Kerberová – Azarenková 2:0 (kon.) | Konta – Čang 2:0 (kon.)
Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková (14)
0
3 5
Streda 27.01.2016, 01:12 • Rod Laver arena • Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch) • Štvrťfinále

Angelique Kerberová nečakane prvýkrát poráža Victoriu Azarenkovú, ktorá sa dostala do štvrťfinále bez stráty setu, 6:3, 7:5 a upravuje tak vzájomnú bilanciu. Jej semifinálovou súperkou bude lepšia z dvojice Kontaová- Zhangová. Ja Vám prajem pekný zvyšok noci a ešte krajší štart do dňa. (03:03:53)

Koniec zápasu

7:5
    Hneď prvý mečbal pri podaní súperky premieňa a trochu nečakane víťazí v tomto zápase!

40-30
    Nemecká reprezentantka Kerberová sa dostáva k mečbalu!
    6:3, 6:5; 30-30 - Viktoria Azarenková

30-30
    Azarenková sa teraz nedala zatlačiť do kúta. Po 30 na oboch stranách.

30-15
    To je zlé! Angelique Kerberová ide pri servise súperky do vedenia.

15-15
    kerberová víťazným úderom z forhendu vyrovnáva, po 15.

0-15
    Azarenková vstupuje do gemu na servise forhendovým winnerom.

6:5
    Priamym bodom z podania sa dostáva nemecká tenistka do vedenia 6:5.

40-15
    Victorii Azarenkovej nevychádza v týchto momentoch zápasu skoro vôbec nič!

30-15
    Victoria Azarenková chybuje z bekhendu, loptička končí hlboko v oute.

15-15
    Return Azarenkovej skončil až za základnou čiarou, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Bekhend a aktivitu nemeckej tenistky zastavila páska.
    6:3, 5:5 - Angelique Kerberová

5:5
    Angelique Kerberová si berie späť stratené podanie aj s pomocou pásky a vyrovnáva na 5:5.

A-40
    Namiesto ďalšieho setbolu prichádza brejkbal na 5:5.
    6:3, 4:5; 40-40 - Angelique Kerberová

40-40
    Ani piaty setbol bieloruská tenistka nepremieňa po kvalitnom obojručnom bekhendovom winneri od svojej súperky.

30-40
    Ani štvrtý setbol Azarenková nepremieňa, loptička z jej rakety letela až za základnú čiaru.

15-40
    Vicotria Azarenková má k dispozícii ďalšie dva setbaly.

15-30
    Nemka vyhadzuje svoj return len von z kurtu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kerberová vstupuje do gemu na returne nevynútenou chybou.

4:5
    Priamym bodom z podania znižuje nemecká tenistka stav druhého setu! Po prestávke pôjde druhýkrát servovať na zisk druhého setu Victoria Azarenková.

40-30
    Nemecká tenistka sa dostáva k gembalu na 4:5.
    6:3, 3:5; 30-30 - Angelique Kerberová

30-30
    Kerberová vyrovnáva víťazným forhendovým úderom presne na čiaru.

15-30
    Azarenková teraz veľmi dobre zahrala túto výmenu a dostáva sa do vedenia.

15-15

15-0
    Kerberová začína na servise fiftínom.

3:5
    Azarenková završuje tento gem dvojchybou, v ktorom sa jej nepodarilo premeniť 3 setbaly!
    6:3, 2:5; A-40 - Angelique Kerberová

A-40
    Angelique Kerberová sa ziskom štyroch fiftínov v rade dostáva k brejkbalu!

40-40
    Tentoraz neplatilo staré známe do tretice... Kerberová sa víťazným úderom z forhendu dostáva na zhodu!

30-40
    Ani druhý setbol nepremieňa po kvalitnom víťaznom returne v podaní Kerberovej.

15-40
    Tak nie! Čistá hra to nebude, avšak bieloruská hráčka má ešte dva setbaly.

