Montreal – Boston 1:3 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 2:4 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.)
Montreal Canadiens
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Boston Bruins
cz Štvrtok 10.12.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Budu se na Vás těšit u dalšího onlajn přenosu. Dobrou noc! (04:24:32)

3. Paul Byron (MTL) 0+0

Skončilo utkání mezi Montrealem Canadiens a Bostonem Bruins. Po dvou třetinách vedli domácí 1:0. V poslední periodě ale přišel jejich kolaps. Nejprve se při vlastní oslabení trefil Loui Eriksson a hned vzápětí skóre otočil Landon Ferraro, V 54. minutě přidal třetí branku Patrice Bergeron a definitivně tak rozhodl o výhře svého celku.

59:00
    Montreal kombinuje v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili na Raska.

58:39
    Oddechový čas pro domácí.

57:25
    Condon opustil svou bránu a Montreal to zkouší v 6 mužích v poli.

57:20
    Totálně vyčerpaní hráči Bostonu střídají a Montreal musí začít ze středního pásma.

56:38
    Miller na ledě. Canadiens však pokračují v tlaku i po jeho návratu.

55:38
    Paciorettyho střela trefila Cháru do chráničů a kotouč se odrazil jen těsně vedle svatyně Raska.

55:00
    Hosté se osvobozují. Canadiens musí začít až od své branky.

54:38
    Asi poslední příležitost s utkáním ještě něco udělat. Kevan Miller dostává menší trest za nedovolené bránění.
    53:42 Patrice BERGERON - 1:3

53:42
    Bruins právě vstřelili branku!
    Třetí branka v síti Montrealu! Zaváhání domácího obránce za bránou využil , který přihrál před bránu na PATRICE BERGERONA, který forhendovým blafákem zasunul puk za Condona. Asistence: Brad Marchand, Matt Beleskey.

53:06
    Dělovka Trotmana skončila po teči domácího hráče až v ochranné síti.

52:16
    Fenomenální zákrok Condona!! Ve výborné pozici mezi kruhy byl Patrice Bergeron, který krásně vystřelil zápěstím. Mike Condon ale vynikl svým zásahem lapačkou a drží ještě naděje svého týmu.

50:20
    Domácí ale inkasované branky nepoložily a ještě více se tlačí před bránu Bruins. Zatím bez gólového efektu.
    48:35 Landon FERRARO - 1:2

48:35
    Bleskový obrat v podání Medvědů! Od levého mantinelu přišla přihrávka od Ryana Spoonera do mezikruží na LANDONA FERRARA, který krásnou střelou do horního rohu překonává Condona podruhé. Asistence: Ryan Spooner, Torey Krug.
    47:53 Loui ERIKSSON - 1:1

47:53
    To je šok pro domácí, kteří inkasují při vlastní přesilovce! LOUI ERIKSSON se dostal do samostatného úniku a střelou mezi Condonovy betony srovnává skóre na 1:1. Asistence: Zdeno Chára.

46:00
    Weise uháněl na bránu Bostonu. Byl zakřižován a následně faulován Seidenbergem, který dostává dvě minuty za podražení.

45:10
    Subban si pěkně sjel na pravé straně, obdržel přihrávku a jeho následný pokus vyráží finský brankář svým ramenem.

44:48
    Přihrávka rukou nepustila domácí do útočného pásma.

44:29
    Andrighetto vyhodil puk přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

42:49
    Nádherná kombinace domácích! Puk rychle putoval po hokejkách hráčů Montrealu a celou akci zakončoval Tomáš Plekanec z bezprostřední blízkosti. Famózní zákrok však předvedl Tuukka Rask svým betonem a drží tak naděje svého týmu.

42:11
    Brankář Canadiens raději nyní uklidňuje hru a podrží kotouč v rukavici.

41:31
    Condon se bez problémů poradil s pokusem bostonských hráčů.

40:50
    Postavení mimo hru na straně Bruins.

40:19
    Ihned po vyhraném vhazování se domácí natlačili do pásma a vše skončilo ránou Markova, která skončila mimo a podél mantinelu opustila útočnou třetinu Montrealu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:37 .

I druhá perioda je minulostí. V prostřední části, stejně jako v první třetině, nebyl k vidění příliš pohledný hokej. Až na pár slibných příležitostí jsme nic zajímavějšího neviděli. Ke gólu měl asi nejblíže Brad Marchand, který však svou střelou Condona nepřekonal. Do další dvacetiminutovky mají Canadiens v zádech jednobrankový náskok, který si vypracovali v první třetině.

40:00

39:40
    Subban přihrával z levé strany na Tomáše Plekance, jehož pokus byl zablokován padajícím hráčem Medvědů.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Domácí v závěru třetiny rozjeli kolotoč v útočném pásmu a Boston se osvobozuje chytrým vyhozením do středního pásma.

