Dortmund – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Leverkusen – Hannover 3:0 (kon.) | Augsburg – Frankfurt 0:0 (kon.)
Brémy – Hertha 3:3 (kon.) | Darmstadt – Schalke 0:2 (kon.) | Stuttgart – Hamburger 2:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
3:0 (1:0)
Hannover 96
Sobota 30.01.2016, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 19. kolo

Zápas v Leverkusene sa skončil. Hlavný rozhodca Welz v druhom polčase prekvapujúco nenadstavil ani minútu, a tak sa dnešný zápas končí po 90 minútach. V druhom dejstve sme sledovali veľmi dobrý zápas, najmä zo strany Leverkusenu. V 63. minúte zvýšil na 2-0 z pokutového kopu Hernández, a ten istý hráč upravil v 87. minúte na konečných 3-0. Domáci dnes zaslúžene zdolali Hannover, a pripisujú si cenné 3 body. (17:19:36)

90

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Leverkusenu, ktorí budú po faule na Wendella v strede ihriska zahrávať priamy kop.

88
    Dnešný zápas je definitívne rozhodnutý, hoci pred nami je ešte niekoľko minút hry. Pri lopte sú momentálne hráči domáceho tímu, ktorí by radi pridali štvrtý gól do siete Hannoveru.
    87. Javier HERNÁNDEZ - 3:0

87
    Bayer Leverkusen dal gól! V sieti Hannoveru končí tretia lopta. JAVIER HERNÁNDEZ dostal výbornú prihrávku od Kampla do pokutového územia, a z uhla prekonáva brankára Zielera.

87
    Rýchly protiútok domácim nevyšiel, pretože Hernández sa pri prihrávke za obranu Hannoveru ocitol v ofsajde.

86
    Lopta z rohového kopu končí v rukaviciach brankára Lena, a domáci smerujú do rýchleho protiútoku.

85
    Blíži sa záver dnešného zápasu. Maximin sa snažil vypáliť z veľkého uhla, ale Toprak jeho pokus zblokoval na rohový kop.

84
    Toprak si postrážil Maximina a lopta končí za čiarou. Ani táto akcia Hannoveru nepriniesla úspech.

83
    Rohový kop hráčom Hannoveru nevyšiel. Po útočnom faule Maximina sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

82
    Almeida dostal veľmi dobrú prihrávku do 16ky domáceho tímu, ale následne pred bránou nenašiel Szalaia. Hostia budú zahrávať aspoň rohový kop.
    81. Hugo Almeida (HAN)

81
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, ale domáci ostávajú na útočnej polovici. Hosťom druhý polčas vôbec nevychádza.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva už iba 10 minút. Pri lopte sú hráči Leverkusenu, ktorí budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Hilbert, a nahradí ho Jedvaj.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Bellarabi, a nahradí ho Mehmedi.
    77. Stefan Kießling (LEV)

77
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Bellarabi prihrával pred bránu Kießlingovi, ale ten na loptu nedočiahol. Útočník Leverkusenu mohol zakončiť do prázdnej brány.

76
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Prib, a nahradí ho Saint-Maximin.

75
    Sakai sa snažil z uhla prekvapiť Lena, ale ten výborne zasiahol a loptu vyrazil do bezpečia. Za brankárom Leverkusenu už čakali útočníci Hannoveru, pripravení zakončiť do prázdnej brány.

74
    Bellarabi hľadal pred 16kou Kießlinga, ale prihrávku vystihol obranca Hannoveru. Hra sa presunula na polovicu domáceho tímu.

73
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Çalhanoğlu, a nahradí ho Brandt.

73
    Hra sa presunula na polovicu Hannoveru. Domáci znova držia loptu na svojich kopačkách, a snažia sa dostať pred 16ku.

72
    Rohový kop Hannoveru nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože hlavný rozhodca videl v domácej 16ke útočný faul jedného z hráčov v bielych dresoch.

71
    Hráči Hannoveru sa po dlhšej dobe usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ je to bez ohrozenia brankára Lena.

70
    Kampl hľadal v 16ke hostí Kießlinga, ale útočník Leverkusenu loptu nedokázal zasiahnuť a tá končí za čiarou.

69
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou v strede ihriska. Hostia vyčkávajú pred vlastnou 16kou.

