Trenčín – Skalica 6:0 (kon.) | Poprad – Žilina 3:1 (kon.) | Zvolen – Košice 0:2 (kon.)
Martin – B. Bystrica 1:2 (3:4 po s.n.) | Piešťany – Nitra 2:3 (kon.)
po s.n. (3:4)
HK VITAR Martin
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Nedeľa 17.01.2016, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vďaka najtesnejšej prehre 1:0 so Žilinou sa Martin zo 7. priečky prepadol až na 9. pozíciu. Góly Kytnára, Tománeka a Lampera boli takisto málo v prípade tímu Banskej Bystrice, ktorá v predchádzajúcom kole na svojom ľade podľahla Piešťanom 3:5 a zaknihovala si druhú prehru v rade. Aktuálne sa tento tím nachádza na 4. priečke so 73 bodmi, teda má o 20 bodov viac ako Martin.

Vzájomné stretnutia:

Oba tímy sa po prvýkrát v sezóne stretli v 4. kole. Martin na domácom ľade zvíťazil 2:1 po nájazdoch (2x Špirko – Matoušek).

V 13. kole zvíťazila Banská Bystrica 4:1 (Mikula, Loskot, Lamper, Majdan – Skladaný).

Následne sa v 22. kole z víťazstva tešil Martin po výsledku 4:2 (Murček, Jáchym, Matejka, Skladaný – Zigo, Handzuš).

V poslednom vzájomnom meraní síl zvíťazila Banská Bystrica, k čomu jej stačili dva góly v podaní Majdana a Basta.

MHC Martin: Dzubina (Gibl) – Tabaček, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Varga To., Bačik – Rusina, Jáchym – Pokrivčák, Galamboš, Skladaný – Nemček, Murček, Surovka – Rzavský, Kabáč, Jass – Kokavec, Jurášek, Kentoš

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka – Šmach, Pujacs – Rosandič M., Čížek – Košecký – Surový, Lucenius, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Matoušek, Zigo, Lamper – Ferleťák, Adamčík, Ambroz

Rozhodca: Jonák, Lauff – Jobbágy, Rovenský, Jung (video).

Zo zostavy domáceho tímu vypadol Róbert Varga. Na jeho miesto prichádza nová posila Koba Jass, ktorý ešte v uplynulom roku pôsobil v tíme HK 36 Skalica. Oproti predchádzajúcemu zápasu takisto chýba aj útočník Michal Uhrík, ktorého nahradil Andrej Jurášek.

V tíme hostí prichádza k výmene brankárov. Namiesto Corbeila, ktorý je v pozícii dvojky bude v bránke od začiatku stretnutia Bacashihua. Absentuje aj obranca Marcel Petran, ktorého nahrádza Oliver Košecký. V zostave sa takisto nenachádzajú ani útočníci Michal Handzuš a Roman Tománek. Tých nahradili Filip Adamčík a Martin Ambroz.

Pred stretnutím ešte krátka spomienka na komentátorskú legendu Karola Poláka, ktorý zomrel vo veku 81 rokov. Česť jeho pamiatke.

00:01

00:24
    Domáci vstúpili do zápasu aktívne. Skladaný strieľal z prvej.

01:12
    Dvořák hľadal Surovku. Ešte tam domácim pomáhal aj Murček.

01:51
    Ešte jeden pokus z hokejky Surovku. Hra je následne prerušená.

02:10
    Bacashihua teraz nevidel letiaci puk. Ten sa obtrel o bočnú sieť po tom ako ho pohladkal aj brankár.

02:16
    Posunutá bránka hostí. Ešte by bolo dobré vidieť opakovaný záznam nakoľko sa zdalo, že bol puk vo vnútri.

02:55
    Kentoš tvrdo narazený Matouškom. Bude sa vylučovať.

02:56
    Tomáš Matoušek (BBY) inkasuje dve minúty za vrazenie.

03:57
    Murček to skúšal spoza Basta. Bacashihua zasiahol.

04:02
    Dlouhého pokus od modrej. Opäť končí u brankára.

04:24
    Hvila zblokoval domáci pokus. Ešte tam bojuje Nemček.
    04:24

05:06
    Kabáč neprešiel cez Pujacsa. Domáci však aj naďalej aktívnejším tímom.

05:55
    Čížek to skúšal z diaľky. Dzubina zasiahol betónom.

06:48
    Šmach neudržal útočné pásmo. Hostia sa teraz snažia zostať pred domácou bránkou čo najdlhšie.

