Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chabarovsk – Nižnekamsk 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Ufa 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 2:6 (kon.) | Dinamo Minsk – Soči 2:3 (1:2 po s.n.) | D. Moskva – Riga 2:1 (kon.)
Viťaz – Helsinki 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Dinamo Riga
cz Nedeľa 10.01.2016, 15:00 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž DINAMO MOSKVA přivítá na svém ledě DINAMO RIGU.

Dinamo Moskva
    Moskevské Dinamo si v posledních zápasech zvedlo náladu, zejména v posledních dvou utkáních. Nejprve si Dinamo "vyšláplo" na petrohradské SKA, které doma jasně přehrálo výsledkem 5:1 a tuto výhru potvrdilo i v dalším zápase na ledě Jokeritu, v Helsinkách Dinamo zvítězilo 3:2 po prodloužení.

Dinamo Riga
    Rižské Dinamo je v opačné pohodě, než Dinamo moskevské. V tabulce Západní konference je třetí od konce a bilance z posledních zápasů je více, než špatná... Po předvánoční výhře v Záhřebu přišly tři porážky v řadě, byť v posledním zápase Riga zvítězila na Moskevskou oblastí 3:1.

Dinamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Višněvskij, Nikulin, A. Mironov, Hietanen, Robinson, Korjagin, Barancev, Igumnov – Kokarev, Těreščenko, Brjukvin – Volkov, Gorovikov, Fjodorov – Cvetkov, Babenko, Galimov – Markovin, Karpov, Šipov

Rozhodčí: Boman, Vasiljev – Aljošin, Nestěrov.

Oba týmy na ledové ploše, hrají hymny.

00:01

00:52
    Vhazování po pravici Sedláčka, úspěšnější hokejisté Dinama Moskva.

00:58
    Krátce poté ale musí zasahovat Lazušin po útočném výpadu hostů.

01:40
    Oba týmy střídají, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.

02:20
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:35
    Šipov proniká po levém křídle, jeho střelu Štěpánek chytá a raději přerušuje hru.

03:16
    Berzinš nyní projel kolem branky Dinama Moskva, místo střely zkoušel objet za branku, ale neměl tolik rychlosti.

03:59
    Ilja Nikulin zachytil vyhozený puk a obrací směrem do třetiny Rigy.

04:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, domácí se nyní musí bránit.

05:47
    Stále se hraje bez přerušení, gólmani jsou ale zatím v podstatě bez práce.

06:18
    Po střele Berzinše lapil puk Lazušin, hra přerušena.

08:10
    Vhazování po pravici Sedláčka, domácí získávají puk.

09:36
    Zatím se hraje poměrně vyrovnaný hokej bez šancí.

10:12
    Souboj o puk za brankou Dinama, Višněvskij to ustál.

11:27
    Dinamo má puk, ale je to spíše hokej po útočné modré, tam oba týmy posléze ztrácejí puky.

12:31
    Mikels Redlihs se dostal před Lazušina, toho ale nepřekonal!

15:00
    Je před námi poslední pětiminutovka, domácí nyní uzamkli svého soupeře před jeho branku.

15:27
    Pouze za cenu zakázaného uvolnění se nyní Riga osvobozuje.

15:51
    Volkov v klidu rozehrává, hosté střídají a vyčkávají pouze u vlastní modré.

16:30
    Puk v útočném pásmu Dinama Moskva, Cvetkov ho ale ztratil, mohou hrát hosté.

16:52
    Ti však odpalují do středního pásma, což jim v tuto chvíli pravděpodobně stačí.

17:43
    Vhazování po pravici Sedláčka vyhráli opět domácí.

17:51
    Poprvé se vylučuje, na trestnou lavici odchází Jerofjejevs za vražení na mantinel.

18:28
    Ale v útoku jsou hosté, Sestito pošetřil nějaký čas v útočném pásmu.

18:48
    Puk za brankou Dinama Moskva, diváci pískají.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, teprve nyní se domácí dostávají do útočného pásma.

19:21
    Volkov nepřesně přihrává a domácí se tak sami připravují o útočné pásmo.

