Motor ČB – Kadaň 4:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 1:2 (kon.) | Most – Prostějov 0:3 (kon.)
Jihlava – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Havířov – Kladno 5:6 (kon.) | Litoměřice – Přerov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 3:4 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Slavia Praha
cz Streda 09.12.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance Liga (CZ) • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hlavní zprávou je, že hosté den před utkáním změnili hlavního trenéra. Pavel Hynek na střídačce končí, hlavním koučem se stal Milan Razým. S tím pochopitelně souvisí poslední né zcela vydařené výsledky, V posledním utkání HC Slavia Praha podlehla doma týmu SK Kadaň 2:3 po prodloužení. Pražské Slavii nyní patří 4. příčka za celkových 53 bodů.

V obraně Slavie najdeme hned několik velmi zkušených hráčů jako například Milana Hrušku (5+6) či Pavla Kolaříka (0+3). Jedním z nejlepších obránců Slavie je však slovinský Žiga Pavlin (4+15),
    Trojice útočníků Miroslav Čermák (15+15), Jaroslav Markovič (11+19) a Nathan Robinson (8+19) je v týmu pražanů jednoznačně nejproduktivnějším útokem. Celkem pak Slavia nastřílela 101 branek a pouhých 71 jich inkasovala.

Sestava HC Slavia Praha v minulém kole: Hylák – Kolařík, Andrlík, Hraško, Pavlin, Krstev, Knot – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Jiránek, Jurík, Šafránek – Nestrašil.

Domácí se už několik dlouhých kol perou s tím, že doma se jim daří daleko méně, než ve venkovních utkáních. A poslední zápasy to opět potvrdily. V posledním střetnutí Horáci dokázali v prodloužení zvítězit na ledě Prostějova 2:3. Ovšem na druhou stranu v posledním domácím utkání Třebíč prohrála 1:2 po samostatných nájezdech proti Litoměřicích. Celkově tak Třebíči patří 7. místo v tabulce se celkovým ziskem 48 bodů.
    Kanadské bodování týmu vede Matěj Pekr (10+12) a nejlepším střelcem je Petr Polodna s jedenácti zásahy.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Niko, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Šindelář) – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl,Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Knot, Hraško, Pavlin, Kolařík, Andrlík, Růžička – Jiránek, Milulík, Hruška D. – Robinson, Vas, Čermák – Bahenský, Jurík, Micka – Nestrašil, Kašpařík, Šafránek

Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Podrazil.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hostující celek.

00:15
    David Hruška si nabruslil před branku, kam také směřovala přihrávka, avšak Vejmelka byl na místě připraven se svým betonem.

00:40
    Horácká Slavia nahodila kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.

01:50
    Slavia Praha kombinuje na útočné polovině, avšak zatím bez střelby.

02:45
    Třebíč se také podívala do útočné třetiny, ovšem ani zde nebyl k vidění střelecký pokus.

03:45
    Horáci si nahodili kotouč do útočné třetiny, opět zde však nebyl nikdo, kdo by na akci navázal.

04:00
    Hosté si nyní příliš neporozuměli, zakázané uvolnění.

04:34
    David Hruška jel zcela sám na brankáře, ale Karel Vejmelka předvedl jistý zákrok, kterým jeho kličku zneškodnil!

04:34
    Jakub Šaur (TRE) si odsedí 2 minuty za sekání.

05:08
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, Slavia Praha bude muset začít ze svého pásma.

05:31
    Vejmelka podržel nahozený kotouč, následovat bude buly po jeho pravici.

05:46
    Útočící hráč v brankovišti, Slavia vykázána z útočného pásma.

06:01
    Slavia právě vstřelila branku!
    David Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, tam jej předal RONALDU KNOTOVI, jehož rána doputovala za záda Karla Vejmelky. Asistence: David Hruška.
    KNOT - 0:1

06:21
    Domácí se sice dostali před Hyláka, ale nedokázali vymyslet nic, co by stálo za zmínku.

07:17
    Švec vybojoval kotouč za brankou soupeře, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajel, aby akce pokračovala.

09:20
    Miškovský si nabruslil do útočné třetiny, tam ho ale čistě odzbrojil Žiga Pavlin.

10:35
    Třebíč vykázána z útočného pásma. Rozhodčí ukazuje, že jeden z domácích hráčů zašlápl kotouč a neměl chuť pokračovat ve hře.

10:54
    Vyloučen Ronald Knot (SLA) na 2 minuty za držení.

11:17
    Vyloučen Pavel Kašpařík (SLA) na dvě minuty za hákování, Slavia Praha jde do tří!

12:07
    Bartoň pálil od modré hned dvakrát, ani jednou si však na Hyláka nepřišel. Slavia poté vyhazuje kotouč přes všechny čáry a střídá.

12:14
    Domácí se nepohodli při rozehrávce, icing.

12:57
    Matěj Pekr dostal ideální přihrávku, vypálil, ale jeho projektil skončil na břevnu!

13:03
    Slavia opět vyhazuje a oslabení nejspíše přečká bez úhony.

