Skoky HS137, Engelberg Vítěz: A. Lanišek (SLO) (kon.)
koniec udalosti
SP - skoky HS137, Engelberg

Vítěz: A. Lanišek (SLO)

cz Piatok 18.12.2015, 14:00Skoky na lyžiach

Pozitivní zprávou je, že do sobotního závodu na velkém můstku postupují všichni čtyři čeští skokané. Nejlépe v kvalifikaci dopadl Jakub Janda, který skočil do vzdálenosti 126 metrů a skončil na 12. místě. O dvě příčky níže skončil Roman Koudelka se skokem dlouhým 125.5 metru a díky větrné kompenzaci se na 16. příčku vyhoupl Lukáš Hlava s metou 122.5 metru. Velmi těžké podmínky měl ke svému skoku i Jan Matura, který sice skočil jen 118 metrů, ale s kompenzací přes 12 bodů se prokousal na 28. místo.

56
    Koudelka si stejně jako Matura, Hlava a Janda doskočil pro postup. Jeho 125.5 metru mu stačí na 14. místo, poklidný postup!

56
    Posledním kvalifikantem je český skokan Roman Koudelka!

50
    Dál postupuje také Jakub Janda! Český veterán předvedl velmi dobrý skok na vzdálenost 126 metrů a je průběžně sedmý!

36
    Sobotní závod uvidí i druhého českého závodníka! Lukáš Hlava totiž i přes silný zadní vítr a kompenzaci 12.6 bodů doskakuje do vzdálenosti 122.5 metru a je průběžně na čtvrtém místě! Skvělý skok!

25
    Tomu se říká smůla! Českému závodníkovi Janu Maturovi silně fouklo do zad a po skoku dlouhém 119 metrů je na sedmém místě. Kompenzace činí 13.1 bodu. Pokud však správně počítám, tak Matura by měl postoupit do hlavního závodu!

Po závodech v ruském Nižném Tagilu si budou čeští skokané chtít zlepšit náladu právě v Engelbergu. Jako úspěšnou může ruskou misi označit snad pouze Jakub Hlava, který se dostal dvakrát na body a ve druhém závodě se dostal dokonce na 15. místo. To Koudelka skončil v prvním závodě na 14. místě a ve druhém nepostoupil do druhého kola. Jakub Janda obsadil 20. a 26. místo.

V minulé sezoně zde slavil vítězství také Roman Koudelka, kterému v průběžném pořadí Světového poháru patří jedenáctá příčka a zajištěnou účast v hlavním závodě tak nemá.