UMMC Jekaterinburg – ZVVZ USK Praha 76:73 (kon.) | Uniqa Šopron – Good Angels Košice 70:86 (kon.)
Uniqa Šopron
70:86 (13:21, 35:40, 54:59)
Good Angels Košice
Streda 09.12.2015, 18:00Euroliga - ženy

Košičanky v záverečnej štvrtine zabrali a zvíťazili v nej vysoko 27:16. Vďaka tomu sa hráčky Good Angels dokázali udržať pri vedení, ktoré domáci celok niekoľkokrát v zápase nebezpečne skresal iba na rozdiel jediného bodu. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám príjemný zvyšok dňa. (19:49:38)

Koniec zápasu. (70:86)

39:54
    Iba šesť sekúnd pred záverečnou sirénou ešte domáca Ciglarová pridáva dva body, čím znižuje náskok Košíc na rozdiel priepastných 16 bodov. (70:86)

39:29
    Košičanky využívajú každú ponúknutú príležitosť a priestor. Do štatistiky dvojbodových úspešných pokusov pridala svojudalšiu čiarku aj Jurčenková. (68:86)

39:16
    aková sa dopustila faulu, po ktorom domáca Krnjicová ešte premanila dva trestné hody. Prebieha posledná minúta tohto zápasu. (68:84)

38:46
    Good Angels opäť útočili a na konci akcie pridali dvojbodový doskok Jurčenkovej. (66:84)

38:26
    a dva body ešte zakončila domáca Krnjicová, ale domácim to už bude v podstate zbtočné. Náskok Košičaniek je príliš veľká na záverečnú drámu. (66:82)

37:21
    Zuzana Žirková má dnes na svojom konte už 14 bodov, pretože teraz sa prezentovala ďalšou trojkou. Košičanky majú záver zápasu plne pod kontrolou. (64:82)

36:54
    Košice sa vrátili do útoku, kde dva body pridala Johnsonová. T8to kanonierka dnes už Dobrým Anjelom pomohla celkovo 21 bodmi. (64:79)

36:44
    Pred nami je záverečná trojminútovka a domáci celok si vyžiadal oddychový čas. Košičanky vedú pohodlným 13-bodovým náskokom a majú dobre nakročené k triumfu. (64:77)

36:11
    Na opačnej polovici to opäť dobre vymyslela Žirková, ktorá už svojou deviatou asistenciou v zápase našla Langhorneovú a tá zakončila za dva body. (64:77)

35:56
    určenková faulovala a Maďarky získali dva trestné hody, pričom Fegyvernekyová využila oba z nich. (64:75)

35:42
    Košická hráčka Johnsonová sa prezentovala úspešným trojkovým pokusom, ktorým zvýšila náskok slovenského celku na rozdiel 13 bodov. Necelých päť minút pred koncom riadnej hracej doby to vyzerá na priepastný rozdiel v skóre. (62:75)

35:15
    Do štatistík sa po úspešnej dvojke zapísala aj hosťujúca Oblaková, pre ktorú je to v dnešnom zápase iba štvrtý bodík. (62:72)

34:52
    Košičanky ešte ostali v útoku. Oblakovej nasjkôr doskok nevyšiel, ale potom z druhej strany doskakovala aj Jurčenková a jej lopta už v koši skončila. (62:70)

34:25
    Po faule Langhorneovej nasledovali dva trestné hody pre domáci celok, ktoré Halvarssonová bezpečne premenila. (62:68)

34:14
    Košičanky prešli do útoku, z vnútra oblúka to strelcky skúsila Langhorneová a bola úspešná. Táto hráčka má dnes na konte už 10 bodov. (60:68)

33:28
    Nevzdáva sa ale ani domáci celok. Simonová vybojovala dvojku a Šopron je stále v hre. (60:66)

33:07
    Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte približne sedem minút a Košičanky nechcú nič riskovať. Za dva body zakončila Oblaková. (58:66)

32:26
    Kiššová využila iba jeden z dvoch ponúknutých pokusov a Košiciam pripísala bod. (58:64)

Veronika Pancuráková

Uniqa Šopron: Fegyvernekyová, Halvarssonová, Simonová, Zsovarová, Weningerová, Crvendakicová, Krnjicová, Hatarová, Dubeiová, Ciglarová
    Good Angels Košice: Laghorneová, Oblaková, Kiššová, Žirková, Janoščíková, Bálintová, Hruščáková, Stehlíková, Jurčenková, Johnsonová
    Štvrtiny: 13:21, 22:19, 19:19, 16:27