Ferrer – Murray 1:3 (kon.) | Monfils – Raonić 1:3 (kon.)
Andy Murray
Andy Murray (2)
3
6 65 6 6
Streda 27.01.2016, 05:04Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Štvrťfinálový šláger medzi druhým nasadeným Andym Murrayem a osmičkou turnaja Davidom Ferrerem okorení stredajší program na Australian Open.

Brit Murray vstúpi do zápasu ako favorit, k čomu ho predurčuje nielen vzájomná zápasová bilancia s Ferrerom. Murray po minulej sezóne, ktorá bola jeho najlepšia v kariére, aj keď ju okorenil ziskom "len" štyroch titulov, ho pevne zakořenila na druhom mieste v rebríčku ATP a na Australian Open patrí k favoritom na titul potom, čo tu v minulom roku dokráčal až do finále. Bolo to jeho štvrté finále na austrálskom Grandslame.

To David Ferrer prežil už nielen lepšie sezóny, ale aj lepšie vstupy do sezóny, než bol ten tohtoročný. V Dauhe padol v prvom kole, čo aspoň trochu napravil účasťou v semifinále v Aucklande, kde však bol najväčším favoritom na zisk titulu. V minulej sezóne síce získal pät turnajových titulov, vtedy viac než Murray, ale oproti svojmu súperovi na slabšie obsadených turnajoch. Na turnajoch, ktoré boli obsadením silnejšie, sa nedostal ani jedenkrát do finále.

Zápasovú bilanciu vedie jasne 12-6 Murray, ktorý naposledy so svojím súperom prehral v roku 2014 v Šanghaji. Od tej doby si Murray pripísal päť výhier v rade, vrátane tej v minulej sezóne.

0:0

15-0
    Andy Murray začína nevynútenou chybou, keď loptičku poslal do siete.

15-15
    Andy však hneď bez problémov vyrovnáva.

15-30
    Pomáha si veľmi kvalitným prvým servisom, ktorý Ferrer nevrátil do kurtu.

30-30
    Andy však kazí túto dlhšiu výmenu od základnej čiary a stav je v prvom geme po 30.

30-40
    Opäť si Murray pomohol skvelým servisom a následný forhend už poslal bezpečne do rohu kurtu, kde Ferrer nemal šancu loptičku zasiahnúť.

40-40
    Ale tento prvým gem ešte nekončí. Murray treťou nevynútenou chybou daruje Ferrerovi zhodu.

40-A
    Skvelá práca Andyho na sieti. Volejom ukončil túto výmenu a má gembol.

0:1
    Perfektná výmena, v ktorej Andy Murray diktoval tempo od začiatku a v zápase sa ujíma vedenia 1:0.

15-0
    Murray začína na returne nie najlepšie.

15-15
    David Ferrer sa dopustil dvojchyby.

30-15
    Murray sa snaží riskovať už na returnoch, ale zatiaľ sú jeho pokusy nepresné.

40-15
    David Ferrer sa sériou dobrých smečov dostáva k dvom gembolom.

40-30
    Krásne si to pripravil Andy Murray a nabehol si na sieť pre volej, ktorý bol pre neho už len čerešničkou na torte.

1:1
    Kraťas nevyšiel Murraymu a David Ferrer vyrovnáva na 1:1. Začiatok zápasu je zatiaľ vyrovnaný.

0-15
    V dlhšej výmene to bol opäť vyrovnané, napokon ju však ukončila chyba Ferrera.

15-15
    Výborným returnom sa prezentoval David Ferrer.

15-30
    Andy si prišiel opäť na sieť pre víťazný úder. Na sieti sa mu zatiaľ darí a ide do vedenia 30:15.

15-40
    Perfektný prvý servis Murrayho nemal šancu Ferrer vrátiť späť do kurtu.

1:2
    David Gerrer poslal return len do siete a Andy sa tak dostáva do vedenia 2:1.

15-0
    Returnom do siete začína Murray.

