Rauma – Kärpät 2:3 (kon.) | Davos – Frölunda 0:5 (kon.)
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Kärpät Oulu
cz Utorok 12.01.2016, 17:30 • Kivikylän Areena • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hokejová Liga mistrů se dostala do závěrečné fáze. V semifinálových kláních se spolu utkají finské týmy Lukko Rauma a Kärpät Oulu. První utkání máme na programu právě dnes.

Kärpät Oulu

Hostující tým se účastnil základní skupiny J, kterou ovládl, když ani jednou neztratil a skóre 12:1 hovoří za vše. Za sebou tak Kärpät nechal celek z Vídně a německý Krefeld. Následně si v play-off nejprve vyšlápnul na německý Düsseldorf, od něhož si nenechal vstřelit ani jednu branku a postoupil dále po výsledcích 2:0 a 3:0. V osmifinále se Kärpät utkal s pražskou Spartou. Té podlehl 2:4, ale díky výhře 4:1 postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na další finský celek – Espoo Blues. Na hřišti soupeře Kärpät podlehl 0:2, avšak v domácím prostředí soupeře doslova rozdrtil 5:1.

Lukko Rauma

Dnes domácí Lukko Rauma se účastnila základní skupiny K, kde skončila na druhém místě za švédskou Luleou a před švýcarským Fribourgem. Do play-off tedy šel finský tým z méně výhodného postavení. Na úvod si však dokázal zkušeně poradit s německým Mnichovem, který vyřadil po výhrách 5:3 a 3:0. Následovalo osmifinále se švédskými Djurgardens, které skončilo dvěma shodnými výsledky 2:1. V obou případech se radovalo Lukko. Poté se ve čtvrtfinále Rauma utkala s finským soupeřem TPS Turku, kterého po úvodní remíze 3:3 nedokázala porazit ani v domácím prostředí, kde se odehrál remízový zápas 1:1, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Turo Asplund.
    Příprava na utkání v plném proudu

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Virtanen, Niskala, Koivisto, Ahonen, Brookbank, Hyvärinen, Tommila – Gagnon, Vahalahti, Nurmi – Asplund, Koivisto, Lahti – Lähteenmäki, Suuronen, Piitulainen – Sipiläinen, Riska, Lähde, Koivistoinen

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Kukkonen, Masuhr, Nutivaara, Laatikainen, Pentikäinen, Hakapää – Niemi, Aho, Junttila – Aaltonen, Kalapudas, Puljujärvi – Pirnes, Pyörälä, Huml – Mäenranta, Keränen, Ikonen, Suoranta

Rozhodčí: Wehrli, Persson – Saha, Suominen.

00:01

00:12
    Proti nahození ze středního pásma zakročil Zapolski a přerušuje hru.

00:19
    Mika Niemi se dostal do první šance, ale nedokázal dostatečně zaměstnat Ryana Zapolského.

01:16
    O rozehrávku se starají domácí, ale jejich nahození do pásma nic zajímavého nepřineslo.

01:53
    Kvůli signalizovanému postavení mimo hru museli hosté vyklidit útočné pásmo.

02:06
    Domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění, takže vhazovat se bude před jejich brankou.

02:31
    Nebezpečné vyjetí zpoza branky musel vyřešit Zapolski, kterého se pokusil zaskočit Esa Pirnes, ale nepodařilo se mu to.

02:58
    Nepříjemnou střelu vyslal obránce Lasse Kukkonen, ale Zapolski byl na svém místě a puk viděl, takže neměl problém ho zachytit.

03:46
    Hosté jsou prozatím jednoznačně lepším celkem a Rauma se pouze brání jejich nebezpečným útokům.

04:44
    Další zakázané uvolnění vyprodukovali domácí, konkrétně Olli Sipiläinen.

05:19
    Nový útok zakládá Lasse Kukkonen, který vymýšlí, komu přihrát puk.

05:49
    Útok Toniho Koivista se pokusil vydat dopředu, ale v útočném pásmu se udržel pouze několik vteřin a u puku už je opět Kärpät.

06:42
    Gagnon se snažil dostat puk na Nurmiho, ale brankář Aittokallio zasáhnul včas.

