Holandsko – Francúzsko 28:25 (kon.) | Poľsko – Rusko 21:20 (kon.) | Nórsko – Čierna Hora 26:25 (kon.)
Dánsko – Rumunsko 30:31 (po 2. pol.)
Poľsko
21:20 (11:9)
Rusko
cz Streda 16.12.2015, 18:00 • Jyske Bank Boxen, Herning • MS žien • Štvrťfinále

Branky: Kobyliňská 6, Kudlaczová-Glocová 5, Kocelová 2, Zalewská 2, Kulwiňská 2, Achruková 2, Niedžwiedžová, Stasiaková – Vjacherevová 5, Akopjanová 4, Kuzněcovová 4, Ilinová 3, Dmitrijevová, Makejevová, Marenniková, Bliznovová. Vyloučení: 3:5. 7m hody: 2/3:7/9. (19:42:56)

Z mé strany je to dnes vše. Gratulujeme Polkám, Ruskám přejeme hodně štěstí v boji o olympijskou kvalifikaci. Děkuji vám za pozornost a někdy u házené opět na shledanou.

Polky již mají čtvrtfinále za sebou! V semifinále se utkání z Nizozemskem, se kterým ve skupině prohrály o 11 gólů 20:31. Jak ale dnes ukázaly, každý zápas začíná za stavu 0:0 a v této fázi už nejsou favorité.

Dánové mohou slavit. Jednoho člověka už mají v semifinále, je jim trenér Kim Rasmussen. Dánky se ve večerním čase utkají o semifinále s Rumunskem.

Nejlepší hráčkou utkání je polská náhradní brankářka Weronika Gawliková!

NESKUTEČNÉ!!! Polky po druhé v řadě postupují po dramatickém závěru. Polsko postupuje do semifinále, málokdo v Polsku tomu věřil, že hráčky našeho severního souseda porazí dosud neporažené Rusky!

Konec zápasu. (21:20)

60
    Vjacherevova nedává a Polsko blízko semifinále!!! (21:20)

60
    30 sekund do konce! Rusky pod tlakem! (21:20)
    60
    Kobyliňská posílá 40 sekund před koncem druhého poločasu Polky do vedení!!! (21:20)

59
    Ilinová míjí! Polští fanoušci šílí! (20:20)

59
    Kocelová z levé strany zaútočila, ale míjí ruskou bránu. (20:20)

58
    Kudlaczová trefila tyč, ale Polky se dostaly k odraženému míči. (20:20)

57
    Bobrovniková se snažila protlačit přes polskou obranu, ale byla zastavena. Vzápětí Polsko se ubránilo proti střele Vjacherevové! (20:20)

57
    Polsko v plném počtu, ale Niedžwiedžová z druhé vlny trefuje tyčku! (20:20)

57
    Dnes to budou nervy až do poslední minuty. (20:20)

56
    Dmitrijevová faulovala v útočné akci a Polsko u míče! (20:20)

55
    Marennikovová byla sama před polskou gólmankou a míjí! (20:20)

55
    Kobyliňská faulovala Akopjanovou a jde si na dvě minuty odpočinout. Těžké chvíle pro polský celek. (20:20)
    54
    Kobyliňská z pravé strany vyskočila vysoko nad ruskou obranu a doslova napálila míč do ruské branky. (20:20)

54
    Polky v plném počtu. (19:20)

53
    Ruskám signalizovaná pasivita, střelu Ilinové vyrazila Gawliková nohou nad branku. (19:20)

53
    Polky chybují! Rusky útočí... může to být klíčový moment utkání. (19:20)
    52
    Akopjanová si seběhla z levé strany do středu, vyskočila a střelou o zem překonala polskou brankářku. (19:20)

52
    Dvouminutový trest obdržela Achruková a Polky hrají v oslabení. (19:19)
    51
    Kudlaczová z druhé vlny prostřelila ruskou gólmanku! (19:19)
    50
    Ilinová střelou pod horní tyč posílá Rusky do vedení. (18:19)

50
    A sedmička znovu na ruské straně. Zalewská faulovala. (18:18)
    50
    Kudlaczová střelou pod horní tyč vyrovnává! (18:18)

50
    Sedmička po akci Kudlaczové i na straně Polska. (17:18)
    49
    Ilinová střelou dolů k pravé tyči pokořila Gawlikovou. (17:18)