30-0
    Ferrer s veľkým štastím dostal loptičku na druhú stranu kurtu, ale vedie 30:0.
    1:2; 30-0 - David Ferrer

40-0
    Andy Murray posiela loptičku za základnú čiaru a David Gerrer má tri gemboly na 2:2.

40-15
    Ten prvý sa mu však premeniť nepodarilo.

40-30
    David Ferrer kazí aj ďalší úder, keď loptičku poslal za základnú čiaru.

40-40
    Tentokrát zasa posiela Ferrer svoj úder do siete a z jasného gemu tu máme zhodu.

40-A
    Andy Murray sa dostáva k prvému brjekbolu v zápase po tom, čo Ferrer robí aj štvrtú nevynútenu chybu v rade.

1:3
    David Ferrer tento gem jasne pokazil a loptičku posiela do siete aj tentokrát. Andy Murray berie servis svojmu súperovi pomerne skoro.

0-15
    Španielsky tenista robí momentálne chybu za chybou.

15-15
    Davidovi Ferrerovi sa konečne podarilo získať fiftín.

15-30
    Loptu získava Murray.

15-40
    Murray má dva gemboly nato, aby sa dostal do vedenia 4:1 v prvom sete.
    1:3; 15-40 - Andy Murray

30-40
    Ale bekhend Murrayho zastavila sieť a David Ferrer má ešte šancu zabojovať o tento gem.

40-40
    Prvú dvojchybu si pripisuje aj Andy Murray. Zhoda.

40-A
    Andy to zvládol majstrovsky a po výborne pripravenej akcii výmenu ukončil smečom.

1:4
    Andy Murray dobehol kraťas súpera a zvyšuje už na 4:1 stav prvého setu.

15-0
    Andy Murray začal tento gem príliš dlhým úderom.

30-0
    Aj ďalší return neohrozil svojho súpera a skončil v sieti.

30-15
    Pekne s bekhendom vyhnal Murray súpera z kurtu a David už loptičku cez sieť neprehodil.

40-15
    Dva gemboly pre Davida Ferrera po nepresnom returne britskej svetovej tenisovej dvojky.

2:4
    David Ferrer získal tento gem bez problémov a znižuje stav prvého setu na 2:4.

0-15
    Nepresným returnom však začína aj Ferrer siedmu hru prvého setu.

0-30
    Príliš dlhý bekhendový return Davida Ferrera.

15-30
    David Ferrer znižuje pomocou chyby Murrayho, ktorý spravil nevynútenú chybu.

15-40
    Andy Murray však aj v tomto geme si bez problémov vybojoval dva gemboly.

2:5
    Andy Murray zvyšuje stav prvého setu už na 5:2.

15-0
    Loptu získava Ferrer.

30-0

30-15
    Krásna výmena, ktorá pripomínala skôr exhibíciu sa skončila ľahučkým volejom Andyho Murrayho.
    2:5; 30-15 - Andy Murray

30-30
    Andy Murray si opäť skvelo nabehol na sieť a svojmu súperovi Ferrerovi nedal ani najmenšiu šancu.

30-40
    Andy Murray sa dostáva k prvému setbolu v zápase a je to dokonca pri servise svojho súpera.

40-40
    Ale David Ferrer patrí do TOP TEN a bez najmenších problémov setbol odvracia.

A-40
    Andy Murray predvádza skvelý tenis, ale jastrabie oko tentokrát odhalilo, že jeho úder skončil tesne v aute.

3:5
    David Ferrer tak predsa len znižuje stav prvého setu, ale v nasledujúcej hre bude Murray pri vlastnom servise podávať na zisk prvého setu.

15-0
    David Ferrer si vymenil raketu a začal poriadne agresívne v tomto geme a získava fiftín vo svoj prospech.

15-15
    Andy Murray si však pomáha skvelým servisom, ktorý mal rýchlosť 230 km/h.

