Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | NJ Devils – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa Bay – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
LA Kings – Minnesota 0:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Chicago Blackhawks
cz Piatok 22.01.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnes v noci tu máme opravdovou lahůdku v podobě reprízy posledního finále Stanley Cupu. Poražení finalisté, Tampa Bay Lightning, hostí obhájce trofeje Chicago Blackhawks. Oba celky si vedou v posledních zápasech skvěle a Černí jestřábi jsou dokonce lídrem tabulky Západní konference. Očekávat tedy můžeme parádní hokej!

Chicago Blackhawks:
    Hokejisté Chicaga i letos ukazují, proč v posledních pěti letech vyhráli hned třikrát Stanley Cup. Se 67 body vedou tabulku Západní konference a jejich aktuální forma je vůbec nejlepší v celé soutěži. Vždyť zvítězili už ve dvanácti utkáních v řadě. Naposledy si přivezli výhru 4:1 z Nashvillu. Tato sezóna fantasticky vychází útočníkovi Patricku Kaneovi, jenž letos dominuje celé soutěži. Kolem sebe má navíc další velmi kvalitní spoluhráče.

Tampa Bay Lightning:
    Hokejisté Tampy se po horším začátku dostávají do očekávané pohody. Aktuálně dokázali vyhrát už šestkrát v řadě a v tabulce Východní konference se posunuli už na páté místo. Na výkonnostním vzestupu Blesků má velkou zásluhu i český forvard Ondřej Palát, který se po zranění nedávno vrátil do sestavy a na zlepšených výsledcích má svůj podíl. Trenér Cooper jinak v útoku spoléhá především na dvojici Steven Stamkos a Nikita Kučerov.

Nikita Kučerov – 39b (19+20)
    Steven Stamkos – 37b (20+17)
    Vladislav Namestnikov – 25b (10+15)

Brankář:
    Ben Bishop – 35z, průměr 1,97, úspěšnost 92,7 %
    Jiří Sekáč byl vyměněn! Anaheim ho poslal do Chicaga.

Před pár sekundami byl vyměněn Jiří Sekáč z Anaheim Ducks do Chicago Blackhawks výměnou za kanadského forvards Ryana Garbutta! Co na tento krok říkáte? :-)

Zveřejnil(a) Onlajny.com dne 21. leden 2016

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasiljevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Nesterov, Šustr – Stamkos, Namestnikov, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Brown – Marchessault , Boyle, Paquette -

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Gustafsson, Rozsíval, Riemsdyk, Scoderi – Hossa, Toews Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Tëravainen, Danault, Desjardins – Rasmussen, Mashinter.

Rozhodčí: O'Rourke, Skilliter – Murray, Cormier.

00:01

00:43
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do rychlého vedení! Patrick Kane nahrál před branku ARŤJOMOVI ANISIMOVI, který udělal Bishopovi bekhendovou kličku a pohodlně skóroval. Asistence: Patrick Kane.
    00:43 Arťom ANISIMOV - 0:1

02:04
    Scuderi vypálil od modré vedle domácí branky.

02:38
    Zahrozily také Blesky. Po ráně Killorna přerušil hru Crawford.

04:00
    Hosté zahráli na icing.

04:25
    Další zakázané uvolnění Chicaga.

04:47
    Nahození Kučerova končí v lapačce Crawforda. Vhazuje se před brankou Blackhawks.

05:33
    Domácí se snaží hrát nátlakově, ovšem soupeř je do vyložených šancí nepouští.

06:20
    Hráči Tampy mají kotouč na holích, ovšem Crawford ani nemusí zasahovat.

07:14
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají! Nahození Victora Hedmana tečoval před Crawfordem ANTON STRALMAN a puk končí v brance – 1:1. Asistence: Victor Hedman a Valteri Filppula.
    07:14 J.T. BROWN - 1:1

08:54
    Je tu reklamní přestávka.

09:31
    Obrovský závar před Crawfordem! Hostující brankář vychytal dorážky Callahana i J.T. Browna!
    Crawford zastavil na brankové čáře dorážku J.T. Browna.

10:19
    Další komerční pauza.

10:19
    Rozhodčí si ještě předchozí šanci Tampy prohlédli na videu, ale o gól se opravdu nejednalo.

10:42
    Teravainen vytvořil šanci pro Danaulta který pálil jen do povyjetého Bishopa!

11:36
    Od modré vypálil Garrison. Crawford našel puk pod sebou.

12:21
    Icing hostí.

12:59
    Kane, Anisomov a Hjalmarsson si rychle vyměnili puk. Střela posledně jmenovaného skončila mimo.

13:35
    Nesterov zamířil vedle branky Blackhawks.

14:57
    Do konce první třetiny zbývá pět minut. Sledujeme velmi bojovný hokej.

15:40
    Marián Hossa si přidržel Filppulu a posílá hosty do čtyř.

15:46
    Duncan Keith hned po buly vyhodil.

16:20
    Hosté se znovu osvobozují.