68
    Hoffmann skúsil strelu z cca 20 metrov, ale jeho pokus smeroval do stredu brány kde bol pripravený brankár Leno.

67
    Do útoku zamierili znova hráči Bayeru Leverkusen, ktorí sú s v druhom polčase veľmi aktívni.

66
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Schmiedebach, a nahradí ho Bech.

65
    Hoffman vidí žltú kartu po faule na Kießlinga.

65
    Domáci sa predsa len dokázali presadiť, a nad Hannoverom už vedú o 2 góly. Do konca však ostáva ešte dosť času na prípadnú remízu, či otočenie stavu.
    63. Javier HERNÁNDEZ - 2:0

63
    Bayer Leverkusen dal gól! K lopte sa postavil JAVIER HERNÁNDEZ, ktorý nedal brankárovi Zielerovi žiadnu šancu. Loptu poslal do ľavej časti brány, zatiaľ čo brankár Hannoveru si vybral tú pravú.

62
    Sakaj vidí žltú kartu za faul na Kießlinga.

62
    Domáci budú zahrávať penaltu po faule Sakaia na Kießlinga.

62
    Domáci budú zahrávať pokutový kop!
    61. Hiroki Sakaj (HAN)

61
    Sakai fauloval v strede ihriska Wendella, a domáci získavajú priamy kop.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. V druhom polčase majú jasnú prevahu hráči Leverkusenu, ktorým sa však nedarí skórovať.

59
    Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Stále však ostávajú na útočnej polovici.
    57. Hakan Çalhanoğlu (LEV)

57
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Po krásnej akcii domáceho tímu sa do šance dostal Çalhanoğlu, ale lopta sa po jeho strele z vnútra 16ky odrazila od brvna a následne od žrde na hraciu plochu.

56
    Kießling si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Priba loptu získavajú hráči Hannoveru 96.

55
    Bellarabi sa dostával do dobrej príležitosti, ale pri odkope Albornoza zahral rukou a tak hlavný rozhodca hru prerušil.

54
    Hráči Leverkusenu zahrávali priamy kop z cca 35 metrov. Çalhanoğlu hľadal v 16ke Hannoveru svojich spoluhráčov, ale našiel tam iba hráčov v bielych dresoch. Následne sa k strele dostal Bellarabi, ale jeho bomba z 20 metrov smerovala vedľa pravej žrde.

53
    Loptu už získali hráči Hannoveru, ktorí sa postupne dostali do stredu ihriska.

52
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, ale domáci stále ostávajú na útočnej polovici.

51
    Akcia Hannoveru nepriniesla úspech, a na opačnej strane skúšal šťastie Kampl. Jeho strela z vnútra 16ky poriadne preverila brankára Zielera. Následne v pokutovom území spadol Hernández, ale penalta sa nepískala. Domáci získavajú ,,iba,, rohový kop.

50
    Do útoku zamierili aj hráči Hannoveru, ktorí získavajú outové vhadzovanie pri rohovej zástavke.

49
    Tentokrát sa Bellarabi ocitol v ofsajde, a tak sa aj táto akcia Leverkusenu končí neúspešne.

48
    Bellarabi si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Schmiedebacha sa musia domáci rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

47
    Pri lopte sú stále hráči Hannoveru, ktorí sa však sami vytlačili na vlastnú polovicu odkiaľ sa musia dostávať pred domácu 16ku.

46
    V Leverkusene sa začal druhý polčas zápasu medzi Bayerom Leverkusen a Hannoverom 96. Úvodný výkop patril hráčom Hannoveru, ktorí po 45 minútach prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas v Leverkusene sa skončil. Domáci vyhrávajú po 45 minútach 1-0 zásluhou gólu z 44. minúty, keď sa hlavou presadil Kießling. V prvom polčase bola hra pomerne vyrovnaná, ale domáci mali viacero veľkých príležitostí a zaslúžene vyhrávajú. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začína už o 15 minút.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Hannoveru, ktorí sa snažia rýchlo odpovedať.
    44. Stefan KIEßLING - 1:0

44
    Bayer Leverkusen dal gól! Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany. Çalhanoğlu našiel v 16ke STEFANA KIEßLINGA, ktorý hlavou prekonáva brankára Zielera.

43
    Hráči Leverkusenu sa v závere prvého polčasu usadili na útočnej polovici. Gól do šatne by domácich určite potešil.