30-15
    Najkrajšia výmena zápasu. Andy Murray smečoval, ale David Ferrer sa nenechal zahambiť a skvelým lobom preloboval Murrayho, k smeči sa dostal aj Ferrer, ale ani ten neuspel. Až spravil chybu od základnej čiary Murray.

40-15
    Prichádza aj ďalšia nevynútená chyba Murrayho a David Ferrer tento gem zvláda a má dva brejkboly.

40-30
    Murray si pomáha excelentným prvým servisom a prvý brejkbol odvracia.

40-40
    Prvým esom v zápase odvracia aj druhý brejkbol.

40-A
    Andy Murray sa dostáva k prvému setbolu pri vlastnom servise. Pri servise Ferrera ho nepremenil.

3:6
    Pri vlastnom servis ebol nekomromisný a po prvom servise napálil loptičku z forhendu presne do rohu kurtu a v prvom sete víťazí v pomere 6:3.
    3:6 - Andy Murray

15-0
    Druhý set sa nám začal a začína ho úspešným fiftínom David Ferrer.

30-0
    Po chybe Marruyho získal aj ďalší fiftín.

40-0
    David Ferrer má v prvej hre tri gemboly a môže sa prvýkrát v zápase dostať do vedenia.

40-15
    Ale prvú príležitosť nato, nepremieňa.

40-30
    A nepodarilo sa mu to ani na durhýkrát. Andy Murray skvelým krížným bekhendom nedal šancu Ferrerovi na žiadnu reakciu.
    3:6, 0:0; 40-30 - Andy Murray

1:0
    David Ferrer tentokrát už gembol premieňa a dostáva sa prvýkrát v zápase do vedenia.

0-15
    Ďalšia veľmi podarená výmena sa skončila chybou Davida Ferrera.

15-15
    Páska pomohla Davidovi Ferrerovi, keď nepustila úder Murrayho cez sieť.

30-15
    Andy Murray poslal loptičku len do siete.

30-30
    Druhé eso v zápase pre Andy Murrayho.

40-30
    David Ferrer vstúpil do druhého setu lepšie a vybojoval si brejkbol hneď v druhej hre.

2:0
    A David Ferrer aj brejkbol premieňa a v druhom sete vedie 2:0 a ide servovať.

15-0
    A začína výborne. Skvele si prišiel na sieť po smeč, ktorý bol presný.

30-0
    Daid Ferrer svoje vedenie zvyšuje.

40-0
    Šanca na čistú hru pre španielského tenistu.

40-15
    Ale prvá čistá hra pre Ferrera z toho nebude ani tentokrát.

3:0
    David Ferrer ukončil túto výmenu naozaj skvele, keď loptičku poslal z forhendu po čiare a svoje vedenie zvyšuje už na 3:0 druhom sete, ktorý je zatiaľ jasne v jeho réžii.
    3:6, 3:0 - David Ferrer

15-0

15-15
    Return posiela Ferrer len do siete.

15-30
    Andy Murray ide do vedenia po presnej loptičke.

15-40
    Dva gemboly pre britského tenistu, ktorý si počkal na chybu svojho súpera.

30-40
    Ale Andy Murray pridáva už tretiu dvojchybu v tomo zápase.

3:1
    Andy Murray to napokon zvláda a získava prvú hru v druhom sete a znižuje na 1:3.

15-0
    Z bekhendu poslal Andy loptičku len do autu.

30-0
    Kvalitným prvým servisom si pomohol David Ferrer.

30-15
    Prvý smeč ešte dokázal Murray vrátiť Ferrerovi, ale na ten druhý, ktorý smeroval na opačnú stranu kurtu bol už prikrátky.
    3:6, 3:1; 30-15 - Andy Murray

40-15
    Ďalšia krásna výmena v Rod Laver Arene baví divákov a David si vybojoval gembol na 4:1.

40-30
    Andy Murray však opäť úradoval na sieti, kde je dnes neomylný a znižuje na 30:40.

