Třebíč – Benátky n/J 1:2 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Slavia 4:2 (kon.) | Kadaň – Prostějov 3:2 (2:0 po s.n.)
Šumperk – Havířov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 2:6 (kon.) | Most – Kladno 0:3 (kon.)
Jihlava – Přerov 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
cz Sobota 05.12.2015, 15:00 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance Liga (CZ) • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné sobotní odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům, a to především všem příznivcům hokejové WSM Ligy, zároveň všechny zdravím z MANN + HUMMEL arény v Třebíči. Dnes společně budeme sledovat utkání z 30. kola naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém se střetnou týmy SK Horácká Slavia Třebíč a HC Benátky nad Jizerou. Zápasem, jehož začátek byl přesunut na 15:00 oproti tradičnímu času, vás bude provázet David Augustin.

Dnešní hostující celek z Benátek se po devětadvaceti kolech nachází v tabulce na nepříliš příznivém 12 místě. Za těchto 29 utkání WSM Ligy, stihl tento tým posbírat celkem 31 bodů za 9 výher, 1 výhru po prodloužení a 2 prohry po prodloužení, se záporným skórem 76:86. Co se týče formy, jsou na tom Benátky v poslední době dost špatně. Z posledních 6 odehraných zápasů si nepřipsali do tabulky ani jeden bod. Podaří se tak Benátkám konečně přerušit dlouhou sérii proher a porazí Horáckou Slavii na její domácí půdě?

Poslední tři utkání Benátek
    Benátky – Kadaň 3:4
    Slavia Praha – Benátky 3:1
    Benátky – Prostějov 2:3

Horácká Slavia Třebíč je na tom v tabulce WSM ligy o něco lépe než její dnešní soupeř. Domácí Horáci si totiž do tabulky prozatím připsali 45 bodů, za 11 výher, 4 výhry v prodloužení, a stejně tak i 4 prohry po prodloužení, za což jim náleží průběžné 7. místo. Jejich skóre je stejně jako u Benátek záporné, a to v poměru 76:79. Současná forma Třebíče ale také není dvakrát dobrá, neboť si třebíčští za posledních 5 odehraných zápasů připsali pouze 4 body. Využije Horácká Slavia domácího prostředí a udolá zde soupeře ze Středočeského kraje?

Poslední tři utkání Třebíče
    Kladno – Třebíč 4:3
    Třebíč – Přerov 5:4 po prodl.
    Šumperk – Třebíč 2:1 po sam. náj.

SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář (Svoboda) – Malena ''A'', Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat ''A'', Dolníček ''C', Švec – Kusko, Polodna, Zohorna – Wasserbauer, Miškovský, Pokorný – Čech, Juráň

HC Benátky nad Jizerou: Habal (Vacek) – Čermák, Ulrych, Pabiška ''A'', Havlín, Trška, Hubáček – Pletka, Plodek ''C'', Špaček – Hrníčko, Jonák, Dlouhý – Huňa, Volf, Havlas – Kuťák

Rozhodčí: Kubičík – Kreuzer, Rampír.

Oba týmy už se řadí na modré čáry. Utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:24
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se ihned v úvodu utkání snažili proniknout do útočné třetiny. To se jim však nepovedlo. U puku jsou domácí.

00:49
    Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

01:23
    S nahozením Wasserbauera neměl Habal větší problémy.

01:51
    Hubáček nezachytil přihrávku od jeho spoluhráče, a tak útočná akce Benátek brzo končí.

02:41
    S první nebezpečnější střelou hostů neměl domácí brankář Šindelář větší problémy.

03:07
    Čárový rozhodčí signalizuje ofsajd, do kterého se dostala třetí útočná formace Třebíče.

03:46
    Niko se pokusil o zakončení z otočky, ale jeho pokus byl velice nepřesný. U kotouče jsou tak hosté.

04:47
    Švecův pokus z pravé strany kluziště hostující brankář raději přidržel. Vhazovat se bude po jeho levici.

05:13
    Daniel Špaček vypálil od modré čáry, ale jeho rána mu vůbec nesedla, a tak trefil pouze mantinel za Šindelářovou brankou.

05:34
    Domácí si zahrají úvodní přesilovou hru zápasu. Na trestnou lavici za zdržování hry míří Peter Trška.

05:59
    Benátky se po nepodařené střele Maleny osvobozují. Třebíč začíná svoji další útočnou akci od svého brankoviště.

06:27
    Habal si parádně poradil s první vážnější akcí domácích, na jejímž konci zakončoval tvrdou ránou Bartoň!

06:56
    Další vyhození Benátek. Domácí střídají a ženou se do další útočné akce.

07:40
    První oslabení hostující tým přežil. Třebíč je ale i nadále u puku.

08:13
    Obránci Benátek teď operují s kotoučem ve své obranné třetině, a vyčkávají na ten správný moment k založení útoku.

08:51
    Nahození Přibyla vyrazil brankář Habal pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levici.

09:11
    Dolníček se pokusil překvapit Habala ránou z velkého úhlu a málem se mu to povedlo. Habal jen tak tak vyrazil puk mimo jeho brankoviště!

09:46
    Třebíčští nadále pokračují ve svém útoku. Podaří se jim z tohoto tlaku vstřelit branka?

10:29
    Benátkám se konečně podařilo vyhodit puk z jejich obranné třetiny. Oba týmy nyní střídají.

11:01
    Zakázané uvolnění Třebíče. Hra se přesouvá před Šindeláře.

11:37
    Domácí se nemohou vymanit ze své obranné třetiny. Benátky teď velice dobře kombinují.

12:51
    Hráči obou týmu teď bojují delší dobu o puk ve středním pásmu. Rozhodčí však hru nepřerušuje.

