Cambuur – Arnhem 0:2 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 5:2 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 0:1 (kon.)
Graafschap – Excelsior 2:0 (kon.)
SC Cambuur Leeuwarden
0:2 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
cz Sobota 16.01.2016, 18:30 • Cambur Stadion, Leeuwarden • Holandská Eredivisie • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u onlajn přenosu utkání osmnáctého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí CAMBUUR LEEUWARDEN přivítá SBV VITESSE.
    Utkání se odehraje na stadionu Cambuur stadionu v Leeuwardenu.

Svěřenci Henka de Jonga v posledních dvou kolech podzimní části naznačili zlepšení, když doma porazili Nijmegen 3:1 a poté uspěli i na hřišti Excelsioru, kde vyhráli dokonce 4:1! Dva zápasy = plný počet bodů a sedm nastřílených gólů! Pro Cambuur je určitě škoda, že se liga na pár týdnů přerušila. Po tragickém podzimu se totiž dokázal zvednout, bude zlepšení pokračovat i na jaře? To se uvidí již v utkání s Vitesse.

Vitesse se sice drží v popředí ligové tabulky, když aktuálně je na pátém místě, ovšem musí řešit dost nepříjemnou situaci. Do Leeuwardenu totiž odcestoval bez svého dosavadního kouče Bosze, který celkem nečekaně ukončil své působení v klubu a přijal nabídku izraelského Maccabi Tel-Aviv! Na jeho místo tak postoupil asistent Rob Maas, který ve své premiéře povede tým právě v Leeuwardenu.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Peersman, Lachman, van der Laan, Andriuškevičius – E. Bakker, Monteiro, J. Byrne – M. Rosheuvel, Ogbeche, van de Streek.
    Náhradníci: Zeinstra – Dammers, F. Narsingh, Overgoor, Barto, Steblecki, Boutzamar.

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, van der Werff, Kruiswijk, Ota – Yeini, Kazajšvili, Nakamba – Rashica, Solanke, Brown.
    Náhradníci: Velthuizen – Leerdam, Olijnik, Dauda, Pantić, L. Baker, Kašia.

Rozhodčí: Braamhaar – Siebert, Bexkens.

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

1

2
    Nepřesný nákop domácích, míč má Room, který rozehrává od své branky.

4
    První zajímavá akce zápasu, Rashica se dostal do vápna Cambuuru, místo střely ale ještě přihrával Brownovi, ten byl odstaven od míče.

6
    Až k Neienhuisovi posílá míč Monteiro, domácí hrají dozadu místo dopředu.

7
    Vitesse zatím o něco aktivnější, než Cambuur.

8
    Diks prověřil připravenost domácího gólmana, ten si se střelou poradil.

10
    Van de Streek se ocitá na trávníku po zákroku bránícího van der Werffa, volný kop pro Cambuur.

11
    Míč nakonec prolétl vedle branky Vitesse, hosté tak mohou rozehrávat.

13
    Pokus o rychlý protiútok domácích překazil včasným výběhem Room, který míč odehrál alespoň do autu.

14
    Vzápětí se k míči dostávají hosté a je po šanci Cambuuru.

15
    Míč končí u Nienhuise, série nepřesností na obou stranách.

17
    Isaiah Brown se prodral po levé straně do vápna Cambuuru, ale byl odstaven od míče bránícím hráčem, poté i gólmanem, sám se rozčiluje, ale může pouze tak sám na sebe, rozhodně nešlo o nedovolené zákroky.
    17. Průnik Browna (ARN), který ve vápně Cambuuru ztratil míč.

20
    Je za námi prvních dvacet minut utkání, které nabízí atraktivní fotbal, jedna akce střídá druhou, doufejme, že se dočkáme brzy nějakého gólu.

21
    Třeba nyní, kdy Rashica rozehrává rohový kop Vitesse z pravé strany.

22
    Nikoliv, míč směřoval na bližší tyč, kde odhlavičkovává obránce Cambuuru.

23
    Volný kop hostů, z levé strany, na polovině soupeře.

24
    Solanke rozehrál, zkusil to přímo na branku, ale míč skončil v náruči Nienhuise.

25
    Kazajšvili pálí zpoza vápna soupeře, ale nepřesně, míč prolétl vedle branky Nienhuise.

26
    Také na druhé straně domácí Ogbeche neměl správně seřízená mířidla, míč poslal pouze vedle branky VItesse.

27
    Odkop od branky Vitesse, míč ale končí v autu, přesto vhazují hosté.

28
    Ogbeche si počínal nedovoleně v souboji s bránícím van der Werffem a je pískán faul, což domácího borce rozlítilo.

29
    Volný kop pro domácí, ze vzdálenosti necelých osmadvaceti metrů od branky Vitesse.

30
    Domácí rozehráli, míč prolétl zhruba metr nad brankou Vitesse.

31
    Odkop od branky Vitesse, míč směřuje na polovinu Cambuuru a hosté mohou zaútočit.

31
    Před Brownem odkopává bránící hráč do autu.

32
    Bakker fauluje na své polovině, Vitesse má volný kop, ale daleko od branky Nienhuise.

33
    Na nepřesný centr Rashici nikdo nedosáhl, nakonec se po střele van der Werffa bude vykopávat od branky.

34
    Kazajšvili mohl potrestat špatnou rozehrávku domácích, jenže zpoza vápna branku přestřeluje.
    Utkání provází místy husté sněžení

35
    Vitesse opět na polovině Cambuuru, kde bude rozehrávat volný kop.

36
    Míč končí v autu, domácí vhazují.

38
    Nákop domácích sbírá Room, který ale nerozehrál zrovna ideálně.

39
    Odkop od branky Vitesse, ale míč opět končí v autu.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, která je spíše nervózní, oba týmy hodně chybují, na gólovou šanci si musíme stále počkat.