19:51

20:00

První třetina končí bezbrankovou remízou. Lepší byli o něco domácí, ale ti ani jednou nevyzráli na dobře chytajícího Štěpánka. Hosté hrozili zejména v úvodní desetiminutovce, poté měli plné ruce a nohy práce při eliminování útočných výpadů Dinama Moskva.

Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:01

20:50
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Konstantin Volkov potáhl puk po pravém křídle, přihrál před branku, kde u pravé tyčky tečuje ANDREJ MIRONOV a puk zaplul za záda Sedláčka. Asistence: Konstantin Volkov.
    Andrej MIRONOV - 1:0

21:30
    Mat Robinson nyní "osprchoval" ledovou tříští gólmana Sedláčka a schytal za to nějaké ty údery od obránců.

22:06
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Mikelis Redlihs za držení.

22:18
    Ilja Nikulin pálí od modré, z levé strany, ale Sedláček si vyjel z branky a puk chytil.

22:50
    Riga se na okamžik osvobozuje, domácí jsou ale bleskově zpět ve třetině hostů.

23:25
    Puk opět opouští třetinu hostů, vypadá to, že hosté přečkají toto oslabení.

24:06

25:00
    Opět se vylučuje, tentokrát si půjde odpočinout domácí hráč, konkrétně Cvetkov za držení, přesilová hra pro Dinamo Riga.

25:56
    Hosté se zatím ještě nedostali do útočného pásma.

26:10
    Teprve nyní, po více, než minutě, jenže hosté ani nevystřelili a puk již opět opouští třetinu Dinama.

27:05
    Dobrá šance Indrašise, který z pravé strany, z ostrého úhlu, zkoušel překonat Lazušina, jenže ten si prostor u své levé tyčky pohlídal.
    Šance Indrašise

29:17
    Hostům přesilová hra viditelně pomohla a Riga je nyní o něco lepší.

30:23
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, domácí hájí těsné vedení, hosté jsou nyní aktivnější.

30:57
    Sedláček měl nyní trochu štěstí, puk se po střele Markovina odrazil za jeho pravé rameno, poté ještě zkoušel Šipov sklepnout puk do branky, ale je pískána vysoká hůl.
    Puk se po střele Markovina překulil Sedláčkovi přes pravou ruku, ale zamířil vedle branky.

32:03
    Volkov dostává puk do útočného pásma, moskevské Dinamo zůstává ve třetině soupeře.

32:50
    Pouze za cenu zakázaného uvolnění se nyní hosté osvobozují, hra se tak vrátí před Sedláčka.

33:15
    Riga se po delší době dostává do útočného pásma.

34:55
    Vhazování po pravici Sedláčka, domácí zůstává v útočném pásmu.

35:26
    Kokarev projel z pravé strany do útočného pásma, bekhendem vypálil, ale netrefil branku Rigy.

36:36
    Sedláček nyní drží svůj tým nad vodou, další parádní zákrok.

36:54
    Arťom Fjodorov dostal pas na pravou stranu, odkud pálí, ale Sedláčka překonat nedokázal.

37:18
    Skvorcovs spěchá za pukem do útočného pásma, ale nedostal se k němu, hrají domácí.

38:25
    Sedláček ukrývá puk pod svou lapačkou a raději přerušuje hru.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hraje se ve třetině hostů.

39:12
    Brjukvin se dostal ke střele z pravé strany, Sedláček chytá.

39:40
    Moskevské Dinamo dohrává druhou třetinu už poměrně v klidu.

40:00

Ve druhé třetině, která právě skončila, šli domácí do vedení, a to hned v jejím úvodu. Ve 21. minutě se prosadil Mironov a od té doby opět na obou stranách zářili gólmani. Za čtyřicet minut tak padl pouze jeden gól, vydrží fotbalový výsledek až do konce?

Další třetina začne přibližně v 16:45.

40:01

41:20
    Domácí v útočném pásmu.

42:22
    Gints Mejla bojuje o puk za brankou soupeře, ale nedaří se mu, když už nic jiného, alespoň dal prostor svému týmu ke střídání.

42:50
    Na druhé straně Cvetkov pálí z pravé strany, ale jeho pokus je zablokován.

44:08
    Lazušin nyní zachránil svůj tým po střele M. Redhlise, kdy vyrazil holí puk z brankové čáry!

