Bayern – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Hamburger 1:1 (kon.) | Brémy – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.)
Hoffenheim – Hannover 1:0 (kon.) | Darmstadt – Hertha 0:4 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 5:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:1 (0:1)
Hamburger SV
Sobota 12.12.2015, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi VfL Wolfsburg a Hamburgerom SV.

Domácim sa v doterajšom priebehu súťaže darí veľmi dobre. Po 15 zápasoch majú na svojom konte 25 bodov, a v tabuľke im patrí piate miesto. Na štvrté miesto zabezpečujúce účasť v Lige majstrov strácajú iba jeden bod, a tak je súboj o európske poháre stále otvorený. V posledných štyroch zápasoch si hráči Wolfsburgu pripísali 4 body za jednu výhru, jednu remízu a dve prehry. V poslednom zápase nestačili na Borussiu Dortmund, s ktorou prehrali tesne 1-2.

Do Wolfsburgu zavíta Hamburger SV, ktorý si v doterajšom priebehu súťaže počína pomerne dobre. Po 15 zápasoch majú hráči Hamburgeru na svojom konte 21 bodov, a v tabuľke im patrí 9. miesto. Na šieste Schalke však strácajú iba tri body, a tak je stále otvorená aj možnosť zahrať si Európsku ligu. V posledných štyroch zápasoch získali hráči Hamburgeru 7 bodov za dve výhry, jednu remízu a jednu prehru. Prehra prišla v poslednom zápase s Mainzom, ktorý hráči Hamburgeru nezvládli a prehrali 1-3.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Volkswagen Arena vo Wolfsburgu, ktorý má kapacitu 30 000 divákov.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Schäfer – Guilavogui, Arnold – Vieirinha, Draxler, Schürrle – M. Kruse.

Náhradníci: Casteels – Klose, S. Jung, Knoche, D. Caligiuri, Bendtner, Dost.

Hamburger SV: Adler (C) – Sakaj, Reis, Spahić, Ostrzolek – G. Jung, Holtby – N. Müller, Gregoritsch, Iličević – Lasogga.

Náhradníci: Drobný – Diekmeier, Hunt, Stieber, M. Díaz, Schipplock.

Rozhodca: Wolfgang Stark- M.Pickel, M.Häcker.

1

1
    Zápas vo Wolfsburgu sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných bielo-zelených dresoch, a hostia z Hamburgu v čierno-červených. Úvodný výkop patril hráčom Hamburgeru SV, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

2
    Loptu už získali hráči domáceho tímu, ale zatiaľ sa nedokážu dostať pred 16ku Hamburgeru.

3
    Po faule Guilavoguia budú hostia zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

4
    Holtby našiel v 16ke Wolfsburgu iba hráčov v bielo-zelených dresoch a tí loptu rýchlo dostali do bezpečia. Priamy kop Hamburgeru vôbec nevyšiel, a už sa musí brániť.

5
    Domáci stále držia loptu na svojich kopačkách, ale všetko sa odohráva v strede ihriska. Hamburger výborne bráni, a nepúšťa domácich do žiadnej príležitosti.

6
    Müller si v strede ihriska počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop.

7
    Hráči Wolfsburgu sa už dostali pred 16ku Hamburgeru, ale zatiaľ je to bez strely na bránu.

8
    Holtby bojoval o loptu v strede ihriska, ale proti dvom hráčom Wolfsburgu nemal veľkú šancu. Následne sa domáci snažili presadiť v pokutovom území Hamburgeru, ale Kruseho strela z 11 metrov smerovala vysoko nad bránu.
    8. Pierre-Michel Lasogga (HAM)

9
    Na opačnej strane výborná strela z 20 metrov od Lasoggu, a ešte krajší zákrok brankára Benaglia, ktorý loptu smerujúcu k pravej žrdi dokázal vyraziť.

10
    Akcia Wolfsburgu končí po ofsajde, v ktorom sa ocitol Schürrle. Loptu získavajú hráči Hamburgeru SV.

11
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov. Hráči oboch tímov bojujú o každý centimeter ihriska.

12
    Gregoritsch skúsil strelu z veľkého uhla, ale tá bola zblokovaná na rohový kop. Ten nepriniesol pre Hamburger žiadnu príležitosť, a domáci vyrazili do rýchleho protiútoku.

13
    Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, ale Schäfer nenašiel v 16ke Hamburgeru žiadneho spoluhráča. Celá situácia sa končí odkopom brankára Adlera.

14
    Ostrzolek nenašiel svojou prihrávkou pred domácu 16ku žiadneho spoluhráča, a lopta končí za postrannou čiarou. Úvodné minúty dnešného zápasu prinášajú viac súbojov ako šancí.

