Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – LA Kings 2:3 (po pr.) | Washington – Detroit 3:2 (2:0 po s.n.)
Toronto – NJ Devils 3:2 (2:1 po s.n.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.)
Chicago – Nashville 4:1 (kon.) | Dallas – Carolina 6:5 (kon.) | Calgary – San Jose 4:2 (kon.)
Dallas Stars
6:5 (4:0, 1:1, 1:4)
Carolina Hurricanes
cz Streda 09.12.2015, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Kolotoč nejlepší hokejové ligy světa je již pořádně roztočen a já vás zde vítám u dalšího z nespočtu on-line přenosu, ve kterém se zaměříme na střet dvou týmů jenž okupují zcela opačné póly tabulky. Současně nejlepší tým NHL Dallas Stars, totiž na svém ledě přivítá Carolinu Hurricanes, která se krčí na posledních příčkách Východní konference. Utkání startuje ve 02:30, ale jak už je u NHL známo, tak samotné úvodní vhazování bude vhozeno s několika minutovým zpožděním.

Carolina zatím v letošní sezóně odehrála 27 zápasů, ve kterých nasbírala 24 bodů, jenž jí řadí na 14. místo Východní konference, odkud už na poslední postupové místo ztrácí sedm bodů. Hurikáni tedy ani v letošní sezóně nijak zvlášť nepřekvapují a naplňují předsezónní očekávání. Avšak v posledních dvou zápasech se Carolině podařilo naplno bodovat, když si nejdříve Canes poradili s velmi silným Montrealem a následně i ve velké přestřelce přetlačili Arizonu.

Eric Staal – 16 bodů (5+11)

Dallas odehrál stejný počet utkání, jako jeho další soupeř, avšak texasané v nich nasbírali o 14 bodů více, které je řadí na čelo celé NHL. Stars se po čtyř zápasovém tripu vrací zpět do American Airlanes Center, ze kterého si přivezli dvě vítězství a dvě porážky po prodloužení či nájezdech.

Československá stopa v utkání:

Do zápasu by měli zasáhnout dva čeští hokejisté, když na domácí straně nastoupí v dresu Stars zkušený Aleš Hemský, proti kterému se postaví mladý Andrej Nestrašil.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Jo. Benn, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn, Seguin, Ničuškin – Janmark, Spezza, Eaves – Sharp, Eakin, Hemský – Roussel, Fiddler, Sceviour.

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordstrom, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry.

Rozhodčí: Meier, Nicholson – Wheler, Gibbs.

00:01

00:04
    Úvodní vhazování vyhráli hosté z Caroliny, kteří se ihned derou do svého útočného pásma.

00:14
    Kde nakonec od modré čáry vystřelil Hainsey a Lehtonen si velmi rychle připisuje první úspěšný zákrok v utkání.

00:22
    Další střela Canes už byla zblokována a puk následně míří až za bránu Warda.

00:52
    První formace Dallasu se držela v útočné třetině, jenže hosté je vůbec nikam nepustili.

01:06
    Patrick Eaves (DAL) podrazil Erica Staala, a tak si Carolina velmi rychle zahraje svou první přesilovou hru v utkání.

01:20
    Faulk vypálil od modré čáry a Lehtonen jeho pokus vyrazil za svou bránu, odkud následně domácí vyhodili puk přes celé kluziště.

01:50
    Dallasu se znova podařilo osvobodit ze svého obranného pásma.

02:16
    Kotouč se nyní dostal na střed pásma k zcela volnému Lilesovi, jehož dělovka letěla jen těsně vedle brány Dallasu.

02:40
    Ward musí znova za svou bránu, kde rychle rozehraje puk na své spoluhráče.

02:46
    Jenže těm se nepodařil přechod přes útočnou modrou, a tak je Carolině odpískán ofsajd.

03:06
    Eaves se vrací z trestné lavice, a tak domácí Stars přežili své první oslabení bez větších potíží.

