roh, ktorý zahrával Xabi Alonso. Ani jemu sa nepodarilo nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, ale Hoffenheim poslal loptu do stredu trávnika.

3
    Bayern hneď od úvodu ukazuje, kto dnes bude pánom na ihrisku. Momentálne je lopta na ľavej strane ihriska, kde operuje David Alaba.

2
    Po ňom sme videli hlavičku v podaní Roberta Lewandowskeho, no lopta skončila vysoko nad Baumannovou svätyňou.

2
    Na pravej strane spolupracoval Robben s Müllerom, no ten nedokázal vrátiť loptu späť na holandského rýchlika. Na roh odvrátil Strobl.

1
    O úvodnú rozohrávku sa postarali domáci, ktorí si pre dnešný zápas zvolili typické červené dresy.

1

FC Bayern Mníchov: Neuer – Lahm (C), Alonso, Badstuber, Alaba – Costa, Robben, Kimmich, T. Müller, Coman – Lewandowski.
    Náhradníci: Starke – Rafinha, Bernat, Th. Alcântara, Rode, Arturo Vidal.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Bičakčić, Süle, Kim Džin-Su – Rudy (C), Strobl – Kramarić, Hamad, Schmid – E. Vargas.
    Náhradníci: Grahl – Schär, Toljan, Amiri, Zuber, Joelinton, Volland.

Rozhodca: Drees – Gerach, Gittelmann.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 19. kola Bundesligy. V mníchovskej Allianz aréne začne o 17:30 zápas medzi Bayernom a Hoffenheimom. Jedná sa o súboj prvého celku s predposledným a je dosť pravdepodobné, že uvidíme gólovú parádu v podaní lídra tabuľky.

FC Bayern Mníchov

Bavori šliapu aj v tejto sezóne naplno a po 18 zápasoch má na svojom konte 49 bodov.
    Naposledy zverenci Pepa Guardiolu vyhrali na pôde Hamburgu tesne 2:1. V 37. minúte otvoril skóre Robert Lewandowski, no v 53. minúte bolo vyrovnané, keď sa do nesprávnej brány trafil Xabi Alonso. Poľský kanonier sa dostal ku slovu ešte raz a po hodine hry strelil druhý a rozhodujúci gól zápasu.
    Najlepším strelcom Bayernu je práve so 17 gólmi Robert Lewandowski, no výborne mu sekunduje Thomas Müller so 14 presnými zásahmi.

Posledných 5 zápasov:

22.01.2016 Hamburg – Bayern 1:2
    16.01.2016 Karlsruher – Bayern 2:1 (Prípravný zápas)
    19.12.2015 Hannover – Bayern 0:1
    15.12.2015 Bayern – Darmstadt (Pohár)
    12.12.2015 Bayern – Ingolstadt 2:0

Hoffenheim má na svojom konte po 18 zápasoch len 14 bodov a čaká ho veľmi ťažký boj o zotrvanie v najvyššej nemeckej súťaži.
    Po zimnej prestávke začali zverenci Huuba Stevensa dobre, keď dokázali remizovať so silným Bayerom Leverkusen 1:1. Na Hammadov gól odpovedal až v 75. minúte Toprak, ktorý vyrovnal na konečných 1:1.
    Kevin Volland je s piatimi presnými zásahmi najlepším strelcom celku.

23.01.2016 Hoffenheim – Leverkusen 1:1
    17.01.2016 Sturm Graz – Hoffenheim 1:3 (Prípravný zápas)
    06.01.2016 Grossaspach – Hoffenheim 1:1 (Prípravný zápas)
    18.12.2015 Schalke – Hoffenheim 1:0
    12.12.2015 Hoffenheim – Hannover 1:0

Prvý vzájomný duel týchto dvoch celkov skončil 22. augusta víťazstvom Bayernu. Hoffenheim viedol po rýchlom úvodnom góle Vollanda. Müller vyrovnal ešte do polčasu, no víťazný gól Roberta Lewandowskeho prišiel až v samom závere zápasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.