Arnhem – Excelsior 0:0 (kon.) | Zwolle – Groningen 1:3 (kon.) | Eindhoven – Graafschap 4:2 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 0:3 (kon.)
PSV Eindhoven
4:2 (3:0)
BV De Graafschap
cz Sobota 30.01.2016, 19:45 • Philips Stadion (Eindhoven) [Kapacita: 35 292] • Holandská Eredivisie • 21. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:41:02)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byly lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 4:2. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 17. minutě trefil de Jong. Na 2:0 poté zvyšoval krásnou umístěnou střelou poblíž hranice vápna Pröpper. V samém závěru prvního poločasu se ještě trefil Narsingh a domácí tak vedli po prvním poločase 3:0. Hosté však začali ve druhém poločase hrát o dost lépe a domácí naopak zvolnili své tempo a v 68. minutě tak snížil na 3:1 van de Pavert. V 80. minutě to bylo už 3:2, a to když se dokázal střelou poblíž hranice vápna prosadit Straalman. Domácí se však znovu prosadili o pět minut později, a to když se dokázal prosadit střídající Pereiro. Domácí si tak po dnešní výhře 4:2 připsali do tabulky důležité tři body.

Držení míče: 64% – 36%
    Střely celkem: 27 – 9
    Střely na branku: 13 – 3

90+3

90+3
    Ještě před tím však vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů Andrew Driver.

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a rozhodčí tak zápas za malou chvilku ukončí.

90+2
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

90+1
    Pereiro byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají domácí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

88
    Narsingh se nyní dostal k míči ve vápně soupeře, ke střele se však nedostal, neboť ho odebral čistě o míč Straalman.

87
    Jeden z nich se však nyní dopustil faulu a hrát tak můžou domácí.

87
    Hosté momentálně kombinují s míčem na polovině soupeře.

86
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.
    85. Gastón PEREIRO - 4:2

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    Tak nejspíš ne. Domácí zvyšují na 4:2! GASTÓN PEREIRO se dostal k míči ve vápně soupeře, naznačením střely se zbavil jednoho z obránců, následně obešel i brankáře a střelou do odkryté branky se nemýlil.

84
    Poslední pětiminutovka zápasu bude ještě velmi zajímavá, neboť se hostům podařilo před malou chvílí snížit na 3:2.

83
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Bryan Smeets a místo něj nastupuje Youssef El Jebli.

82
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Andrés Guardado a místo něj nastupuje Stijn Schaars.
    80. Bart STRAALMAN - 3:2

80
    Graafschap právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Hosté snižují na rozdíl jedné branky! BART STRAALMAN se dostal ke střele poblíž hranice vápna a jeho střela zaplula do pravého horního rohu branky! Zoet si opět na míč sáhl, ale nedokázal mu zabránit v cestě do sítě.

79
    Hosté momentálně kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
    Mladí fanoušci se během dnešního zápasu skvěle baví.

78
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

77
    Vermeij se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak můžou domácí.

77
    De Jong se nyní snažil projít s míčem na pravé straně hřiště mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

76
    Kabasele se nyní sice skvěle dostal s míčem do vápna, následně se ho však nechtěl zbavit a snažil se projít mezi dvěma hráči, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

75
    Narsingh se nyní dostal k hlavičce ve vápně soupeře, jeho slabý pokus však nenadělal Jurjusovi nějaké větší potíže.

75
    Domácí se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

74
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.

73
    Hendrix dostal nabito na hranici vápna, jeho následnou střelu však ztečoval mimo tři tyče jeho spoluhráč Pereiro.

73
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil od D. Pröppera v zámezí.

72
    Guardado poslal do vápna přihrávku z pravé strany hřiště, tam se však míč dostal pouze k jednomu z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

71
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Lion Kaak a místo něj nastupuje Mark Diemers.

70
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil v zámezí.

69
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.
    68. Ted VAN DE PAVERT - 3:1

68
    Tak hosté se přeci jenom dočkali branky! Driver poslal do vápna skvělou přihrávku na rozeběhnutého TEDA VAN DE PAVERTA, a ten se následnou razantní střelou ke vzdálenější tyči nemýlil. Zoet si sice na míč sáhl, ale zabránit do sítě mu nedokázal.