0-40
    Victoria Azarenková môže tento set ukončiť čistou hrou !

0-30
    Aj jastrabie oko potvrdilo, že forhendový úder nemeckej tenistky letel do outu.

0-15
    Kerberová začína na returne chybou!

2:5
    Hneď prvý brejkbol využíva a vedie 5:2. Po prestávke pôjde servovať na zisk druhého setu!

30-40
    Bieloruská reprezentantka má po dobrom forhendovom winneri brejkbol na 5:2.

30-30
    Víťazným forhendovým úderom presne na čiaru sa tentoraz prezentovala Victoria Azarenková. Po 30 na oboch stranách!

30-15
    Kerberová robí nevynútenú chybu z forhendu v náročnej výmene od základnej čiary.

30-0
    Loptu získava Kerberová.
    6:3, 2:4; 15-0 - Angelique Kerberová

15-0
    Victoria sa v celej tejto výmene len bránila no nakoniec prišiel víťazný úder súperky.

2:4
    Azarenková zvládla odvrátiť dva brejkboly súperky a drží si svoj servis a s výhodou brejku vedie 4:2.

40-A
    Bieloruská tenistka sa dostáva k prvému gembalu v tejto hre!

40-40
    Aj druhý brejkbol Victoria Azarenková odvracia za výraznej pomoci súperky.

A-40
    Avšak vzápätí prichádza hneď šanca pre turnajovú sedmičku Kerberovú vziať si späť stratené podanie.

40-40
    Victoria Azarenková famóznym spôsobom odvracia brejkbol a posiela hru do zhody!

40-30
    Kerberová položila zisk fiftínu už na returne po ktorom sa následne pobrala na sieť a tam slávila úspech.

30-30
    Bieloruská tenistka si v tejto výmene nabehla na sieť, kde krížnym bekhendom ukončila výmenu!

30-15
    Azarenková si pripisuje tretiu dvojchybu na svoje konto.

15-15
    Bieloruská hráčka šla cez druhé podanie, čo využila jej súperka na prechod k útoku. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Azarenková začína na servise víťazným forhendovým úderom.

2:3
    Return bieloruskej tenistke vôbec nevyšiel a skončil len v sieti.

40-15

30-15
    Prichádza ďalšia nevynútená chyba nemeckej hráčky a možná šanca pre jej súperku.

15-15

0-15
    kerberová si nabehla na sieť, no tam sa ju krížnym bekhendom podarilo Victorii obhodiť .

1:3
    Kerberová posiela svoj bekhend len do siete a tak si Azarenková drží svoj servis a vedie 3:1.

30-40
    Prvý gembol ostal nevyužitý po chybe servujúcej hráčky.

15-40
    Víťazným krížnym bekhendom sa dostáva Azarenková k dvom gembalom!

15-30
    Bieloruská tenistka veľmi dobre čítala hru a zahrala so protipohybu súperky.

15-15
    Kerberovej nesadla loptička na raketu a robí tak nevynútenú chybu.

15-0
    Azarenková začína gem na servise vyhodením forhendom von z kurtu.
    6:3, 1:2 - Angelique Kerberová

1:2
    Angelique Kerberová si nakoniec drží svoje druhé podanie v tomto druhom sete a znižuje.

40-15
    Azarenková bola aktívnejšia v tejto výmene no nakoniec prišla nevynútená chyba.

30-15
    Azarenková znižuje stav tohto gemu víťazným returnom presne na čiaru.

30-0

15-0
    Kerberová sa však nevzdáva a gem na servise začína forhendovým winnerom po čiare.
    6:3, 0:2 - Viktoria Azarenková

0:2
    Esom potvrdzuje Victoria Azarenková brejk z predošlej hry a vedie 2:0.

0-40
    Victoria Azarenková má 3 gembaly na potvrdenie brejku z predošlej hry.

0-30
    Forhendový úder nemeckej tenistky bol pridlhý a letel až za základnú čiaru.