40-40
    Andy Murray zabojoval a vybehal všetky údery svojho súpera. David Ferrer nakoniec loptičku poslal do siete. Zhoda.

A-40
    Tak to je fantázia, čo predvádzaju obaja aktéri zápasu na kurte. David Ferrer si vybojoval po veľmi ťažkom údere gembol.
    3:6, 3:1; A-40 - David Ferrer

4:1
    Tento už premieňa a zvyšuje stav druhého setu na 4:1.

0-15

0-30
    Andy Murray zvyšuje svoje vedenie.

0-40
    Čistou hrou môže Andy znížiť stav druhého setu.

4:2
    To sa mu aj darí a najrýchlejšia hra zápasu je na svete. Andy Murray pohodlne znižuje na 2:4.

0-15
    Tento úder Ferrerovi absolútne nevyšiel a z jasnej pozície loptičku poslal ďaleko za základnú čiaru.

0-30
    Skvelá práca Andy Murrayho, ktorý teraz opäť vybehal nemožné a nakoniec je odmnenený winnerom a vedie pri servise súpera 30:0.
    3:6, 4:2; 0-30 - Andy Murray

0-40
    Andy Murray sa dostáva po nevynútenej chybe Ferrera k trom brejkbolom.

15-40
    Prvý brejkbol však David Ferrer odvracia.

4:3
    Na ten ďalší je už však prikrátky. David Ferrer poslal loptičku z forhendu príliš ďaleko do autu a výhodu jedného brejku, ktorú mal práve stratil.

0-15
    Priamym bodom po prvom servise začína Andy Murray tento gem.

15-15
    Už štvrtá dvojchyba Murrayho v tomto zápase, čo potvrdilo aj jastrabie oko.

30-15
    Andy Murray robí chybu zo svojho bekhendu a ponúka šancu svojmu súperovi.

30-30
    Return Davida Ferrera skončil v aute asi 10 cm a je to tak opť po 30 a vyrovnaný gem.

30-40
    Andy Murray má jeden gembol a v druhom sete sa bude začínať opäť odznova.

40-40
    Ale ANdy Murray svoju príležitosť zatiaľ nepremieňa.
    3:6, 4:3; 40-40 - David Ferrer

A-40
    Ďalšia chyba britského tenistu a David Ferrer má možnosť brejkbolu.

40-40
    Andy Murray však predviedol skvelú útočnú akciu a od začiatku výmeny si šiel za svojím. Výmenu napokon ukončil forhendovým winnerom.

40-A
    David Ferrer poslal loptičku len do siete a Murray má jeden gembol na 4:4.

4:4
    Andy Murray ho aj premieňa a vyrovnáva stav druhého setu na 4:4. Jeho trénerka Mauresmová je tiež spokojná.

0-15
    A Andy Murray pokračuje vo výbornom výkone v druhej polovici druhého setu.

15-15
    Aj keď jeho return skončil v aute.

15-30
    David Ferrer poriadne pritvrdil do úderov, ale Murray si nato dal pozor a rozumným bekhendom po čiare ukončil výmenu.

15-40
    Andy Murray sa dokonca dostáva k dvom brejkbolom na 5:4.

30-40
    Príliš veľa sily a zbytočne dal do úderu Andy Murray.

40-40
    Obrovská chyba Murrayho, ktorý mal otvorený celý kurt, ale loptičku z forhendu poslal len do siete.

A-40
    David Ferrer sa napokon dostáva ku gembolu po chybe Murrayho.

5:4
    David Ferrer si napriek problémom tentokrát servis podržal a v druhom sete vedie 5:4.

15-0
    Andy nezačína najlepšie ani tento gem, keď loptičku poslal do autu.

15-15
    Andy Murray vybojoval fiftín v ďalšej skvelej výmene. Diváci sa musia na tomto zápase veľmi baviť.

15-30
    Štvrté eso Murrayho.