07:40
    Markus Nutivaara našel v útočném pásmu Ivana Humla, který vypálil, nicméně jeho pokus pokryl Zapolski.

08:16
    Markus Nutivaara vyčkával v obranném pásmu a hledal někoho ze svých spoluhráčů, kdo by se mu nabídnul v zajímavější pozici. Nakonec poslal puk dopředu, kde ho ale získali domácí, nicméně jejich akce opět neměla dlouhého trvání.

09:13
    Ivan Huml naslepo hledal některého ze spoluhráčů, ale puku se ujala pouze obrana Raumy.

09:33
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Domácím se ale vyplatilo vyčkávat a TONI KOIVISTO dokázal zužitkovat přihrávku do výhodné střelecké pozice, kdy poslal puk mezi brankářovými betony. Asistence: Janne Lahti, Rony Ahonen.
    KOIVISTO - 1:0

10:59
    JESSE VIRTANEN se dostal do přečíslení dvou na jednoho a přesnou ranou nedal gólmanovi šanci. Bez asistence.
    VIRTANEN - 2:0

11:40
    Hosté jsou celkem v šoku a domácí momentálně kontrolují puk a zakládají nový útok.

12:50
    Hosté se snaží opět dostat do zápasu, ale budou to mít nyní hodně těžké proti dobře bránícímu soupeři.

13:10
    Virtanen posouval puk do útočné třetiny, ale domácí se na puku dlouho neudrželi.

14:12
    Koivisto dostal dvě minuty za podražení.

14:40
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    LASSE KUKKONEN propálil brankáře Zapolského tvrdou ranou, takže hosté se přeci jen vrací do utkání. Asistence: Markus Nutivaara, Esa Pirnes.
    KUKKONEN - 2:1

15:45
    Hosté si opět vyzkouší přesilovou hru, když na dvě minuty byl vyloučen Olli Sipiläinen.

17:15
    Laatikainen se snažil něco vymyslet, zavezl puk do útočného pásma, ale obrana vyhodila.

18:27
    Nyní bylo na hrací ploše k vidění několik tvrdších zákroků, nicméně rozhodčí zatím nevylučuje.

18:41
    Až teď odchází na trestnou lavici Mika Pyorälä na dvě minuty za hákování.

19:46
    Hosté se dobře brání a hodně zkušeně si vede Lasse Kukkonen.

20:00

První třetina nám přinesla velice zajímavou podívanou. Nejprve byli mnohem lepším týmem hosté, kteří si ale nechali dát dva rychlé góly za sebou a otěže tak převzala Rauma. Nakonec se však podařilo vstřelit branku i hostům, takže prozatím je stav 2:1 pro domácí. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:41
    Hosté v plném počtu. Rozdělená přesilová hra domácích nebyla špatná, ale chyběla jí branková tečka.

21:42
    Zápas je prozatím poměrně vyhecovaný a oba týmy se snaží dobře napadat svého soupeře. Utkání je přeci je vysoce prestižní, což se však úplně neodráží v poloprázdných tribunách.

22:30
    Antti Kalapudas se prezentoval střelou, kterou bez problémů chytil Zapolski do své lapačky.

22:58
    Janne Lahti prověřil pozornost Samiho Aittokallia, který se ale zaskočit nenechal.

23:30
    Hosté se pokoušeli hrát za brankou Zapolského, ale domácí obránci je rychle odehnali.

24:45
    Arto Laatikainen zahajoval útočnou akci, ale nepodařilo se a po chvíli je pískáno. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

25:40
    Domácí zvýšili útočnou aktivitu a snaží se důrazně napadat, aby hosté neměli žádnou šanci na rozehrávku. Hra Raumy bez kotouče je dnes vynikající.

26:16
    Adam Masuhr měl problémy při rozehrávce, když byl opět napadán soupeřem.

27:09
    Mika Pyorälä vystřelil od modré čáry a před brankou se pokusil zakončovat Ivan Huml, leč nepodařilo se mu ohrozit branku.

28:38
    Sami Aittokallio bezpečně kontroloval akci domácích, kteří se po delší době vydali do útoku.

