Boston – Anaheim 2:6 (kon.) | Pittsburgh – NJ Devils 2:0 (kon.) | Carolina – Chicago 5:0 (kon.)
Ottawa – Buffalo 2:3 (kon.) | Florida – Toronto 5:1 (kon.) | Montreal – Columbus 2:5 (kon.)
Winnipeg – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | San Jose – Colorado 6:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
New Jersey Devils
cz Streda 27.01.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. V dnešním duelu se střetnou dva sousedé v tabulce a týmy, které bojují o play off. Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě celek Carolina Hurricanes. Utkání začíná v 01:00 a já Vám u jeho sledování přeji příjemnou zábavu.

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci okupují po sedmačtyřiceti střetnutích 9. pozici ve Východní konferenci s celkovým počtem 53 bodů. Posledních pět zápasů zastihlo Pittsburgh ve slušné formě. Připsali si v nich 7 bodů z celkových 10 možných. V těchto utkáních pak nastříleli 20 branek, což v průměru dělá 4 branky na zápas. Navíc se jim v poslední době daří v domácím prostředí. Z posledních pěti duelů na svém ledě vyhráli čtyřikrát vyhráli a s Chicagem padli až v prodloužení. Určitě i dnes se Pens pokusí o výhru, ale proti rozjetému New Jersey budou v nelehké situaci.

POSLEDNÍCH PĚT UTKÁNÍ

23.1.2016 Pittsburgh – Vancouver 5:4
    22.1.2016 Pittsburgh – Philadelphia 4:3
    19.1.2016 St. Louis – Pittsburgh 5:2
    17.1.2016 Pittsburgh – Carolina 5:0
    16.1.2016 Tampa Bay – Pittsburgh 5:4 pp.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI

Jevgenij Malkin 47 (23+24)
    Sidney Crosby 40 (16+24)
    Kris Letang 32 (6+26)

NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové jsou na tom o příčku lépe než jejich dnešní soupeř. Z devětačtyřiceti zápasů vytěžili 55 bodů, které stačí na 8. místo ve Východní konferenci. V posledních pěti duelech získali 8 bodů, což je velmi dobrá vizitka. Poslední zápas navíc prohráli 15. ledna v Coloradu a mají za sebou šňůru 4 vítězství v řadě. New Jersey jsou na tom výborně i v tabulce venkovních týmů. Se 30 body jim patří krásné čtvrté místo ve Východní konferenci. Podaří se jim dnes přidat páté vítězství za sebou nebo jejich série skončí na hokejkách Tučňáků?

18.3.2015 New Jersey – Pittsburgh 2:0
    31.1.2015 New Jersey – Pittsburgh 1:2 pp.
    30.12.2014 New Jersey – Pittsburgh 3:1
    3.12.2014 Pittsburgh – New Jersey 1:0

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määtä, Daley, Dumoulin, Pouliot, Lovejoy – Hörnqvist, Crosby (C), Cullen – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Fehr, Kühnhackl – Wilson, Porter, Sheary

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene (C), Severson, Helgeson, Schlemko, Gelinas – Stempniak, Henrique (A), Cammalleri – Palmieri, Zajac (A), Blandisi – Ruutu, Josefson, Boucher – Tootoo, Gionta, Farnham

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Gibbs, Driscoll.

Pro pravidelného fanouška NHL není žádným překvapením, že utkání nejprestižnější hokejové ligy světa bývají o pár minut zpožděna. Ani v tomto zápase tomu nebude jinak.

00:01

00:10
    Poté, co Tučňáci vyhráli úvodní buly, už se ženou to útočného pásma.

00:15
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

00:25
    Ve velmi dobré střelecké příležitosti se ocitl kapitán Pens Sidney Crosby, ale bránu o pár centimetrů minul.

01:29
    První zákrok si připisuje i Marc-André Fleury. Hra je tak přerušena a bude se vhazovat po jeho pravici.

02:46
    Postavením mimo hru se provinili Ďáblové hrající v bílých dresech. Buly nařízeno v neutrální zóně.

03:38
    Tvrdou pumelice v podání Schlemka od modré čáry ukryl strážce domácí svatyně ve své výstroji.

04:20
    Crosbyho přihrávku zachytil jeden z hráčů New Jersey, kteří puk ovšem vzápětí odevzdali zpět na hokejky Pittsburghu.

