Swansea – Watford 1:0 (kon.)
Swansea City
1:0 (1:0)
Watford FC
Pondelok 18.01.2016, 21:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 22. kolo
    Tri body ostávajú na Liberty Stadium!

Zápas medzi Swansea a Hornets teda končí výhrou domácich pre ktorých je to naozaj veľmi dôležitý trojbodový zisk! Výhru sa im podarilo uhájiť hlavne podareným výkonom v prvom dejstve v ktorom sa aj ujali vedenia zásluhou presnej hlavičky kapitána Ashleyho Williamsa.

V druhom polčase síce Watford predviedol zlepšený výkon, na vyrovnanie to ale nestačilo. A keď strela Deeneyho v tretej minúte nadstavenia mierila centimetre vedľa ľavej tyče, mohli sa priaznivci Swans tešiť z naozaj doležitej výhry.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný deň, Rastislav Štrauch, onlajny.eu (22:55:23)

90+3

90+3
    Zrejme posledná šanca v ktorej sa z úplne ničoho ocitol Troy Deeney, ten volil v tomto momente tvrdú strelu ale tá len tesne míňa pravý horný roh siete.

90+2
    Žltú kartu dostáva Gylfi Þór Sigurðsson (Swansea City).

90+2
    Obrovská šanca Gomisa, ten si urobil priestor na pravej strane a ľavačkou poslal približne z piatich metrov bombu, ktorá ale končí len na pravej žrdi Gomesovej bránky! Už mohlo byť o všetkom rozhodnuté.

90+1
    Rozhodca pridáva k tomuto stretnutiu ešte posledné tri minútky, pri lopte aktuálne domáci futbalisti.

90
    Hostia s rohovým kopom, center Watsona ale parádne vyboxoval Fabianski a lopta mieri naozaj ďaleko od jeho svätyne, podarí sa Swansea udržať jednogólové vedenie?

89
    Obrana Swansea aj v tejto fázy hry stále predvádza naozaj skvelý výkon, nikto sa určite nebude hnevať, keď povieme, že najlepším hráčom stretnutie je jednoznačne kapitán Ashley Williams.

88
    Ďalší strelecký pokus po veľmi zlej hlavičke Taylora, ktorému sa vôbec nepodarilo odvrátiť loptu od vlastnej brány. Jurado ale opäť len tesne míňa bránku Fabianskeho.

87
    Striedanie v tíme Watford FC: z ihriska odchádza Valon Behrami, prichádza Obbi Oularé.

87
    Posledné striedanie na strane Swans Ki-Sung-Yonga príde na posledných pár minút nahradiť Amat.

86
    Po veľkom zmare v pokutovom územi sa napokon dostal k strele Jurado, Fabianski ale pokus útočníka kryje s veľkou ľahkosťou.

85
    Hosťom ostáva na vyrovnanie už len posledných päť minút, podarí sa im teda streliť gól, ktorý by im priniesol vytúžený gól?

83
    Hneď pri prvej útočnej akcií je ale nový muž na trávniku prichytený v ofsajdovom postavení, lopta pre Watford.

82
    Ako sme už spomínali, z ihriska odíde skvele hrajúci André Ayew, ktorého nahradí Betafimbi Gomis.

81
    Medzitým sa za postrannou čiarou pripravuje druhé striedanie, ak sa nemýlim do hry nastúpi útočník Gomis.

80
    Ighalo bol faulovaný tesne na hranici šestnástky a výhodu priameho kopu zo skvelej pozície mal Ben Watson, jeho strelecký pokus mu ale vôbec nevyšiel a skončil už pri prvom hráčovi domácich.

Rastislav Štrauch

Góly: 27. A. Williams

Karty:   63. Britton (SWN), 90+2. G.Þ. Sigurðsson (SWN) – 22. Jurado (WAT), 33. Nyom (WAT)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 8:11.
    Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, A. Williams (C), Taylor – Britton, Cork, Ki Song-jung (87. Amat) – G.Þ. Sigurðsson, A. Ayew (82. B. Gomis), Routledge (67. Barrow).
    Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Emnes, B. Gomis, Montero, Rangel, Barrow.

Watford FC: Gomes – Nyom (74. Paredes), Cathcart, Britos, Aké – Behrami (87. Oularé), Capoue, Watson, Jurado – Ighalo, Deeney (C).
    Náhradníci: Arlauskis – Prödl, Oularé, Paredes, Guedioura, Anya, Abdi.