29:47
    Lasse Kukkonen opět musel řešit nebezpečnou situaci, kdy brankář Aittokallio měl poměrně hodně zacloněný výhled před sebe.

30:22
    Lasse Kukkonen za vlastní brankou ztratil puk, ale měl velké štěstí, že brankář Aittokallio byl dostatečně pozorný a vypíchl kotouč útočníkovi soupeře.

31:02
    Nyní je Aittokallio v hodně velké permanenci a předvedl hned několik pěkných a hlavně důležitých zákroků proti střelám Raumy.

31:39
    Teď gólman Kärpätu vyrazil hodně mimo brankoviště, ale naštěstí pro něho se domácím nepodařilo získat volný puk.

32:16
    Janne Lahti nyní vyzkoušel Aittokallia, ale ten si opět poradil i s jeho tvrdou ranou.

33:00
    Hosté potřebují zatlačit svého soupeře, protože v posledních minutách se hra vyloženě odehrává před jejich brankou, což se jim nemůže hodit.

33:45
    Sami Lähteenmäki se pokusil tečovat puk letící na branku, ale nepodařilo se mu ho zasáhnout.

34:35
    Rony Ahonen nyní uklidnil situaci a hledá místo, kde by našel volného spoluhráče.

34:50
    Sheldon Brookbank nyní zahrál pouze na zakázané uvolnění, takže nebude možné vystřídat.

35:02
    Aittokallio zůstává na zemi po střetu s Kukkonenem a Tonim Koivistem, ale hostující brankář snad bude v pořádku pokračovat i přesto, že je trochu ze srážky otřesený.

35:42
    Esa Pirnes nyní hodně účinně napadal a domácí diváci chtějí vidět odpískaný faul, nicméně ani jeden z rozhodčích se k pískání nechystá.

36:45
    Rozhodčím zmizel kotouč z dohledu, a proto přerušují hru. Pořádnou masáž v boji o puk dostal mladičký Sebastian Aho.

37:03
    Brookbankovo nahození nebylo příliš kvalitní a letělo v podstatě na hokejky hostujících obránců, což určitě domácí zadák neplánoval.

37:50
    Nahození sebral Ville Vahalahti, ale velice rychle byl napaden, takže se musel hodně činit, aby puk udržel.

38:29
    Jani Hakanpää dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:23
    Do útočného pásma se vřítil Jesse Virtanen a obrana hostů si musí dávat dobrý pozor, aby ještě na závěr druhé části hry neinkasovala.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli zajímavé momenty, ale žádné branky. Domácím se celkem v druhé části třetiny dařilo a nepouštěli hosty k puku. Uvidíme, jaký vývoj nabídne poslední třetina utkání, která začne přibližně v 19:05.

40:01

40:09
    Ville Vahalahti vystřelil hned v úvodu třetiny na Aittokallia, který ale byl pozorný.

40:35
    Turo Asplund vyslal nebezpečnou střelu, která se jen otřela o brankovou konstrukci.

41:19
    Hosté se snaží vykombinovat z vlastní obranné třetiny až do útoku, což se jim nyní poměrně daří.

41:58
    Jani Hakanpää musí opět zakládat útočnou akci před vlastním gólmanem.

42:10
    Nurmi a Pentikäinen se přidržují, ale žádná vážnější bitka z toho nebude.

42:33
    Testovací střelu ze středního pásma vyslali na Zapolského hosté, ale to by se musel domácí brankář zakoukat do hlediště, aby ji nechytil.

43:59
    V útočném pásmu se nyní srazil Esa Pirnes se svým spoluhráčem Lassem Kukkonenem, který skončil na zemi a ztratil helmu, takže odjel střídat.

44:28
    JUHO KERÄNEN se trefil do horního růžku branky domácích, když Lahti propadl na obranné modré čáře. Asistence: Markus Nutivaara, Saku Maenalanen.
    KERÄNEN - 2:2

45:11
    Domácím se vypařil jejich pracně budovaný náskok, když Janne Lahti udělal hrubou chybu a hosté téměř z ničeho vyrovnali. Nyní budou muset domácí opět zapnout, jinak svého soupeře neporazí.

46:24
    Dnešní utkání sleduje 2063 diváků.