07:22
    Nemček vyrazil dopredu. Bacashihua bol aj s pukom vtlačený do bránky pričom rozhodca ukazuje, že bude telefonovať.
    07:22

07:22
    Gól to podľa rozhodcu nebol. Po konzultácii s videorozhodcom sa pokračuje v hre.

07:55
    Rzavský sa presunul z ľavej strany pred bránku. Výborne ho pokryl Rosandič.

08:44
    Jáchym v súboji s Kytnárom. Domáci teraz potrebujú vytlačiť súpera z vlastného pásma.

09:17
    Kytnár s Hvilom podnikli akciu z ľavej strany. Pokus končí vedľa bránky.

09:54
    Šmach len nahodil puk na zadný mantinel. Zigo sa ho pokúša následne získať.

10:26
    Súboj v strednom pásme. Košecký nedovolil prejsť Surovkovi.

11:14
    Rzavský si trúfol proti štyrom protihráčom. Dokonca sa mu podarilo aj vystreliť.

11:51
    Surový teraz vyprodukoval peknú akciu aj so zakončením. Dzubina teraz musel čeliť presile.

12:18
    Adamčík za bránkou domáceho tímu. Prichádza tam aj Pujacs.

12:48
    Hvila mal gól na hokejke po prihrávke od Kytnára. Banská Bystrica sa však konečne prebudila.
    12:48

13:10
    Rosandič bojuje pri mantineli so Surovkom, ktorý je faulovaný. Vylučovať sa však nebude.

13:35
    Matoušek odstavený od puku. dobre tam zakročil Bačik.

14:02
    Veľmi nepresný pokus Sandgrena. Smeroval vedľa bránky.

14:42
    Galamboš uspel proti Pujacsovi. Ani na druhý pokus ale neprekonal Bacashihua.

15:25
    Pujacs teraz dokázal vystreliť. Nasledoval ho aj Ambroz.

16:24
    Hvila sa pokúsil o strelu. Vzápätí však do pásma na opačnej strane letel Murček, ktorý bol zasiahnutý do krku. Hra sa však neprerušila.

16:44
    Michal Murček (MAR) inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

16:44
    Rozhodcovia zápas nezvládajú. Na ľadovej ploche sa medzitým musí upratať aj krv Michala Murčeka po predchádzajúcom faule po ktorom ani len nebola prerušená hra.

16:59
    Bačik vystrelil z diaľky. Získal tak útočné pásmo.

17:36
    Matejka to skúša takisto z diaľky. Veľmi nepresne.

17:56
    Lukáš Matejka (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

18:34
    Pujacsov pokus od modrej. Hostia nastavaní v útočnom pásme.

19:07
    Kabáč držaný v útočnom pásme. Súbojov len pribúda.

19:25
    Ján Tabaček (MAR) inkasuje dve minúty za krosček.

19:46
    Lamper bojuje na ľavej strane. Teraz sa puk vracal na Hvilu.

20:00

Úvodná tretina gól nepriniesla, čo teší najmä domácich, ktorí sa v záverečných minútach museli brániť v oslabení. Škvrnou na tomto stretnutí sú však výkony hlavných rozhodcov, ktorí konzultovali s videorozhodcom iba jednu spornú situáciu namiesto dvoch a nechali pokračovať v hre pri zranení domáceho útočníka.

20:01

20:32
    Zigo sa snaží získať pásmo. Pomáhal mu aj Hvila, ktorý však nedokázal udržať puk ešte pred modrou čiarou.

21:02
    Jáchym odpálil puk von z pásma. Rýchlo sa ale hostia vracajú späť.

21:24
    Banská Bystrica dala gól!
    Pri avizovanom vylúčení domáceho hráča prekonáva Dzubinu JASON BAST po asistencii Luceniusa.
    21:24 BAST - 0:1

22:59
    Tomáš Pokrivčák (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

23:00
    Podľa dostupných informácií domáceho útočníka Michala Murčeka odviezla sanitka do nemocnice. Stalo sa tak ešte pred začiatkom druhej tretiny.

23:45
    Zigo dostal prihrávku na korčule. Domáci mali problémy s následným vyhodením puku, čo sa podarilo Dvořákovi.

24:55
    Adamčík s gólom na hokejke. Dzubina dokázal zasiahnuť.

25:25
    Fredrik Sandgren (BBY) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

25:53
    Ďatelinkov pokus, ktorý skončil mimo ľadovej plochy. Vhadzovať sa bude pred Dzubinom.

26:14
    Jass si vypýtal puk od Bačika, ktorý mu ho posunul. Pri prechode do útočného pásma sa však nevyvarovali technickej chyby.

26:54
    Matoušek odstavený od puku vo vlastnom oslabení. Získal však niekoľko sekúnd z presilovej hry súpera.

