Alkmaar – Cambuur 3:1 (kon.) | Nijmegen – Twente 2:0 (kon.) | Graafschap – Den Haag 3:1 (kon.)
Excelsior – Eindhoven 1:3 (kon.) | Arnhem – Zwolle 1:1 (kon.)
AZ Alkmaar
3:1 (3:0)
SC Cambuur Leeuwarden
cz Streda 27.01.2016, 18:30 • AFAS Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie • 20. kolo

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:20:43)

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který ovládl domácí celek. Ten nakonec vyhrál 3:0, když o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, ve kterém vstřelil všechny branky. Hosté se ve druhém poločase prosadili, ale víc už toho nepředvedli.

90+2

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Domácí drží míč a pouze kombinují na své polovině.

86
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Sjoerd Overgoor, přichází Wessel Dammers.

84
    Utkání se už pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto a vypadá to, že další branky se dnes nedočkáme.

82
    A ani z osmého rohu nic nebylo. Domácí v závěru zápasu přidali, ale zatím jim to vázne v útočné fázi.

81
    Domácí zahrávali už sedmý rohový kop, ale ani z něho nevytěžili čtvrtou branku.

80
    Žlutou kartu dostává Tom Hiariej (SC Cambuur Leeuwarden).

78
    Domácí borci drží míč a tlačí se dopředu. Nic zajímavého se ale na trávníku neděje.

76
    Hosté najednou ožili a jsou aktivní, tak uvidíme, zda ještě konec zápasu zdramatizují.
    74. Martijn BARTO - 3:1

74
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se prosazují i hosté. Domácí nedokázali odkopnout míč, toho se na hranici velkého vápna zmocnil MARTIJN BARTO a krásným projektilem překonal bezmocného Rocheta.

72
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Muamer Tanković.

70
    Druhý poločas toho zatím příliš nenabídl. Domácí na trávníku dominují, ale spíš si své vedení užívají a nikam se už tolik netlačí.

68
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Robert Mühren.

66
    Dnes velmi aktivní Vincent Janssen se po rychlé akci dostal do zakončení, ale jeho střela nebyla přesná a branku tedy neohrozila.

64
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Thom Haye, přichází Celso Ortiz.

62
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Furdjel Narsingh, přichází Xander Houtkoop.

60
    Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Nutno dodat, že ve druhém poločase to žádná fotbalová show rozhodně není.

58
    Ale z rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění. Domácí borci i nadále vedou o tři branky.

57
    Druhý rohový kop pro AZ.

56
    Nyní domácí dobře kombinovali, ale nakonec to celé překombinovali, když Haye místo střely ještě přihrával.

54
    Domácí kontrolují své vedení a nikam už tolik nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

52
    Ale hosté se dnes trápí. Vydali se dopředu, jenže rychle míč ztratili. Kromě jedné akce zatím Cambuur nevymyslel vůbec, ale vůbec nic.

50
    Nakonec se AZ dopředu vydal, ale po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí a na tahu je tak Cambuur.

48
    Domácí drží v úvodu druhého poločasu míč a nikam zatím nepospíchají.

46
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Jack Byrne, přichází Mikhail Rosheuvel.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jasně dominují domácí fotbalisté, kteří jsou jasně lepší a vedou 3:0. Domácí měli několik dalších šancí, ale neprosadili se. Hosté něco vymysleli až v závěru poločasu, ale Barto neuspěl. Uvidíme, čeho se dočkáme ve druhém dějství.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Hostující Barto se prodral do vápna, vystřelil, ale brankář dobře zasáhl a míč nakonec vyrazil na břevno!

43
    A další akci hostů zastavil útočný faul.

42
    Hosté nyní velmi dobře kombinovali, ale finální přihrávce opět scházela přesnost a k míči se tak dostal pozorný Wuytens.

40
    Tempo v závěru prvního poločasu malinko opadlo. Hraje se především uprostřed hřiště a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

38
    Po delší době se dopředu vydali i hráči Cambuuru, ale jejich akci ukončila delší velmi nepřesná přihrávka.

36
    A další velká šance AZ! Joris van Overeem se dostal ve vápně k míči, na zakončení měl čas, ale jeho oblouček nebyl přesný a kulatý nesmysl skončil vedle pravé tyče!

35
    Domácí jsou dnes při chuti. Stále se tlačí dopředu a hosté vůbec nestíhají.
    33. Vincent Janssen (ALK)

33
    Klasická akce domácích! Po přihrávce před branku se k míči dostal Vincent Janssen, ale tentokrát zaváhal a prázdnou branku trestuhodně netrefil!

