Vítkovice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Hradec Králové – Liberec 3:4 (po pr.)
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
cz Utorok 08.12.2015, 17:00 • Ostrava aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ostravští fanoušci mají na tento podvečer jasný program – v dohrávce 8. kola se na svém ledě představí Vítkovice proti Mladé Boleslavi.

V minulém kole sehráli vítkovičtí zápas na ledě úřadujícího Mistra, kterému, ač se krčí na samotném dnu tabulky, podlehli 1:3, a to i přesto, že naopak v posledním domácím zápase dokázali potrápit lídra tabulky – Liberec. I z tohoto zápasu však vyšli bez bodu, když prohráli 1:3. Mladoboleslavští v posledním kole těsně podlehli na pražském ledě Spartě (3:4), v domácím prostředí si naposledy poradili z třineckými Oceláři (4:1).

Ve stále ještě neúplné tabulce si domácí drží 9. místo s aktivním skóre 71:64, bilancí 9-4-0-12 a pětatřiceti body. Bruslařský klub má na svém kontě o deset bodů více (tedy 45), za bilanci 11-4-4-6, skóre 76:63 a patří jim 5. místo.

Nejlepším hráčem Vítkovic je se šestnácti body (mimo stále ještě Rostislava Olesze) Stanislav Balán (8+8), nejlepší střelcem je však s devíti góly Roman Szturc (9+2) a nejlepším nahrávačem obránce Peter Čerešňák (0+10), který také vede statistiku "+/-" bodů, když jich má na svém kontě pět. Nejlepším obráncem je s jedenácti body Tomáš Kudělka (3+8). Nejtrestanějším hráčem je Stanislav Balán s osmapadesáti trestnými minutami. Gólman Daniel Dolejš se momentálně těší větší důvěře trenérů a to se odráží i na jeho statistikách – průměr obdržených branek 2,08 a úspěšnost 92,27%.

Kanadské bodování Mladé Boleslavi má ve svých rukou s devatenácti body Tomáš Urban (9+10), nejlepším střelcem je s jedenácti přesnými zásahy Richard Jarůšek (11+5), nejvíce gólových přihrávek vyslal obránce Marek Trončinský (1+11). Nejlepším bekem týmu je se třinácti body Matěj Stříteský (3+10). Statistiku "+/-" vedou se šestnácti body obránci a bývalí vítkovičtí hráči Ctirad Ovčačík a Tomáš Voráček. Útočník Martin Látal si připsal už třiapadesát trestných minut. Jednoznačnou jedničkou týmu je David Rittich s průměrem 2,40 a úspěšností 92,15%.

Vítkovice chtějí svému soupeři vrátit nedávnou porážku z jejich ledu, na kterém prohráli 2:4. V loňské sezóně se vedlo vítkovickým přece jen lépe, po první prohře (1:4) vyhráli ostatní tři utkání (5:3; 4:1; 2:1 pp).

Domácí celek srážejí zranění, některá se hráčům obnovila v posledním odehraném kole, takže s jakou sestavou nastoupí Vítkovice do utkání, se uvidí až pár hodin před úvodním bully na ledě Ostrava arény.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Němec, Burger, Tomi – Húževka, Jáchym, Hlinka – Kafka

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, R. Hruška, Kubica

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Špůr

Potemnělá hala vítá mladoboleslavské hráče.

Vítkovičtí si dávají na čas, ale už také za úryvku své hymny vjíždějí na led.

Do hry dnes nezasáhne vítkovický Hovorka, protože osmé kolo odehrál ještě v dresu Pirátů z Chomutova.

00:01

00:06
    Vhazování pro hostující celek.

00:19
    Vítkovičtí se příliš hrnuli do pásma, je z toho ofsajd.

00:28
    Holub rozehrává útok.

00:42
    Druhá vítkovická formace přiměla Ritticha k zásahu ramenem.

01:04
    Žejdl byl u zadního mantinelu až jako druhý, vítkovičtí si berou kotouč.

02:00
    Jáchym hezky protáhl Ritticha v kleci, ten ale jeho střelu čekal.

02:24
    Dolejš už podruhé lapá dobře mířené střely hostujících útočníků.

02:34
    Domácí bojují o kotouč za svou brankou.

02:53
    Mladoboleslavští stále okupují své útočné pásmo.

03:17
    Prudká střela Urbana se odráží od Dolejše.

03:57
    Hosté mají puk pod kontrolou, stále se tlačí do branky.

04:03
    Mladá Boleslav kombinuje na zakázané uvolnění.

04:17
    Kudělka si sjel až ke kruhu, střela zápěstím se odrazila od Ritticha, ale do branky puk neproskočil.

04:32
    Ofsajd pro hráče v bílém.

04:34
    Voráček se Stříteským rozehrávají hru.

04:59
    Domácí budou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jáchym.

05:05
    Puk je odpálen až za hostující branku.

05:37
    Hyka tvrdě nastřelil bránícího Strapáče.

06:05
    Hosté se stále drží u Dolejše, střílejí z každé dobré pozice.