03:27
    Canes se však i po skončené přesilové hře stále drží v útočné třetině a uvidíme co zde hosté ještě vymyslí.

03:33
    Útok Caroliny nakonec ukončuje zblokovaná střela od modré čáry a puk následně skončil až mimo kluziště.

03:46
    Pesce vystřelil od modré čáry, jenže jeho střela byla na své cestě zpomalená a puk se jen doklouzal pod lapačku Lehtonena.

03:58
    Janmark nahrál z levé strany na střed pásma, kam si najel Spezza, jenž ihned zakončil a domácí útočník trefil břevno hostující klece!

04:46
    Ničuškin na modré čáře přenechal touš Seguinovi, jehož střela však nešla mezi tři tyče hostující klece.

05:21
    Canes se až nyní daří dostat ze svého obranného pásma a hosté ihned uhánějí směrem na Lehtonena.

06:01
    Hemský už ve druhém střídání po sobě poslal velmi nepřesnou přihrávku ve vlastním obranném pásmu a Canes jí znova dokázali zachytit. Puk se poté dostal až k Nestrašilovi, jehož bleskovou střelu vyrazil Lehtonen do ochranné sítě.

06:01
    Následuje první komerční přestávka v utkání.

06:28
    Dallas nahodil puk do útočné třetiny, jenže zde se k němu dostávají hostující hokejisté.

06:52
    Dallas právě vstřelil branku!
    Ward si ani nesáhl na kotouč a už jej musí vytahovat ze své brány. Klingberg předvedl parádní práci ve vlastním obranném pásmu, kde se zbavil všech tří útočníků Canes, aby následně přihrál Seguinovi, který v útočné třetině naznačil střelu a poté přihrál zcela volnému PATRICKU EAVESOVI, jenž už se nemýlil. Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.
    06:52 Patrick EAVES - 1:0

07:17
    Tak to je parádní chvilka domácích hokejistů! Ničuškin vletěl s pukem do útočného pásma, kde jej na středu přenechal JAMIEMU BENNOVI, který dostal příliš prostoru a z pravé strany už se následně nemýlil. Asistence: Valerij Ničuškin, Johny Oduya.
    07:17 Jamie BENN - 2:0

08:04
    Carolina se pokouší o rychlou odpověď, jenže ani další střela Canes se na Lehtonena nedostala.

08:19
    Až nyní si Ward, po dvou inkasovaných brankách, připisuje svůj první úspěšný zákrok v utkání, když chytá neškodnou střelu Lehtonena.

08:44
    Faulk vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl před bránou Dallasu zblokován přímo na Versteega, jenž už měl před sebou zcela prázdnou klec, jenže hostující útočník trefil tyč domácí svatyně a následnou dorážku už vyrazil Lehtonen.

09:22
    Po souboji mezi střídačkami se puk dostal až mimo kluziště, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.

09:36
    Hemský poslal puk před bránu Canes, kde si jej Ward raději přebral a uchoval si touš ve své lapačce.

09:45
    Hemský nahrával před bránu Caroliny, kde byl postavený Eakin, avšak hosté nakonec dokázali jeho pas zastavit.

10:09
    Carolina následně vyrazila do útoku, jenže zde kotouč velmi rychle končí u Lehtonena, který raději přerušuje hru.

10:32
    Janmark nebezpečně přihrával na najíždějícího Spezzu, kterému jeho pas unikl jen o pár centimetrů.

10:42
    Dallas byl poté vytlačen do střední třetiny, odkud se domácím nepodařilo regulérně překročit útočnou modrou, a tak je tu ofsajd Stars.

11:22
    Domácí se ve svém obranném pásmu dostali do menších potíží, které nakonec řeší výhozem přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

11:32
    Ničuškin byl nyní v útočné třetině o malý kousek rychleji než puk, a tak je domácím odpískán další ofsajd.

12:08
    Hra nyní byla hodně nepřesná a puk putoval z jedné strany na druhou.

