Holandsko – Francúzsko 28:25 (kon.) | Poľsko – Rusko 21:20 (kon.) | Nórsko – Čierna Hora 26:25 (kon.)
Dánsko – Rumunsko 30:31 (po 2. pol.)
po 2. predl.
Dánsko
30:31 (10:13, 27:27)
Rumunsko
cz Streda 16.12.2015, 20:45 • Jyske Bank Boxen, Herning • MS žien • Štvrťfinále

Domácí sen o medaili končí. Rumunky mohly rozhodnout zápas v poslední sekundě základní hrací doby, ale Neaguová neproměnila sedmičku. V prodloužení si Rumunky nechaly možnost poslední akce a tři sekundy před koncem vypustila ze své ruky postupový gól Nechitová. (22:37:19)

Konec zápasu. (30:31)
    70
    Tři sekundy před koncem prodloužení rozhoduje o postupu do semifinále přesnou střelou z levého křídla ADRIANA NECHITOVÁ! (30:31)
    70
    Hansenová vletěla před brankoviště jako tank a prudkou střelou vyrovnala! (30:30)

69
    Buceschiová se tlačila až moc důrazně, což přerušil rozhodčí a posoudil jako nedovolené. (29:30)

68
    Ungureanová vyrazila střelu Dánek do tyče! (29:30)
    67
    Jenže z dalšího pokusu už se Neaguová prosadila. (29:30)

67
    Neaguová se snaží střílet z každé pozice, její střelu z devíti metrů vyrazila dánská gólmanka do autu. (29:29)
    66
    Stine Jensenová střelou o zem překonala Ungureanuovou v rumunské brance. (29:29)

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (28:29)

65
    První prodloužení skončilo. (28:29)

65
    Střela Line Jorgensenové končí v ochranné síti za rumunskou brankou. (28:29)

65
    Střela Buceschiové letěla vedle branky. (28:29)

64
    Útočný faul Stine Jorgensenové. (28:29)
    63
    Bradeanuová využívá přesilovou hru a posílá Rumunky do vedení. (28:29)

62
    Line Jorgensenová – 2 min. (28:28)
    62
    Jenže z následného protiútoku vyrovnává Bucheschiová a navíc vybojovala dvouminutový trest pro dánskou hráčku. (28:28)
    62
    První gól ve druhém půli střílí Anna Hansenová, která si našla prostor v obraně Rumunska a přesně zakončila. (28:27)