AS Rím – Spezia 0:0 (2:4 po pen.) | Fiorentina – Carpi FC 0:1 (kon.) | Neapol – Hellas Verona 3:0 (kon.)
Juventus – Turín 4:0 (kon.)
ACF Fiorentina
0:1 (0:0)
Carpi FC 1909
cz Streda 16.12.2015, 16:30 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Taliansky pohár • Osemfinále

To je z mé strany vše, hezký zbytek dne. (18:27:46)

Je konec. Fiorentina dnešní duel nezvládl a prohrála doma s Carpi, takže v poháru končí. Domácí byli lepší, ale v koncovce se jim nedařilo. Hosté vytěžili z minima maximum a postupují.

90+5

90+4
    A Mbakogu vyfasoval červenou kartu rovnou a také musí ze hřiště.

90+4
    Rodríguez vyfasoval druhou žlutou kartu a následuje tedy karta červená.

90+3
    Astori měl na noze vyrovnání! Dostal skvělou přihrávku za obranu a šel sám na brankáře, ale branku minul!

90+2
    Rychlá akce domácích skončila útočným faulem.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Hostující brankář musel zasahovat, ale se střelou si poradil a Carpi tak stále drží postupový výsledek.

86
    Domácí se snaží a stále se tlačí dopředu, ale na nějaký zvrat to zatím nevypadá. Carpi zvládá konec zápasu na jedničku.

84
    Z prvního rohu hostů nic nebylo, takže Carpi stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.

83
    Rohový kop pro Carpi.

82
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a u míče jsou hosté.

81
    Rohový kop pro Fiorentinu.

80
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vecino, přichází Rossi.
    77. Di GAUDIO - 0:1

77
    Carpi právě vstřelilo branku! Tak to je velká rána pro domácí celek, protože hosté jdou z ničeho nic do vedení. Po bleskové akci se na hranici velkého vápna do zakončení dostal ANTONIO DI GAUDIO a přízemní střelou překonal Sepeho.

76
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Cofie.

74
    Domácí to zkusili po pravé straně, ale ani tento útok k ničemu nevedl. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.

72
    Sepe si nyní zahrál na Neuera. Vyběhl daleko ze své branky a míč odhlavičkoval, ale nutno dodat, že to zvládl na jedničku a pomohl svým zadákům.

70
    Žlutou kartu dostává Ryder Matos (Carpi FC 1909).

68
    Střídání v týmu Carpi FC 1909: ze hřiště odchází Borriello, přichází Mbakogu.

66
    Kalinić se dostával k centrovanému míči, ale byl sražen a nezakončil. Pokutový kop rozhodčí neodpískal.

64
    Domácí jsou jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale Carpi odolává a drží nerozhodný stav.

62
    Po dobrém centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale vše vyřešil pozorný Brkić, který kulatý nesmysl sebral.

60
    Marcos Alonso se dral dopředu, ale v souboji si pomohl faulem a na tahu je tak Carpi. Domácím se zatím nedaří podle představ.

58
    Bernardeschi to zkoušel z úhlu, ale branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Brkič.

57
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Pasqual, přichází Marcos Alonso.

55
    Žlutou kartu dostává Rodríguez (ACF Fiorentina).

53
    Ale ani ze sedmého rohu nic nebylo. Na úvodní branku tedy i nadále čekáme.

52
    A po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro domácí borce.
    51. Rodríguez (FIO)

51
    Nyní už domácí Rodríguez mířil o něco přesněji, ale s jeho pokusem z hranice velkého vápna si hostující brankář poradil. Roh pro Fiorentinu.

50
    Nakonec to z velké dálky vyzkoušel Badelj, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a od své branky bude rozehrávat Brkić.

48
    Fiorentina se hned tlačí dopředu, tak uvidíme, zda se domácím konečně podaří něco vymyslet.

46
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Rebić, přichází Iličić.

46
    Žlutou kartu dostává Marrone (Carpi FC 1909).

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 17:33.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, ve kterém jsou aktivnější domácí, kteří měli několik šancí, ale branku nevstřelili. Carpi se zatím hlavně brání a hrozí z rychlých brejků. Jeden hostům málem vyšel, ale Ryder Matos nastřelil jen tyč a druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.

45+1

45
    Ani z tentokrát z toho nic nebylo. Carpi zatím dobře brání a nutno dodat, že v některých momentech mělo i štěstí.

45
    Pátý rohový kop pro Fiorentinu.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Žlutou kartu dostává Gabriel Silva (Carpi FC 1909).

42
    S vypětím všech sil se ale hosté ubránili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

41
    Míč se nyní kutálel po malém vápně, ale nakonec ho jeden z hostujících hráčů dokázal uklidit na rohový kop! Jinak by Vecino neměl problém poslat kulatý nesmysl do branky.