13:17

13:55
    Wasserbauer vyslal zajímavý pas směrem k Zohornovi, ten ale nedokázal tečovat kotouč mezi tři tyče.

14:20
    Vejmelka raději podržel kotouč, který poskakoval před brankovištěm.

15:31
    Vhazovat se bude před Vejmelkou, třebíčský brankář dokázal střelu zneškodnit a podržet.

16:31
    Raška tečoval střílenou přihrávkou pouze do lapačky Hyláka.

17:15
    Slavia drží kotouč za vlastní brankou a nikam nepospíchá.

17:37
    Vyloučen Lukáš Jurík (SLA) na 2 minuty za hru vysokou holí.

17:50
    Bartoň si nabruslil na zajímavou přihrávku, tvrdě vypálil příklepem, ale Hylák zasahovat nemusel, neboť jeden z obránců střele změnil směr.

18:35
    Vyloučen Rostislav Malena (TRE) na 2 minuty za hákování.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:19
    Třebíč vyhazuje kotouč do útočné třetiny a míří střídat.

19:37

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme jednu branku, kterou vstřelil v sedmé minutě z přesilovky Ronald Knot. Horácká Slavia měla k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale nedokázala vymyslet takřka nic, z čeho by se dalo vyrovnat. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, zůstaňte s námi.

20:01

20:22
    Od modré čáry pálil Ronald Knot, jeho ránu ale Vejmelka zneškodnil.

20:35

21:10
    Kusko dostal přihrávku před branku, ale nedokázal kotouč procpat za ležícího Hyláka.

21:45
    Hosté se nyní v útočné třetině vůbec nepohodli, kotouč končí za brankou Třebíče.

22:25
    Třebíč se dostala do útočného pásma, avšak bez kotouče, a tak mohl zůstat Hylák klidný.

22:57
    Zakázané uvolnění Třebíče, vhazovat se bude před brankou Karla Vejmelky.

23:56
    Vejmelka nyní musel zasahovat proti střele do modré čáře, puk vyrazil betonem a k odraženému puku se už nikdo další z pražanů nedostal.

25:36
    Erat se dostával do šance, ale jeho střelu zablokovali obránci hostů.

26:24
    Mikulík se pral o puk na pravé straně útočného pásma, ale obrana Třebíče jej do šance nepustila.

27:16
    Kusko byl nyní tvrdě, ale v rámci pravidel sražen na zem. Puk mají pražané.

28:08
    Hezká kombinace hostů, končí střelou od modré čáry, kterou ještě těsně před Vejmelkou tečoval někdo vysoko nad branku. Puk v ochranné síti.

28:56
    Jurík byl v dobré pozici v mezikruží, ale těsně minul Vejmelkovu klec.

29:55
    Dolníček pouze nahazuje puk na Hyláka, kterému sice puk prošel pod lapačkou, ale hodně vedle branky a pokračuje tak boj o puk v útočném pásmu domácích.

30:58
    Matěj Perk se nyní dostával do nadějné pozice před Hyláka, ale byl lehce zahákován a na puk tak nedosáhl. Vylučovat se však nebude.

31:58
    Vejmelka si nyní zkomplikoval situaci, když střelu od modré čáry pouze vyrazil před sebe, ale dokázal si poradit i s dorážkou, která však byla hodně nebezpečná.

33:00
    Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.

33:32
    Knot měl prostor a dobře to zkoušel na teč od modré, jeho střela po zemi však byla zablokována.

34:49
    Vyloučen Adam Raška (TRE) na 2 minuty za sekání.

35:03
    Domácí začínají oslabení dobře, dokázali puk už podruhé vyhodit až k Hylákovi.

35:37
    Nyní už hosté udělali zámek a hned dvakrát stříleli od modré, s oběma situacemi si však velmi dobře poradil Vejmelka.

36:00
    Nyní se hosté sami vyhánějí do středního pásma a musí tak zakládat útok znovu.

36:38
    Nebezpečná situace před brankovištěm Vejmelky, ten si však dokázal ve skrumáži najít puk a ukrýt jej ve výstroji.

36:47
    A další dobrý zákrok Vejmelky, tentokráte po střele od modré čáry.

36:52

37:15
    Bahenský se dostal v nebezpečném prostoru k puku, ale jeho střelu opět lapil Vejmelka.

37:30
    Robinson se dobře tlačil před branku, ale v prudké otočce ztratil stabilitu a nedokázal tak už nebezpečně zakončit.

38:00
    Raška vlétl do útočné třetiny a byl u puku první a hned jej z bekendu poslal na Hyláka. Ten byl však pozorný.

38:41
    Dolníček to nyní udělal parádně, vyměnil si puk s kolegou, poté se zbavil obránce, ale ve finální fázi mířil o pár centimentů nad.

39:45
    Ještě poslední buly v útočném pásmu pro Třebíč v této třetině. Je čas na jednu rychlou střelu.

39:51
    Ta přišla, ale nebyla nebezpečná.