37:36
    Andrighetto svým pokusem trefil pouze oblouk Raskovy brány.

36:53
    Thomas opustil trestnou lavici. Medvědi jakoby si vůbec nevěděli rady v této přesilové hře.

36:30
    Hosté mají velké problémy s přechodem přes střední pásmo.

35:49
    Bergeronova rána byla zblokovaná a puk následně opustil obranné pásmo Montrealu.

34:53
    Další vyloučení na straně Canadiens. Christian Thomas putuje na lavici trestů na dvě minuty za hrubost.

33:50
    Nepřesnou rozehrávku domácích zachytil na modré čáře Zdeno Chára, nabruslil si do pozice mezi kruhy a následně vystřelil zápěstím. Condon musel předvést další důležitý zákrok!

32:15
    Eller ujížděl s Plekancem do přečíslení 2 na 1. Dánský útočník vše řešil střelou, se kterou si Rask poradil!

31:04
    Trotman na ledě a Boston hraje v plném počtu.

31:02
    Rask chytá i další střelu útočníka Montrealu a přesilovka pomalu končí.

30:00
    Po několika pokusech domácích se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

29:04
    Zach Trotman si musel pomoci hákováním, aby zabránil šanci Byrona, za což si nyní odsedí dvě minuty.

28:25
    Pacioretty z úhlu zamířil pouze do dobře přesunujícího se Raska! To byla slibná příležitost na navýšení skóre.

28:10
    Mike Condon obligátním zákrokem lapačkou likviduje nepříliš nebezpečný pokus Spoonera.

27:59
    Zblokovaná rána hostujícího obránce končí mimo hřiště až v ochranné sítí.

27:21
    Finský gólman měl dobrý výhled na střelu od modré a střelu tlumí svým plastrónem.

26:39
    Marchand v obrovské příležitosti, kdy střílel zcela osamocen z pozice v pravém kruhu, selhal! Condon jeho ránu zápěstím pod horní tyč vytěsnil ramenem a drží tak prozatím čisté konto.

25:17
    Jednoduchý zákrok si nyní připsal Tuukka Rask a vhazuje se v útočné části Montrealu.

25:00
    Těsný ofsajd zabraňuje hostům v dalším pokračování v útočné třetině.

24:15
    Zakázané uvolnění Bruins.

23:01
    Fleischmann na ledě. Medvědům se početní výhoda vůbec nepovedla.

22:10
    Bostonu se příliš přesilovka nedaří. Montrealští se zatím dobře brání.

21:02
    Bude se však znovu vylučovat. Tomáš Fleischmann si odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.

20:48
    Teď už se hraje v pěti mužích na obou stranách.

20:21
    Oba kohouti z první třetiny ještě sedí na trestné lavici a pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:41.

První dějství je za námi. Hra byla velice vyrovnaná a příliš gólových šancí nenabídla. Jedinou gólovou radost tak fanouškům Montrealu zařídil svou trefou Tomáš Plekanec po přihrávce Paula Byrona. Canadiens si tak do šaten odnášejí jednobrankový náskok.

20:00

18:48
    Dochází k oboustrannému vyloučení. Na straně domácích je to P.K.Subban, který si odsedí menší trest za sekání. Brad Marchand, který se rozhodl oplácet, utržil rovněž 2 minuty za sekání.

18:03
    Thomas pronikl po levé straně a pěkně vypálil, avšak jen do připraveného Raska.

17:55
    Bojuje se teď nyní hlavně ve středním pásmu. Oba týmy se snaží vycházet ze zabezpečené obrany.

16:40
    Bostonští kombinují v útočném pásmu, ale zatím pouze podél mantinelu, což nevede k ohrožení Condona.

15:49

14:59
    Bergeronův pokus skončil pouze na vnějším oblouku brány.

13:31
    Podklouznutí Subbana ve středním pásmu využil Boston k přečíslení 2 na 1. Connolly však místo přihrávky volil střelu, se kterou si brankář Montrealu poradil.

13:00
    Kotouč je opět mezi diváky. Vhazuje se v obranné třetině Canadiens.

12:34
    Ofsajdem se provinili hosté. Buly ve středním pásmu.

12:25
    Connollyho projektil z mezikruží těsně minul branku Condona.

11:35
    Přečíslení Canadiens tři na dva řeší opět Rask.

11:20
    Strážce bostonské brány znovu raději hru kouskuje. Jeho spoluhráči mohou vystřídat.

10:22
    Střelu Fleischmanna z pravé strany s přehledem lapil finský gólman.