06:27
    Mladoboleslavští roztočili vítkovickou čtveřici, po jedné ze střel se puk ocitl před odkrytou brankou, ale domácí hráč zareagoval včas.

06:27
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Hruška, hraje se ve čtyřech.

06:58
    Vítkovičtí budou rozehrávat od své klece.

06:59

07:33
    Vítkovice usazeny v pásmu, od modré tvrdě nastřelil Ritticha Klok.

08:04
    Hosté se osvobozují vyhozením, Pacovský ujíždí za pukem, v patách mu přijíždí Urban.

08:27
    Mladá Boleslav v plném počtu.

09:08
    Hra na útočné polovině domácích, ale jsou to hosté, kdo kontroluje puk.

09:37
    Oba celky střídají, vítkovičtí drží puk za svou brankou.

10:17
    Slobodovi byl odebrán puk, teď se o něj strhla bitva v rohu kluziště u Dolejše.

10:44
    Vítkovičtí se tlačí do pásma.

11:14
    U puku hosté a tlačí domácí zpět k Dolejšovi.

11:39
    Vandas nedokázal Urbanovi sebrat kotouč, a tak se vrací zpět k Dolejšovi.

11:43
    Probíhá komerční přestávka.

11:54
    Zbrklá rozehrávka hráčů v zeleném končí na zakázaném uvolnění.

11:58
    Hned po bully s k puku dostal Strapáč, ale vysoký puk nedokázal zkrotit včas.

12:23
    Kovářova střela od modré končí v rohu.

12:38
    Vítkovice váhají s rozehrávkou od své klece.

13:00
    Zmatky v útočném pásmu domácích, hosté nakonec posílají puk do středu kluziště.

13:42
    Puk putuje k brance Ritticha, nikdo z vítkovických jej ale nestíhá.

14:06
    V pravém kruhu se k puku dostal jeden z vítkovických hráčů, volného prostoru ale nedokázal využít, když nastřelil padajícího hráče soupeře.

14:30
    Vítkovičtí u Rittichovy klece, Kolouch ale puk do branky nepropasoval. Zřejmě se bude i vylučovat.

14:30

14:30
    Za napadení bude pykat vítkovický Kudělka.

14:58
    Hosté rozestavěni v pásmu.

15:20
    Urban, Stříteský, ale ani v největší šanci u branky se nacházející Pabiška nedokázali změnit stav na světelné tabuli.

15:25
    Domácí vyhazují puk do pásma před Rittichem.

15:57
    Hosté zpět v pásmu, dotírají na Dolejše.

16:15
    Vítkovickým oslabení zatím vychází na jedničku.

16:28
    Puk míří na mladoboleslavskou klec.

16:30

17:11
    Hosté se usadili v pásmu, jakoby nepostřehli, že jejich přesilovka už před nějakou dobou skončila.

17:38
    Dolejš je neustále ve střehu, Pabiška svou šanci nedokázal využít.

18:06
    Hraje se ve středním pásmu.

18:51
    Vítkovice se tlačí do branky, ale Rittich čte jejich hru velice dobře.

19:20
    Teď měli domácí opravdu namále, ale vynikající Dolejš nedopustil necelou minutu před koncem první části změnu skóre.

19:42
    Hra v útočném pásmu Vítkovic, ani Rittich nechce kapitulovat.

19:56
    Němec měl prostor, ale Rittich jeho střelu vytěsnil.

19:59
    Za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu – je vyloučen mladoboleslavský Kučný.

20:00

První třetina přinesla pohledný hokej, i když hosté měli o něco více ze hry a Dolejš si rozhodně zachytal více. Přesto se skóre nezměnilo a oba celky jsou stále na startovní čáře. Uvidíme, jak se domácí poperou s přesilovkou hned na začátku druhé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:25
    Vítkovice se rozjely k Rittichovi a snaží se usadit.

20:45
    Kotouč se ocitá u Dolejše, hosté odpočívají.

21:05
    Další vyhození mladoboleslavských, kteří toho využívají ke střídání.

21:28
    Domácí usazeni v pásmu.

21:49
    Devět vteřin budou hrát Vítkovice přesilovku 5 na 3, vyloučen je Trončinský za hákování.

21:58
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

21:59
    Do hry se zapojuje Kučný.

22:15
    Pacovský následoval kotouč co pásma, Klok mu zabránil v rozletu, nakonec z něj vymámil i kotouč.

24:14
    A zase se nebude hrát v plném počtu, za držení je tentokrát vyloučen domácí Pastor.

24:39
    Rázná střela Pabišky končí na Dolejšovi.

25:00
    Hosté rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

25:13
    Výborný poslal puk před branku, ale ani s Urbanovou tečí nekončí puk v brance.

25:26
    Hosté vyslali několik dobrý střel, nejprve do závaru před brankou mířil Výborný, poté se snažil o dorážku Urban, ale ani třetí do hry puk do sítě neumístil, naopak, do ochranné sítě za brankou jej prudce poslal Dolejš.

25:51
    Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.

