Leverkusen – Barcelona 1:1 (kon.) | AS Rím – Borisov 0:0 (kon.) | D. Záhreb – Bayern 0:2 (kon.)
Olympiakos – Arsenal 0:3 (kon.) | D.Kyjev – Tel Aviv 1:0 (kon.) | Chelsea – Porto 2:0 (kon.)
Valencia – Lyon 0:2 (kon.) | Gent – Zenit 2:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:1 (1:1)
FC Barcelona
Streda 09.12.2015, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga majstrov • Skupina E

Za nami je veľmi zaujímavý duel s množstvom šancí. Aj napriek tom sme videli len dva góly. Skóre otvoril v 20. minúte Messi a následne o 3 minúty vyrovnal Chicharito. Domáci nevyužili množstvo šancí a tak si zahrajú len v šestnásťfinále Európskej Ligy. Chýbal malý, no dôležitý krok, aby sme videli Leverkusen v Lige Majstrov aj na jar.
    Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:38:16)

90+4

90+3
    Tah sa dostal po odraze k lopte za hranicou pokutového územia a pokúsil sa o strelu z voleja. Jeho pokus letí napokon mimo brány a hostia si vydýchli!

90+2
    Sandro si chcel obhodiť protihráča, no neuspel a pri lopte už sú znova domáci.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90
    Bellarabi si vypracoval sľubnú streleckú pozíciu a spoza šestnástky ohrozil ter Stegena, ktorý musel zasahovať. Tento pokus do stredu brány však napokon chytil.

90
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Christoph Kramer, prichádza Kyriakos Papadopoulos.
    89.

89
    Chicharito si nabehol na dobrý center do šestnástky a loptu sa mu takmer podarilo usmerniť do siete. Napokon však chýbali centimetri od toho, aby bol ter Stegen prekonaný!

88
    Barcelona si vybojovala rohový kop. Ten odvrátil pohotovo Tah a Leverkusen môže zahájiť protiútok.

87
    Brandt nenašiel svojou prihrávkou pred šestnástkou nikoho zo spoluhráčov a opäť sa tak akcia Leverkusenu končí po nepresnom pase.

86
    Rakitić fauloval v strede ihriska Bellarabiho a za tento zákrok si vyslúžil aj žltú kartu.

85
    Žltú kartu dostáva Gerard Gumbau (FC Barcelona).

85
    V záverečných minútach sa domáci musia hrnúť do ofenzívy. Nemajú čo stratiť, ak by sa im podarilo streliť gól, pravdepodobne by sa stali druhým postupujúcim tímom zo skupiny E.

84
    Bellarabi našiel Kramera, ktorý potiahol loptu smerom do šestnástky a následne odcentroval. Po jeho nepresnom pokuse však nasleduje len odkop od hosťujúcej brány.

83
    Samper prečítal akciu domácich a vybojoval loptu pre svoj tím. Hráči Barcelony sa teraz snažia upokojiť hru.

82
    Kampl si teraz podľa rozhodcu pomáhal rukou a postup domácich sa tak musel zastaviť.

81
    Kampl našiel pekným pasom Kießlinga, ktorý hneď pálil, lenže jeho pokus smeroval mimo svätyne ter Stegena.

80
    Sandro prenikol do šestnástky a následne vyslal prudký center pred bránu. Tam pohotovo loptu stiahol do svojej moci Leno.

79
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Hakan Çalhanoğlu, prichádza Julian Brandt.

Lukáš Migra

Góly: 23. J. Hernández – 20. Messi

Karty:   29. Kampl (LEV) – 52. Bartra (BAR), 85. Gumbau (BAR), 86. Rakitić (BAR)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 10:12.
    Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Tah, Toprak, Wendell – Çalhanoğlu (79. Brandt), Kramer (90. Papadopoulos) – Bellarabi, Kampl, Mehmedi (70. Kießling) – J. Hernández.
    Náhradníci: Krešić – Ramalho, Papadopoulos, Kießling, Boenisch, Brandt, Donati.

FC Barcelona: ter Stegen – Adriano, Bartra, Vermaelen, Alba (74. Camára) – Rakitić, Samper, Kaptoum (62. Gumbau) – Sandro, Messi, Munir.
    Náhradníci: Bravo, Masip – Busquets, L. Suárez, Mascherano, Camára, Gumbau.

Rozhodca: Clattenburg – Beck, Collin