30-30
    David Ferre však bojuje ako vie a nenechá ani fiftín zadarmo svojmu súperovi.

40-30
    David Ferrer sa dostáva k prvému setbolu v zápase a je to pri servise Murrayho, ktorý spravil chybu zo svojho forhendu.

40-40
    Ale esom setbol Andy Murray odvracia.

40-A
    Výhoda pre Murrayho.

5:5
    Šiestym esom v zápase Andy Murray ukončil desiatu hru druhého setu a vyrovnáva na 5:5.

15-0
    Andy posiela loptičku za základnú čiaru a Ferrer tak ide do vedenia.

15-15
    Aj Ferrer kazí úder, tak ako Murray v predošlej výmene.

30-15
    Fantasticky vyšiel lob Davidovi Ferrerovi a Murray už zadovkou loptičku do kurtu nevrátil.

40-15
    Ďalší výborný lob Davida Ferrera, ktorý si tak vybojoval dva gemboly na 6:5.
    3:6, 5:5; 40-15 - David Ferrer

6:5
    Krásne výmeny pokračujú aj naďalej. David Ferrer si servis podržal a upravuje skóre na 6:5 vo svoj prospech.

0-15
    Davidovi Ferrerovi sa tentokrát nepodarilo prehodiť Murrayho na sieti a loptička sa zastavila práve na sieti.

0-30
    Eso s poradovým čislom 7 od Andy Murrayho.

15-30
    Tentokrát Andy Murray na sieti nepochodil a Ferrer ho bez porblémov po čiare obhodil.

15-40
    Pomáha si však priamym bodom po kvalitnom prvom servise a má dva gemboly.

6:6
    Andy Murray to zvládol a tajberjk rozhodne o osude tohto setu.

1-0
    David Ferrer začal tajbrej úspešným ziskom fiftínu.

1-1
    To isté sa darí aj Murraymu, ktorý svojím siedmim esom v tomto sete vyrovnáva.

2-1
    Obrovská chyba Murrayho na sieti, keď bekhendový smeč absolútne netrafil do kurtu a Ferrer má minibrejk.

3-1
    Murraymu lob nevyšiel a v najdlhšej výmene zápasu fiftín vybojoval výborným smečom Ferrer.
    3:6, 6:6; 3-1 - David Ferrer

4-1
    David Ferrer vedie v tajbrejku už 4:1 a zdá sa že kráča za vyrovnaním na 1:1.

4-2
    Andy znižuje vďaka skvelému prvému servisu.

4-3
    Andy Murray nekompromisne získal fiftín v tejto výmene a fohrendovým winnerom ukončil výmenu.

5-3
    David Ferrer v ďalšej najdlhšej výmene zápasu získal fiftín opäť a stále má jeden minibrejk k dobru.

5-4
    Zápas ako remeň, skvelý Adny Murray zariskoval a všetko vsadil na agresívnu hru, čo mu prinieslo úspech a minibrejk si berie naspäť, keď výmenu ukončil smečom.

5-5
    A je vyrovnané aj v tajbrejku.

6-5
    Ale David Ferrer tiež skúsil niečo vymyslieť a aj sa mu to podarilo. Výborným volejom získava opäť minibrejk a setbol.

7:6
    Setbol aj premieňa a stav na sety je vyrovnaný. David Ferrer vyrovnáva zápas v tajbrejku, ktorý zvíťazíl 7:5.
    3:6, 7:6 - David Ferrer

0-15
    Začal sa nám tretí set a Andy zahral v prvej výmene veľmi dobre na sieti.

15-15

15-30
    Výborný prvý servis britského tenistu a aj následný smeč bol perfektný.

30-30
    David Ferrer zatiaľ v úvode tretieho setu čaká na chyby súpera a tie aj prichádzajú.

30-40
    Chybu však robí aj Ferrer a Andy Murray má jeden gembol.

