Skiatlon žen, Lillehammer Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | Skiatlon mužů 2x15 km, Lillehammer Vítěz: M. Sundby (NOR) (kon.)
koniec udalosti
SP - skiatlon mužů 2x15 km, Lillehammer

Vítěz: M. Sundby (NOR)

cz Sobota 05.12.2015, 11:20Beh na lyžiach

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (12:53:07)

10. Alex Harvey (CAN) +1:57,1

Martin Johnsrud Sundby (NOR) nenechal nikoho na pochybách a dojel si pro své další vítězství ve světovém poháru. A to celkem suverénním způsobem. Druhý skončil jeho reprezentační kolega Niklas Dyrhaug (NOR), jenž přece překonal objev tohoto závodu Hanse Christera Holunda (NOR), pro něhož jsou to první stupně vítězů v kariéře. Pokud-li se pak podíváme na pořadí v první desítce, norskou nadvládu narušil jen čtvrtý Maurice Manificat (FRA), devátý Stanislav Volžencev (RUS) a desátý Alex Harvey (CAN).

Závod skončil.

CÍL
    Se ztrátou 3 minut a 37 vteřin na Sundbyho do cíle dojel Martin Jakš (CZE) a umístil se na 37. příčce. Petr Knop skončil na 50. pozici s mankem 5 minut a 44 vteřin.

CÍL
    Dojel nyní i šestý Petter Northug (NOR), sedmý Emil Iversen (NOR) a osmý Anders Glöersen (NOR), kteří si to rozdali na cílové rovince o více bodů do světového poháru. Byl to hezký souboj.

CÍL
    Sjur Röthe (NOR) na volné technice předvedl opravdu famózní výkon! A dokonce se vyšplhal až na čtvrtou příčku. Pátý nakonec skončil statečný Maurice Manificat (FRA).

CÍL
    Druhý Niklas Dyrhaug (NOR) měl v závěru závodu více sil, stačil mu jeden nástup a odpoutal se od Hanse Christera Holunda (NOR), který skončil na třetím místě. Nakonec tedy na spurterský souboj nedošlo.

CÍL
    Martin Johnsrud Sundby (NOR) vítězí!

29 KM
    Snad jen konec světa by mohl Martinovi Johnsrudovi Sundbymu (NOR) sebrat další prvenství ve světovém poháru. Jede opravdu skvěle!

27 KM
    Martin Johnsrud Sundby (NOR) na čele zhruba o minutu. Hans Christer Holund (NOR) a Niklas Dyrhaug (NOR) jsou druzí, už nyní osamocený Maurice Manificat (FRA) se je snaží stále dohnat, ovšem marně. Evidentně unaveně vypadá Petter Northug (NOR), jehož předjeli jak Emil Iversen (NOR), tak dokonce i stále se zlepšující Sjur Röthe (NOR).

26 KM
    Když se podíváme na boj o první desítku, Sjur Röthe (NOR), Anders Glöersen (NOR) a Stanislav Volžencev (RUS) by v ní měli být. Dál to bude otevřené. Početnou skupinku za těmito běžkaři tvoří Alexander Legkov (RUS) nebo Alex Harvey (CAN), který se v posledních deseti kilometrech pořádně vyhoupl. Je tam také Sergej Usťugov (RUS).

25 KM
    I když během dlouhého stoupání mají Maurice Manificat (FRA) a Petter Northug (NOR) na dohled Hanse Christera Holunda (NOR) a Niklase Dyrhauga (NOR), pořád ztrácejí kolem dvaceti vteřin na tohle norské duo. Emil Iversen (NOR) už na tomhle kopci tak silný nebyl a ztrácel.

24 KM
    Hans Christer Holund (NOR) a Niklas Dyrhaug (NOR) ztrácejí na vedoucího Sundbyho už 50 vteřin, celkově ale spolupracují velmi dobře. Maurice Manificat (FRA), Petter Northug (NOR) a Emil Iversen (NOR) mají velkou snahu oba dohnat, ale budou si muset šest kilometrů před cílem poradit se více jak dvacetisekundovým mankem.

23 KM
    Jun-ho Hwang (KOR) a Konstantin Borcov (KAZ) už jsou dokonce kolo pozadu. Tak vysoké tempo nasadil Martin Johnsrud Sundby (NOR).

22 KM
    Nic už se nezmění na tom, že si Martin Johnsrud Sundby (NOR) dojede pro vítězství. A dohnat další dva Nory Hanse Christera Holunda (NOR) a Niklase Dyrhauga (NOR) už také nebude snadné, pravděpodobně se poperou o druhé místo. Ale vzadu se to hezky míchá. Čtvrtý už je skvěle jedoucí Maurice Manificat (FRA), pátý je Emil Iversen (NOR), šestý Petter Northug (NOR), sedmý Francesco Di Fabiani (ITA) a osmý Sergej Usťugov (RUS), mezi nimiž jsou jen minimální rozdíly.

21 KM
    Finn Haagen Krogh (NOR), Curdin Perl (SUI) a Dietmar Nöckler (ITA), to je trojice, která už v závodě nepokračuje. Především Nor musí být z dnešního výkonu určitě hodně zklamaný. A pro jistotu radši vzdal.

19 KM
    Martin Johnsrud Sundby (NOR) rozhodně nezvolňuje, ba naopak! Disponuje už náskokem 22 vteřin. Hans Christer Holund (NOR) a Niklas Dyrhaug (NOR) nyní spoluprací spolu, dvacet vteřin za oběma Nory se pak drží Francesco Di Fabiani (ITA) a Emil Iversen (NOR). Třeba někdo zaútočí ještě zezadu. Petter Northug (NOR) a Maurice Manificat (FRA) číhají určitě na svou šanci.

18 KM
    Martin Jakš (CZE byl na posledním mezičase na 47. místě, na vedoucího Sundbyho ztrácel nějaké 2 minuty. Petr Knop se drží na 54. příčce se ztrátou 3 minut a 12 vteřin.

17 KM
    Během nějakého jednoho kilometru největší favorit závodu Martin Johnsrud Sundby (NOR) odjel svým norským kolegům a Hans Christer Holund (NOR) a Niklas Dyrhaug (NOR) ztrácejí už 13 vteřin! Tohle byl možná rozhodující nástup celého závodu. Čtvrtý a pátý je pak s třicetisekundovou ztrátou Francesco Di Fabiani (ITA) a Emil Iversen (NOR).