Fínsko
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Česko
cz Utorok 29.12.2015, 14:00Reprezentácia do 17 rokov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Českou reprezentaci čeká ve Finsku poslední zápas. Tentokrát se obě reprezentace přesunuly do Kellokoski.

Češi se svým výkonem spokojení být nemůžou. V první zápase sice třikrát vedli, Finové ale pokaždé dokázali srovnat a ve třetí třetině utkání otočit. Po šedesáti minutách se tak radovali z výhry 5:3. I ve druhém zápase Češi jako první vedli, jedna branka ale byla z jejich strany vše. Finsko dokázalo ve druhé třetině utkání během sedmi minut strhnout třemi góly na svou stranu a v závěrečné periodě přidat dalších pět přesných zásahů. I podruhé se tak radovali z vítězství domácí, tentokrát ale 8:1.

I podruhé byl z české reprezentace vybrán jako nejlepší hráč utkání Filip Zadina.

Nejproduktivnějším hráčem českého národního týmu je se dvěma góly Filip Zadina, zároveň je tak nejlepším střelcem. Na straně Finů je nejproduktivnějším hráčem Aleksi Heponiemi (2+3), nejlepším střelcem je Linus Nyman (3+1).

Finsko: Nikkinen (Autio) – Korhonen, Isiguzo, Teräväinen, Anttalainen, Kaskinen, Räsänen, Vesterinen – Nyman, Ikonen, Heponiemi – Pajuniemi, Hartikainen, Niskanen – Luusuaniemi, Talvitie (C), Kinnunen – Virtanen, Aalto, Engberg – Klemetti.

Česko: Vomáčka (Pavlát) – Bednář, Galvas, Gaspar, Bukač, Král, Šalda, Trejbal, Rutar – M. Svoboda, Kondelík, Pour – Novák, Štohanzl, Zadina (C) – Kern, Chytil, Dvořák – J. Svoboda, Hladonik, Toman.

Rozhodčí: Hakkarainen – Mattlar, Nikulainen.

00:01

00:56
    Češi si zahrají první přesilovku utkání. Finové špatně střídali a na ledě se jich objevilo šest, domácí tým je tak potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomi Niskanen (FIN).

03:20
    Od levého mantinelu to zkusil Jan Svoboda, mířil ale nepřesně, a tak puk skončil mimo finskou branku.

04:32
    Z podobného místa, ale blíž k modré čáře, to pak zkusil Novák, s jeho střelou si ale Nikkinen dokázal poradit.

05:09
    Kousek za modrou čárou napřáhl i Šalda, jeho projektil ale minul svatyni domácích.

06:20
    I Finové se dostali ke střele. Teräväinen ale od modré trefil jen Vomáčku.

06:28
    První vyloučení i na české straně. Za hákování si dvě minuty na trestné lavici posedí Jáchym Kondelík (CZE).

06:37
    Kapitán domácích, Talvitie, pak z vrcholu pravého kruhu mířil mimo.

09:17
    Střelou od modré to z levé strany zkusil člen elitní obranné dvojice Bednář, mířil ale mimo.

09:31
    Střelou z levého kruhu pak prověřil pozornost Nikkinena i Matyáš Svoboda, trefil ale jen finského brankáře.

12:39
    Od levého mantinelu to zkusil i Engberg, na jeho pokus ale Vomáčka dobře viděl.

12:49
    Z prostoru mezi kruhy a modrou čárou to z pravé strany zkusil český kapitán, Zadinova střela ale nakonec skončila jen ve výstroji Nikkinena.

13:11
    Chvíli na to střílel téměř od modré i Bukač, i s jeho projektilem si ale finský brankář poradil.

16:44
    A znovu Bukač a jeho střela od pravého mantinelu, tentokrát ale puk zamířil mimo finskou branku.

16:52
    Z levého kruhu mířil Zadina mimo vytyčený cíl.

18:35
    Z hranice levého kruhu zkoušel svou střelou překvapit Nikkinena Jan Svoboda, to se mu ale nepovedlo.

18:45
    Na druhé straně mířil Ikonen z levého kruhu mimo tři tyče české branky.

18:53
    I Finy trápí nepřesnost. Nyman z mezikruží zblízka minul českou branku.

20:00

Poprvé v rámci tří přípravných zápasů, končí první třetina mezi Finskem a českou reprezentací bez vstřelené branky. Oba týmy si zahrály přesilovku, tu ale využít nedokázaly.

Střely na branku v první třetině: 2:5

20:01

22:48
    Česko právě vstřelilo branku!
    I potřetí Češi otevírají skóre. Třetí lajna českého výběru se dostala před Nikkinena a FILIP CHYTIL prostřelil finského brankáře. Asistence: Jaroslav Dvořák, Filip Král.

26:23
    Na trestnou lavici míří další z Čechů. Jan Hladonik je potrestán dvěma minutami za sekání.

28:33
    Sotva se z trestné lavice vrátil Hladonik, míří na ni Aleksi Klemetti (FIN), který odpyká menší trest za finský tým za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:30
    Češi uskakují Finům do dvoubrankového náskoku, když MATYÁŠ SVOBODA našel místo, kudy dostat puk za záda Nikkinena. Asistence: Jáchym Kondelík, Jakub Galvas.

40:00

Druhá třetina ale vyšla českému výběru velmi době. Na začátku druhé periody prostřelil Nikkinena Filip Chytil, chvíli po polovině zápasu přidal druhou branku Čechů Matyáš Svoboda.

40:01

40:27
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finům vyšel začátek třetí třetiny a po střele pravého křídla první lajny, ALEKSI HEPONIEMIHO, snižují český náskok na jednu branku. Asistence: Linus Nyman.

41:12
    Češi se musí znovu bránit. Tomáš Vomáčka (CZE) posunul branku, a tak je potrestán dvěma minutami za zdržování hry. Trest za českého brankáře odpyká Martin Štohanzl.

44:17
    Jan Bednář (CZE) musí také na dvě minuty na trestnou lavici. Český obránci se odpyká trest za podražení.

58:43
    Leevi Nikkinen zůstává na střídačce a Finové to zkouší v šesti!

Poprvé během tří zápasů ve Finsku se český národní tým raduje z výhry! I když elitní formace Finů na začátku třetí třetiny snížila náskok českého výběru po střele Aleksi Heponiemiho, podruhé už Vomáčku prostřelit nedokázali.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne. (16:12:22)

Zuzana Spurná

Góly a asistencie: 41. Heponiemi (Nyman) – 23. Chytil (Dvořák, Král), 32. M. Svoboda (Kondelík, Galvas)

Fínsko: Nikkinen (Autio) – Korhonen, Isiguzo, Teräväinen, Anttalainen, Kaskinen, Räsänen, Vesterinen – Nyman, Ikonen, Heponiemi – Pajuniemi, Hartikainen, Niskanen – Luusuaniemi, Talvitie (C), Kinnunen – Virtanen, Aalto, Engberg – Klemetti.

Rozhodca: Hakkarainen – Mattlar, Nikulainen