Švajčiarsko – Bielorusko 5:1 (kon.) | Rusko – Dánsko 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Fínsko – Kanada 6:5 (kon.) | USA – Česko 7:0 (kon.)
Švédsko
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Slovensko
Sobota 02.01.2016, 15:07 • Ľadová hala Helsinki • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Štvrťfinále

V tretej tretine Švédi najviac rozbehli svoj gólostroj. Postupne sa presadili Kempe, Looke a na konečných 6:0 upravil Nylander. Švédsko teda zdolalo Slovensko jasným výsledkom a bez ťažkostí postupujú do semifinále.

Naši hokejisti končia púť na tomto šampionáte pred bránami semifinále. Nedokážu už teda zopakovať minuloročný úspech.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme vám pekný zvyšok večera! (17:27:35)

59:47
    Timašov strieľal spred bránky, no jeho pokus skončil na Húskovom betóne.

59:02
    Budeme sa brániť v oslabení aj ďalej. Patrik Koch dostáva dve minúty za podrazenie.

58:36
    Švédski hokejisti pokračujú vo svojej presilovej hre a možno sa im podarí streliť aj siedmy gól.
    56:54 NYLANDER - 6:0

56:54
    Švédsko dalo gól!
    Švédski hokejisti strieľajú aj šiesty gól! Timašov posunul pred bránku na ALEXANDRA NYLANDERA, ktorý jasne premenil svoju šancu!
    Asistencia: Dmytro Timašov.

56:03
    Pospíšil sa snažil prejsť cez protihráčov, no napokon zlyhal na modrej čiare. Bol z toho ofsajd.

53:55
    Švédski hokejisti sa opäť bavili hokejom, Asplund posunul v útočnom pásme Nylanderovi. Ten sa neulakomil a prihral ešte Forslingovi, ktorého strela aj ohrozila Húsku.

53:12
    Briestenský vystrelil z pravého kruhu, no nepodarilo sa mu trafiť priestor bránky. Zdá sa, že Švédi už koniec zápasu bez problémov ukontrolujú.

52:14
    Jaroš pálil od pravého kruhu. Söderström bol pripravený a pohotovo upratal puk do bezpečia.

51:26
    Asplund nabil na modrú čiaru Timašovovi, ktorý pálil príklepom a puk skončil na našej žrdi.

49:16
    Kempe švihom vystrelil od modrej čiary, ale brankár Húska šikovne vyrážačkou vyrazil smerom do rohu klziska.

48:27
    Gustav Forsling tvrdo pálil od modrej čiary a puk nebezpečne letel na hornú žŕdku. Napokon však odtiaľ skončil na ochrannej sieti.

47:51
    Budemeh rať v oslabení. Ladislav Romančík odchádza na dve minúty za napadnutie.

47:41
    Švédi opäť rozobrali našu obranu. Timašov z ľavého kruhu šikovne našiel pred bránkoviskom Alexandra Nylandera. Jeho dorážka zoči-voči Húskovi však nakoniec neuspel..
    45:36 LÖÖKE - 5:0

45:36
    Tri korunky pridávajú ďalší gól a ten je dosť kuriózny! JENS LOOKE nahodil od modrej čiary na mantinel, od ktorého sa nepríjemne odrazil na Húskovo lýtko a odtiaľ nešťastne do brány!
    Bez asistencie.

45:21
    Sloboda nahodil puk od mantinelu pri ľavom kruhu. Söderström mal svoju lapačku pripravenú a do nej zachytil puk.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 6. Eriksson Ek (Forsbacka Karlsson), 12. Lindblom (Holmström, Kempe), 31. Ehn (Lööke), 44. Kempe (Lindblom, Forsling), 46. Lööke, 57. Nylander (Timašov)

Švédsko: Söderström (Sandström) – Lagesson, Forsling, Mattsson-Ollas, Englund (C), Larsson, Carlsson, Pettersson – Lindblom, Holmström (A), Kempe – Timašov, Asplund, A. Nylander – Forsbacka-Karlsson, Grundström, Eriksson-Ek – Lööke, Ehn, Karlsson
    Slovensko: Húska (Škorvánek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Romančík, Moravčík, Ivanič, Maier – Bondra, Milý, M. Sukeľ (A) – Šiška (A), Hrušík, Lešťan – Briestenský, Huňa, Surový – Paločko, Pospíšil

Rozhodca: Ansons (LAT), Sylvain (CAN) – Otmakov (RUS), Waldejer (NOR)