46:42
    O puk nyní bojovala pětice hráčů v rohu kluziště a nakonec se z toho podařilo dostat domácí obraně, takže Lukko může začít spřádat plány na další útok.

47:33
    Mika Niemi při útočném napadání několikrát seknul po svém soupeři hokejkou, ale rozhodčí na jeho počínání nic závadného neviděli.

48:01
    Olli Sipiläinen se dostal do výborné pozice, ale trefil jen připraveného Aittokallia.

48:45
    Ivan Huml a Mika Pyorälä dobře napadají za brankou domácích a snaží se vydolovat puk. Rozhodčí zatím nepřerušují a nechávají co nejdéle plynout hru.

49:26
    Domácí Filip Riska naprosto zbytečně podrazil soupeře, takže dostává dvě minuty.

50:40
    Domácím se zadařilo dostat puk pryč z nebezpečné zóny. Nakonec se do útoku vydal v přečíslení Aaron Gagnon, který zvolil střelu pouze do betonů hostujícího gólmana.

51:16
    Hráči Raumy v přesilové hře úplně zapomněli střílet, takže jednoduše nemohli ohrozit soupeřova brankáře.

52:02
    Nebezpečná teč po střele Gagnona skončila jen kousek mimo tři tyče.

52:24
    Masuhr zbytečně kličkoval při přechodu do útoku, z čehož vzniklo pouze postavení mimo hru.

52:38
    Po střele Kukkonena od modré čáry udělal pohodlný zákrok Zapolski.

53:16
    Několikrát tečovaný kotouč po střele od modré skončil za zády brankáře domácích. Autorem branky je MIRO AALTONEN. Asistence: Jesse Puljujärvi, Arto Laatikainen.
    AALTONEN - 2:3

54:46
    Poslední gól byla velice studená sprcha pro domácí hokejisty, kteří vedli v první třetině 2:0, ale nyní prohrávají 2:3. Uvidíme, jestli se Raumě podaří ještě alespoň vyrovnat stav utkání.

56:39
    Hra se nyní odehrává v obranném pásmu Oulu, ale puk na holích již mají obránci hostujícího celku.

57:36
    Jesse Virtanen se dostal do parádní příležitosti, ale nedokázal svoji střelu umístit do branky Aittokallia.

58:33
    Jednu z posledních akcí zápasu se domácí pokoušeli vytvořit dlouhou přihrávkou, jenže ta nebyla zachycena, takže se píská zakázané uvolnění.

59:01
    Puk je opět v obranném pásmu Raumy, což není místo, kde by ho hokejisté Lukka chtěli za současného stavu a času vidět.

59:30
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu z hokejky hostujícího hráče, ale ještě předtím byl tečovaný, takže se vhazuje ve středním pásmu.

59:35
    Zakázané uvolnění předvedli hráči hostů, což dává domácím příležitost k odvolání brankáře, které ale nepřichází.

Lukko Rauma v prvním semifinálovém zápase podlehlo svému soupeři 2:3. Oba celky byly v určité části lepším týmem, takže o něco spravedlivější by možná byla remíza, nicméně na to se nehraje, a proto vítězí Kärpät Oulu. Velice dobrý výkon předvedl hostující brankář Sami Aittokallio. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (19:41:49)

Pavel Černý

Góly a asistencie: 10. Koivisto (Lahti, Ahonen), 11. Virtanen – 15. Kukkonen (Nutivaara, Pirnes), 45. Keränen (Nutivaara, Maenalanen), 54. Aaltonen (Puljujärvi, Laatikainen)

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Kukkonen, Masuhr, Nutivaara, Laatikainen, Pentikäinen, Hakanpää – Niemi, Aho, Junttila – Aaltonen, Kalapudas, Puljujärvi – Pirnes, Pyörälä, Huml – Mäenranta, Keränen, Ikonen, Suoranta, Maenalanen

Rozhodca: Wehrli, Persson – Saha, Suominen

Diváci: 2063
    Utorok 19.01.2016
    Kärpät - Rauma 2:2

Góly a asistencie: 27. Pyörälä (Aho, Nutivaara), 42. Nutivaara (Puljujärvi, Laatikainen) – 32. Koivisto (Asplund, Lahti), 55. Lahti