16:48
    Palát se tlačil do šance, ale Bleskům byla odpískána přihrávka rukou.

17:07
    Hedman od modré minul hostující klec.

17:22
    Další ránu Hedmana pokryl pozorný Crawford.

17:41

18:32
    Hjalmarsson od modré jen těsně minul domácí branku.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:55
    V závěru periody se dostal ke střele Teravainen. Bishop byl na místě.

19:59
    Po buly ještě přišla střela, kterou musel vyrážet Bishop.

20:00

Po první třetině souboje posledních finalistů Stanley Cupu platí nerozhodný stav 1:1. Hosté se ujali vedení už ve 43. sekundě po bekhendové kličce Arťjoma Anisimova. Od té chvíle přebrali iniciativu Lightning, kterým se podařilo vyrovnat v 8. minutě zásluhou Antona Stralmana. Další šance Tampy pak pochytal brankář hostí Corey Crawford.

Střely na branku v 1. třetině – 13:4.

Další třetina začne přibližně ve 2:35.

20:01

21:14
    Hosté se vrhli dopředu. Seabrook ani Panarin však netrefili branku.

22:19
    Panarin nyní namazal na hrazení Antona Stralmana.

23:17
    Bekhendový pokus Paláta skončil v klíně brankáře Crawforda.

24:25
    Nyní se bojuje hlavně ve středním pásmu.

24:56
    Rozehrávka Chicaga vedla až k zakázanému uvolnění.

25:32
    Snahu Patricka Kanea, nejproduktivnějšího hráče ligy, dobře zablokovala obrana Blesků.

26:20
    Ondřej Palát fauloval Anisimova a Blackhawks tak budou hrát přesilovku!

26:28
    Teravainen vypálil z levého kruhu pouze do Bishopa.

26:48
    Domácím se podařilo vyhodit.

27:46
    Hosté opět přišli o útočné pásmo.

28:15
    Kane nabil na modrou Seabrookovi. Ten Bishopa nepropálil.

28:21

29:14
    Crawford přerušil hru poměrně snadným zákrokem. Následuje buly po jeho pravici.

29:38
    Nesterov nahrál na osu Kučerovovi, který z voleje jen těsně minul branku Chicaga!

30:01
    Přesně v polovině utkání tu máme reklamní pauzu.

30:25
    Z pravé strany pálil Callahan, Crawford zakročil vyrážečkou.

30:53
    Na druhé straně protáhl Bishopa Danault, brankář Tampy na místě.

31:20
    Danault vyslal na branku soupeře další jedovatou střelu, Bishop zakročil na poslední chvíli ramenem!

32:30
    Střílenou přihrávku Hedmana zblokoval Anisimov!

32:44
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující Patrick Kane!

32:57
    Od modré vystřelil Stralman. Crawford měl dobrý výhled a kotouč vyrazil.

33:42
    Nyní pálil od modré čáry Stamkos. Střela domácího kapitána skončila ve výstroji Crawforda.

33:58
    Kučerov střílel z levého kruhu mimo.

34:05
    Další nepřesná střela Kučerova.

34:33
    Volej Hedmana vyrazil Crawford, Johnson z následné dorážky neuspěl!

34:47
    Sotva Kane naskočil na led, tak se opět provinil proti pravidlům! Hostující útočník se vrací na trestnou za nedovolené bránění. Další přesilovka Tampy Bay začne po reklamní přestávce.

35:15
    Hosté vyhazují.

35:50
    Bleskům se zatím nedaří dostat do útočné třetiny.

36:30
    Blackhawks opět vyhazují.

36:39
    Přeci jen se domácí prosazují! NIKITA KUČEROV vystřelil zápěstím z vrcholu pravého kruhu a trefil se mimo dosah lapačky Coreyho Crawforda – 2:1. Asistence: Victor Hedman a Alex Killorn.
    36:39 Nikita KUČEROV - 2:1

37:43
    Palát bekhendem jen těsně minul branku Chicaga!

38:14
    Domácí jsou při chuti! Filppula se prokličkoval až na pravý kruh a jeho ránu musel vyrážet Crawford.

39:02
    Poslední minuta druhé části.

39:53
    Krásná kombinace hostí po ose Anisimov – Panarin a van Riemsdyk skončila zakončením posledně jmenovaného u vzdálenější tyčky. Bishop však vytrčil levý beton na správné místo a svůj tým podržel!

40:00

I ve druhé části byla o něco lepší Tampa, která nakonec i strhla vedení na svou stranu. Ve 37. minutě se v přesilovce prosadil Nikita Kučerov. Uvidíme, zda Černí jestřábi dokáží ve třetí třetině zabojovat a uhájit tak svou sérii, která aktuálně čítá už dvanáct vítězných zápasů v řadě.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:5, celkem – 23:9.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:26.
    Radost hráčů Tampy ze zatím rozdílového gólu, o který se postaral Nikita Kučerov.