27:38
    Rosandič smeruje za pukom, ktorý však znamená zakázané uvoľnenie na domácej strane. Hra tak smeruje pred Dzubinu.

28:50
    Kytnár s Bastom si vyšliapli na Surovku. Už je tam aj potýčka pred striedačkou Banskej Bystrice.

29:32
    Rzavský sa k strele nedostal. Tú mu zblokoval Ďatelinka.

30:12
    Galamboš už nestihol puk smerujúci na zakázané uvoľnenie. Domáci teraz budú čeliť vhadzovaniu pred vlastnou bránkou.

30:59
    Pokrivčák si počkal na prihrávku pred bránkou. Z prvej neprekonal Bacashihua.

31:49
    Kytnár pálil z prvej. Dzubina vyrážal.

32:25
    Ešte je tam Bast. Ten však puk na bránku nenasmeroval.

33:09
    Dvořák pred Adamčíkom. Hra je prerušená.

33:20
    Surovka už nestihol teč pred bránkou. Domáci si zopakujú vhadzovanie pred bránkou Bacashihua.

33:47
    Rosandič vyváža puk, ktorý sa ešte snaží prihrať Lamperovi. Tabaček však výborne sledoval hru a zakročil.

34:15
    Nemček pred hosťujúcou bránkou. Neuspel ale po ťažkom spracovaní puku.

34:30
    Najskôr Bast a po ňom Hvila zasiahli puk pred domácou bránkou. Dzubina mal aj šťastie.

34:33
    Jason Bast (BBY) inkasuje dve minúty za držanie.

34:56
    Pokrivčák musí ísť zabojovať o puk do rohu klziska. Proti nemu stojí Zigo.

35:52
    Matejka clonil pred bránkou. Domácim sa však nepodarilo ani len nasmerovať puk do jej priestoru.
    35:52

36:14
    Jass cloniaci pred bránkou. Domáci to teraz skúšajú cez Tabačeka.
    36:21 SKLADANÝ - 1:1

36:21
    Martin dal gól!
    Tabačekova strela počas presilovej hry, ktorú zrážal FRANTIŠEK SKLADANÝ. Asistencie: Tabaček a Jass.

37:09
    Puk pred domácou bránkou. Tečovať sa ho pokúšal Sandgren.

37:44
    Ďatelinka na modrej. Pálil pred bránku kde bol Hvila.

37:55
    Milan Kytnár (BBY) inkasuje dve minúty za sekanie.

37:55
    Patrik Bačik (MAR) inkasuje dve minúty za údery.

38:44
    Šmachova priamy pokus. Tesne vedľa bránky, odrazil sa ale od zadného mantinelu.

38:56
    Matoušek si robil priestor. Puk vyváža Dvořák.

39:18
    Nemček faulovaný pri nájazde Matoušekom. Nariadené trestné strieľanie.

39:18
    Tomáš Matoušek sekal útočiaceho Nemčeka.

39:18
    Nemček triafa spojnicu hornej a pravej žŕdky. Veľká smola na domácej strane.
    39:18 Trestné strieľanie

40:00

V druhej tretine už padali aj góly. Hostia sa ujali vedenia počas presilovej hry, domáci odpovedali rovnakým spôsobom a tak je stav stále nerozhodný.

40:01

40:47
    Tabaček skúsil nahodiť puk do pásma. Pujacs mu ale stál v ceste a puk od neho smeruje do stredného pásma.

41:23
    Dvořák zachytil odrazený puk. Nemček nemohol ísť dopredu a tak zostáva aj s pukom v obrannom pásme.

42:56
    Pokus Matoušeka. Dzubina pre istotu puk prikryl.

43:15
    Lamper ani na dvakrát neuspel pred domácou bránkou. Dzubina si dokázal poradiť s tlakom hosťujúcich hráčov.

43:56
    Skladaný stiahnutý Rosandičom. Domáci priaznivci si pýtali vylúčenie.

44:12
    Surový z ľavej strany. Naslepo hľadal Majdana.

44:50
    Jass takmer využil zaváhanie Pujacsa. Vybojoval aspoň útočné pásmo.

45:22
    Lamper sa teraz drží za ústa. Bola tam hokejka po súboji.

45:27
    Pästná výmena medzi Bačikom a Matoušekom. Bude sa vylučovať na oboch stranách.

45:27
    Tomáš Matoušek (BBY) inkasuje 2 + 2 minúty za údery a 10 minútový osobný trest za zhodenie rukavíc.

45:27
    Patrik Bačik (MAR) inkasuje 2 + 2 minúty za údery a 10 minútový osobný trest za zhodenie rukavíc.

