Studénka Sledge – Dolný Kubín 4:5 (kon.) | SHK Mustangové – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Č. Budějovice 0:5 (kon.)
Karlovy Vary – Vídeň 3:0 (kon.) | SOHO Olomouc – Zlín sledge 0:8 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Warriors Vídeň
cz Sobota 23.01.2016, 15:30 • Zimní stadion Ostrov. • Česká sledge hokejová liga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Z technických důvodů se začátek zápasu posunul na 15:45. Sestavy vám přineseme o první přestávce.

00:01

01:20
    Karlovarští se od počátku pustili do tlaku, ze kterého Jiří Forgo vytěžil ránu do levé tyče vídeňské branky!

03:05
    Geier objel branku a předal do ohně Karafiátovi, ten zblízka nepřekonal gólmana Ossimitze.

03:40
    Hosté se dostali do pěkné šance, pod kterou byl podepsán Kalegaris. Ten zatáhl kotouč a vrátil mezi kruhy Haindlovi, jenž ale Macha nepřekonal.

05:40
    Čas svižně plyne kupředu, teď ale světelnou tabuli zastavil ofsajd Vídně.

06:16
    Forgo zakončoval rychlý protiútok bekhendem, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

07:45
    Domácí zdlouhavě dostávali kotouč ze svého obranného pásma, hosté je dobře napadali. I když od Kalegarise to proti Nejedlému vypadalo na prohřešek držení. Nicméně do rychlé akce se dostal Forgo, z prostoru mezi kruhy minul.

08:16
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Kapitán domácího celku MICHAL GEIER právě otevřel skóre přesně mířenou ranou z pravého kruhu. Za druhou asistenci se svého prvního kanadského bodu v krátké sledge hokejové kariéře dočkal Haas. Asistence: Karel Wágner, Jakub Haas.

09:39
    Vyhozený puk mířil vstříc Ossimitzovi, který rychleji přerušil hru než k němu stačil dojet první protivník.

10:08
    Schilcher chyboval při rozehrávce zpoza vlastní branky a nabídl puk Forgo, ten mezi kruhy nezpracoval ideálně.

10:13
    Vzápětí se ke střele dostal Hrbek, ale minul.

11:05
    Zakázané uvolnění Vídně posílá hru zpět před Ossimitze.

11:22
    Hrbkovi střela mezi kruhy nesedla, vzápětí byl atakován Wliszczakem.

12:09
    Schneider dostal přihrávku na hranici brankoviště, zablokoval ho ale Schilcher.

12:32
    Warriors se na okamžik osvobodili od tlaku, ale Sharks zase spěchají zpět před vídeňskou branku.

13:50
    Kalegarisovi se nepodařilo vyhodit, na modré čáře zachytil puk Nejedlý a vyslal nepříjemně skákavou střelu. Ossimitz si poradil.

15:00

První třetina skončila a karlovarský tým vede nad soupeřem z Vídně 1:0 zásluhou Geierovy trefy z 9. minuty. Hraje se svižně a především před rakouskou brankou. Druhá perioda začne asi v 16:07.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Schneider, Janko, Haas.

Warriors Vídeň: Ossimitz (Pouzar) – Eberdorfer, Meixner, Schilcher, Wliszczak, Reininger, Haindl, Kalegaris.

15:01

15:30
    Hrbek se jako tank probil až do rohu po Ossimitzově pravici, ale tam jeho pouť skončila. Nicméně hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.

15:50
    Karafiát se snažil v pozici ležícího střelce, ale rakouského muže s maskou nepřekonal ani na několik pokusů.

16:01
    Další zakázané uvolnění v podání Warriors.

16:05
    Geier pálil nepřesně, ale domácí zůstávají u puku.

16:25
    Ze souboje ve středním pásmu se puk najednou odrazil do jízdy Haindlovi. Vrátit se stihl Wágner a protihráče odtlačil ze střeleckého úhlu.

17:05
    Forgo nepřekonal Ossimitze skrytou střelou po ledě, gólman dal beton na led včas.

17:30
    Po buly před Machem rakouský obránce ztratil na modré čáře hokejku i puk a díky tomu se Geier dostal do bleskového nájezdu, který však neproměnil!

18:30
    Domácí družstvo je v tlaku, který ukončila Ossimitzova lapačka.

19:45
    Kalegaris nahodil do rohu, ale jeho spoluhráči nedokážou rozvinout soustavnější tlak na karlovarskou branku.

20:47
    Geier dvakrát v akci. Jednou mířil vedle a podruhé neprostřelil hradbu těl před Ossimitzem.

21:09
    Druhá třetina příliš atraktivní podívanou nenabízí. Hosté se znovu provinili vyhozením přes všechny čáry.

