Bordeaux – Monaco 3:0 (kon.) | FBBP 01 – Marseille 2:3 (kon.) | Lyon – Tours FC 2:1 (kon.)
Paríž – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01
2:3 (1:1)
Olympique Marseille
cz Streda 16.12.2015, 18:45 • Stade Marcel-Verchère, Bourg-en-Bresse • Francúzsky ligový pohár • Osemfinále

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera. (20:35:24)

Je dobojováno. Olympique Marseille potvrdil roli favorita a celek FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01 porazil 3:2. Ligový celek tedy postupuje do dalšího kola a nutno dodat, že zaslouženě. Domácí ale špatný výkon nepodali, ovšem kvalita byla na straně Marseille.

90+4

90+3
    FBBP 01 právě vstřelil branku!
    K míči se opět postavil LAKDAR BOUSSAHA, který ani tentokrát nezaváhal a snížil na 2:3!

90+3
    Tak pozor, protože možná ještě stane! Pokutový kop pro domácí.

90+3
    Ale hosté skvěle brání a nic se už nestane.

90+2
    Domácí se ještě tlačí dopředu...

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

87
    Domácí získali míč a vydali se dopředu. Po střele měl Pelé práci, ale poradil si a stav zápasu se nemění.

85
    Slavný Olympique drží míč a kombinuje, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.

83
    Hosté to už hrají zkušeně a domácí se k míči moc nedostávají.

81
    Je před námi posledních zhruba deset minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

79
    A ani tentokrát z toho nic nebylo. Míč mají v držení hosté, kteří si nahrávají na své polovině.

77
    Domácí ještě bojují a tlačí se dopředu, ale ve druhém poločase se jim příliš nedaří.
    75. CABELLA - 1:3

75
    Marseille právě vstřelilo branku!
    A je asi definitivně rozhodnuto, protože Olympique jde do vedení 3:1! Hosté získali míč, hned se vydali dopředu a po rychlé akci se prosadil RÉMY CABELLA.

74
    Držení míče: 45% – 55%.

73
    Žlutou kartu dostává Romao (Olympique Marseille).

73
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci. Do zakončení se dostal jeden z hráčů, ale s jeho pokusem si Pelé poradil.

71
    Hosté se dostali před pokutové území domácího celku, ale ke střele už nikoliv.

70
    Čas se krátí a domácím se nedaří něco vymyslet. Marseille stále pohodlně kombinuje.

68
    Hosté se ale i tentokrát v pohodě ubránili a jsou u míče, samozřejmě nikam nepospíchají.

67
    Rohový kop pro FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01.

65
    Tempo hry malinko opadlo a na další šanci stále čekáme.

63
    Směrem dopředu se nyní hostům příliš nedaří a hlavně se brání, ale zvládají to na jedničku a kráčí za postupem.

61
    Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, zda se domácím podaří podruhé v utkání vyrovnat.

59
    Dobrá pasáž domácího celku, který nyní velmi dobře držel míč, ale gólovou akci hráči nevymysleli.

57
    Z rohu nic nebylo, ale domácí zůstali u míče. Na sebe to vzal Dembélé, ale ani on branku trefit nedokázal.

56
    A další roh pro domácí borce.

55

54
    Domácí získali míč a hned se vydali dopředu, ale rychlá akce skončil nepřesnou střelou a rozehrávat tak bude Pelé.

52
    Hosté jsou na koni. Po rychlé akci pálil Cabella, ale branku trefit nedokázal.

50
    Ale po další akci už jdou hosté znovu do vedení. Po bleskovém protiútoku se do šance dostal LUCAS OCAMPOS, který tentokrát kulatý nesmysl trefil a poslal ho za Callamanda.

50
    Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí získali míč, ale pouze ho odevzdali hostům.

49
    U míče jsou nyní hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují na polovině svého soupeře.

47
    Jako první ve druhém poločase se dopředu vydali domácí, ale prosadit se nedokázali.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:45.

První poločas je za námi. Celek Marseille se poměrně rychle dostal do vedení, když se trefil Sarr. Jenže ve 27. minutě domácí vyrovnali, když se prosadil Boussaha a stav je tedy 1:1. Ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé.

45+1

45
    Po rohu se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale branku netrefil a už se zřejmě nic nestane.

45
    Rohový kop pro Marseille.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, takže první poločas se dohrává uprostřed hrací plochy.

41
    Ani z další akce Marseille nic nebylo, ovšem hosté stále zůstávají u kulatého nesmyslu a snaží se něco vymyslet.

39
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a zatím to vypadá, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

37
    Hostující celek přidal a je to znát. Nyní je Olympique jasně lepší, ale domácí stále odolávají a drží nerozhodný stav.