49
    Sedmička pro Rusky. Připravena Ilinová. (17:17)
    49
    Kocelová znovu zaútočila z rohu a střelou o tyč vyrovnává! (17:17)

48
    Vjacherevová netrefila a Polky útočí! (16:17)
    48
    Kocelová po dlouhém čekání zaútočila z levé strany a střelou k bližší tyči snižuje. (16:17)

47
    Jenže ani Polky netrefily, konkrétně střelu Kobyliňské vyrazila ruská gólmanka mimo bránu. (15:17)

47
    Polky ruský útok přežily. (15:17)

47
    Dmitrijevová zaútočila po pravé straně, ale faulovaná minula polskou svatyni. (15:17)

46
    Achruková trefila pouze tyč. (15:17)

46
    Makejevová faulovala Kudlaczovou, dvouminutový trest pro Rusku a sedmička pro Polky. (15:17)

46
    Achruková při útočné akci faulována, Polky stále u míče. (15:17)

45
    Polský trenér si vybral oddechový čas. (15:17)

45
    Vjacherevová trefila brankářku Gawlikovou, Polky přežily sedmičku! (15:17)

45
    Střelu Marennikové vyrazila Gawliková, jenže Ruska byla faulována a opět je tady sedmička. (15:17)

45
    Dmitrijevová minula polskou branku. (15:17)
    44
    Ruská obrana zafungovala a Polky znovu míjí. Na druhé straně uspěla Akopjanová. (15:17)
    43
    Rusky poprvé vedou, Akopjanová naklonila misky vah na stranu Rusek. (15:16)

42
    Zalewská sama před ruskou brankářkou, ale trefila gólmanku. (15:15)
    42
    Vjacherevová dnes ze sedmimetrového hodu pouze jednou neúspěšná, i tentokrát překonala polskou brankářku. (15:15)

41
    Bliznovová vlétla před brankoviště, ale při střele byla faulovaná. Sedmička pro Rusky. (15:14)

41
    Nepřesná akce Polek a Rusky můžou vyrovnat. (15:14)

40
    Kobyliňská zastavena ve výskoku, její střela minula ruskou branku. (15:14)

40
    Time-out si vzal polský trenér Rasmussen. (15:14)
    39
    Dmitrijová našla na hranici brankoviště Makejevovou, která ve vzduchu přehodila brankářku Wysokiňskou. (15:14)

39
    Tyčka po střele polské hráčky. (15:13)
    38
    Rusky odpovídají, konkrétně Bliznovová. (15:13)
    38
    Kudlaczová vlétla do ruské obrany a zamířila přesně. (15:12)
    37
    Vjacherevová počtvrté ze sedmimetrového hodu úspěšná. Tentokrát prostřelila náhradní brankářku Gawlikovou. (14:12)

37
    Makejevová trefila tyč, ale byla faulována. Sedmička pro Rusky. (14:11)
    36
    Kulwiňská si naskočila nad ruskou obranu a zamířila přesně! (14:11)

36
    Rusky v plném počtu. (13:11)
    35
    Wysokiňská zastavila akci parádním zákrokem a z protiútoku Zalewská vstřelila třináctý gól! (13:11)

34
    Zalewská zaútočila z pravé strany, ale ruská brankářka vyrazila míč. (12:11)

34
    Kuzněcovová zraněná, hřiště opouští za doprovodu lékařského týmu na nosítkách. (12:11)

33
    Dvouminutovým trestem potrestána Bobrovniková. (12:11)
    33
    Zalewská hodila míč do brankoviště Kudlaczové a ta ze vzduchu umístila míč do ruské branky. (12:11)
    33
    Kuzněcovová znovu úspěšná a vyrovnává na 11:11. (11:11)

32
    Polky opět chybují a v útoku Rusky. (11:10)
    31
    Na druhé straně zahájily Rusky druhou půli přesnou střelou Kuzněcovové. (11:10)

31
    Achruková při první útočné akci faulovala. (11:9)

31
    Začal druhý poločas. (11:9)

První poločas nabídl dramatickou, rychlou a zajímavou házenou, ve které od prvních minut měly mírně navrch polské hráčky, které za celý poločas nepustily Rusky do vedení.