21:36
    Nejedlý si najel na Forgovu přihrávku od zadního mantinelu a prostřelil Ossimitze. Puk ale zůstal ležet v brankovišti, odkud ho hosté dostali dříve než Kovářík stihl dorazit.

21:42
    Hosté po menší Kalegarisově rozpravě s rozhodčím požádali o oddechový čas.

21:52
    Hostům plány z porady zřejmě úplně dobře nevyšly! Krátce po timeoutu se chopil po buly před Ossimitzem puku MICHAL GEIER a spektakulární bombou od levého hrazení vymetl vzdálenější růžek branky. Bez asistence.

22:19
    Mach pro jistotu přerušil hru po nahození, za kterým se začínali sjíždět protivníci.

23:32
    Hosté ztratili kotouč v obranném pásmu a domácí měli rázem přečíslení tří na dva. To ale zhatil Wágner nepovedenou přihrávkou.

23:56
    Obránce MIROSLAV HRBEK překvapil Ossimitze střelou z pravého kruhu, puk nejspíše propadl brankáři pod sedákem. Bez asistence.

24:10
    Geierova dělovka hned po rozehrání zaduněla o zadní mantinel.

24:55
    Postupujícího Wágnera zastavil ofsajd.

25:34
    Teď si hosté nestačili rozebrat rychlejší karlovarské hráče a byla z toho šance. Forgo chvilku musel zpracovávat prudkou přihrávku a to pomohlo Ossimitzovi k úspěšnému zákroku.

26:25
    Kalegaris napadal ve středního pásmu, ale nic než chvilkové vyrušení Nejedlého nevytěžil.

26:52
    Teď se nejlepší střelec Vídně dostal v akci jeden na jednoho ke střele, solidní pumelici Sandra Kalegarise ale vyrazil Mach rukavicí!

28:10
    Kalegaris se snažil ujet, rychlostně však na něj stačil Hrbek a nejvýraznějšího hráče Vídně zastavil.

30:00

Druhá patnáctiminutovka je minulostí a sledge hokejisté Karlových Varů navýšili své vedení nad Vídní 3:0. Hra delší dobu z obou stran neoplývala krásou, pak se dostali ke slovu alespoň domácí a na většinu času zatlačili rakouský celek do defenzivy. Z celku Válečníků vyčnívá rychlostně jen Kalegaris, jenže domácí obrana mu nepovolila víc než jednu střelu. Poslední třetina začne asi v 16:50.

30:01

30:40
    Kalegarisovo nahození od červené čáry vyrazil Bohumír Mach.

31:05
    Forgo zatáhl puk za branku Vídně a nabil Nejedlému. Ten ale přestřelil.

32:30
    Sérii nepřesností na obou stranách ukončila nezdařená karlovarská rozehrávka, Nejedlý musel až za vlastní branku.

33:48
    Geier dostal prostor mezi kruhy, na poslední chvíli ztečoval jeho střelu Kalegaris.

34:27
    Kalegaris mohl jít do brejku, ale bruslařský souboj s Wágnerem vypustil.

34:53
    Mela u mantinelu! Rozhodčí bude poprvé vylučovat.

34:53
    Současně vyloučeni: Miroslav Hrbek (Karlovy Vary) a Sandro Kalegaris (Víďeň), oba 5 minut a trest do konce zápasu za hrubost. Navíc Hrbek obdržel 2 minuty za sekání, takže hosté si zahrají přesilovku.

36:53
    Celé dvě minuty přesilovky Vídně se odehrály před její brankou, proto nelze z pohledu hostů mluvit o výhodě.

39:25
    Geier z levého kruhu nastřelil Ossimitzovu masku!

41:27
    Schilcher vystihl Nejedlého vyhození a mířil proti Machovi, kterého zblízka nepřekonal.

42:10
    Ossimitz pod těžkým tlakem! Geier v přečíslení ideálně vyzval Haase, který zcela sám před gólmanem nevstřelil svoji první branku! Pak ještě Geier a Nejedlý nezamířili přesně.

43:36
    Stefan Eberdorfer vytasil proti projíždějícímu Geierovi ruku a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Vary.

43:36
    Domácí tým požádal o oddechový čas.

43:42
    Forgo z prostoru mezi kruhy Ossimitze nenachytal.

44:08
    Hosté vyhodili.

44:28
    Wágner nedosáhl na rozehrávku, píská se zakázané uvolnění Karlovým Varům.

44:32
    Po buly se k Machovi blížil Haindl, domácí brankář přerušil hru.

44:49
    Další zakázané uvolnění při přesilovce. Konec zápasu se kouskuje.

Karlovy Vary vítězí i ve druhém vzájemném zápase nad Vídní s čistým kontem, tentokrát 3:0. Zítra čekají Žraloky České Budějovice a Vídeň zajíždí na led posledního Litvínova. Z Ostrova přeji pěkný sobotní večer! (17:17:33)