04:50
    Kesselův pokus zápěstím vyráží bez problémů Schneider.

05:44
    A další nikterak těžký zásah si připisuje hostující gólman. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jersey.

06:07
    Fleurymu nyní vypadl puk po střele jednoho z hráčů v bílem. I proti jeho následným dorážkám však svou branku uhájil a kotouč za svá záda nepustil.

06:30
    Po pěkné kombinaci zkoušel své štěstí z mezikruží Michael Cammalleri, ale svou střelou našel pouze připraveného Fleuryho.

06:48
    Ofsajd je odpískán domácímu mužstvu, což dočasně hatí jeho snahy vstřelit úvodní branku utkání.

07:57
    Kotouč ve střední třetině nakonec získali hráči Penguins a mohou založit útočnou akci.

08:30
    Fantastický zákrok Fleuryho drží dosavadní bezbrankový stav! Brankář ve službách Pittsburghu se stačil přesunout ke své levé tyči a zabránit tak jistému gólu, který měl na hokejce hostující Palmieri.

09:31
    Sidney Crosby oslabuje svůj tým. Dostává menší trest za hákování.

10:08
    Domácí se osvobozují vyhozením až za bránu brankáře Schneidera.

10:49
    Hostům se nedaří usadit se v útočné třetině a Pittsburgh opět vyhazuje.

11:20
    Přesilovka se Ďáblům vůbec nedaří. Po dalším osvobození domácích už v této početní výhodě nestihnou ohrozit Fleuryho.

11:31
    Crosby opustil lavici trestů a hraje se opět pět na pět.

12:48
    Schneider teď musel vytáhnout další zákrok, aby zastavil střelu Sidney Crosbyho.

13:58
    Pokus domácích dostat se do útočného pásma ztroskotal kvůli nepřesné přihrávce Lovejoye a u puku jsou nyní hosté z New Jersey.

14:43
    Po zákroku Fleuryho se vhazuje po jeho levé ruce.

14:48
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Kyle Palmieri dostává dvě minuty za podražení.

15:01
    Na pozoru se však musel mít Fleury, ale Henriquova střela minula bránu Pens.

15:27
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci využívají přesilovku a ujímají se vedení v zápase! Po vyhraném vhazování se dostal puk na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Kris Letang. Jeho projektil vyrazil gólman Jersey na pravou stranu k SIDNEY CROSBYMU, který si přerovnal puk na forhend a poté již neměl problém trefit odkrytou Schneiderovu klec. Asistence: Patric Hörnqvist, Kris Letang.
    15:27 Sidney CROSBY - 1:0

16:46
    Cammalleriho pokus likviduje svým betonem Marc-Anndré Fleury. O vyražený kotouč se poté již postarali jeho spoluhráči.

17:27
    Druhou početní výhodu si zahrají hosté. Na dvě minuty za držení odjíždí na trestnou lavici Kris Letang.

18:23
    Domácím se podařilo dostat puk z vlastního obranného pásma až za bránu Schneidera. Hosté tak musí zakládat útok z obranného pásma.

18:50
    Postavená mimo hru na straně Ďáblů.

19:10
    Ve vlastním oslabení se dostal do skvělé příležitosti Matt Cullen, ale jeho přízemní ránu vyráží Schneider levým betonem.

19:27
    Hörnqvist se vrátil na led a Pittsburgh tak hraje v plném počtu.

20:00

Máme za sebou úvodní dějství zápasu. V ní bylo k vidění několik slibných příležitostí na obou stranách. Gól však padl jen jeden a to do sítě New Jersey. Při vyloučení Palmieriho otevřel gólový účet utkání domácí kapitán Sidney Crosby. A jelikož další branka už nepadla, odnáší si Penguins do kabin jednobrankový náskok.

Další třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:39
    Hned v úvodu druhé části musel zasahovat domácí gólman. Vhazování nařízeno po jeho pravici.

22:31
    Obrovskou šanci spálil útočník Pittsburghu Sheary! Ten se zjevil úplně sám před Schneiderem po nahrávce Wilsona, ale brankáře New Jersey z vyložené pozice překonat nedokázal.

23:22
    Další velkou šanci musel zlikvidovat Schneider! Patric Hörnqvist obdržel pas z levé strany a trochu tísněný dokázal vystřelit na bránu. Gólman hostů se však stačil přesunout, čímž zamezil téměř jistému gólu.