12:35
    Eric Staal se z levé strany hnal na Lehtonena a jeho rychlá střela nakonec mířila těsně mimo bránu Dallasu.

13:18
    Nestrašil se pokusil o bekhendové zakončení, které nakonec dokázal zblokovat Nemeth.

13:48
    Carolina je zatím překvapivě aktivnější, jenže snaha hostů zatím nevyústila v žádnou branku za zády Lehtonena.

14:28
    Seguin nahrál zpoza brány na zcela volného Ničuškina, jenž už mohl přidat další branku Dallasu, jenže jeho střela skončila na levé tyči hostující klece.

14:42
    Útok Dallasu přeci jen třetí brankou skončil. Jamie Benn nahrál na modrou čáru JOHNYMU ODUYOVI, jehož ránu si do vlastní sítě tečoval jeden z bránících hráčů Canes. Asistence: Jamie Benn, Valerij Ničuškin.
    14:42 Johny ODUYA - 3:0

14:58
    Eric Staal našel parádním pasem Versteega, jenže hostujícího útočníka dokázal ve velké šanci vychytat Lehtonen, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

15:10
    Domácí se velmi nenápadným útokem dostali do další velké šance, kterou zakončil Sharp, jehož rychlou střelu musel Ward krotit na dvakrát.

16:01
    Canes nyní jen vyhodili puk ze svého obranného pásma, a tak se k němu opět dostávají domácí.

16:22
    Janmark si obhodil Slavina, jenže puk se poté doklouzal až k Wardovi, který puk sebral svou lapačkou.

16:57
    Druhá formace Canes se drží v útočném pásmu, ale hosté zatím spíše ovládají puk za bránou Dallasu.

17:22
    Snaha Caroliny nakonec ani neskončila střelou, a tak se do útoku opět vydávají domácí hokejisté.

17:50
    Lindholm vletěl do útočné třetiny, kde ihned vystřelil, ale jeho střela nemohla Lehtonena nijak ohrozit.

18:22
    Nemeth vystřelil od modré čáry a jeho střelu ještě tečoval Sceviour, ale puk míří mimo bránu Canes.

18:27
    Jenže čtvrtá formace Dallasu si nakonec vynutila faul, když McClement (CAR) podrazil Roussela, a tak v první třetině uvidíme i přesilovou hru Dallasu.

18:44
    Stars využívají přesilovou hru! Jamie Benn vybojoval puk za bránou Canes, odkud přihrál mezi kruhy na Klingberga, jenž ještě místo střely viděl zcela volného TYLERA SEGUINA, který už musel trefit zcela prázdnou bránu Caroliny. Tak to byla velmi pěkná kombinace domácích! Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.
    18:44 Tyler SEGUIN - 4:0

19:42
    Lindholm se pokusil překvapit Lehtonena z velkého úhlu, jenže jeho pokus jen trefil boční sít domácí brány.

20:00

Tak lépe už snad Stars ani do utkání vstoupit nemohli. Domácí se trefili ihned ze svých dvou prvních pokusů na bránu Warda, když se v rozmezí 25 vteřin trefili Eaves a Ja. Benn. Dallasu to následně ještě nestačilo a do konce první třetiny přidali domácí další dvě branky, které vstřelili Odyua a po krásné souhře se v přesilové hře prosadil i Seguin.

Pro Canes je tento výsledek možná až moc krutý, protože Carolina byla v první třetině o malý chlup aktivnějším celkem, jenže produktivita obou celků je zatím velkým rozdílem.

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 8:10
    Vhazování: 14:14
    Zblokované střely: 9:3
    Hity: 6:6

Canes do druhé třetiny střídají své brankáře, když Cama Warda nahrazuje Eddie Lack.

20:01

20:05
    Dallas nastřílel čtyři branky v první třetině poprvé od roku 2009!

20:35
    Roussel nahrál zpoza brány Fiddlerovi, jehož střela z pravého kruhu letěla jen těsně vedle brány.

20:53
    Lack si připisuje první úspěšný zákrok v utkání, když chytá střelu Klingberga od modré čáry.

