Heerenveen – Excelsior 2:1 (kon.)
SC Heerenveen
2:1 (1:0)
SBV Excelsior
cz Piatok 11.12.2015, 20:00 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) [Kapacita: 27 224] • Holandská Eredivisie • 16. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:56:06)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:1. Na první branku utkání jsme si museli počkat do 22. minuty, když se dokázal trefil Otigba. Do dvoubrankového vedení poslal domácí v 55. minutě Larsson. Hosté dokázali snížit až v 90+2. minutě, a to když se z pokutového kopu trefil Stans. Domácí si tak připisují po dnešní výhře důležité tři body do tabulky.

Držení míče: 54% – 46%
    Střely celkem: 25 – 7
    Střely na branku: 12 – 4

90+3

90+3
    Už nám běží poslední nastavená minutka a rozhodčí tak za malou chvilku zápas ukončí.
    90+2. Jeff STANS - 2:1

90+2
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky! K pokutovému kopu se postavil JEFF STANS a nekompromisně ho proměnil!

90+2
    Hosté budou zahrávat pokutový kop! Otigba zahrál ve vápně rukou a rozhodčí neváhal ani chvilku.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Thorsby měl nyní nějaké zbytečné řeči směrem k rozhodčímu, a ten mu tak uděluje žlutou kartu.

89
    Hra se nyní pohybuje spíše na polovině hostujícího celku.

88
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

86
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Slagveer a místo něj nastupuje Zahovič.

86
    Van den Boomen napřáhl ke střele z velké dálky, jeho pokus však končí vysoko nad brankou.

85
    Slagveer se nyní dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, jeho následnou střelou dokázal zablokovat jeden z obránců.

84
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště, ale v moci mají stále míč domácí.

83
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.

82
    Hosté už jen převážně brání a snaží se nedostat ještě další branky.

81
    Veerman napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus však končí daleko vedle levé tyče.

80
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Cavlan a místo něj nastupuje van den Boomen.

Martin Penker

Góly: 22. Otigba, 55. Sam Larsson – 90+2. Stans (pen.)

Karty:   4. van Aken (HEE), 89. Thorsby (HEE)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:9.
    SC Heerenveen: Mulder – Marzo, Otigba, van den Berg (C), van Aken (67. Bijker) – Thorsby, St. Juste, Cavlan (80. van den Boomen) – Slagveer (86. Zahovič), Veerman, Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – van Anholt, Bijker, Zahovič, van den Boomen, Buijs, Huizing.

SBV Excelsior: Muyters – Karami, Fischer (C), Mattheij, Kuipers – Stans, Kruijs (46. Elbers), Auassar – Kuwas (76. Hasselbaink) – van Mieghem (76. Vermeulen), van Weert.
    Náhradníci: Kurto – van Nieff, Hasselbaink, Vermeulen, H. Drost, Bovenberg, Elbers.

Rozhodca: van de Graaf – Balder, Dobre – Gerrets