31
    Hosté vyrobili další chybu ve svém vápně, když Peersman nedokázal odkopnout míč, ale nakonec vše vyřešil brankář Leonard Nienhuis.

29
    Po rychlé akci byl na levé straně zcela volný dos Santos Souza, ale tentokrát ho zradilo zpracování a nic z toho nebylo.

27
    Z následného rohu nic nebylo a domácí tak stále vedou o tři branky. Navíc jsou u míče a kombinují.

26
    Vincent Janssen mohl zkompletovat hattrick! Běžel sám na brankáře, ale ten si s jeho přízemním pokusem skvěle poradil a míč vyrazil na roh!

24
    A ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí na trávníku dominují, potvrzují roli favorita a od úvodních minut míří za vítězstvím.

23
    Hosté drží míč a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim směrem dopředu vůbec, ale vůbec nedaří.
    21. Vincent JANSSEN - 3:0

21
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    A je to 3:0! dos Santos Souza opět skvěle utekl po levé straně, přihrál před branku a VINCENT JANSSEN už neměl problém uklidit kulatý nesmysl do poloprázdné svatyně. Myslím si, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto po dvaceti minutách.

19
    Po nákopu se jeden z domácích hráčů hnal sám na brankáře, ale nakonec ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

17
    Hosté se hned vydali dopředu, nakonec z toho byl zajímavý centr, ale do zakončení se žádný hráč ve žlutém nedostal.
    15. Joris van Overeem - 2:0

15
    Hosté se dožadovali faulu, ale hrálo se dále. Domácí tak šli dopředu, přihrávku do vápna dostal JORIS VAN OVEREEM, který zachoval chladnou hlavu a prostřelil Nienhuise.

14
    Bleskovou akci hostů zastavil vracející se Byrne, který může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.

12
    Zatím se hraje ve velmi slušném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a diváci se rozhodně nenudí.

10
    Domácí se ale rychle dostali k míči, nakonec se prokombinovali do vápna Cambuuru, ale poté pokazili přihrávku.

9
    Na druhé straně domácí borce zradila přihrávka a u míče jsou hosté, kteří nikam tentokrát nepospíchají.

7
    A poprvé musel něco řešit i domácí brankář. Po rychlé akci se před ním zjevil Martijn Barto, ale Rochet skvěle zareagoval, vyběhl a vše zažehnal.

5
    A domácí pokračují v dobrém výkonu. Po další akci se podruhé prosadili, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí a AZ tak stále vede 1:0.
    3. Vincent JANSSEN - 1:0

3
    Ale pozor, protože už ve třetí minutě jde domácí celek do vedení 1:0. Po dlouhém nákopu utekl dos Santos Souza po levé straně, přihrál před branku, kde se k míči ve skluzu dostal VINCENT JANSSEN a pohotově ho usměrnil za Nienhuise.

2
    Hosté se vydali dopředu, ale míč rychle ztratili. Na tahu byl tedy AZ, ale jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou na Reinstra.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi AZ a Cambuurem začne za malý okamžik.

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar, J. Wuytens, Haps – B. Rienstra, T. Haye, van Overeem – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Coutinho – Brezančić, Ortiz, Tanković, Luckassen, Garcia, Mühren.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Hiariej, Lachman, Peersman, Andriuškevičius – J. Byrne, Overgoor, Monteiro – F. Narsingh, Barto, van de Streek.
    Náhradníci: Zeinstra – Dammers, Houtkoop, M. Rosheuvel, Berisha, van der Laan, Boutzamar.

AZ – Cambuur 3:1

AZ Alkmaar má zatím na svém kontě 25 bodů a v tabulce se nachází na desátém místě. Z posledních tří zápasů získal Alkmaar sedm bodů, když remizoval s Utrechtem a poté dvakrát vyhrál, když porazil Rodu a poté i doma silný Feynoord. Uvidíme tedy, jak si povede dnes.

SC Cambuur Leeuwarden je na tom o něco hůře. Hosté mají na svém kontě zatím 13 bodů a v tabulce jim patří předposlední sestupové místo. Cambuur poslední dva zápasy nezvládl, nezískal ani bod a dnes by potřeboval bodovat, ale to nebude vůbec lehké.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Nizozemská Eredivisie má na programu vložené 20. kolo a my budeme sledovat duel mezi AZ a Cambuurem. Favoritem tohoto zápasu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.