46:40
    Bast na Surového, ktorý netrafil prázdnu bránku. Akcii hosťujúceho tímu ale predchádzalo podrazenie domáceho hráča.

47:38
    Zigov pokus, ktorý musel Dzubina vyraziť vyrážačkou. V hre sa ešte pokračuje.

48:08
    Kytnár dával hokejku do strely. Pri tejto akcii ale zasiahol ešte jeden z domácich hráčov a vhadzovanie sa tak zopakuje pred Dzubinom.

48:27
    Surového pokus. Trafil zadný mantinel.

48:51
    Kabáč vyváža puk do stredného pásma. Pridáva sa k nemu Rzavský.

49:09
    Ďatelinkova strela spoza kruhu. Dzubina bol pripravený.

49:51
    Kytnár brnkal ne nervy brankárovi. Mohol byť rád, že je hra prerušená.

50:24
    Rosandičova strela, ktorá bola vyrazená a Lucenius ju ešte mohol tečovať. Domáci aj so šťastím puk dokázali vyhodiť.

50:56
    Čížek sa snažil spracovať skackajúci puk. Ten mu ešte ušiel, Zigo mu však prišiel pomôcť.

51:14
    Kokavec mal gól na hokejke. Odrazený puk sa k nemu dostal pred bránku odkiaľ stačilo netrafiť brankára.
    51:14

51:46
    Lamper z pravej strany. Trafil do protihráča.

52:40
    Ferleťák v súboji so Surovkom. Oba tímy si už dávajú veľký pozor na prípadné chyby.

53:15
    Pokrivčák pohladil Bacashihuu v bránke hostí. Ešte sa pokúšal zopakovať pokus aj Rzavský.

53:56
    Ferleťák opäť v dobrom postavení. Snažil sa nadvihnúť puk.

54:32
    Nemček si nakorčuľoval spoza Dlouhého. Bacashihua musel zasiahnuť.

55:38
    Bastova strela a vzápätí aj potýčka pred Dzubinom. Hra je tak prerušená.

56:19
    Hvila proti Kokavcovi. Súbojov neubúda ani v závere tretej tretiny.

56:42
    Skladaný spoza bránky. Hľadal Pokrivčáka.

57:09
    Surovka a semafor v podaní Bacashihua. Vhadzovať sa bude pred bránkou Banskej Bystrice.

57:44
    Rzavský krásne obišiel Pujacsa. Keby mal na ľavej strane spoluhráča, je rozhodnuté.

58:09
    Surový od modrej. Domáci sa pozabudli pri striedaní.

58:28
    Rosandič a jeho pokus, ktorý Dzubina kryl. Záver tretiny sa nesie v znamení aktivity hostí.

58:56
    Pokrivčák teraz zbytočne smeroval sám proti trojici protihráčov. Zastavili ho ešte v strednom pásme.

59:18
    Galamboš sa vrútil do zakončenia. Mohol skôr zvoliť zaseknutie puku a počkať so strelou.

59:58
    Kytnárov pokus, ktorý narobil problémy domácej obrane. Aj Banská Bystrica mohla v závere rozhodnúť.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnej hracej dobe sa zrodila remíza 1:1. Päťminútové predĺženie, prípadne nájazdy tak musia priniesť rozuzlenie i rozhodnutie o tom, ktorý z tímov bude mať bod navyše.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:12
    Majdanov pokus vysoko nad domácu bránku. Hra je prerušená.

60:34
    Zigo odstavený od puku Galambošom. Teraz môžu ísť domáci dopredu vďaka Skladanému.

60:57
    Hvila udržal puk na svojej hokejke. Posúva dopredu Kytnára.

61:23
    Hvila ešte zostal v pásme. Jeho spoluhráči striedajú.

61:54
    Bačik na Surovku. Tomu vypichol puk Bast.

62:19
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Hra sa presťahuje pred Bacashihua.

62:55
    Kytnárovo nahodenie. Prichádza tam aj Sandgren.

63:35
    Skladaný z pravej strany. Bacashihua musel zasiahnuť.

64:00
    Hvila a jeho zblokovaný pokus. Šmach ešte zostal na modrej a dokázal vystreliť.

64:23
    Kabáč vyštartoval s pukom. Ešte jeden z posledných pokusov v predĺžení.

64:49
    Dlouhý na Skladaného. Tomu ušiel puk.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Začínajú hráči Banskej Bystrice. O malú chvíľku aj samotné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:1
    Niclas Lucenius triafa nad Dzubinu.

1. séria
    1:1
    Filip Nemček trafil pod brankára a vyrovnáva.