Michalovce – Spišská N. Ves 4:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trnava 4:2 (kon.) | Detva – Humenné 7:1 (kon.)
Topoľčany – Nové Zámky 0:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Prešov 4:3 (1:0 po s.n.) | Senica – Bardejov 3:4 (0:1 po s.n.)
HK DOXXbet Detva
7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
HC 19 Humenné
Piatok 18.12.2015, 18:00 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Po bojovnom výkone oboch mužstiev sa víťazom stala omnoho akčnejšia Detva. Domáci už v prvej tretine vyhrávali 3:0, v druhej tretine Humenné taktiež nedokázalo skórovať, a tak Detva svoj náskok upravila o ďalšie dva góly. V tretej tretine detvianskeho brankára prekonal hráč hostí Marek NAGY no aj napriek tomu Detva zvládla tento zápas lepšie. Konečný stav domáci v tretej tretine upravili ešte o dva góly. (20:19:34)

59:50
    Detviansky štadión je na nohách v dnešnom stretnutí sa už nič neudeje.

59:00
    Prebieha posledná minúta dnešného stretnutia.

58:31
    Hostia to skúšajú z každej strany no dnes nemajú šťastie.

58:00
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

56:54
    Hráč hostí vypálil od modrej čiary, ale Petrík vyráža.

56:11
    Buly pred bránkou hostí.

54:42
    Hostia s piatimi hráčmi.

54:20
    Detva sa okamžite posunula do protiútoku kde svoju strelu nepremenil Žilka.

53:59
    Hostia sa usadili pred Petríkom, no neskorovali,

52:42
    Hrá sa v obrannom pásme Detvy, kde si Humenné vypýtalo faul podrazenie Busilka.

50:20
    Detva dala gól!
    Gól strelil SLADOK BRANISLAV. Asistencie Říha Lukáš, Kanaet Dominik.
    Dnes je to tu ako na strelnici, Detva opäť prekonala Zbigora, keď sa pred bránku dostal SLÁDOK a počkal si na prihrávku spoluhráčov.

48:32
    Humenné dáva gól! Gól strelil NAGY MAREK. Asistencie Borecký Marek.
    Hosťom sa podarilo skorovať,, ked po peknej prihrávke Boreckého puk do brány dostal NAGY.

48:07
    Gól strelil PARKHAUSE BRANDEN. Asistencie Graham David, Sládok Jozef.

47:10
    Hrá sa prevažne v obrannom pásme domácich no Petrík nemal zatiaľ žiadnu dôležitú prácu.

46:00
    Domáci v plnom počte.

45:32
    Humenné hralo so šiestimi hráčmi no toto rozhodca ignoroval.

44:00
    Dve minúty pre hráčsku lavicu domácich. Napádanie rozhodcov funkcionármi mužstva. Trest si odsedí Balko lubomír

43:45
    Humenné vo veľkej šanci zakončiť, no domáci Hájnik zasahuje.

42:35
    Hostia úspešne vytláčajú domácich z pred brankára Zgibora.

41:13
    Detva sa usadila v obrannom pásme Humenného no puk končí pod betónmi Zgibora.

40:40
    Domáci majú puk vo svojej réžii od začiatku tretej tretiny. Hosťom nedávajú šancu skórovať.

40:01

V druhej tretine skórovala dvakrát Detva, za zmienku stoja taktiež dve vylúčenia za hrubosť kde si hráči oboch mužstiev odpykali svoje tresty na lavici hanby. Po tejto časti Detva vyhráva na domácom ľade 5:0

40:00

39:00
    Humenné ohrozilo domácu bránu, no nepodarilo sa im skorovať. Detva okamžite zareagovala svojim protiútokom. Gašpar so Srnkom urobili akciu, no ani im sa nepodarilo dostať puk za brankárov chrbát.

38:14
    Domáci skúsili vystreliť na bránu hostí, no Zbigor bol v strehu.

37:48
    Hra sa na oboch stranách ukľudnila hráči dohrávajú posledné dve minúty druhej tretiny.

33:28
    Na oboch stranách to vrie, a preto tu máme ďalší trest na oboch stranách za hrubosť.
    Za domáci tím Predajniansky, v tíme hostí Borecký

32:16
    Hostia sa snažia dostať puk do brány, no ani v presilovej hre im to nejde.

31:26
    Vylúčenie na strane domácich Busillko 2+2 za hrubosť. Na strane hostí Segľa menší trest za napadnutie.

31:08
    Detva v plnom počte.

29:08
    Vylúčený hráč Detvy Sládok Jozef. Sekanie.

28:54
    Humenné v šanci znížiť náskok domácich no Petrík sa nedal zaskočiť.

26:25
    Vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

25:01
    Gól strelil ŽILKA JAKUB. Asistencie Balko Ľubor.
    Detva využíva svoju presilovú hru po peknej súhre ŽILKU a Balka.

24:35
    Detva mieša puk pred Bránou hostí, no zatiaľ neúspešne.

23:30
    Hráč domácich Fekiač po vysokej hokejke hostí leží na ľade.

23:14
    Gól strelil BALKO LUBOMIR. Asistencie Hájnik Martin, Sládok Jozef.
    Do brány hostí nastupuje Zgibor Michal.