09:56
    Brankář medvědů raději přikryl kus černé gumy před dotírajícím Paciorettym a bude se vhazovat po jeho pravici.
    08:49 Paul BYRON - 1:0

08:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens se ujímají vedení!! PAUL BYRON nahazoval kotouč z rohu kluziště do přebrankového prostoru, kde hledal své spoluhráče, kotouč se však odrazil od hostujícího obránce Trotmana až za záda Tukky Raska. Platnost jeho trefy musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Tomáš Plekanec.

08:21
    Thomasův pokus z levého kruhu pokryl Rask.

07:05
    Fantastický Condonův zákrok! Connolly se dostal k odraženému puku a měl před sebou poloodkrytou klec. Brankář Canadiens však zázračně zakročil betonem a následně zlikvidoval i jeho dorážku.

06:10
    Puk skončil až v hledišti. Rozhodčí ukazují, že vyhození bylo tečováno, a tak mohou být hokejisté Montrealu klidní.

05:23
    Špatnou rozehrávku hostů mohla využít čtvrtá formace Canadiens, ale hra je přerušena kvůli posunuté branky Bruins.

04:28
    Rask se nyní musel činit proti pokusu Desharnaisovy formace.

03:57
    Další icing kanadského mužstva. Hra se opět stěhuje před Condona.

03:41
    Postavení mimo hru domácího týmu.

03:10
    Výborný přesun finského brankáře, který pěkným skluzem vyráží střelu Markova od modré čáry.

02:32
    Beaulieu donutil Raska k rutinnímu zákroku lapačkou.

01:40
    Millerova střela sražena do rohu, obránci Canadiens čekají až jejich spoluhráči dostřídají, aby mohli zpoza brány zahájit útok.

01:15
    Zakázané uvolnění Medvědů.

01:01
    Trotman vyzkoušel pozornost montrealského gólmana střelou od modré. Střela obránce Bostonu však neměla gólové parametry.

00:20
    Icing zastavuje domácí tým. Vhazování před Condonem.

00:15
    Úvodní buly vyhráli Canadiens a rozjíždí útočné snažení.

00:01

Jak už bývá u NHL zvykem, bude i dnešní utkání o pár minut opožděno.

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Subban (A), Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Beaulieu – Andrighetto, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Byron, Plekanec (A), Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Thomas, Flynn, Carr

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Trotman, Chára (C), McQuaid, Krug, Miller, Morrow – Connolly, Bergeron (A), Marchand – Eriksson, Krejčí (A), Beleskey – Hayes, Spooner, Vatrano – Randell, Ferraro, Rinaldo

Rozhodčí: O´Halloran, Leggo – Henderson, Barton.

BOSTON BRUINS

Medvědi se s 31 body po šestadvaceti zápasech usadili na 8. pozici Východní konference, která jako poslední zajišťuje postup do play off. Co se týče formy posledních pěti střetnutí, tak je na tom skoro stejně jako jeho dnešní soupeř. Bruins se však podařilo získat o jeden bod více. Boston je ovšem nejlepším mužstvem na venkovních hřištích v celé Východní konferenci, a tak to pro Montreal bude velmi těžký oříšek.

MONTREAL CANADIENS

Kanadskému celku se daří velmi dobře. Se 41 body vévodí tabulce Východní konference a patří mu i druhá příčka v celé NHL. Lepším týmem je pouze Dallas Stars. 94 vstřelených branek jim zajišťuje rovněž druhou pozici v tomto ohledu, stejně jako v tabulkovém pořadí NHL, patří první místo Hvězdám z Dallasu. Posledních pět utkání nezastihlo Canadiens zrovna v nejlepší formě. Nasbírali totiž jen 5 bodů z deseti možných a po dvou zápasech bez výhry budou chtít dnes naplno bodovat.

6.12.2015 Carolina – Montreal 3:2
    4.12.2015 Montreal – Washington 2:3
    2.12.2015 Montreal – Columbus 2:1
    29.11.2015 Montreal – New Jersey 2:3 pp.
    28.11.2015 New Jersey – Montreal 2:3 sn.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE TÝMU

Tomáš Plekanec
    Tomáš Fleischmann

Max Pacioretty 25 (13+12)
    Tomáš Plekanec 25 (7+18)
    P.K.Subban 21 (1+20)

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání kanadsko-americké NHL, kdy Montreal Canadiens přivítá Boston Bruins. V tomto duelu se můžeme těšit na souboj několika českých a slovenských hokejistů. Utkání začíná v 01:30.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 9. Byron (Plekanec) – 48. Eriksson (Chára), 49. Ferraro (Spooner, Krug), 54. Bergeron (Marchand, Beleskey)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Trotman, Chára (C), McQuaid, Krug, Miller, Seidenberg – Connolly, Bergeron (A), Marchand – Eriksson, Krejčí (A), Beleskey – Hayes, Spooner, Vatrano – Randell, Ferraro, Rinaldo

Rozhodca: O´Halloran, Leggo – Henderson, Barton