68
    Následný rohový kop nenadělal domácím nějaké větší potíže.

67
    Smeets poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se však míč dostal pouze k jednomu z obránců, a ten ho následně poslal do zámezí.

66
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

65
    Další šance Pereira! Tentokrát mu do vápna poslal skvělý centr nový hráč na hřišti Willems, ale ani tentokrát jeho střela neskončila mezi třemi tyčemi.

64
    Pereiro nyní dostal skvělou přihrávku do vápna od D. Pröppera, jeho následnou střelu však dokázal Jurjus skvěle chytit!

63
    Míč se z následného přímého kopu dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

62
    Domácí si přichystali hned dvojnásobné střídání. Ze hřiště odcházejí Jürgen Locadia a Héctor Moreno, místo nich nastupují Gastón Pereiro a Jetro Willems.

61
    Locadia byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

60
    De Jong nyní dostal skvělý pas do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů, jeho následný hlavičkový pokus však skončil pouze v rukavicích brankáře Jurjuse.

59
    Guardado to zkusil přímo na branku, Jurjus však jeho pokus v pohodě vyrazil mimo tři tyče.

59
    Před tím ale budou hosté střídat. Ze hřiště odchází Cas Peters a místo něj nastupuje Nathan Kabasele.

58
    Domácí nyní budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

58
    Hendrix se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

57
    Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

56

55
    Vida napřáhl ke střele z velké dálky, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

55
    Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

54
    Tento rohový kop nenadělal domácím nějaké větší potíže.

54
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

53
    Oba už jsou zpět na nohou a vypadá to, že budou moci pokračovat ve hře.

52
    Bruma a Vermeij se nyní srazili hlavama v hlavičkovém souboji a oba tak musejí být ošetřeni.

51
    D. Pröpper se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

50
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

49
    Narsingh nyní dostal skvělý pas do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů, míč si však špatně zpracoval a k zakončení se tak nedostal.

49

48
    Nyní však o něj přišli a hrát tak můžou domácí.

47
    Hosté jsou momentálně u míče a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

46
    Narsingh poslal do vápna centr z pravé strany, který se ale zakroutil mezi tři tyče a Jurjus tak musel míč vyrazit mimo tři tyče.

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a nyní s míčem kombinují na vlastní polovině.

46

Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvilku začne.
    Luciano Narsingh nádhernou individuální akcí završil fantastický první poločas ze strany PSV, které vede nad Graafschapem 3:0 a to ještě nedalo penaltu, kterou neproměnil Jürgen Locadia.

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 3:0. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 17. minutě trefil de Jong. Na 2:0 poté zvyšoval ve 31. minutě D. Pröpper. Domácí mohli zvýšit své vedení už ve 37. minutě, Locadia však neproměnil penaltu a nakonec se tak dočkali až ve 44. minutě, a to když se dokázal prosadit Narsingh. Hosté se zatím nedostali do žádné větší příležitosti a budou tak muset ve druhé půli zabrat.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
    44. Luciano NARSINGH - 3:0

44
    Domácí zvyšují na 3:0! LUCIANO NARSINGH se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a následně poslal nechytatelnou střelu ke vzdálenější tyči.

43
    De Jong poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k míči úplně volný Narsingh, jeho následnou střelu mířící ke vzdálenější tyči však nakonec dokázal zablokovat jeden z obránců.

42
    Peters poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Zoeta.

42

41
    Peters už opouští hrací plochu a hra tak bude moci za malou chvilku pokračovat.

41
    Peters je stále ošetřován na hrací ploše.

40
    Peters nyní zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů a bude tak muset být ošetřen.
    39. Luuk de Jong mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase.

39
    De Jong nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, Jurjus však proti němu skvěle vyběhl a jeho následnou střelu dokázal chytit!
    37. Hidde Jurjus zneškodnil penaltu Jürgena Locadii.

37
    K zahrání pokutového kopu se postavil Locadia, jeho střelu mířenou k pravé tyči však dokázal Jurjus vyrazit mimo tři tyče!