21:20
    Faulk vystřelil od modré, avšak jeho střela byla na své cestě zblokována mimo bránu Dallasu.

21:43
    Spezza vypálil hodně ráznou střelu z pravého kruhu, kterou Lack vyrazil mimo svou bránu.

22:10
    Eaves dostal puk do útočného pásma Dallasu a domácí následně odcházejí střídat.

22:38
    Hemský se už málem hnal po pravé straně na Lacka, jenže Hanifin mu vysekl puk z hole.

23:10
    Carolina právě vstřelila branku!
    Canes zachytili puk ve středním pásmu a hosté se ihned vydali do útoku, kde Nashovu střelu Lehtonen neudržel a touš vypadl přesně před dojíždějícího JACCOBA SLAVINA, který tak vstřeluje svou první branku v NHL! Asistence: Riley Nash, Eric Staal.
    23:10 Jaccob SLAVIN- 4:1

23:56
    Nechybělo moc a Canes se už mohli radovat z další branky, jenže Lehtonen zastavil střelu Lindholma.

24:15
    A další zákrok domácího brankáře, který se tedy na začátku druhé třetiny rozhodně nenudí.

24:40
    Faulk napálil puk do útočného pásma, jenže jeho spoluhráči střídali, a tak si touš přebírají domácí.

25:42
    Dallas se sám dostává do obtíží, když domácí místo vyhození volí přihrávky, které Canes zvládají zachytávat.

26:25
    Puk je opět v obranné třetině Stars, kam jej dostali hodně aktivní hostující hokejisté.

26:44
    McClement vystřelil z pravé strany, avšak jeho střelu zblokoval bránící hráč Dallasu.

27:15
    Fiddler dlouho držel puk na své hokejce, až jej nakonec hosté o něj obrali, a tak z tohoto útoku Stars nic nebude.

27:52
    Liles dostal hodně prostoru na modré čáře, odkud následně i vystřelil, ale Lehtonen jeho střelu bez větších problémů chytá.

27:52
    Následuje reklamní pauza, která hodně přichází vhod pro domácí hokejisty, jenž do druhé periody nevstoupili tou správnou bruslí.

27:56
    Ihned po vyhraném vhazování střílel Hanifin a Lehtonen musel být znova pozorný.

28:40
    Hanifin obdržel puk ve vlastním obranném pásmu a následně se s ním rozjel až do útoku, kde i vystřelil a jeho pokus končí v lapačce Lehtonena.

28:50
    Stars nahodili puk do svého útočného pásma, kde nakonec končí pod lapačkou Lacka.

29:00
    Eric Staal postrčil puk na pravou stranu, kde byl Lindholm, jenž bleskově vystřelil a Lehtonen jeho pokus vyrazil svým betonem.

29:32
    Eakin si vybruslil až na střed útočného pásma, odkud vystřelil bekhendem, avšak jeho pokus blokuje obrana Canes.

30:12
    Carolina byla opět usazená ve svém útočném pásmu, ale domácím se nyní podařilo vytlačit hostující tým bez jakékoliv střelby.

30:44
    Útok Dallasu končí už u útočné modré, kde byla přihrávka zblokována na střídačku, a tak se po další reklamní přestávce bude vhazovat před obrannou třetinu Caroliny.

31:05
    Seguin nahrával před bránu Canes, avšak Jamie Benn zde byl skvěle pohlídán.

31:29
    Hra se poté velmi rychle přesunula až do obranného pásma Dallasu.

31:42
    Snaha Canes vyústila v další střelu, kterou vyslal Lindholm a puk končí v lapačce domácího brankáře.

31:56
    Domácí ujížděli ve dvou na jednoho, když celou akci řešil svou střelou Spezza, jenž se dostal i k dorážce, ale Lack jeho dva pokusy dokázal pokrýt.

32:04
    Versteeg střílel z levé strany, jenže jeho střela se až k Lehtonenovi nedostala.