41
    Veľmi pekná akcia Leverkusenu keď Wendell prihrával pred bránu Kießlingovi, ale ten nedokázal zakončiť. Následne sa akcia domáceho tímu skončila po ofsajde, v ktorom bol Kampl.

40
    Çalhanoğlu nezahral priamy kop najlepšie, a ani následná akcia Kießlinga nebola úspešná. Hráči Hannoveru si s týmito situáciami poradili veľmi dobre.

39
    Çalhanoğlu bol faulovaný tesne pred 16kou Hannoveru, a tak domáci získavajú v závere prvého polčasu veľmi dobrú možnosť na ohrozenie brány.

38
    Ani rohový kop nebol úspešný a po ofsajde, v ktorom bol Szalai musia hostia definitívne opustiť útočnú polovicu.
    37. Ceyhun Gülselam (HAN)

37
    Priamy kop Hannoveru zahrával Gülselam, ale ten trafil iba hráčov stojacich v múre. Hostia majú k dispozícii ešte rohový kop z pravej strany.

36
    Hostia sa dostali do dobrej šance, a po faule na Schmiedebacha budú zahrávať priamy kop priamo z čiary pokutového územia.

35
    Do konca prvého polčasu ostáva už iba 10 minút. Pri lopte sú stále domáci, ktorí sa usadili na útočnej polovici.

34
    Po dlhej dobe zamierili do útoku aj hostia, ale zdržali sa tam iba niekoľko sekúnd. Pri lopte sú znova hráči Leverkusenu, ktorí sa pomaly presúvajú pred 16ku Hannoveru.

33
    Çalhanoğlu zahrával priamy kop z cca 30 metrov, ale tentokrát loptu poslal vysoko nad bránu. Nasleduje odkop brankára Zielera.

32
    Bellarabi sa snažil spracovať si ťažkú loptu v 16ky Hannoveru, ale tá končí za čiarou a tým sa končí aj ďalšia akcia Leverkusenu.

31
    Bellarabi bol v ofsajde, a tak sa končí aj táto akcia Leverkusenu neúspešne. Loptu získavajú hráči Hannoveru.

30
    Lopta z priameho kopu iba preletela pokutové územie a skončila za postrannou čiarou. Posledné minúty patria domácim, no hostia sa bránia veľmi dobre.

29
    Prib fauloval Kießlinga, a domáci získavajú priamy kop z cca 30 metrov.

28
    Hernández sa dostával do veľkej šance, ale v 16ke si loptu nezasekol ideálne a následne o ňu prišiel. Toto mohol útočník Leverkusenu vyriešiť lepšie.

27
    Rohový kop domácim nevyšiel, ale stále ostávajú na útočnej polovici.

26
    Domáci zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, a Çalhanoğlu strelou k pravej žrdi poriadne preveril brankára Zielera. Ten predviedol skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

25
    Gülselam vidí žltú kartu po faule na hráča Bayeru Leverkusen.

24
    Druhý rohový kop už hosťom nevyšiel, a loptu získavajú hráči Bayeru Leverkusen. Novú akciu začínajú od svojho brankára Lena.

23
    Rohový kop bol zahraný veľmi dobre, a poriadne vystrašil brankára Lena. Ten musel loptu s ťažkosťami vytlačiť na ďalší roh.

22
    Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, ale hráči Hannoveru získavajú ešte kop rohový.

21
    Zatiaľ čo v úvodných minútach sa hralo prevažne pred bránou Hannoveru, teraz lopta takmer neopúšťa domácu polovicu. Hostia budú po faule zahrávať priamy kop pri postrannej čiare.

20
    Do útoku zamierili znova hráči Hannoveru, ale Szalai si loptu nedokázal spracovať a tá končí za čiarou. Brankári sú do tejto chvíle prakticky bez práce.

19
    Ďalšia veľmi pekná akcia hostí, po ktorej sa dostal s loptou do domácej 16ky Almeida, ale jeho strela smerovala vysoko nad bránu.

18
    Hostia predviedli veľmi peknú akciu, ale tá skončila tesne pred domácou 16kou keď si Schmiedebach loptu nedokázal spracovať, a tá skončila za postrannou čiarou.

17
    Kießling si v útoku počínal nedovolene, a loptu získavajú hráči Hannoveru 96.

16
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou v strede ihriska. Hostia len vyčkávajú na vlastnej polovici.