37
    De Jong byl ve vápně faulován R. Pröpperem a rozhodčí neváhal ani chvilku a odpískal pokutový kop.

37
    Domácí budou zahrávat pokutový kop!

36
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

35
    Peters nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce od Kaaka a míč tak nakonec skončil v zámezí.

34

33
    Locadia poslal do vápna centr z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce de Jong, v souboji si však pomohl faulem a rozhodčí tak přerušuje hru.

32
    Domácí jsou nyní opět u míče a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    31. Davy PRÖPPER - 2:0

31
    Domácí vedou již o dvě branky! DAVY PRÖPPER napřáhl ke střele poblíž hranice vápna a jeho střela mířící k levé tyči skončila za zády bezmocného Jurjuse.

31
    D. Pröpper se nyní dostal k míči poblíž hranice vápna soupeře, následně mu však nikdo z jeho spoluhráčů nezakřičel záda a o míč tak přišel.

30
    Locadia se dostal ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však zablokoval jeden z obránců.

29
    Moreno poslal do vápna nepřesný centr z levé strany, ale u pravého rohového praporku se nakonec k míči dostal Narsingh a domácí tak mohou pokračovat v akci.

28
    Následný roh nenadělal hostujícím nějaké větší potíže.

27
    Narsingh vyslal na branku nebezpečnou střelu z hranice vápna a Jurjus s ní měl velké problémy, nakonec však míč dokázal vyrazit mimo tři tyče.

26
    Z následného rohového kopu se dostal na zadní tyči k zakončení zcela osamocený de Jong, míč však po jeho střele skončil vysoko na dbrankou.

25
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

24
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
    23. Hidde Jurjus vytáhl v rychlém sledu dva zákroky.

23
    D. Pröpper se nyní dostal k míči ve vápně soupeře, následně ho poslal na hranici pokutového puntíku k volnému de Jongovi, ale ten svou následnou střelou pouze nechal vyniknout Jurjuse, který si připisuje další skvělý zákrok.

22
    Çiçek poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ve vápně dostal pouze k Hendrixovi, a ten ho následně poslal daleko od své branky.

22
    Fragmenty z dosavadního průběhu pohledného zápasu.

21
    Ten však nenadělal domácím nějaké větší problémy.

21
    Hosté se nyní dostali po dlouhé době s míčem na polovinu soupeře a ihned je z toho roh.

20
    Moreno poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu jednoho z obránců.

19
    Domácí zatím svého soupeře drtivě přehrávají.

18
    Domácí jsou nyní opět u míče.
    17. Luuk DE JONG - 1:0

17
    Domácí se dostávají zcela zaslouženě do vedení! Narsingh se dostal k míči na pravé straně hřiště, následně si ve vápně všiml úplně volného LUUKA DE JONGA, ten sice na poprvé nedokázal prostřelit Jurjuse, ale na podruhé se mu to už podařilo!

16
    Z následného rohového kopu se dostal ve vápně k hlavičce Bruma, jeho hlavičkový pokus však skončil těsně vedle pravé tyče.
    15. Santiago Arias a jeho nebezpečná přízemní střela.

15
    Narsingh nyní našel svou přihrávkou z pravé strany hřiště ve vápně volného Ariase, jeho následnou prudkou střelu však dokázal Jurjus skvělým zákrokem vyrazit do zámezí.

15
    Narsingh se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, míč však nakonec trefil pouze do jednoho z obránců.

14
    Hosté se nyní dostali po dlouhé době k míči, ten však ihned opět ztratili a hrát tak můžou znovu domácí.

13
    Narsingh poslal do vápna centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k zakončení úplně volný Hendrix, míč však po jeho následné střele orazítkoval pouze břevno Jurjusovi branky!

12
    Domácí jsou po jedenácti odehraných minutách hry jasně aktivnějším týmem a svého soupeře zatím téměř nepustili k míči.

11
    Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách.

10
    Narsingh nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, následně svým centrem ještě hledal na zadní tyči de Jonga, ten se sice dostal k hlavičce, míč však nakonec neposlal mezi tři tyče.