30
    První poločas skončil. (11:9)

30
    Kudlaczová mohla ukončit první poločas dvanáctým polským gólem, jenže míč po její střele orazítkoval pouze tyč. (11:9)
    30
    Na druhé straně se prosadila Kuzněcová. (11:9)
    30
    Z pravého rohu si naskořila Zalewská a střelou do levého horního víka zvyšuje. (11:8)
    29
    Po sérii nepřesných střel udeřila mladice Dmitrijevová. (10:8)

29
    Na druhé straně neuspěla Kudlaczová. (10:7)

28
    Wysokiňská výborným zákrokem drží naděje Polska na semifinále velice vysoko! (10:7)

28
    Chmyrová netrefila branku, na druhé straně v útoku faulovala Achruková. (10:7)
    27
    Niedžwiedžová po akci z pravé strany vstřelila jubilejní desátou branku Polek. (10:7)

26
    Akopjanová zakončila přesně do polské branky, ale po odpískání. Vzápětí Rusky nevyužili akci ke skórování. (9:7)
    26
    Achruková využila sedmičku a Polky vedou o dva góly. (9:7)

26
    Sedmimetrový hod po faulu Makejevová na Kudlaczovou. Ruská hráčka navíc inkasovala dvouminutový trest. Polky mají 1:47 výhodu dvojnásobné přesilovky. (8:7)

26
    Dvouminutov trest pro Ilinovou. (8:7)

25
    Na druhé straně chybovaly Rusky a u míče znovu hráčky v červeném. (8:7)

25
    Kulwiňská sama před Sedojkinovou, ale ruská brankářka její pokus vyrazila. (8:7)

24
    Stasiaková se uvolnila na pravé straně, ale minula levou tyč ruské branky. (8:7)

24
    Žlutá karta pro tým Rusko (Dmitrijevová). (8:7)
    23
    Vjacherevová znovu ze sedmimetrového hodu úspěšná. (8:7)

23
    Sedmička pro Rusko. (8:6)
    22
    Polky si několikrát vyměnily míč, aby se uvolnila Stasiaková a z výskoku překonala Sejdokinovou. (8:6)

22
    Rusky hrají v plném počtu. (7:6)

21
    Nepřesná rozehrávku Polek Rusky nedokázaly využít. (7:6)

21
    Bliznovová netrefila polskou bránu, hráčky v červeném útočí. (7:6)

20
    Bobrovniková inkasovala žluté napomenutí. (7:6)
    20
    Polky výhodu jedné hráčky rychle využily, Kobyliňská vstřelila svou čtvrtou branku v utkání. (7:6)

19
    Přesilovka pro Polky, Rusky špatně střídaly. Trest odpyká Senová. (6:6)
    19
    Vjacherevová zacílila přesně ze sedmimetrového hodu a srovnává skóre. (6:6)

19
    Sedmička pro Rusko. (6:5)

19
    Kobyliňská uvolnila na pravém kraji Labudovou, ale ta trefuje pouze nohu brankářky Sedojkinové. (6:5)
    18
    Akopjanová se uvolnila na středu, vyskočila a zamířila přesně k tyči. (6:5)

17
    Kocelová běžela sama na ruskou brankářku, ale Sejdokinová její střelu vyrazila. (6:4)
    16
    Teď se nám to tady rozstřílelo, Achruková uspěla střelou z pravého křídla. (6:4)
    16
    Marennikovová uspěla v souboji s Wysokiňskou. (5:4)
    15
    Rychlé odpovídá Kobyliňská a vrací svému týmu dvoubrankové vedení. (5:3)
    15
    Ilinová snižuje na 4:3. (4:3)

14
    Střelu Akopjanové vyrazila brankářka Vysokiňská, na druhé straně zaváhala z protiútoku Kocelová. Střela o zem přeletěla ruskou branku. (4:2)

14
    Polky už v polném počtu, ale Kudlaczová před střelou prorážela. (4:2)

13
    Kulwiňská prudce vypálila z durhé vlny, avšak pouze do horní tyče! (4:2)

12
    Střela Kuzněcovové končí na těle vynikající polské gólmanky. (4:2)
    11
    Vjacherevová zamířila přesně ze sedmimetrového hodu a po osmi minutách prostřelila polskou brankářku. (4:2)

11
    Dvouminutový trest obdržela Niedžwiedžová. (4:1)

10
    Střela Bobrovnikové letěla vedle polské branky. (4:1)
    9
    Na druhé straně se prosadila Kobyliňská. (4:1)

9
    Makejevová byla sama před brankářkou Wysokiňskou, ale ta ruskou střelkyni vychytala! (3:1)

9
    Polky zablokovaly střelu Ilinové. (3:1)

8
    Oddechový čas ruského trenéra. (3:1)

8
    Sejdokinová vyrazila střelu Kulwiňské z levého křídla. (3:1)

8
    Niedžwiedžová inkasovala žlutou kartu. (3:1)

8
    Střelu Kuzněcovové zastavila horní tyč. (3:1)
    7
    Polky udeřily, Kulwiňská přesnou střelou vstřelila třetí branku Polek. (3:1)