0:1
    David Ferrer poslal loptičku tesne do autu a Andy Murray sa tak ujíma vedenia v treťom sete.

0-15
    Na servise začína Ferrer nevynútenou chybou.

15-15
    Andy Murray napáli forhend takmer presne na čiaru, ale bol to tesnučký aut.

30-15
    Aj z bekhendu triafa Murray aut.

40-15
    Perfektný úder predviedol David Ferrer zo svojho forhendu. Any nemal nárok na tento famózný úder.

1:1
    David Ferrer si udržal servis takisto, ako jeho súper a v treťom sete vyrovnáva na 1:1.

0-15
    Nepresný return Davida Ferrera.

15-15
    Z bekhendu však robí chybu aj Andy Murray.

15-30
    Andy Murray perfektne ukončil výmenu víťazným forhendom.

15-40
    A opäť predviedol Andy fantastický forhend, za ktorým sa Ferrer len obzrel.

1:2
    Andy Murray si udržiava servis a dostáva sa do vedenia 2:1.

0-15
    Ferrer servuje s novými loptičkami, čo by mala byť menšia výhoda. Začína však nevymútenou chybou.

15-15
    Andy Murray ho však napodobnil a posiela loptičku za základnú čiaru.

15-30
    Famózný úder Andy Murrayho, ktorý teraz predviedol naozaj krásny forhendový winner a Ferrer sa len prizeral.
    7:6, 3:6, 1:2; 15-30 - Andy Murray

15-40
    Dvojchbou David Ferrer ponúka dva brejkboly Murraymu.

1:3
    Andy Murray takéto chyby tresce a stalo sa tak aj tentokrát, keď Andy Murray berie servis svomu súperovi.

Zápas sa nám nachvíľu preruší, pretože organizátori sa rozhodli zatvoriť strechu nad Rod Lover Arenou.

Strecha je zatiahnutá a zápas môže pokračovať.

15-0

30-0
    David Ferrer po menšej prestávke aktívnejší a ide si pre brejkboly.
    7:6, 3:6, 1:3; 30-0 - David Ferrer

30-15
    Andy Murray však presným smečom znižuje na 30:15.

30-30
    A opäť svelý Adny Murray na sieti nedal šancu súperovi a vyrovnáva na 30:30.

40-30
    Piata dvojchyba Andy Murrayho a David Ferrer má brejkbol a šancu na ribrejk.

40-40
    Andy Murray to zvládol, ale ani sám nevie ako. Druhý servis Murryho nedokázal vrátiť Ferrer do kurtu.
    7:6, 3:6, 1:3; 40-40 - Andy Murray

A-40
    Ďalšou dvojchybou daruje Murray brejkbol Davidovi Ferrerovi.

40-40
    SKvelý servis-volej Murryho, ktorý nedal šancu Ferrerovi, aby premenil brejkbol.

40-A
    David Ferrer poslal loptičku do siete a Andy má jeden gembol na potvrdenie brejku z predošlej hry.

1:4
    Andymu sa to podarilo a ťažký gem zvládol a zvyšuje svoje vedenie na 4:1.

15-0
    David začína tento gem úspešným ziskom fiftínu.

15-15
    Perfektná práca Murryho, ktorý vyrovnáva na 15:15 výborným forhendovým winnerom.

15-30
    Nevyntenou chybou sa prezentoval David Ferrer a Andy ide do vedenia.

15-40
    Ani najmenšiu šancu nemal David Ferrer proti tomuto útoku Murryho, ktorý si vybojoval dva brejkboly.

30-40
    Ten prvý sa mu však premeniť nepodarilo, keď spravil nevyntenú chybu britský tenista.

40-40
    Andy robí aj ďalšiu zbytočnú chybu a z dvoch brejkbolov nie je nakoniec nič. Zhoda.

A-40
    David Ferrer si vybojoval tretí fiftín v rade tým pádom má jeden gembol na 2:4.