25:10
    Pod velkým tlakem jsou nyní hosté! Rust nedokázal nadvakrát překonat Schneidera. Kotouč poté zůstal volný v brankovišti New Jersey, ale ani po velkém závaru nedokázali Pens vsítit druhou branku.

26:58
    Henrique servíroval puk z pravé strany před bránu na Stempniaka, ale vše vyřešil zatím bezchybný Fleury.

27:38
    Carl Hagelin krátce po buly vyzkoušel pozornost Schneidera, ale ten s jeho ranou neměl přílišné problémy.

28:34
    Fleury musel rychle z branky, aby kotouč ukryl před dojíždějícím útočníkem hostů. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

28:40
    A další zákrok se připisuje brankář Tučňáků, který si dokázal najít výhled mezi skrumáží těl a kotouč ukryl ve své výstroji.

29:05
    Střelu hostujícího obránce od modré čáry schytal Kris Letang, který se velice pomalu zvedal z ledu a poté odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.

29:40
    Ihned po buly se kotouč odrážel do brankoviště Jersey, a tak ho musel Schneider hodně rychle přikrýt, aby se k němu nedostali hráči Pens.

30:10
    A brankář Ďáblů opět drží svůj celek! Poté, co vyrazil těžkou střelu Matta Cullena, zůstal kotouč ležet v brankovišti hostů. Ovšem Crosbymu ani jeho spoluhráčům se nepodařilo dostat puk do sítě díky skvělému Schneiderovi, který se na brankové čáře roztáhl jak široký, tak dlouhý, čímž zabránil Pens ve skórování.

31:23
    Střela Tootooa byla sražena do rohu kluziště a Fleury tak nemusel vůbec zasahovat.

32:07
    Postavení mimo hru v podání domácího celku. Buly nařízeno ve středním pásmu.

32:35
    Daley nahodil puk na Schneidera a poté výrazně zrychlil krok, aby zabránil hostujícímu brankáři v rozehrávce. Ten byl nucený kotouč podržet ve výstroji a vhazovat se tak bude po jeho levici.

33:30
    Crosby uháněl do útočného pásma, ale proti trojnásobné přesile neměl šanci na úspěch. Hosté však vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.

34:40
    Domácí si nyní vytvořili tlak v útočné třetině, ale překonat Schneidera se jim nepodařilo.

35:21
    Co se nepodařilo před chvílí, daří se nyní a Pens odskakují do dvoubrankového vedení! Carl Hagelin v mezikruží udělal klamavý pohyb do strany, čímž zmátl hostujícího obránce a poté kolem jeho nohou poslal přihrávku na pravou stranu, kde si sjel PHIL KESSEL, který trefuje poloodkrytou svatyni Schneidera. Asistence: Carl Hagelin, Derrick Pouliot.
    35:21 Phil KESSEL - 2:0

36:10
    Neskutečné, co teď neproměnil Matt Cullen! Ten dostal přihrávku na levou stranu, ale nedokázal z metru trefit úplně prázdnou bránu hostujícího týmu.

36:37
    Olli Määtä oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37:30
    Stempniak minul kotouč před prázdnou bránou. To byla velká příležitost na srovnání.

38:20
    Do přečíslení 2 na 1 ujížděli hráči domácího mužstva, ale obránce hostů zachytil kotouč směřující na Matta Cullena, a proto zůstala šance Pens nevyužita.

38:37
    Finský bek v dresu Pittsburghu je na ledě a síly na kluzišti jsou opět vyrovnány.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka, která právě skončila, nám nabídla obrovské šance převážně na domácí straně a také jednu branku v sítí hostujícího celku. Poté, co Schneider dokázal zlikvidovat velké příležitosti Penguins, nestačil na pokus Phila Kessela ze 36. minuty. Domácí tak budou vstupovat do poslední třetiny s velice slibným dvougólovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 02:58.

40:01

40:08
    Hosté sice vyhráli úvodní buly třetího dějství, ale kotouč vzápětí končí na střídačce. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

41:10
    Greeneovo nahození bylo sraženo domácím útočníkem do středního pásma. Hosté tak musí útočnou třetinu vyklidit a začít znovu.