15
    Müller sa snažil prihrať spoluhráčom za obranu Wolfsburgu, ale aj táto akcia Hamburgeru končí neúspešne.

16
    Lasogga vidí žltú kartu po faule na Danteho.

17
    Po faule na Danteho zahrávali domáci priamy kop na vlastnej polovici, ale okamžite po jeho rozohratí prichádza faul Guilavoguiho v strede ihriska a priamy kop pre Hamburger SV.

18
    Po faule na Arnolda prichádza priamy kop Wolfsburgu v strede ihriska. Posledné minúty prinášajú množstvo faulov.

19
    Wolfsburg sa usadil na útočnej polovici, ale všetko sa deje príliš ďaleko od brány Hamburgeru SV.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Draxler sa nepresadil proti Spahićovi, a celá akcia domáceho tímu sa končí po ofsajde, v ktorom bol Vieirinha.

21
    Hamburger SV dal gól! Po veľkej chybe v domácej obrane sa k lopte dostal Lasogga a smeroval na bránu. Jeho strelu z vnútra 16ky ešte brankár Benaglio dokázal vyraziť, ale na dorážku NICOLAIA MULLERA už nestačil.
    21. Nicolai Müller (HAM)

22
    Domáci sa snažia rýchlo odpovedať, ale ich akcie sa končia ešte v stredovej zóne.

24
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hamburger však vysoko napáda, a snaží sa získať loptu.

25
    Müller výborne prihral do 16ky Wolfsburgu kde bol voľný Lasogga, ale jeho strela bola zblokovaná. Na opačnej strane rýchly protiútok domáceho tímu, ale hráči Hamburgeru SV sa dokázali vrátiť a všetko včas vyriešiť.

26
    Kruse si neporadil proti obrane hostí, a loptu má brankár Adler. Domácim sa zatiaľ nedarí presadzovať pred pokutovým územím Hamburgeru.

27
    Iličević si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Träscha prichádza priamy kop pre Wolfsburg.

28
    Domáci predviedli veľmi peknú akciu, ale Schürrle si neporadil proti obrancom Hamburgeru, a celá akcia sa skončila neúspešne. Lopta je už v strede ihriska.

29
    Schürrle posielal center pred bránu Hamburgeru SV, ale tam kraľuje brankár Adler. Ten loptu spoľahlivo chytil do svojich rukavíc.

30
    Hostia ukázali veľmi peknú akciu na konci ktorej bol Gregoritsch, ale lopta mu odskočila príliš ďaleko a dostala sa až k brankárovi Benagliovi.

31
    V strede ihriska ostáva jeden z hráčov Wolfsburgu, ktorý musí byť ošetrený.

32
    Zraneným hráčom bol Guilavogui, ale už odišiel za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej.

33
    Guilavogui sa už zapojil do hry, zatiaľ čo domáci sa snažia niečo vymyslieť na polovici Hamburgeru SV.

34
    Schürrle sa dostal do dobrej príležitosti, ale z niekoľkých metrov neprekonal brankára Adlera. Jeho strela smerovala presne do priestoru brány kde stál brankár Hamburgeru SV.

34
    Na opačnej strane sa nepresadil Lasogga, a loptu má vo svojej moci brankár Benaglio. Ten sa ju snaží čo najskôr rozohrať svojim spoluhráčom.

35
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 10 minút. Hamburger vyhráva vo Wolfsburgu 1-0 po góle z 21. minúty, ktorý zaznamenal Müller.

36
    Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska sa k lopte dostali hráči Wolfsburgu, a okamžite zamierili pred 16ku Hamburgeru SV.

37
    Schürrle hľadal spoluhráčov pred bránou Hamburgeru SV, ale jeho centrovaná lopta končí v rukaviciach brankára Adlera.

38
    Lasogga si v útoku počínal nedovolene, a hoci sa poriadne hnevá, musí sa rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

39
    Hra sa znova presunula do stredu ihriska kde oba tímy bojujú o loptu. Hlavný rozhodca sa snaží čo najmenej prerušovať hru, hoci sa hrá dosť tvrdo.

40
    Po chybe Nalda získal loptu pred domácou 16kou Gregoritsch, ale tá mu odskočila príliš ďaleko a tak sa celá akcia hostí zabrzdila.

41
    Spahić fauloval v domácej 16ke Arnolda, a domáci sa musia vrátiť na vlastnú polovicu.

42
    V závere prvého polčasu sa obraz hry nemení. Vieirinha v jednom z množstva súbojov fauloval Holtbyho, a hostia budú zahrávať priamy kop na vlastnej polovici.

43
    Po peknej akcii Wolfsburgu sa do zakončenia dostal Naldo, ale jeho strela z vnútra 16ky bola zblokovaná na rohový kop.

44
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a celá situácia sa končí odkopom brankára Adlera.