2:4
    David Ferre ukončuje výmenu výborným forhendovým víťazným úderom, ktorý už Andy Murray nedobehol.
    7:6, 3:6, 2:4 - David Ferrer

0-15
    Return Ferrera skončil až za základnou čiarou.

0-30
    Fantastický prvý servis britského tenistu a Ferrer nemal šancu vrátiť loptičku späť.

0-40
    Tri gemboly pre Murrayho.

15-40
    Ale ten prvý sa mu premeniť nepodarilo.

2:5
    Andy Murray zvyšuje svoje vedenie v druhom sete už na 5:2 a David Ferrer v nasledujúcej hre bude servovať na udržanie sa v treťom sete.

0-15
    David Ferrer si nabiehal na sieť, ale jeho forhendový úder zastavila sieť.

15-15

30-15
    Andy Murray posiela loptičku zo svojho forhendu mimo kurtu.

30-30
    Andy Murray si na sieti robil opäť, čo chcel a vyrovnáva na 30:30.
    7:6, 3:6, 2:5; 30-30 - Andy Murray

30-40
    Smeč Davida Ferrera zo siete skončil za základnou čiarou a Andy Murray má setbol.

40-40
    Ktorý však David Ferrer odvracia úderom do protipohybu.

40-A
    Andy Murray si vybojoval aj druhý setbol v tomto sete pri servise Ferrera.

2:6
    David Ferrer poslal loptičku do siete a Andy Murray získava tretí v pomere 6:2, keď súperovi zobral servis až dvakrát.
    7:6, 3:6, 2:6 - Andy Murray

0:0
    Štvrtý set začína Andy Murray lepšie ako jeho súper.

15-0
    Po nevynútenej chybe je však vyrovnané.

15-15

15-30
    Andy Murray sa po chybe Ferrera dostáva k dvom gembolom.

30-30
    David Ferrer však presnou loptičkou na čiaru znižuje.

30-40
    Andy Murray zahral skvelý úder po čiare a obhodil Ferrera, ktorý si nabiehal na sieť.

0:1
    V geme víťazí Murray.
    2:6, 7:6, 3:6, 0:1 - Andy Murray

15-0
    David Ferrer útočnou hrou si vybojoval prvý fifitín v druhej hre štvrtého setu.

15-15
    Ale Andy Murray posiela presné loptičky k základnej čiare.

15-30
    Ďalšia pekná výmena, tentokrát ju zakončil Ferrer chybou na sieti, ale bol to veľmi ťažká pozícia po výbornom úder Muraryho.

30-30
    David Ferrer si všetko tentokrát vynahradil a vyrovnáva na 30:30.

30-40
    David Ferrer behal zo strany na stranu. Andy ho vôbec nešetril a v tejto výmene mal britský tenista jednoznačne navrch.

0:2
    Andy Murray brejkbol premieňa a v štvrtom sete vedie 2:0 a ide servovať. Zdá sa, že Andy už má zápas pevne vo svojích rukách. Momentálne diktuje tempo výmen a David Ferrer nestačí.
    2:6, 7:6, 3:6, 0:2 - Andy Murray

0-15
    Deviate eso Andy Murrayho.

15-15
    Hneď nato však robí aj dvojchybu Adny Murray.

30-15
    Krásny úder predviedol David Ferrer a loptička skončila presne na čiare.

40-15
    Tak David Ferrer nezložil zbrane a vybojoval si dva brejkboly.

40-30
    Brejkbol aj premieňa a David Ferrer je späť v štrtom sete a aj v zápase.

1:2
    V geme víťazí Ferrer.

15-0
    Andy posiela loptičku len do autu a David ferrer tak zvyšuje svoje vedenie na 30:0.

15-15
    A opäť to zahral Andy Murray krásne, keď si prišiel na sieť po volej, ktorý poslal na opačnú stranu kurtu, ako bol Ferrer.

30-15
    Return Andy Murrayho skončil v aute a David Ferrer má dva gemboly.