40:01

40:04
    Domácí Valtteri Filppula si počínal nedovoleně na vhazování a na dvě minuty oslabuje svůj tým!

40:34
    Panarin se ukličkoval a přišel o kotouč.

41:01
    Seabrook od modré minul branku Tampy.

41:36
    Domácí nyní šetří sekundy v útočném pásmu.

42:05
    Domácí jsou v plném počtu.

42:28
    Postavení mimo hru bylo odpískáno hráčům Chicaga.

42:36
    Zakázané uvolnění hostí.

42:46
    Další přerušení hry. Tentokrát šlo o ofsajd Tampy.

42:55
    Crawford teď zachránil hosty v téměř beznadějné pozici! Zázračně vychytal Paláta, který usměrňoval kotouč do poloodkryté klece. Hostující brankář měl kromě umu i štěstí!

44:07
    Od modré střílel Coburn, Crawford si připsal další zákrok.

44:39
    Keithovu střelu od modré vyrazil Bishop.

45:12
    A zase práce pro Crawforda, jenž přerušil hru po střele Kučerova.

45:22
    Bekhendový pokus jednoho z hostujících hráčů vyrazil hokejkou Bishop.

46:11
    Kotouč si za brankou vzal Šustr, který uklidňuje hru.

46:42
    Anisimov střílel z mezikruží, Hedman jeho ránu blokuje!

47:35
    Můžeme očekávat stále větší aktivitu Blackhawks, Hokejisté s indiánem na prsou jistě nebudou chtít prohrát.

48:14
    Filppula nahrál na modrou Garrisonovi. Střelu domácího beka schoval pod lapačku Crawford. Následuje reklamní přestávka.

48:33
    Další střela Garrisona skončila na chráničích Hossy.

49:43
    Hosté v postavení mimo hru.

50:20
    Necelých deset minut do konce třetí části, Tampa hraje velmi dobře.

50:38
    Nyní jdou ale domácí do čtyř! Alex Killorn podrazil Danaulta a je vyloučen.

50:50
    Domácí vytlačili puk do středního pásma.

51:32
    Teď už je Chicago usazené v útočné třetině...

51:56
    Ovšem domácí vyhazují.

52:27
    Nepříjemnou střelu Toewse vyrazil Bishop. Následně objel branku Teravainen, jenž ale nedokázal zasunout kotouč za brankáře Bishopa.

52:53
    Hostů bylo na ledě šest! Nyní si zahraje přesilovou hru Tampa!

53:02
    Keith vyzkoušel Bishopa ranou přes celé hřiště, domácí gólman byl pozorný.

53:24
    Prudká střela Stamkose byla sražena mimo.

53:57
    Teď už se Černí jestřábi osvobozují.

54:34
    Po Hedmanově střele dorážel Palát, který nedokázal zvednout puk nad beton Crawforda!

54:54
    Domácí sehráli druhou půlku přesilovku výborně, ale nyní už je Chicago kompletní.

55:28
    Tampa byla v tlaku i po skončení přesilovky. Hosté vyhodili jen na icing, což je pro ně komplikace, neboť jejich pětice byla na ledě už dlouho.

55:32
    Po buly střílel od modré Šustr, puk byl sražen do rohu.

56:09
    Domácí brání velice dobře, Blackhawks se těžko dostávají do pásma.

57:04
    Hosté se konečně nadechují! Bishop pokryl sérii střel, zejména ta Anisimova byla velmi nebezpečná. Následuje reklamní přestávka.

57:51
    Callahan dobře narušoval rozehrávku hostí a ušetřil cenné sekundy pro Lightning.

58:35
    Corey Crawford zamířil na střídačku!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:35
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma a už jim dochází čas!

Reprízu posledního finále Stanley Cupu, a zároveň souboj dvou týmů se skvělou formou, dopadl lépe pro domácí Tampu, která vítězí 2:1! Chicago tak ukončilo sérii dvanácti výher, naopak Blesky si připisují sedmé vítězství v řadě! Hosté se sice ujali vedení hned po 43 sekundách hry, kdy se prosadil Arťjom Anisimov, ale poté už byli o něco lepší hráči ze slunné Floridy. V 8. minutě tak srovnal Anton Stralman a před koncem druhé části rozhodl v přesilovce Nikita Kučerov.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:9, celkem – 33:18.

Marián Hossa (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:12

Dnešní utkání sledovalo 19092 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek noci! (04:14:26)
    Crawford v brance Blackhawks čaroval.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 8. Stralman (Hedman, Filppula), 37. Kučerov (Hedman, Killorn) – 1. Anisimov (Kane)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasiljevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Nesterov, Šustr – Stamkos (C), Namestnikov, Palát (A) – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan (A), Filppula, Brown – Marchessault , Boyle, Paquette -
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Seabrook (A), Gustafsson, Rozsíval, van Riemsdyk, Scuderi – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Tëravainen, Danault, Desjardins – Rasmussen, Mashinter.

Rozhodca: O'Rourke, Skilliter – Murray, Cormier

Diváci: 19092