41
    Odkop od branky Cambuuru, míč na polovině Vitesse, ale domácí se vrací zpět.

42
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.

42
    Jack Byrne bude rozehrávat volný kop z levé strany, na polovině soupeře.

43
    Ale zase a opět – nepřesný centr a ani z této akce nic nebude.

44
    Kazajšvili pálí, nic nového, míč končí pouze nad brankou.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, míč mají hosté, kteří kombinují ve středu hřiště.

45
    Cambuur se ale dostává k míči a nakonec je z toho rohový kop z pravé strany.

45+1

Míč nakonec skončil v náruči Rooma a sudí Braamhaar poté ukončil první poločas, který provázelo velké množství chyb, oba týmy sice hrály rychlý fotbal, ale rychlost byla zřejmě na úkor kvality. O nějaké šanci jsme si mohli akorát tak nechat zdát, doufejme, že to bude ve druhé půli lepší fotbalová podívaná.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

46

48
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení, střelu Kazajšviliho ještě obránce na brankové čáře vykopl, ale míč se snesl k MILOTU RASHICAOVI, který technickou střelou poslal míč do domácí branky.
    48. Milot RASHICA - 0:1

50
    Odkop od branky Vitesse.

50
    Solanke pálí z pravé strany, zpoza vápna Cambuuru, ale branku domácího týmu netrefuje.

51
    Milot Rashica rozehraje rohový kop Vitesse z pravé strany.

52
    Solanke si naběhl na míč v pokutovém území Cambuuru, ale branku netrefil.

53
    Útočným faulem Rosheuvela končí akce Cambuuru, Room vykopává.

54
    Nienhuis vykopává od své branky, míč ale získali na okamžik hosté, než byl odpískán útočný faul.

56
    Domácí se dožadovali rohového kopu, ale sudí Braamhaar nechává rozehrávat od branky Vitesse.

57
    Nienhuis se zapojil do rozehrávky domácího týmu.

58
    Van der Streek pálí zpoza vápna, ale branku soupeře samozřejmě netrefuje.

59
    Míč byl ale tečován, to znamená, že domácí rozehrají rohový kop z levé strany.

59
    Bránící Nakamba odehrál míč do bezpečí, bezmoc domácích v útočné fázi tak trvá.

60
    Zajímavost v utkání – sudí Braamhaar doběhl k postranní čáře, kde si od rezervního sudího převzal jakousi tabletu, tu zapil, k údivu všech, i hráčů... poté normálně pokračuje ve hře.

61
    Míč končí v autu, hosté vhazují z pravé strany na útočné polovině.

62
    Nienhuis rozehrává od své branky.

63
    Jack Byrne se vrhl za míčem do vápna, kde upadl po souboji s Roomem, ale není to faul.
    63. Po tomto zákroku na Byrneho se možná mohla pískat penalta pro Cambuur

64
    Tentokrát se dožaduje pokutového kopu Ogbeche, bránící hráč údajně zahrál rukou, ale sudí je znovu jiného názoru.

66
    Domácí rozehrají volný kop ze středového kruhu.

67
    Rohový kop pro Vitesse, který hosté rozehrají z levé strany.

70
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Mikhail Rosheuvel, přichází Furdjel Narsingh.

71
    Nepřesný nákop na Browna, míč má Nienhuis, který odkopává od své branky.

72
    Domácí kombinují ve středu hřiště.

73
    Vše ale končí zbytečným útočným faulem, po kterém získávají míč hosté.

74
    Hosté znovu na polovině Cambuuru, které se dostává pod tlak.

75
    Nepřesný centr domácích na útočné polovině, tím končí většina akcí Cambuuru.

76
    Jestli jsou dnes fotbalisté Vitesse v něčem lepší, tak je to právě schopnost si přihrát nebo poslat alespoň přesnější centr.

76
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Abiola Dauda.

77
    Chaos a zmatky před pokutovým územím Vitesse, domácím chybí klid a rozvaha při řešení podobných situací a sami se připravují o míče.

78
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Isaiah Brown, přichází Denis Olijnik.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, domácí pomalu vrhají všechny své síly do útoku.

82
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Martijn van der Laan, přichází Martijn Barto.

83
    Volný kop pro Cambuur, z pravé strany.

84
    Opět nic nového, míč směřoval do vápna, kde odhlavičkovává bránící hráč Vitesse.

86
    Cambuur na polovině Vitesse, Narsingh nedokázal odcentrovat z pravé strany.

87
    Odkop od branky Vitesse, které v posledních minutách urputně brání těsné vedení.

88
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Jamiro Monteiro, přichází Wessel Dammers.

90
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby, hosté stále drží těsné vedení, domácí útočí.

90
    Hosté připravují taktické střídání, do hry se ještě dostane Guram Kašia.

90
    Je rozhodnuto! Po přihrávce Olijnika se dostal do vápna VALERIJ KAZAJŠVILI, který se nezalekl obránců a v příhodnou dobu vystřelil, míč zaplul do branky.
    90. Valerij KAZAJŠVILI - 0:2

90+1
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili, přichází Guram Kašia.

90+3

Utkání končí zaslouženým vítězstvím hostů, kteří dnes byli fotbalovější. Cambuur dnes svým výkonem zklamal, spousta nepřesností srážela výkon domácích, v útočné fázi to byl jeden velký zmar, není divu, že všechny body si odvezou hosté.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:24:05)