Bilbao – Eibar 5:2 (kon.) | Atlético Madrid – Sevilla 0:0 (kon.) | La Coruña – Valencia 1:1 (kon.)
Real Betis – Real Madrid 1:1 (kon.)
Athletic Club Bilbao
5:2 (3:1)
SD Eibar
Nedeľa 24.01.2016, 12:00 • Estadio San Mamés (Bilbao) • Španielska LaLiga • 21. kolo

Zápas v Bilbau sa skončil. V druhom polčase sme videli tri góly, z toho dva v sieti Eibaru. V 50. minúte znížil na 3-2 z pokutového kopu Bastón, ale už o 2 minúty odpovedal Aduriz, ktorý vrátil domácim dvojgólové vedenie. Posledný gól Bilbaa zaznamenal obranca Eibaru Dos Santos, ktorý si v snahe odkopnúť loptu dal vlastný gól. Dnes sme teda sledovali zaujímavý zápas plný gólov a veľkých príležitostí na oboch stranách, so zaslúženým víťazstvom domáceho Bilbaa. (13:51:08)

90+2

90+2
    Keko sa snažil prelobovať brankára Herrerína, ale lopta skončila na vrchnej sieti domácej brány.

90+1
    Prvá minúta nadstaveného času neprináša nič zaujímavé. Hostia sa s loptou na kopačkách snažia dostať na útočnú polovicu, ale zatiaľ bez úspechu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

90
    Aduriz mal na kopačke šiesty gól Bilbaa, ale nepodarilo sa mu prelobovať brankára Riesga. Loptu poslal vedľa pravej žrde.

89
    Hráči Eibaru zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ten rozohrali na krátko a nakoniec ani len nedostali loptu do pokutového územia. Následne sa skúšal presadiť Keko, ale brankár Herrerín bol rýchlejší a loptu má vo svojich rukaviciach.

88
    Hostia sa snažia o centrované lopty za domácu obranu, ale táto taktika zatiaľ neprináša úspech. Obrana Bilbaa to zvláda bez väčších problémov.

87
    Ani tento rohový kop nebol úspešný. Lopta je už v strede ihriska, kde o ňu bojujú hráči oboch tímov.

86
    Domáci vymysleli peknú akciu, keď Leuke prihrával do 16ky Viguerovi, ale jeden z obrancov Eibaru loptu zblokoval na rohový kop.

85
    Aduriz sa snažil dostať k lopte v 16ke Eibaru, ale brankár Riesgo bol rýchlejší a loptu má vo svojich rukaviciach.

84
    Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Následne skúsil strelu z 20 metrov nový muž na ihrisku Viguera, ale jeho pokus smeroval vedľa pravej žrde.

83
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Beñat, a nahradí ho Viguera.

81
    O osude dnešného zápasu je definitívne rozhodnuté, ale hostia sa ešte snažia o skorigovanie nepriaznivého stavu. Momentálne sa usadili na útočnej polovici, no zatiaľ bez ohrozenia domácej brány.

80
    Bilbao dalo gól! Domáci už vedú o tri góly. Lekue prihrával pred bránu Adurizovi, a obranca MAURO DOS SANTOS si dal v snahe odkopnúť loptu vlastný gól.

80
    Aduriz hlavičkoval z hranice 16ky, ale prudká lopta smerovala vedľa ľavej žrde. Nasleduje odkop brankára Riesga.

79
    Hostia sa na vlastnej polovici snažia založiť novú akciu. Domáci napádajú iba s dvomi hráčmi, ale tí si robia svoju prácu výborne, pretože hráči Eibaru sa len veľmi ťažko dostávajú na útočnú polovicu.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Sabin, a nahradí ho Lekue.

78
    Pri lopte sú hráči Bilbaa, ktorí sa usadili na útočnej polovici. Zatiaľ sa na domácej lavičke pripravuje ďalšie striedanie.

Patrik Saloky

Góly: 12. Aduriz, 27. Sabin, 40. Laporte, 52. Aduriz, 80. dos Santos (vla.) – 4. Bastón, 50. Bastón

Karty:   49. Laporte (ATB), 75. Susaeta (ATB) – 60. Escalante (EIB), 74. Keko (EIB)

Athletic Club Bilbao: Herrerín – Bóveda, San José, Laporte, Balenziaga – de Marcos, Etxebarria (83. Viguera) – Susaeta, Muniain (72. M. Rico), Sabin (78. Lekue) – Aduriz.
    Náhradníci: Gurpegi, G. Elustondo, M. Rico, I. Williams, Viguera, Lekue.

SD Eibar: Riesgo – Capa, Ramis (14. Pantić), dos Santos, Juncà – Keko, Dani García, Adrián González (46. Escalante), Berjón – Bastón, Enrich.
    Náhradníci: Irureta – Verdi, Inuj, Pantić, Escalante, Ekiza.

Rozhodca: Jesús Gil Manzano- Á.Rodríguez, J.Miranda