10
    Narsingh poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu jednoho z obránců.

9
    Po následném rohovém kopu se dostal na zadní tyči k hlavičce Bruma, míč však poslal úplně mimo tři tyče.

8
    Narsingh poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se však míč dostal pouze na hlavu R. Pröppera, a ten ho následně poslal do zámezí.

8
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

8
    Moreno poslal do vápna centr z levé strany, Narsingh se na zadní tyči vyšplhal do vzduchu, k hlavičce se ale nedostal.

7
    Vermeij nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, od míče byl však nakonec tělem odstaven Brumou.

6

5
    Vermeij dostal přihrávku do vápna, míč si však špatně zpracoval a nakonec mu tak utekl do zámezí.

5

4
    De Jong se nyní snažil dostat s míčem poblíž hranice vápna soupeře mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

3
    Guardado poslal z tohoto přímého kopu do vápna centr, který však dokázal Jurjus vyboxovat mimo vápno.

3
    Narsingh byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře poblíž pravé postranní čáry a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

2
    Ihned poté však ztratili míč i hosté a nyní jsou tak u něj opět domácí.

2

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

1
    Hráči obou týmů vycházející na trávník Philips Stadionu.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červeno-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli modro-bílé pruhované dresy.

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno – D. Pröpper, Hendrix, Guardado – L. Narsingh, L. de Jong (C), Locadia.
    Náhradníci: Pasveer – Pereiro, Schaars, Maher, Willems, Jozefzoon, Brenet.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman, R. Pröpper, van de Pavert (C), Çiçek – K. Vida, Kaak, Driver – Smeets – Vermeij, Peters.
    Náhradníci: Verstappen – Tarfi, Kabasele, Will, El Jebli, Menting, Diemers.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Martens.

Marodka obou týmů

Maxime Lestienne

Jasper Heusinkveld
    Jam Lammers
    Thijs Bouma

Nejlepší střelci obou týmů

PSV Eindhoven – Na domácí straně to je nizozemský útočník Luuk de Jong, který má momentálně na svém kontě 15 branek a je zároveň také nejlepším střelcem ligy.

BV De Graafschap – Na druhé straně to je nizozemský útočník Cas Peters, který má momentálně na svém kontě 4 branky.

Poslední 3 vzájemná utkání

Graafschap – PSV 3:6
    PSV – Graafschap 4:1
    Graafschap – PSV 1:3

De Graafschap se momentálně nachází v tabulce na poslední příčce s pouhými jedenácti body. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry, 2 remízy a 15 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli deset zápasů, ze kterých 1x vyhráli, 1x remizovali a 8x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Graafschap – Den Haag 3:1
    Heracles – Graafschap 2:1
    Graafschap – Excelsior 2:0
    Chemnitzer – Graafschap 4:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Ajax – Graafschap 2:1

PSV se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce se sedmačtyřiceti body. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 14 výher, 5 remíz a 1 porážku. Na domácí půdě zatím odehráli devět zápasů, ze kterých 7x vyhráli a 2x remizovali.

Excelsior – PSV 1:3
    PSV – Twente 4:2
    Feyenoord – PSV 0:2
    Hibernians – PSV 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    PSV – Zwolle 3:2

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 21. kola nizozemské Eredivisie mezi PSV Eindhoven a BV De Graafschap.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Martin Penker

Góly: 17. L. de Jong, 31. D. Pröpper, 44. L. Narsingh, 85. Pereiro – 68. van de Pavert, 80. Straalman

Karty:   90+3. Driver (GRA)

Nepremenená penalta: 37. Locadia (PSV), brankár Jurjus zneškodnil

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 2:9.
    PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno (62. Willems) – D. Pröpper, Hendrix, Guardado (82. Schaars) – L. Narsingh, L. de Jong (C), Locadia (62. Pereiro).

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman, R. Pröpper, van de Pavert (C), Çiçek – K. Vida, Kaak (71. Diemers), Driver – Vermeij – Smeets (83. El Jebli), Peters (59. Kabasele).

Rozhodca: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Martens