45
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času v prvom polčase. Rozhodcovia možno nadstavia jednu minútu kvôli ošetreniu v 32. minúte.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45+1
    Takže nadstavený čas predsa len prichádza, a v ňom budú hostia zahrávať priamy kop z cca 25 metrov po faule Danteho.

45+2
    Priamy kop sa hosťom vôbec nepodaril, a ani rýchly protiútok Wolfsburgu nebol úspešný.

45+2

Prvý polčas vo Wolfsburgu sa skončil. Priniesol jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí. O jediný presný zásah sa postaral v 21.minúte Müller, a vďaka nemu vyhrávajú hráči Hamburgeru SV 1-0. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    Vo Wolfsburgu sa začal druhý polčas zápasu medzi Wolfsburgom a Hambugerom SV. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí po prvom dejstve prehrávajú 0-1.

46
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Träsch, a nahradí ho Dost.

47
    Úvodné sekundy druhého polčasu prinášajú iba množstvo súbojov v strede ihriska.

48
    Veľmi pekná akcia domáceho tímu. Schürrle dostal výbornú prihrávku za obranu hostí, prenikol do 16ky a vypálil z veľkého uhla, ale brankár Adler jeho pokus vyrazil na rohový kop.

49
    Rohový kop Wolfsburgu nepriniesol žiadnu príležitosť, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

50
    Črtala sa ďalšia dobrá akcia domáceho tímu, ale všetko pokazil Draxler, ktorý prihral priamo hráčovi Hamburgeru SV.

51
    Pred bránu Hamburgeru SV smeroval dobrý center, ale všetko vyriešil brankár Adler, ktorý má loptu vo svojich rukaviciach.

52
    Na opačnej strane nevydarená akcia Hamburgeru SV, po ktorej idú do útoku znova domáci.

53
    Hráči Wolfsburgu zahrávali rohový kop z pravej strany, ale v 16ke hostí to bolo príliš prehustené. Lopta je už v strede ihriska, a domáci tak znova musia prekonávať obranný val v čiernych dresoch.

54
    Kruse skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

55
    Po rohovom kope prišla obrovská príležitosť domáceho tímu. Vieirinha našiel v 16ke Hamburgeru Dosta, ktorý hlavou poslal loptu tesne nad bránu.

56
    Domáci sa usadili na útočnej polovici a vytvárajú si čoraz väčší tlak.

57
    Müller fauloval Arnolda, a domáci zahrávali priamy kop z cca 40 metrov. Lopta našla v 16ke hostí iba hráčov v čiernych dresoch a tak z toho nebola žiadna príležitosť Wolfsburgu. Dante si po zákroku Clébera pýtal pokutový kop, ale hlavný rozhodca bol dosť blízko a situáciu posúdil ako čistú.

58
    Jung vidí žltú kartu po faule na Arnolda.

59
    Domáci dlho obliehali pokutové územie Hamburgeru až prišla strela Schürrleho z cca 30 metrov, ale jeho prízemný pokus nenarobil problémy brankárovi Adlerovi.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Presne toľko majú hráči Wolfsburgu na to, aby ešte niečo urobili s nepriaznivým výsledkom.

61
    Iličević sa takmer dostal do domácej 16ky, ale v poslednej chvíli o loptu prišiel a bol z toho protiútok Wolfsburgu. Ten však skončil rovnako neúspešne.

62
    Draxler hľadal v pokutovom území Hamburgeru Schürrleho, ale loptu mu poslal príliš ďaleko, a tak po strele útočníka domáceho tímu prichádza iba ďalší rohový kop.

63
    Po rohovom kope domáceho tímu prišla šanca Nalda, ale ten z niekoľkých metrov mieril vysoko nad bránu.

63
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Schürrle, a nahradí ho Caligiuri.

64
    V druhom polčase majú domáci obrovskú prevahu, no zatiaľ ju nevedia pretaviť do vytúženého gólu. Hostia výborne bránia, a nepúšťajú domácich do žiadnych veľkých príležitostí.

65
    Obrovská príležitostí domáceho tímu. Guilavogui vypálil z 25 metrov, a brankár Adler vytiahol skvelý zákrok, ktorým loptu vytlačil na rohový kop.
    65. Josuha Guilavogui (WOF)

66
    Po rohovom kope Wolfsburgu sa v 16ke hostí snažil presadiť Naldo, ale jeho dobre mierený pokus hlavou dokázal chytiť brankár Adler.

67
    Posledné minúty priniesli niekoľko veľkých príležitostí domáceho tímu, ale hostia si stále držia čisté konto. Je to najmä vďaka skvelému brankárovi Adlerovi, ktorý predvádza krásne zákroky.