15
    Akcia hostí nepriniesla žiadne ohrozenie domácej brány, a pri lopte sú už hráči Bayeru Leverkusen.

14
    Çalhanoğlu sa v útoku nepresadil, a lopta končí v rukaviciach brankára Zielera. Dopredu smerujú hráči Hannoveru.

13
    Po rohovom kope prišla šanca Kießlinga, ktorý loptu z rohového kopu usmernil hlavou do ľavej žrde.

12
    Po akcii domáceho tímu nasleduje prvý rohový kop v dnešnom zápase. K rohovej zástavke smeruje Çalhanoğlu.

11
    Schmiedebach skúsil strelu bez prípravy z cca 20 metrov, ale lopta smerovala vedľa ľavej žrde domácej brány. Nasleduje odkop brankára Lena.

10
    Domáci sa po peknej akcii dostali až do 16ky hostí, ale nakoniec sa k zakončeniu nedostali. Loptu má v rukaviciach brankár Zieler, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

9
    Hernández si faul nevypýtal, a loptu už majú na kopačkách hráči Hannoveru 96. Úvodné minúty prinášajú iba množstvo súbojov medzi 16kami. Brankári sú bez práce.

8
    Pri lopte sú znova hráči domáceho tímu, ktorí obliehajú 16ku Hannoveru.

7
    Domáci sa na dlhší čas usadili na útočnej polovici, ale Bellarabi bol v ofsajde, a tak sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

6
    Prib si v strede ihriska počínal nedovolene, a po jeho faule nasleduje priamy kop pre Bayer Leverkusen.

5
    Çalhanoğlu poslal do 16ky Hannoveru dobrú loptu, ale tá nenašla žiadneho hráča v čierno-červenom drese. Pri lopte sú už hráči Hannoveru 96.

4
    Kramer bol faulovaný pred 16kou Hannoveru, a domáci tak získavajú ďalšiu dobrú príležitosť na ohrozenie brány.

3
    Hra sa presunula na opačnú stranu ihriska, kde sa hráči Hannoveru snažia dostať pred domácu 16ku.

2
    Po faule na Hernándeza zahrávali domáci priamy kop z cca 25 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Následná strela Bellarabiho z 20 metrov smerovala vedľa pravej žrde, a navyše bol odpískaný ofsajd.

1
    Zápas v Leverkusene sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných čierno-červených dresoch, a hostia z Hannoveru v bielych. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí okamžité smerujú dopredu.

1

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Tah, Toprak, Wendell – Bellarabi, Kramer, Kampl, Çalhanoğlu – J. Hernández, Kießling.

Náhradníci: Krešić – Ramalho, Papadopoulos, Mehmedi, Jedvaj, Boenisch, Brandt.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Gülselam, Albornoz – Hoffmann – Jamaguči, Prib – H. Almeida, Schmiedebach, Szalai.

Náhradníci: Tschauner – Sobiech, Saint-Maximin, Bech, Fossum, Karaman, Anton.

Rozhodca: Tobias Welz- R.Foltyn, M.Thomsen.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Bayerom Leverkusen a Hannoverom 96.

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 18 kolách majú na svojom konte 28 bodov, a v tabuľke im patrí piate miesto. Na štvrtú Borussiu Mönchengladbach strácajú iba bod, a tak môžu stále bojovať o účasť v Lige majstrov. Z posledných štyroch zápasov si hráči Bayeru Leverkusen odniesli 7 bodov za dve výhry, jednu remízu a jednu prehru. V poslednom stretnutí remizovali s Hoffenheimom 1-1.

Hannover 96

Do Leverkusenu pricestuje Hannover, ktorému táto sezóna vôbec nevychádza. Po 18 kolách má na svojom konte iba 14 bodov, a v tabuľke nemeckej Bundesligy mu patrí posledná priečka. Na 15. miesto zaručujúce udržanie v najvyššej nemeckej súťaži strácajú hráči Hannovera iba 4 body, no už teraz je jasné, že záver sezóny bude mimoriadne náročný. Z posledných štyroch zápasov si hráči Hannovera neodniesli ani bod. V poslednom stretnutí nestačili na SV Darmstadt, s ktorým prehrali 1-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne BayArena v Leverkusene, ktorý má kapacitu 30 210 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.