35
    Na druhé straně měl práci Callamand, ale s propagačním pokusem si poradil a stav zápasu se nemění.

33
    Rychlou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

31
    Nyní je ale k vidění pouze mnoho nepřesných přihrávek a kulatý nesmysl létá ze strany na stranu.

29
    Domácí jsou samozřejmě na koni a opět se tlačí dopředu. Uvidíme, zda z toho ještě něco vytěží.

27
    Je vyrovnáno! K míči se postavil LAKDAR BOUSSAHA, který překonal Pelého a začínáme tedy od začátku – 1:1.
    26. Sparanga (OMA)

26
    Pokutový kop pro FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01 po faulu Sparanga!

25
    Domácí nyní dobře kombinují na polovině Marseille, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Pelé.

23
    Nakonec z toho byla střela, ale té scházela přesnost a rozehrávat tak bude Callamand.

22
    Žlutou kartu dostává Perradin (FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01).

22
    Hosté se drží na polovině svého soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.

20
    Domácí bojují a předvádí sympatický výkon, ale lepším celkem je zatím ten hostující, což se ale předpokládalo.

19
    Žlutou kartu dostává Sparanga (Olympique Marseille).

18
    Domácí brankář nyní musel zasahovat, ale se střelou si poradil a stav zápasu se tentokrát nemění.

17
    Žlutou kartu dostává Boussaha (FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01).

15
    Domácí se hned snažili odpovědět, ale vše skončilo nepřesnou kombinací a na tahu je tak opět Marseille.
    13. SARR - 0:1

13
    Ale pozor, protože po další akci je tu první branka a Marseille jde do vedení. Na konci kombinace byl BOUNA SARR, který nezaváhal a poslal favorita tohoto zápasu do vedení 1:0.

12
    Ale ani tentokrát z toho nic nebylo, protože domácí zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

11
    Snažení hostů skončilo útočným faulem a na tahu je domácí celek, tak uvidíme, zda něco směrem dopředu vymyslí.

9
    Nyní se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy a na další střelecký pokus stále čekáme.

7
    Domácí se ale dokázali ubránit a na úvodní branku tedy stále čekáme. Více ze hry má zatím Olympique Marseille, což se ale předpokládalo.

6
    První rohový kop pro Olympique Marseille.

5
    Další akce Marseille skončila ofsajdem.

3
    A stejně dopadli i hosté. Ocampos to vzal na sebe, ale ani on nedokázal trefit zařízení a rozehrávat tak bude Callamand.

2
    Poprvé zahrozili i domácí. Blesková akce skončila střelou, kterou se prezentoval Dembélé, ale branku trefit nedokázal.

1
    Hosté se postarali o úvodní výkop a hned se vydali dopředu, ale z první akce ligového celku nebylo nic.

1

Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: Callamand – Alphonse, Perradin, N'Simba, Traoré, Nirlo, Berthomier, Dembélé, Boussaha, Ba, Boujedra
    Náhradníci: Goyon, Ogier, Moisy, Dimitriou, Faivre, Damour, Scannella

Olympique Marseille: Pelé – Rekik, Mendy, Javi Manquillo, Sparanga, Isla, Romao, Cabella, Sarr, Ocampos, Batshuayi
    Náhradníci: Zambo Anguissa, Dja Djédjé, Silva, Lopez, N'Koulou, De Ceglie, Mandanda.

Vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily zatím pouze jednou, a to také v rámci poháru. Na domácím hřišti zvládl celek Marseille roli favorita a nakonec vyhrál 3:1.

FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01 hraje druhou nejvyšší soutěž, kde si nevede vůbec špatně. Domácí borci tam mají na svém kontě 26 bodů a nachází se na desátém místě. Na třetí pozici, která zaručuje postup do Ligue, ztrácí pouze čtyři body.

Olympique Marseille hraje samozřejmě nejvyšší soutěž, kde se mu ovšem nedaří podle představ. Tým, který postoupil přes Liberec do další fáze Evropské ligy, má v Ligue na svém kontě 24 bodů a v tabulce je až na devátém místě.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzský Ligový pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01 a slavným Olympique Marseille, který je jasným favoritem tohoto zápasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Jakub Kopřiva

Góly: 27. Boussaha (pen.), 90+3. Boussaha (pen.) – 13. Sarr, 50. Ocampos, 75. Cabella

Karty:   17. Boussaha (FBB), 22. Perradin (FBB) – 19. Sparanga (OMA), 73. Romao (OMA)

FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: Callamand – Alphonse, Perradin (81. Ogier), N'Simba (61. Dimitriou), Traoré, Nirlo (C), Berthomier, Dembélé, Boussaha, Ba, Boujedra (81. Damour)

Olympique Marseille: Pelé – Rekik, Mendy, Javi Manquillo, Sparanga, Isla (46. Silva), Romao (C), Cabella (78. Zambo Anguissa), Sarr, Ocampos, Batshuayi (63. De Ceglie)

Rozhodca: Jochem – Pacelli, Lamouche