40
    Fiorentina je stále u míče, ale domácí kombinují daleko od branky, kterou střeží Brkič.

38
    Domácí v závěru prvního poločasu přidali a snaží se vstřelit vedoucí branku, ale zatím marně.
    36. Kalinić (FIO)

36
    Kalinić dostal skvělou přihrávku za obranu a z pravé strany šel sám na brankáře, ale jeho zakončení na zadní tyč nebylo přesné a míč skončil vedle tyče!

34
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a pro kulatý nesmysl si došel pozorný Sepe, který okamžitě rozehrál.

32
    Domácí Babacar se hnal sám na brankáře, ale nakonec bylo jeho zakončení zcela zbytečné, protože se jednalo o ofsajd.

30
    Je za námi třicet minutek s stav zápasu je stále 0:0, tak uvidíme, zda se v prvním dějství dočkáme první branky, nebo si budeme muset počkat do druhého poločasu.

28
    Nyní to domácí zkusili centrem z levé strany, ale pro míč si skvěle došel Brkić, který tak pomohl svým zadákům.

26
    Další snažení domácích ukončil útočný faul a na tahu jsou hosté, kteří nikam vůbec nepospíchají.

25
    Domácí se snaží něco vymyslet na polovině Carpi, ale hosté v posledních minutách brání velmi dobře.

23
    Žlutou kartu dostává Tomović (ACF Fiorentina).
    22. Ryder Matos (CAR)

22
    Nyní měli domácí velké štěstí! Ve vápně se k míči dostal Ryder Matos, ale po jeho pokusu skončil kulatý nesmysl jen na tyči! S následnou dorážkou si Sepe poradil.

20
    Prvních dvacet minutek ale branku zatím nepřineslo, nicméně šancí jsme už viděli několik.

18
    Oba celky se stále tlačí dopředu a diváci se zatím rozhodně nenudí. Hraje se ve svižném tempu.
    16. Di Gaudio (CAR)

16
    Po rychlé akci se do vápna domácího celku dostal Di Gaudio, který ale zakončení nezvládl a kulatý nesmysl skončil vysoko nad brankou Sepeho.

14
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tak stále čekáme. U míče jsou stále domácí, kteří trpělivě kombinují.

13
    Po sražené střele je tu třetí rohový kop pro domácí borce.

12
    Fiorentina vybojoval svůj druhý rohový kop.

11
    Domácí celek je v úvodu jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Carpi se zatím pouze brání.
    9.

9
    Po centru z levé strany se k míči na malém vápna dostali dva domácí hráči, ale ani jeden ho nedokázal procpat za Brkiće, který skvěle zakročil!
    7. Kalinić (FIO)

7
    Po rohovém kopu to z hranice velkého vápna vyzkoušel Kalinić, ale Brkič si s jeho bombou dokázal poradit a míč vyrazil!

6
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

5
    Žlutou kartu dostává Badelj (ACF Fiorentina).

3
    A hosty zastavil útočný faul, takže na tahu je opět favorit tohoto zápasu, tedy Fiorentina.

2
    První kombinační akce domácích nic nepřinesla. Míč se dostal k Brkićovi, který nic nevymýšlel a poslal ho daleko od své branky.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají ve fialových dresech. Carpi hraje v bílém.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

ACF Fiorentina: Sepe – Rodríguez, Pasqual, Tomović, Astori, Badelj, Vecino, Kalinić, Babacar, Rebić, Bernardeschi
    Náhradníci: Gilberto Junior, Tătăruşanu, Verdú, Rossi, Lezzerini, Marcos Alonso, Roncaglia, Iličić

Carpi FC 1909: Brkić – Zaccardo, Romagnoli, Letizia, Gaglioli, Marrone, Gabriel Silva, Di Gaudio, Borriello, Ryder Matos
    Náhradníci: Cofie, Bianco, Lazzari, Lasagna, Pasciuti, Belec, Raphael Martinho, Spolli, Mbakogu.

Poslední vzájemné zápasy

Carpi – Fiorentina 0:1
    Carpi – Fiorentina 0:2

ACF Fiorentina zatím v poháru neodehrála ani jeden zápas. V nejvyšší italské soutěži si ale Fiorentina nevede vůbec špatně. Má na svém kontě 32 bodů a v tabulce je na skvělém druhém místě. Domácí se netají tím, že i v poháru by chtěli dojít co nejdále.

Carpi FC 1909 také v poháru zatím nehrálo, ale v lize je na tom o poznání hůře. Hosté získali zatím jen 10 bodů a jsou na předposledním sestupovém místě. Carpi navíc inkasovali 30 branek a má nejhorší obranu v soutěži, tak uvidíme, jak si povede v poháru.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Fiorentinou a Carpi. Jasným favoritem je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.