32:39
    Své štěstí od modré nyní zkusil Goligoski a Lack jeho střelu vyrazil za svou bránu.

33:20
    Hainsey nahrával před bránu Dallasu, ale domácí tento pas pohlídali a mají puk pod svou kontrolou.

33:54
    Jamie Benn přihrával pod sebe na Seguina, kterému však tento pas směřoval příliš za brusle.

34:25
    Canes poslali puk za bránu Dallasu, kam za ním míří hned několik hráčů.

34:45
    Oleksiakovi se s velkou vervou nakonec podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

35:14
    Až nyní se druhé formaci Dallasu podařilo dostat na svou střídačku, když je Canes dlouho drželi v jejich obranném pásmu.

35:33
    Carolina nyní hodně uspěchala svou rozehrávku, a tak je hostům odpískno zakázané uvolnění.

35:33
    Canes si berou svůj oddechový čas.

35:54
    Hemský přihrával před bránu Canes, odkud se puk odrazil až k Oduyovi, jehož rána však do brány hostí nesměřovala.

36:05
    A tak ještě jedna akce třetí formace, když Hemský poslal zadovkou puk na Eakina, jehož střelu Lack udržel ve své výstroji.

36:05
    Následuje komerční přestávka.

36:36
    Nestrašil byl zastaven u útočné modré, jenže domácí následně znova vrátili puk hostům díky nepřesné přihrávce.

37:02
    Lehtonen měl znova plné ruce práce, když musel další střelu hostí vyrazit mimo svou bránu.

37:27
    Faulk vypálil ráznou střelu od modré čáry, avšak lapačka domácího strážce byla znova na svém místě.

37:58
    Spezzovi se podařilo vytlačit Canes z obranného pásma Dallasu, a tak si mohou domácí opět na chvíli odpočinout.

38:17
    A to mohou dál, protože další útok Caroliny končí už na útočné modré čáře ofsajdem.

38:59
    Carolina se ještě v poslední minutě natlačila do svého útočného pásma.

39:14
    Jenže přihrávku Skinnera zachytili domácí, kteří se s ním ihned ženou směrem na Lacka.

39:28
    Valerij Ničuškin nyní předvedl parádní individuální akci, která i skončila brankou, jenže hlavní rozhodčí rozpažuje.

39:28
    Hlavní rozhodčí si ještě prohlíží celou situaci na videu, ale dle mě není co, protože Ničuškin vstřelil absolutně regulérní branku.

39:28
    Stars dokázali ve střední třetině zachytit rozehrávku Canes, když se nakonec k puku dostal VALERIJ NIČUŠKIN, jenž se poté v útočné třetině protáhl kolem dvou obránců Canes a i s trochou štěstí se mu nakonec podařilo překonat i Lacka. Asistence: Jamie Benn, Tyler Seguin.
    39:28 Valerij NIČUŠKIN - 5:1

40:00

Obrázek hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. Carolina je i nadále opticky lepším celkem a konečně se hostům jejich snaha i trochu vyplatila, když svou první branku v NHL vstřelil Slavin, jenže to bylo ze strany hostí vše a i na půl plynu hrající Dallas se ve druhé části dokázal prosadit, protože se v poslední minutě po krásné individuální akci trefil Ničuškin.

40:18
    Lehtonen musí ihned likvidovat tečovanou střelu Hanifina.

40:38
    Na druhé straně zkusil pozornost Lacka Fiddler, ale i hostující brankář je zatím pozorný.

41:15
    Faulk se dostal do menších potíží, když na něj zatlačil Ničuškin, ale hostující obránce nakonec vše zvládl.

41:46
    Liles zavezl puk až do útočného pásma.

41:55
    Kde si nakonec Canes vybojovali svou druhou přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za podražení dostává Jason Spezza (DAL).

42:02
    Eric Staal vystřelil ze středu útočného pásma a Lehtonen jeho střelu vyrazil svým betonem.