68
    Vieirinha nenašiel v 16ke Hamburgeru žiadneho spoluhráča, a hra sa presunula do stredu ihriska. Hostia si môžu na chvíľu vydýchnuť.

69
    Veľká príležitosť aj na strane Hamburgeru SV. Ostrzolek prihrával z veľkého uhla pred bránu, ale dobre mierená lopta iba preletela nebezpečné územie a skončila za postrannou čiarou.

70
    Po zákroku Arnolda ostáva v strede ihriska ležať Ostrzolek.

71
    Ostrzolek je už v poriadku a zapojil sa do hry. Domáci sa snažia pokračovať v tlaku, ale zatiaľ sa im nedarí dostať pred 16ku Hamburgeru SV.

72
    Wolfsburg si vypracoval ďalšiu nádejnú príležitosť, ale ani tentokrát to nevyšlo. Caligiuri v 16ke neprestrelil hráčov Hamburgeru SV, a tí nakoniec dostali loptu do bezpečia.

72
    Draxler vidí žltú kartu po faule na Ostrzoleka.

73
    Ostrzolek po ošetrení odchádza za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej. Priamy kop hostí rozohrá brankár Adler.

74
    Kruse sa dostal do 16ky hostí, ale po jeho strele z veľkého uhla nasleduje iba rohový kop.

74
    Ostrzolek vidí žltú kartu po faule na hráča Wolfsburgu.

75
    Rohový kop domáceho tímu nebol úspešný, ale po faule Ostrzoleka budú zahrávať priamy kop z cca 20 metrov.

76
    Arnold skúsil priamu strelu na bránu, ale jeho pokus bez väčších problémov zneškodnil brankár Adler.

77
    Domáci sa veľmi rýchlo znova dostali k lopte a už obliehajú 16ku Hamburgeru SV.

78
    Druhý polčas je jasne v réžii domáceho tímu, ale hostí drží nad vodou skvelý brankár Adler. Najmä vďaka nemu stále vyhrávajú 1-0.

78
    VfL Wolfsburg dal gól! Je vyrovnané! Domáci sa predsa len dočkali. Draxler centrom našiel v 16ke Vieirinhu, ten prihral pred bránu, a MAXIMILIAN ARNOLD loptu v sklze poslal do siete.
    78. Maximilian Arnold (WOF)

80
    Domáci sa znova usadili pred 16kou Hamburgeru, a snažia sa strhnúť vedenie na svoju stranu.

81
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Iličević, a nahradí ho Hunt.

82
    Záver zápasu bude ešte poriadne napínavý. Do útoku zamierili po dlhom čase aj hostia, ale zatiaľ si nedokážu vypracovať žiadnu príležitosť.

82
    Gregoritsch vidí žltú kartu po faule na hráča domáceho tímu.

83
    Po faule Müllera prichádza priamy kop domáceho tímu z cca 30 metrov.

84
    Lopta z priameho kopu končí v rukaviciach brankára Adlera. Hostia si môžu na chvíľu vydýchnuť.

85
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lasogga, a nahradí ho Schipplock.

86
    Po striedaní Hambugeru pokračuje hra na polovici domáceho tímu. Hostia sa snažia upokojiť hru, a podržať loptu čo najdlhšie na svojich kopačkách.

87
    Holtby sa snažil vystreliť na bránu, ale po jeho zblokovanom pokuse nasledoval iba rohový kop. Ten hráčom Hamburgeru vôbec nevyšiel, pretože loptu okamžite získali domáci.

88
    Blíži sa úplný záver dnešného zápasu. Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

89
    Schipplock si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Guilavoguiho prichádza priamy kop pre Wolfsburg.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Oba tímy sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, ale akcie im vôbec nevychádzajú a lopty končia za čiarou.

90
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Draxler, a nahradí ho Jung.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+1
    Prvá minúta nadstaveného času prináša snahu domáceho tímu, ale centrované lopty ktoré smerujú do 16ky Hamburgeru nenachádzajú svojho adresáta.

90+2
    Po nevydarenej akcii domáceho tímu nasledoval nevydarený protiútok Hamburgeru, a tak majú loptu znova hráči domáceho tímu.

90+2
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Müller, a nahradí ho Diekmeier.

90+3
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, a snažia sa vrhnúť posledné sily do záverečného tlaku.

90+4
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Lopta je v strede ihriska, a tak sa skóre meniť nebude.

90+5

Zápas vo Wolfsburgu sa skončil. Druhý polčas priniesol vyrovnávajúci gól Arnolda, a množstvo ďalších šancí domáceho tímu. Wolfsburg však svoju prevahu nevyužil, a dnešný zápas tak končí remízou 1-1. Najlepším hráčom Hamburgeru bol jednoznačne brankár Adler, ktorý podržal niekoľkými skvelými zákrokmi podržal svoj tím.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:25:28)