0-15
    Azarenková začína veľmi dobre aj na svojom podaní.

0:1
    Druhý však už nie a tak Azarenková hneď na úvod druhého setu berie servis svojej súperke a ide do vedenia 1:0.

30-40
    Prvý brejkbol nemecká tenistka hravo odvracia.

15-40
    Bieloruska ťažila v tejto výmene z kvalitného returnu a dostáva sa k dvom brejkbalom!

15-30
    Kerberová si pripisuje na svoje konto druhú dvojchybu v zápase.

15-15

0-15
    Azarenková na úvod druhého setu zatlačila svoju súperku z forhendu a získala fiftín.
    6:3 - Angelique Kerberová

6:3
    Victoria Azarenková vyhadzuje svoj bekhend vo z kurtu a tak pomáha svojej súperke Kerberovej k zisku prvého setu pomerom 6:3!

A-40
    Azarenková chybuje po dobrom returne od Nemky a tá má k dispozícii setbal č.4.

40-40
    Kerberová zabojovala, dobehla stopbal svojej súperky a upravuje znova na zhodu!

40-A
    Bieloruská reprezentantka sa ziskom štyroch fiftínov v rade dostáva k výhode a gembalu!
    5:3; 40-40 - Viktoria Azarenková

40-40
    Azarenková zatlačila svoju súperku z forhendu a následne na sieti ukončila smečom výmenu. Zhoda.

40-30
    Aj druhý odvracia po aktívnom nábehu na sieť.

40-15
    Prvý setbol odvracia prvým esom v zápase!

40-0
    Azarenková chybuje a musí čeliť trom setbalom!

30-0
    Azarenková nastreľuje len pásku a loptička sa odráža do outu.

15-0
    A lepšie vstupuje aj do gemu na returne.

5:3
    Kerberová si nakoniec po veľkom boji a odvrátení dvoch brejkbalov udržala svoj servis a vedie 5:3!

A-40
    Angelique zariskovala a bekhendovým winnerom ukončila výmenu a má ďalší gembal.

40-40
    Neuveriteľné! Kerberová chybuje a máme tu tak už piatu zhodu v tomto geme.

A-40
    Vzápätí však nemecká tenistka strieľa eso!

40-40
    Kerberová nie je schopná ukončiť gem a opäť chybuje.

A-40
    Vyzerá to tak, že tento gem je kľúčový z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu.

40-40
    Angelique Kerberová chybovala pri hre od základnej čiary a bieloruska jej chybu hneď potrestala.

A-40
    Avšak v dôležitej situácii vyťahuje Kerberová eso!

40-40
    Gembol Nemka nezvláda. Zhoda.
    4:3; A-40 - Angelique Kerberová

A-40
    Jastrabie oko potvrdilo správnosť fiftínu pre Kerberovú, ktorá sa tak dostáva k gembalu.

40-40
    Druhý brejkbol odvracia nemecká tenistka priamym bodom a posiela gem do zhody!

30-40
    Vynikajúcim druhým servisom odvracia Kerberová brejkbal č.1.

15-40
    Avšak tentoraz sa jej to nepodarilo a tak má Azarenková dva brejkbaly na vyrovnanie.

15-30
    Angelique Kerberová znižuje v geme na servise a nechce dopustiť súperku k brejkbolom.

0-30
    Loptu získava Azarenková.

0-15
    Prvá dvojchyba nemeckej tenistky v zápase.

4:3
    Victoria Azarenková si v tomto geme trošku skomplikovala situáciu, no nakoniec ho zvládla a znižuje tak už na rozdiel jediného brejku.

40-A
    Azarenková si tentoraz rozbehala svoju súperku tá následne chybovala.

40-40
    Azarenková celý čas diktovala tempo výmeny a už keď mala Kerberovú na lopatkách tak fatálne chybovala na sieti. Zhoda.

30-40
    Azarenková robí ďalšiu nevynútenú chybu a prichádza tak aj o druhý gembal.