42:21
    Canes využívají přesilovou hru, když Rask nahrál na levé křídlo JUSTINU FAULKOVI, kterého Lehtonen vychytal, jenže puk se znova odrazil k hostujícímu obránci, jenž už na podruhé protlačil puk do brány Dallasu. Asistence: Viktor Rask, Elias Lindholm.
    42:21 Justin FAULK - 5:2

42:21
    Stars však zkouší choach challenge, protože Eric Staal při gólu zablokoval Lehtonena, který tak nemohl zasáhnout proti dorážce Faulka.

42:21
    Branka Canes je posvěcena i videem.

42:51
    Rask vystřelil z pravé strany a Lehtonen jeho pokus vyrazil za svou bránu.

43:23
    Skinnerova střela mířila na vzdálenější tyč domácí klece, ale Lehtonen jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

43:34
    Canes vyhráli vhazování, které směřoval na Hanifina, jenž od modré přihrál mezi kruhy na zcela volného PHILLIPA DI GIUSEPPEHO, který trefil puk přesně mezi beton a vyrážečku Lehtonena. I Di Giuseppe tak vstřeluje svou první branku v NHL! Asistence: Noah Hanifin, Victor Rask.
    43:34 Phillip DI GIUSEPPE - 5:3

44:38
    Dallas svou laxní hrou dovolil Canes vrátit se do utkání a uvidíme co se ještě bude do konce utkání odehrávat.

45:06
    Carolina už je opět ve svém útočném pásmu.

45:29
    Janmark však zachytil rozehrávku hostí a následně vyvezl puk co nejdále od domácí brány.

46:11
    Seguin si narazil puk s Ničuškinem a poté si chtěl obhodit obránce, jenže hosté tento únik nepřipustili.

46:26
    Dallas bude po reklamní pauze hrát přesilovou hru, protože Carolina si nepohlídala své střídání a hostí bylo na ledové ploše šest.

46:36
    Canes však vyhráli následné vhazování a puk míří co nejdále od jejich brány.

46:55
    Ani další útok Dallasu se v útočné třetině neusadil.

47:18
    Až nyní Stars rozjíždějí svou přesilovkou kombinaci.

47:28
    Která končí tyčí! Klingberg vystřelil od modré čáry a Eaves jeho pokus tečoval přímo do tyče Lackovy brány, odkud se puk odrazil pod výstroj hostujícího brankáře.

47:55
    Stars to nyní možná trochu přehnali se svými přihrávkami, když jejich akce už chtěli možná zakončit střelbou.

48:18
    Zcela stejný prohřešek i na straně domácích. Stars doslova vyskákali ze své střídačky, a tak dvě minuty za špatné střídaní dostávají i domácí hokejisté.

48:46
    Canes využívají i svou druhou přesilovou hru ve třetí třetině! Dallasu se nepodařilo dostat puk mimo své obranné pásmo, a tak od modré čáry udeřil JUSTIN FAULK, jehož dělovka skončila až v bráně Dallasu. To tedy bude ještě zajímavá koncovka. Asistence: Noah Hanifin, Viktor Rask.
    48:46 Justin FAULK - 5:4

48:59
    Další akce Caroliny končí už na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdu.

49:20
    Lindholmovu střelu z levé strany Lehtonen vyráží mimo svou bránu.

49:37
    Carolina stále drží puk ve svém útočném pásmu.

49:56
    Domácím se nyní podařilo dostat puk do středního pásma, a tak Stars rychle odcházejí střídat.

50:22
    Jamie Benn se chtěl prodrat do útoku, jenže hosté jej zastavili už na útočné modré.

50:46
    Seguin zachytil přihrávku J. Staala a následně vyvezl puk co nejdále od Lehtonena.

51:10
    Puk je znova za bránou Lacka, odkud Canes rozjedou svou další útočnou akci.

51:32
    Jenže ta hostům příliš nevyšla, a tak je puk opět mimo útočnou třetinu Caroliny.