21:59
    Domáci v šanci, no strelu Grahama golman hostí vychytal.

20:35
    Hostia sa hned na začiatku rozbehli. Od začiatku druhej tretiny vystrelili už trikrát na bránu, no brankár domácich sústredene zakročil.

20:01

V prvej tretine sme videli jednostrannú záležitosť domácich hokejistov, ktorí vyhrali prvú časť 3:0. V domácej bránke brankár Petrík bol takmer bez práce. Hráči Humenného ho neohrozili počas celých dvadsiatich minút takmer vôbec.

20:00

17:39
    Gól strelil SRNKA BRANISLAV. Asistencie Říha Lukáš.
    Říha našiel pred bránou SRNKU, ktorý zakončil. Volentier dokázal zasiahnuť, ale len vyrazil puk pred seba, kde ho dorazil do brány pripravený SRNKA.

17:02
    Puk skončil medzi divákmi.

16:00
    Detva sa usadila pred Volentierom no strely míňajú bránu.

14:35

13:50
    Hostia mali príležitosť dať gól, no Petrík si puk ustrážil.

11:25
    Detva sa usadila v obrannom pásme hostí. Po strele má však puk Volentier opäť pod svojou kontrolou.

10:10
    Hostia sa po inkasovaných góloch prebrali, ale i napriek tomu Detva ohrozila ich bránu. Puk však končí v lapačke brankára Volentiera.

07:46
    Hostia v plnom počte.

05:46
    Detva si zahrá presilovú hru. Trest trest si odsedí hráč hostí Roháčik Michal sekanie.

04:15
    Gól strelil GAŠPAR RASTISLAV. Asistencie Říha Lukáš.

00:44
    Gól strelil FEKIAČ PATRIK. Asistencie Žilka Jakub, Buda Slavomir.
    Hneď z úvodnej šance dokázali domáci prekonať brankára hostí Viktora Volentiera, keď sa presadil FEKIAČ PATRIK
    Asistencia: Žilka, Buda

00:01

HC 07 Orin Detva: Petrík (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, Mačkovič, Jendroľ, Busilko, Blaško – Buda, Fekiač "A", Žilka – Gašpar, Srnka "C", Říha – Graham, Kanaet, Parkhouse – Hájnik, Balko, Nikonov. Tréner: M. Ihnačák

MHK Bemaco Humenné: Volentier (Zbigor) – Hopkovič, Devečka, Roháčik "A", Šeliga, Horváth, Grega – Vartovník, Bylina, P. Segľa "C"- Krempaský, Dmitriev, M. Segľa, Mihalič, Nagy, Borecký – Šugáč, Roháč.

Rozhodca: Pišťanský -Kristian, Regec.

Hokejistom Detvy sa v poslednom čase veľmi nedarí. V tretej časti základnej časti dokázali len dvakrát zvíťaziť. V ďalšom zápase bude ich súperom nováčik z Humenného.

Detva momentálne bez zraneného brankára Patrika Polca sa musí spoliehať v bráne na dvojicu Korytár – Nagy. Po treste už v Nových Zámkoch mohol hrať aj Sládok, ale ďalší Nováčik nedovolil obhajcovi súťaže skórovať. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka v domácom zápase budú chcieť pred Vianocami zvíťaziť aby si napravili chuť pred najkrajšími sviatkami roku.

Humenné sa pred pár dňami posilnili o viacerých hráčov. Dvaja prišli spoza hraníc a ďalších poslali nováčikovi z Košíc. Medzi posilami je aj bronzový medailista z minuloročných MS do 20 rokov Dávid Šoltés.

V Detve sa teda môžu znovu tešil na kvalitný zápas a možno v bráne Humenného nastúpi aj minulosezóny hrdina Detvy brankár Viktor Volentier. V prvom zápase v Detve skandovali domáci jeho meno domáci diváci.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. FEKIAČ PATRIK (Žilka Jakub, Buda Slavomir), 5. GAŠPAR RASTISLAV (Srnka Branislav, Říha Lukáš), 18. SRNKA BRANISLAV (Říha Lukáš), 24. BALKO LUBOMIR (Hájnik Martin, Sládok Jozef), 26. ŽILKA Jakub (Gašpar, Ľubor), 49. PARKHAUSE Branden (Graham David, Sládok Jozef), 51. SLADOK BRANISLAV (Říha Lukáš, Kanaet Dominik) – 49. NAGY Marek (Borecký Marek)

HK DOXXbet Detva: Petrík (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, Mačkovič, Jendroľ, Busilko, Blaško – Buda, Fekiač "A", Žilka – Gašpar, Srnka "C", Říha – Graham, Kanaet, Parkhouse – Hájnik, Balko, Nikonov. Tréner: M. Ihnačák
    HC 19 Humenné: Volentier (Zbigor) – Hopkovič, Devečka, Roháčik "A", Šeliga, Horváth, Grega – Vartovník, Bylina, P. Segľa "C"- Krempaský, Dmitriev, M. Segľa, Mihalič, Nagy, Borecký – Šugáč, Roháč.

Rozhodca: Pišťanský -Kristian, Regec