45:12
    Vhazuje se ve středu hřiště, puk získávají domácí, kteří jdou do útočného pásma.

45:45
    Ale Sedláček nemusel zasahovat a Sotnieks nyní může za brankou počkat na dostřídání.

47:16
    Hraje se od jedné branky ke druhé, ale gólmani v podstatě nemusí zasahovat, minimální počet střel v této části zápasu.

48:11
    Nikulin v dobré pozici a pravé straně, ale jeho dělovku dokázal Sedláček zneškodnit.

49:11
    Indrašis dojíždí nahozený puk za brankou Dinama Moskva.

49:28
    Andrej Mironov dostává dvouminutový trest za zdržování – vyhození puku do hlediště a hosté si zahrají přesilovou hru.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí vyhazují puk ze třetiny.

51:14
    Hosté jsou sice v útočném pásmu, ale jejich přesilovka je bez střel.

51:28

51:50
    Lotyšský tým v přesilové hře v podstatě neohrozil branku Lazušina, to se pak bude těžko vyrovnávat.

53:47
    Denis Kokarev dalším vyloučeným hráčem moskevského Dinama.

54:02
    Riga v útočném pásmu, hosté v přesilovkovém rozestavení.

54:12
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru, po přihrávce Darzinše pálí z levé strany ANDRIS DZERINŠ, který Lazušina propálil parádní střelou, kterou navíc ani nepostřehl rozhodčí. O tom, že puk skončil v brance, ho musel přesvědčit až videorozhodčí. Lauris Darzinš a Filipp Toluzakov.
    Andris DZERINŠ - 1:1

55:09
    Zakázané uvolnění rižského Dinama, hra se tak stěhuje před Sedláčka.

55:52
    Skvorcov najíždí na branku Dinama Moskva, ale je zpracováván dvěma bránícími hráči, kteří mu znemožnili vystřelit.

57:05
    Za hákování jde na trestnou lavici hostující Sestito, domácí si tak zahrají přesilovou hru.

57:30
    Střela Nikulina z pravé strany míří vedle branky Rigy.

57:42
    Domácí se ale drží v útočném pásmu a diváci si přejí "šájbu".

58:00
    To se jim ale zatím nevede, puk míří ze třetiny Rigy.

58:04
    Další trest pro hosty, Galvinš fauloval Kokareva a Dinamo Riga bude hrát ve třech!

58:10
    Domácí již v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení a pomalu stahují smyčku před brankou Rigy.

58:41
    Jenže Višněvskij pálí pouze do bránícího hráče, který odehrál puk ze třetiny.

59:02
    ILJA NIKULIN si vyměnil puk s Cvetkovem, ten mu vrátil do mezikruží, odkud Nikulin pálí z voleje a prostřeluje Sedláčka v brance Dinama Riga. Asistence: Alexej Cvetkov.
    Ilja NIKULIN - 2:1

59:22
    Pokud nedají domácí další gól, dohraje Riga utkání v oslabení.

Je konec! Moskevské Dinamo poráží ve vyrovnaném utkání Dinamo Riga těsně 2:1, když ještě minutu před koncem třetí třetiny platil nerozhodný stav. Hosté se ale bránili pouze ve třech a nakonec inkasovali rozhodující gól z hole Nikulina.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Dinamo Moskva: 37

Dinamo Riga: 19

Československá stopa v utkání:

Jakub SEDLÁČEK (RIG) 35 zákroků, 2 góly, 94,6%

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:23:25)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 21. Mironov (Volkov), 60. Nikulin (Cvetkov) – 55. Dzerinš (Darzinš, Toluzakov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Višněvskij, Nikulin, A. Mironov, Hietanen, Robinson, Korjagin, Barancev, Igumnov – Kokarev, Těreščenko, Brjukvin – Volkov, Gorovikov, Fjodorov – Cvetkov, Babenko, Galimov – Markovin, Karpov, Šipov
    HC Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Galvinš, K. Redhlis, Sotnieks, Ševčenko, Jerofjejevs – Darzinš, Sestito, Toluzakov – Skvorcovs, Dzerinš, Indrašis – Saulietis, Pavlovs, Meija – M. Redhlis, Berzinš, Kulda

Rozhodca: Boman, Vasiljev – Aljošin, Nestěrov