40-15
    David Ferrer aj gembol premieňa a vyrovnáva stav štvrtého setu na 2:2.

2:2
    Andy Murray netrafil dobrecloptičku a tá neprešla ani len cez sieť.

0-15
    Jubilejné desiate eso Murrayho v zápase.

0-30
    Adny pustil loptičku a nehral ju a dobre spravil, pretože tá sa zastavila až za základnou čiarou.

15-30
    Andy Murray zahral teraz veľmi poplašene a zbrklo.

15-40
    Return Ferrera skončil úplne mimo a Andy Murray má jeden gembol.

2:3
    Jedenástym esom v zápase ukončil Andy Murray tento gem a dostáva sa do vedenia 3:2.

0-15

15-15
    Andy Murray takmer zvládol ťažký úder spoza základnej čiary, ale nakoniec ho zastavila sieť.

15-30
    Veľmi dobrý return britského tenistu po nohy Ferrera.

30-30
    Servis volej nám predviedol aj David Ferrer.

30-40
    David Ferrer pokazil smeč tesne spoza siete a to ho môže mrzieť, pretože ponúka jeden brejkbol svojmu súperovi.

2:4
    Andy Murray takéto chyby trestá a stalo sa tak aj teraz. Andy berie servis Ferrerovi a zvyšuje svoje vedenie už na 4:2.

15-0
    Obrovská chyba aj na strane Murrayho.

15-15
    Andy si však všetko vynahrádza kvalitným prvým servisom.

30-15
    Páska zastavila pokus britského tenistu.

30-30
    Andy však bojuje a je na ňom vidno, že už žiadne komplikácie si nechce pripustiť.
    2:6, 7:6, 3:6, 2:4; 30-30 - Andy Murray

40-30
    Ale aj napriek tomu robí Andy Murray ďalšiu dvojchybu. Zhoda.

40-40
    Perfektný servis a ešte lepšie zakončenie výmeny od Andy Murrayho, ktorý má ďalší gembol.

40-A
    Naozaj famózná výmena. Zdalo sa, že Ferrer už prekoná Murrayho, ale Andy vytiahol úder svetovej extratriedy a má ďalší gembol.
    2:6, 7:6, 3:6, 2:4; 40-A - Andy Murray

2:5
    Ktorý aj premieňa a v štvrtom sete Andy Murray vyhráva už 5:2 a je veľmi blízko postupu do semifinále.

0-15
    David Ferrer podáva na udržanie sa zápase, ale prehráva.

15-15
    Murrayho return skončil len v sieti.

30-15
    Snaha Murrayho skončila len v aute a David Ferrer tak vedie v tomo geme 30:15.

30-30
    Výborne prišiel Andy na sieť a kraťasom získava fiftín pre seba. Po 30.

40-30
    David Ferrer má nakoniec gembol. Prvý mečbol Murrayho to ešte nie je.

3:5
    Andy Murray napálil return do siete a David Ferrer tak znižuje na 3:5, ale vie, že v nasledujúcom geme to bude mať veľmi ťažké.

15-0
    David Ferrer sa však snaží niečo ešte vymyslieť. Zatiaľ sa mu to darí, pretože Andy trafil loptičku len do siete.

15-15
    Perfektne zvládnuty servis volej a David Ferrer nemal najmenšiu šancu loptičku stihnúť.

15-30
    Ferrer na returne neprehodil sieť a Andy je dve loptičky do semifinále.

15-40
    Andy Murray má po viac ako troch hodinách dva mečboly.

3:6
    Andy Murray to zvláda a tento zápas vyhráva 3:1 na sety.
    2:6, 7:6, 3:6, 3:6 - Andy Murray

Koniec zápasu

Andy Murray vyhral nad Ferrerom po štvorsetovej bitke 3:6, 7:6,2:6, 3:6 a postupuje do semifinále, kde sa stretne buď s Raoničom, alebo Monfilsom. (08:34:02)