15-40
    Čistá hra to nebude, nemecká reprezentantka sa o to pričinila víťazným returnom.

0-40
    Angelique Kerberová vyhadzuje svoj bekhendový úder do outu a tak sú tu 3 gembaly na 4:3.

0-30
    Azarenková výrazne zlepšila hru aj na servise.

0-15
    Priamy bod z podania pre Bielorusku.
    4:2 - Viktoria Azarenková

4:2
    Druhý brejkbol však už Azarenková premieňa po víťaznom údere na sieti a berie si tak späť stratené podanie.

30-40
    Pri dlhej výmene od základnej čiary si udržala lepšie nervy nemecká tenistka, ktorá si počkala na chybu súperky, ktorá nakoniec prišla z bekhendu.

15-40
    Páska teraz opäť pomáha Victorii Azarenkovej, ktorá sa práve vďaka nej dostáva k dvom brejkbalom!

15-30

0-30
    Ďalšia nevynútená chyba z forhendu Kerberovej a je tu šanca pre Azarenkovú.

0-15
    Nemecká tenistka začína gem na servise forhendovou chybou.

4:1
    Kerberová chybovala a tak pomohla Azarenkovej získať prvý gem v zápase. Nemecká tenistka však vedie s výhodou dvoch brejkov 4:1.

30-40
    Priamym bodom z podania sa dostáva Azarenková k gembalu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Tentoraz stálo šťastie na strane bieloruskej tenistky, keď loptička z pásky dopadla do outu.

30-0
    Kerberovej sa nepodaril volej, ktorý odohrala no Azarenková to uponáhľala a loptičku poslala do outu.

15-0
    Tentoraz Azarenkovú zradil aj bekhendový úder, ktorý letel až za základnú čiaru.
    4:0 - Angelique Kerberová

4:0
    Angelique Kerberová potvrdzuje brejk z minulej hry a neuveriteľne dobrým tenisom vedie už 4:0.

40-30
    Prvé eso zápasu putuje na konto nemeckej reprezentantky.

30-30
    Azarenková vyrovnáva stav tohto gemu, po 30.

30-15
    Opäť kratší return Azarenkovej, ktorý dáva väčšie možnosti Nemke na ukončenie výmeny.

15-15

15-0
    Kerberová si poradila s kratším returnom svojej súperky a výmenu ukončila forhendovým winnerom po čiare.

3:0
    Angelique Kerberová premieňa až tretí brejkbal s čím jej výraznou mierou pomohla Azarenková svojou ďalšou dvojchybou.

A-40
    Azarenková na sieti už myslela, že jej súperka loptičku nedobehne, no Kerberová ešte dokázala prehodiť Bielorusku.

40-40
    Bieloruská tenistka dominuje z bekhendu, čo potvrdila aj v tejto výmene.
    2:0; A-40 - Angelique Kerberová

A-40
    Kerberová sa teraz prezentovala nádherným víťazným returnom presne na čiaru.

40-40
    Azarenková odvrátila brejkbol a posiela tento gem do zhody!

40-30
    Azarenková šla cez druhý servis, ktorý nemal potrebnú razanciu čo využila jej súperka.

30-30
    Prvá dvojchyba zápasu putuje na konto bieloruskej reprezentantky.
    2:0; 15-30 - Viktoria Azarenková

15-30
    Victoria Azarenková si rozbehala svoju súperku, ktorá nakoniec nedokázala reagovať na víťazný obojručný bekhend.

15-15
    Bieloruska si po servise nabehla na sieť a pohotovo ukončila výmenu do odkrytej časti kurtu.

15-0
    Azarenková sa pokúsila skrátiť hru, no loptičku zastavila páska.

2:0
    Nemecká tenistka odvrátila brejkbol v tomto geme a potvrdzuje brejk z predošlej hry!

A-40
    Angelique Kerberová sa dobrým servisom dostáva k výhode.