40:00

Druhá třetina skončila bez branek. Pražané byli po většinu třetiny mírně aktivnější, ale všechny velké šance dokázal zlikvidovat Vejmelka. Na konci třetiny neproměnil velkou šanci Dolníček a tak domácí stále prohrávají. Dokáží domácí ještě vyrovnat a nebo dokonce otočit zápas. Uvidíme v poslední třetině. Zůstaňte s námi.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:28
    Domácí začali napadat rozehrávku pražanů, těm to zatím však moc starostí nedělá a usazují se útočném pásmu.

41:56
    Zohorna se dostával podél mantinelu do slibné pozice, ale upadl a poté se už jen pokusil na zemi přihrát puk rukou, to však dopískali rozhodčí jako nedovolené.

42:14
    Následuje buly před Hylákem.

43:35
    Ofsajd hostů. Bylo to po nepřesné rozehrávce ze strany Třebíče, která tak měla štěstí, jinak by hostující útočník šel do slibné pozice.

44:18
    Hra vysokou holí a bude následovat buly před Hylákem.

44:26
    Malena posílal puk od modré před branku, ten byl ještě nebezpečně tečovaný, ale Hylák reflexivně zasáhl.

45:27
    Icing domácích, jejich hra nyní působí dost bezradně.

Dnešní utkání sleduje 1670 diváků.

45:42
    A další icing... rozehrávka se nyní Třebíči nedaří.

46:06
    Rozhodčí pískají další přihrávku rukou, buly ve středním pásmu.

46:34
    Série dobrých šancí na straně Třebíče. Ale ani jedna z nich se neuchytila. Především Švec byl v dobré pozici, ale Hylák dokázal jeho střelu vyrazit betonem.

47:57
    Po icingu hostů následuje buly před Hylákem.

48:20
    Pražené si situaci nijak nekomplikují a hrají jednoduše. Když je třeba pošlou puk do středního pásma.

48:32
    Vyloučen David Hruška (SLA) na 2 minuty za držení protihráče.

48:52
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A přesilovku domácí velmi rychle využívají. Krásnou střelou do rohu branky se prosadil MATĚJ PEKR. Asistence: David Dolníček, Roman Erat.

49:15
    Vyloučen Štindl (TRE) na 2 minuty za zdržování hry.

49:50
    Hosté se usazují v pásmu Třebíče. Zatím však bez větší šance.

50:15
    Třebíč vyhazuje puk až za Hyláka.

50:41
    A nyní Erat posílá puk co nejdál od vlastní branky.

51:06
    Také pražané využívají přesilovou hru a jdou opět do vedení. V brankovišti se nejrychleji zorientoval JÁNOS VAS. Asistence: Nathan Robinson, Pavlin Žiga.

52:01
    Třebíč dál bojuje a snaží se opět vyrovnat. Nyní další závar před Hylákem, ten však puk ukryl do lapačky.

52:24
    Robinson se dral do zakončení, ale Vejmelka jeho záměr vystihl a chytá.

53:09
    Hosté začínají od vlastní branky, ale rozehrávka se jim moc nedaří a nyní má tak šanci Třebíč usadit se před Hylákem.

53:35
    Hylák nyní pozorně a ukryl nahozený puk do lapačky.

53:50
    Vyloučen Tomáš Jiránek (SLA) na 2 minuty za podražení. Třebíč má velkou šanci opět vyrovnat.

54:26
    Třebíči se zatím nedaří dostat se do pásma a ohrozit Hyláka.

54:53
    Nyní chyběl kousek, aby po závaru před Hylákem přešel puk do branky.

55:45
    Třebíč měla tlak, ale Hylák drží pražany.

55:59

56:06
    Zakázané uvolnění pražanů.

56:26
    A nyní icing na druhé straně. Buly před Vejmelkou.

56:36
    Nyní se bojuje o puk v pásmu Třebíče. To je ideální pro pražany.

57:14
    MIkula se dostal k puku na modré a ihned střílel směr Třebíčská branka. Vejmelka si však vyjel za brány a puk vyrazil.

57:45
    Hylák si nyní zadělal na problémy. Podcenil nahozený puk, který spadl na sít branky z vnější stany. Poté už mu pomohli obránci a nedovolili Třebíči zakončit.

58:41
    Třebíč to zkouší bez brankáře v šesti v poli.

58:52
    Ale Vejmelka se však musí do brány vrátit. Je nařízeno buly před jeho brankou.

59:07
    Vejmelka opět na střídačce a bude následovat buly před Hylákem. Třebíč si bere oddechový čas a bude mít cca minutu na vyrovnání.

59:09
    Oddechový čas pro domácí.

59:19
    Buly vyhráli pražené.

59:24
    V dobré pozici byl Dolníček, ale netrefil svoji teč dobře.

59:32
    Další icing hostů.

59:56
    Opět Dolníček v dobré pozici, nedal.

Viděli jsme vyrovnané utkání. Poté co Třebíč dokázala vyrovnat po krásné střele Pekra velmi rychle opět sama inkasovala a Slavie Praha si tak odváží s Třebíče všechny 3 body. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:48:15)

Radim Sochor

Matěj Peška

Góly a asistencie: 49. Pekr (Dolníček, Erat) – 7. Knot (Hruška D.), 52. Vas (Robinson, Žiga)

Rozhodca: Wagner – Svoboda, Podrazil