26:05
    Mladá Boleslav se usazuje v pásmu.

26:14
    Puk míří pryč od Dolejše, z trestné lavice startuje Pastor, kterému ale přihrávka sjela v rozhodující chvíli z hokejky.

26:49
    Kotouč pod kontrolou domácího celku.

27:35
    Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

28:11
    Szturc vyhazuje od své klece obloučkem puk do středního pásma.

29:00
    Na vítkovickou klec se řítí zelený útok.

29:08
    Dolejš se má v brance co otáčet.

29:38
    Pěkná podívaná v podání mladoboleslavského útoku, nejprve to zkusil Pacovský z přímého útoku na branku, dorážku chtěl umístit Pacovský, další dorážka v podání Urbana ale také své ovoce nepřinesla.

29:43

30:40
    Zachytat si teď musí hostující Rittich, vítkovičtí jsou usazeni těsně před ním a zkouší jej propálit ze všech stran.

30:57
    domácí stále těsně u branky, ale Rittich drží bezbrankovou remízu.

31:15
    Bude se vhazovat u mladoboleslavské klece.

31:54
    Kotouč za domácí brankou, ale vítkovičtí jsou u něj jako první a rozvážně rozehrávají.

32:07

32:24
    Rittich se musí mít na pozoru, hraje se u jeho klece.

32:49
    U mantinelu zůstal klečet jeden z vítkovických, hra je přerušena.

32:49
    Vše bude v pořádku, vhazuje se ve středním pásmu.

33:23
    Látal hodně důrazně bojoval u mantinelu za domácí brankou o puk.

33:55
    Burger nabral rychlost, kličkami vyzrál na obránce, nakonec přes něj i vystřelil, ale Rittich byl na svém místě.

34:30
    Kubica dobře poslal puk do branky, Hykovi dorážka nesedla.

35:01
    Mladoboleslavští rozehrávají ze své třetiny.

35:42
    Dolejš je připraven, na střely svého soupeře zatím vidí.

36:01
    Za hákování je vyloučen Sloboda.

36:38
    Dolejš se má na pozoru, hosté okupují prostor před jeho brankou.

37:00
    Urban ani o chvíli později Výborný své prudké střely za záda vítkovického gólmana nedostali.

37:20
    Puk ve středním pásmu.

37:49
    Hosté se tlačí do branky, ale v cestě jim stojí velmi pozorně chytající gólman Vítkovic.

37:57
    Burgerovi se podařilo vyhodit až k Rittichovi.

38:01

38:40
    Hra ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.

39:04
    Mladoboleslavští postupují do pásma.

39:29
    Za hru vysokou holí je přísně potrestán domácí Klok.

39:49
    Puk v útočném pásmu Vítkovic, Burger odjíždí na střídačku, Tomi se dere za pukem.

39:57
    Vítkovickým se daří držet puk v bezpečí.

40:00

Ani druhá třetina branku nepřinesla, oba gólmani jsou stavebními kameny úspěchů svých týmů. Dolejš měl o něco více práce, ale ani Rittich se v brance, hlavně od poloviny třetiny, nenudil. Nechme se překvapit, s jakou taktikou trenéři přijdou.

Další třetina začne přibližně v 18:39.
    Ostrava aréna těsně před začátkem poslední třetiny.

40:01

40:11
    Kotouč obkroužil celé kluziště a dostává se za mladoboleslavskou klec.

40:34
    Puk za domácí brankou.

40:58
    Vítkovičtí se snažili protlačit do pásma marně.

41:13
    Menší závar u domácí klece.

41:30
    Vítkovice v plném počtu.

41:52
    Nepřesné přihrávky dostaly vítkovické mimo útočné pásmo.

42:21
    Kotouč zašlápnut u mantinelu.

42:36
    Vydolovali jej domácí a míří k Rittichovi.

42:50
    Tomi si najel do pásma, před kruhem vypálil přes obránce a Rittich měl co dělat.

43:16
    Musil hodně dotíral na Dolejše, nepomohl mu však ani jeho spoluhráč Hruška.

43:36
    Na opačné straně to zkusil Kovář, ale přestřelil.

43:50
    Dolejš loví puk ze sítě, ale rozhodčí se jdou poradit s videem.

43:50
    Na ledě se rozjíždí veřejné bruslení.

43:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je to tady – Pabiška poslal puk z rohu před kruh na DAVIDA VÝBORNÉHO, který vystřelil na branku a puk zaplul za Dolejšova záda – 0:1. Asistence: Lukáš Pabiška.
    David VÝBORNÝ - 0:1

44:50
    Hosté jsou při chuti, ohrožují Dolejše i nadále.

45:04
    Ovčačíkovi střela nesedla podle představ.

45:10

45:56
    Za krosček je vyloučen vítkovický Pastor.

46:23
    Domácí vyhazují puk, hosté jej zachytili za brankou a pomalu rozehrávají.

46:52
    Hyka se řítil na branku, ale Dolejš jej vychytal.

47:16
    Mladoboleslavští znovu u Dolejše, ale Výborný skulinku nenašel.