40-40
    Azarenková opäť nevyužila výhodu druhého podania svojej súperky a return posiela len do outu. Zhoda.

30-40
    Víťazným krížnym bekhendom sa dostáva Victoria Azarenková k brejkbolu!

30-30
    Kerberová šla cez druhé podanie, ktoré bolo podstatne slabšie, no súperka poslala return len do outu.

15-30
    Pri výmene od základnej čiary dominovala na kurte Azarenková, ktorá ide na returne do vedenia.

15-15
    Prvý fiftín putuje na konto bieloruskej tenistky.
    1:0; 15-0 - Angelique Kerberová

15-0
    Kerberová si nabehla na sieť, tam si situáciu trošku skomplikovala no nakoniec to ustála a obhodila súperku.

1:0
    Čistou hrou preráža Angelique Kerberová servis Azarenkovej a ide do vedenia.

40-0
    Prekvapenie hneď na úvod zápasu! Victoria Azarenková musí čeliť trom brejkbalom!

30-0
    Kerberová bola v tejto výmene výrazne agresívnejšia a donútila súperku chybovať.

15-0
    Angelique Kerberová začína na returne fiftínom k čomu jej dopomohla jej súperka chybou.

0:0

Hráčky sú už ne kurte, kde sa aktuálne rozcvičujú pre zápasom. Na servise začne bieloruská tenistka Victoria Azarenková.

Vítam všetkých priaznivcov ženského tenisu, na Australian Open uvidíme hodinu po polnoci zápas Angelique Kerberové s Victoriou Azarenkovou. Zápas sa odohraje v aréne Roda Lavera, kde očakávame plné hľadisko.

Victoria Azarenková

Hráčka z Bieloruska je bývalá svetová jednička, teraz sa však nachádza až na šestnástom mieste svetového rebríčka WTA. Victoria v minulej sezóne nevyhrala žiadny turnaj, najďalej sa dostala na turnaji v Dauhá, kde si ju vo finále porazila Lucia Šafářová. Ani na grandslamoch sa Azarenkovej príliš nedarilo, keď si pripísala len dve štvrťfinálové účasti.

V tohtoročnej sezóne je ale Bieloruska nezastaviteľná. Zvíťazila na prípravnom turnaji v Brisbane a tak je v roku 2016 neporazená. Súperky nemajú proti Victorii šancu, hneď v prvom kole Australian Open rozdrtila Belgičanku Van Uytvanckovú pomerom 6:0 a 6:0. Kovinicová z Čiernej Hory uhrala len tri gemy v zápase, Japonka Osakaová len dva. Až v osemfinále sa proti Barbore Strýcovej Azarenková ľahko zahriala, keď musela nechať súperke šesť gemov.

Nemecká tenistka je momentálne šiestou hráčkou svetového rebríčka. V minulej sezóne sa Angelique extrémne darilo, keď vyhrala turnaje v Charlestonu, Stuttgartu, Birminghamu nebo Stanfordu. Na grandslamoch sa jej však príliš nedarilo. Najlepšie umiestnenie pre ňu bolo vždy tretie kolo, len na minuloročnom Australian Open vypadla už v prvom kole.

Na tohtoročnom Australian Open si však vede skvelo a v prvých štyroch kolách stratila jeden set, keď hneď v prvom zápase podcenila Japonku Doiovou a musela otáčať nepriaznivý stav z 0:1 na sety. Aj v ďalších zápasoch bola Kerberová jasnou favoritkou a to potvrdila! Rumunka Dulgheruová uhrala len šesť gemov, Američanka Brengleová a Nemka Becková len štyri v celom zápase.

Vzájomná bilancia:

Hráčky sa stretli už šesťkrát a vždy odišla z kurtu víťazne Bieloruska. Naposledy sa na kurte stretli v zmieňovanom turnaji v Brisbane, kde Azarenková porazila vo finále Kerberovú 6:3 a 6:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.