41:46
    Fleury si připsal rutinní zákrok, čímž přerušuje hru. Kotouč bude vhozen do hry v obranném pásmu Pens.

42:16
    Cullen se snažil obtočit kolem branky a rychle zakončit. Schneider si však svou levou tyč pohlídal a kotouč pokryl.

43:20
    Rozhodčí signalizoval, že se nebude pískat icing. Ke kotouči se tak dostali hosté. Pěknou střelu od modré čáry avšak chytá Marc-André Fleury a vhazovat se bude v útočném pásmu Devils.

44:50
    New Jersey se snaží o snížení skóre, ale zatím se jim to nedaří hlavně díky skvělému brankáři domácího týmu.

45:58
    Dobré napadání Pens donutilo hosty k chybné rozehrávce, čehož se snaží domácí využít, ale bohužel pro ně neúspěšně.

46:49
    Hosté konečně vyvážejí puk ze svého obranného pásma a mohou založit další útočnou akci.

47:51
    Domácí se osvobozují vysokým obloučkem do středního pásma a mohou tak vystřídat.

48:38
    Máme zde po delší době přerušení hry, poté, co si Fleury připsal další zásah do statistik zápasu. Následovat bude komerční přestávka.

49:08
    New Jersey se musí tlačit do zakončení, nic jiného jim za současného stavu ani nezbývá. Překonat Fleuryho se jim však ani nyní nepodařilo.

49:27
    Lee Stempniak oslabuje svůj tým v nejnevhodnější okamžik. Dostává menší trest za nedovolené bránění. Podaří se domácím definitivně rozhodnout?

50:02
    Pens se sami připravili o útočné pásmo, když jeden z jejich hráčů nepřesně přihrával na modrou čáru.

50:38
    A znovu kotouč opustil útočnou třetinu. Tentokrát to zapříčinilo vyhození hostujícího celku.

51:27
    Stempniak na ledě a Devils se tak mohou snažit s výsledkem ještě něco udělat.

51:30
    Krátce po skončení přesilovky se do zakončení dostával Fehr, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zasunout puk za záda Schneidera.

52:15
    Crosby výborně zapracoval v útočné zóně a předložil puk na modrou čáru, odkud vypálil jeden z beků Pens. S jeho pokusem si ale Schneider poradil.

53:01
    Kessel z dobré pozice na levém kruhu vůbec netrefil branku, což bylo štěstí pro celý tým New Jersey.

54:05
    Kotouč je za brankou Jersey a hosté tak zakládají útočnou akci. Na to, aby s výsledkem ještě něco provedli, mají necelých 6 minut.

55:28
    Jevgenij Malkin dostal přihrávku do jízdy na levou stranu a vypálil z levého kruhu tvrdou křižnou střelu, se kterou měl Schneider hodně práce, ale kotouč za svá záda nepustil.

56:07
    Domácí už se nikam neženou a spíše se soustředí na důsledné bránění jejich dvoubrankového náskoku.

56:33
    Brankář Pittsburghu přidává další zákrok do statistik a je velice blízko k vychytání čistého konta.

56:59
    Olli Määtä dává velkou příležitost hostům ke snížení. Dostává totiž menší trest za podražení.

57:51
    Carl Hagelin donutil svou rychlostí Schneidera k tomu, aby puk přikryl a vhazovalo se v útočném pásmu domácích.

58:00
    Schneider uhání na střídačku a hosté to zkoušejí v šesti mužích v poli.

58:20
    Tyč zazvonila za Fleurym po střele Cammalleriho z pravé strany. Veliké štěstí teď měli domácí Penguins.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí části.

59:40
    Fleury rychle vytřepal puk z rukavice a snažil se zakončit přes celé hřiště. Jeho pokus však zastavil na své modré čáře hostující obránce.

59:59
    Ještě jedno vhazování před brankářem Pens. O vítězí utkání je však rozhodnuto.

Právě skončilo utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém Pittsburgh Penguins porazili tým New Jersey Devils. První třetina skončila jednobrankovým vedením domácích, když se v 16. minutě trefil Sidney Crosby. Prostřední perioda skončila stejným poměrem, o což se zasloužil svým gólem ze 36. minuty Phil Kessel. A protože třetí perioda nám branku nenabídla, připsali si tak Tučňáci dva body do tabulky za výhru 2:0.