52:02
    Dallas nyní drží puk ve své útočné třetině, kde nakonec od modré vystřelil Klingberg, avšak jeho pokus byl zblokován.

52:34
    Eric Staal už málem uháněl sám na Lehtonena, avšak Stars zachytili pas na unikajícího kapitána Caroliny.

53:17
    Rozjetá Carolina se dočkává vyrovnání! Jordie Benn si nepohlídal JEFFA SKINNERA, jehož střelu možná domácí obránce i trochu přizvedl a puk zaplaval přesně do bližšího růžku domácí klece. Asistence: Andrej Nestrašil, Ron Hainsey.
    53:17 Jeff SKINNER - 5:5

53:17
    Dallas střídá své brankáře!

54:03
    Sharp vletěl do útočné třetiny, ale zde domácí útočník přišel o puk.

54:42
    Hemský poslal puk za bránu Lacka, kam pro něj jede hned dvojice domácích hráčů.

55:03
    Fiddler chtěl přihrát Hemskému, jenže jeho pas zastavili hostující obránci.

55:15
    Další akce Caroliny končí na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdu.

55:56
    Oleksiak přihrával Ničuškinovi, který jeho pas zřejmě neviděl, protože mu puk projel pod bruslemi.

56:22
    Carolina nahodila puk směrem na Niemiho, který ihned poslal puk na své spoluhráče.

56:57
    Eric Staal dostal hodně prostoru, ale jeho střela letěla hodně mimo bránu Dallasu.

57:13
    Dallas se na malý okamžik ocitl ve své útočné třetině, kde však střelu Sharpa chytá Lack.

57:34
    Goligoski střílel od modré čáry, avšak jeho střela se až na Lacka nedostala.

57:56
    Carolině se podařilo přežít velký nátlak první formace Dallasu a puk je nyní až za domácí klecí.

58:26
    Dallas bude hrát přesilovou hru! Victor Rask (CAR) podrazil Eavese, a tak hostující útočník dostává dvě minuty za podražení.

59:02
    Stars zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

59:20
    Carolině se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

59:42
    Stars využívají přesilovou hru!!! Klingberg přenechal puk na modré čáře PATRICKU SHARPOVI, jenž se s ničím nemazlil a svou dělovku poslal přesně mezi betony Lacka, jenž si tento gól bude možná hodně vyčítat. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin,
    59:42 Patrick SHARP - 6:5

59:55
    Vernon Fiddler nyní jen o pár milimetrů minul bránu Canes!

Carolina předvedla v poslední třetina parádní stíhací jízdu, na jejímž začátku byl možná trochu sporný gól Faulka, ale Canes následně dokázali postupně přidat i další tři branky, a vyrovnat tak stav utkání, když se trefovali Di Giuseppe, znova v přesilové hře Faulk a Skinner. Jenže v poslední minutě přišla ještě přesilová hra Dallasu, kterou osmnáct vteřin před konce využil Sharp, který tak rozhodl o vítězství Dallasu.

Carolina si tedy ani po takovém výkonu z American Airlanes Center neodváží ani jeden bod.

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+1, 0, 1 střela, čas na ledě 14:55

To je tedy z tohoto divokého utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího zápasu zase někdy na počtenou. (05:22:21)

Jan Matúš

Góly a asistencie: 7. Eaves (Seguin, Klingberg), 8. Ja. Benn (Ničuškin, Oduya), 15. Oduya (Ja. Benn, Ničuškin), 19. Seguin (Klingberg, Ja. Benn), 40. Ničuškin (Ja. Benn, Seguin), 60. Sharp (Klingberg, Seguin) – 24. Slavin (Nash, E. Staal.), 43. Faulk (Rask, Lindholm), 44. Giuseppe (Hanifin, Rask), 49. Faulk (Hanifin, Rask), 54. Skinner (Nestrašil, Hainsey)

Carolina Hurricanes: Ward (21. Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordstrom, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry.

Rozhodca: Meier, Nicholson – Wheler, Gibbs

Diváci: 18 287