6
    Vjacherevová orazítkovala nejprve pravou a poté levou tyč, polská brankářka měla štěstí, míč se odrazil zpět do hřiště. (2:1)

6
    Bobrovniková faulovaná a před námi sedmimetrový hod. (2:1)

5
    Další žlutou kartu inkasovala Polka Kudlaczová. (2:1)

5
    Žlutá karta pro Polku Achrukovou. (2:1)
    4
    Při signalizované pasivitě se uvolnila Kobyliňská a prostřelila ruskou brankářku. (2:1)
    3
    Akce nahoru dolů a Kuzněcovová z protiútoku vyrovnává. (1:1)

2
    Vjacherevová trefuje tyč! (1:0)
    2
    Kudlaczová otevírá účet zápasu střelou do levé poloviny brány. (1:0)

2
    Střela Dmitrijevové zablokována, Polky u míče. (0:0)

1
    Utkání zahájily s míčem v rukou Rusky. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ať už fandíte Polkám nebo Ruskám, přeji vám příjemný zážitek při sledování tohoto online přenosu. Startujeme!

Dohrála i ruská hymna, za malou chvíli bude zahájeno druhé čtvrtfinále. Hala v Herningu je zaplněna zhruba z jedné čtvrtiny.

Hráčky jsou již na hřišti, v tuto chvíli arénou zní polská hymna.

Dnešní utkání nabízí bitvu nejen o semifinále, ale také o definitivní jistotu účasti v olympijské kvalifikaci. Do ní postoupí celky z druhého až sedmého místa. Světový šampion postoupí do Ria přímo.

Polsko: Wysokiňská, Gawliková – Kobyliňská, Stachowská, Niedžwiedžová, Gadzinová, Kocelová, Kudlaczová-Glocová, Pieleszová, Zychová, Labudová, Zalewská, Sadejová, Stasiaková, Kulwiňská, Achruková
    Trenér: Kim Rasmussen

Rusko: Sedojkinová, Jerochinová, Kalininová – Kuzněcová, Dmitrijevová, Senová, Akopjanová, Vjacherevová, Bobrovniková, Makejevová, Marennikovová, Bliznovová, Černoivaněnková, Vedechinovová, Ilinová, Chmyrová
    Trenér: Jevgenij Trefilov

Rozhodčí: Arntsenová – Roenová (obě Norsko).

„Rusky hrají velice fyzicky náročnou házenou, ale takový styl nám vyhovuje,“ okomentovala hru soupeřek polská hráčka Aleksandra Zychová.

POLSKO

Na rozdíl od Rusek Polky zaváhaly v základní skupině dokonce dvakrát, přesto to stačilo na postup mezi šestnáct nejlepších světových týmů.

Zástupce našeho severního souseda vedený Dánem Rasmussenem nestačil na Švédky a Nizozemky. Tým měl namále také v osmifinále, kde se Polky mohly radovat z postupu mezi osm nejlepších po těsném vítězství 24:23.

RUSKO

Ruské házenkářky prošly do čtvrtfinále po hladkém průběhu. Ve skupině D neztratily ani bod a postupně zdolaly Norsko 26:25, Španělsko 28:26, Porto Rico, 45:18, Kazachstán 42:19 a Rumunsko 30:27. V pondělním osmifinále zdolaly Korejky o pět branek 30:25.

Příjemný středeční večer u sledování čtvrtfinálového duelu Mistrovství světa žen v házené. Druhé čtvrtfinále svede proti sobě celky Polska a Ruska. Favoritem utkání jsou Rusky, přesto Polky se lehce nedají a můžeme očekávat zajímavý souboj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Igor Mainka

Poľsko: Wysokiňská, Gawliková – Kobyliňská, Stachowská, Niedžwiedžová, Gadzinová, Kocelová, Kudlaczová-Glocová, Pieleszová, Zychová, Labudová, Zalewská, Sadejová, Stasiaková, Kulwiňská, Achruková

Rozhodca: Arntsenová – Roenová (obě Norsko)