13:22
    Nahození Havlína končí pouze na hokejkách domácích obránců. Ti se snaží ihned založit brejkovou akci.

14:21
    Bekhendové zakončení Martina Čecha skončilo pouze na prvním dobře postaveném obránci Benátek. Hosté jsou u puku.

14:58
    Daniel Špaček parádně obkroužil domácí branku a poté se snažil rychle zakončit! Filip Šindelář si ale s jeho přízemní ranou dobře poradil!

15:09
    Ihned po vhazování zakončoval Trška. Ale i s jeho dělovkou si Šindelář poradil.

15:56
    Na Habalovu branku teď mířilo několik nebezpečných střel! Domácím se však z toho velkého tlaku vedoucí branku vstřelit nepovedlo.

16:07
    První přesilovku si zahrají i Benátky. Na trestnou lavici už jede Ján Niko, který si odpyká trest za úder do oblasti hlavy a krku.

16:27
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před Habala.

17:03
    V první minutě přesilové hry se hostům ani nepodařilo vystřelit na Šindelářovu branku. Domácí skvěle brání a vyhazují puk až k Habalovi.

17:32
    A další osvobození Horácké Slavie. Oba týmy střídají.

18:07
    Domácí jsou v plném počtu. Benátky ale pokračují ve své nebezpečné útočné akci.

18:39
    Horáci mají k dispozici druhou přesilovou hru. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Tomáš Havlín.

19:03
    Domácí se usadili v útočné třetině, kde prozatím jen kombinují s kotoučem na modré čáře.

19:36
    Tvrdá rána Maleny skončila jen na Špačkově výstroji. Hostům se tak podařilo dostat puk mimo jejich obranné pásmo.

20:00

První třetina, ve které nepadla ani jedna branka, je za námi. I když měly oba celky v první periodě několik nebezpečných příležitostí, nepovedlo se ani jednomu z nich některou využít. Více ze hry měli v úvodní dvacetiminutovce spíše domácí, kteří se snaží o kombinační hru. Hosté se dostávají do šancí především díky rychlým brejkům. Druhá třetina, která začne přibližně v 15:50 tak bude jistě velice zajímavá. Zůstaňte s námi!

20:01

20:19
    Domácí dohrávají na začátku druhé třetiny zbylou část jejich přesilovky.

20:36
    Hosté jsou v plném počtu. Tomáš Havlín se vrací na ledovou plochu.

21:19
    Rychlá útočná akce Benátek končí stejně rychle, jak začala. Domácí jsou u puku a míří do útočného pásma.

22:03
    Habal si dobře poradil s nebezpečnou dorážkou Dominika Pokorného. Domácí jsou ale stále v útočné akci.

22:52
    Hráči bojují o puk za Šindelářovou svatyní.

23:48
    Nahození domácích skončilo pouze zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá před Šindeláře.

24:19
    Po obrovském závaru v Habalově brankovišti se ani natřikrát nepodařilo domácím dorazit puk do zcela odkryté brány! Nutno podotknout, že měli domácí teď velikou smůlu.

24:46
    Domácí operují s kotoučem ve svém obranném pásmu.

25:37
    Martin Čech (TRE) si jede odpykat dvouminutový trest za podražení.

25:43
    Trškovu střelu od modré čáry svým dobrým postavením zblokoval David Dolníček. Benátky jsou ale i nadále u puku.

26:19
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté se díky využité přesilové hře dostávají do vedení! Daniel Špaček vypálil od modré čáry, s jeho ránou si domácí brankář ještě poradil, ale s dorážkou ROMANA ČERMÁKA už ne! Asistence: Daniel Špaček.
    ČERMÁK - 0:1

26:36

27:39
    Nyní si zahrají přesilovku domácí. Tomáš Havlín si jde odsedět dvouminutový trest za hákování.

27:49
    Benátkám se podařilo osvobodit ihned po vhazování.

28:01
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí také bleskurychle využívají svoji přesilovku a rychle vyrovnávají! Kapitán domácích parádně našel volného MARKA ŠVECE, který svoji přízemní ránou mezi betony překonává Vladislava Habala! Asistence: David Dolníček, Jakub Bartoň.
    ŠVEC - 1:1

28:56
    Domácí i nadále pokračují ve svém velkém tlaku, který si vytvořili v přesilové hře. Podaří se jim přidat druhou branku?

29:23
    Skákající puk ve svém brankovišti Šindelář raději přidrží. Vhazovat se bude po jeho levici.

30:11
    Lukáš Volf neměl komu přihrát, a tak zkusil zakončit svým bekhendovým pokusem sám. Jeho ráně však chyběla jak přesnost, tak razance. U kotouče jsou nyní domácí.

30:23
    Zakázané uvolnění Třebíče.

31:17
    Nahození Hubáčka skončilo pouze na holi domácího hráče Jána Nika. Třebíč zakládá další útočnou akci.

31:58
    Horáci v posledních minutách hry velice dobře napadají rozehrávku hostů.

32:38
    Malena nevěděl co s pukem, a tak ho pouze vyhodil do středního pásma. U kotouče jsou tak Benátky.

33:16
    Toto nahození Habal raději přidržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.

33:44
    Daniel Špaček se jen těžce zvedá z ledu a odjíždí na střídačku, po tvrdém souboji o puk.

34:06
    Hosté si zahrají další přesilovku v této třetině. Na trestnou lavici míří Jakub Šaur, který si odsedí dvouminutový trest za sekání.

34:29
    Domácím se podařilo ihned po vhazování osvobodit. Benátky rozjíždějí akci od své branky.

34:41
    Úmyslný ofsajd hostů. Hra se opět přesune před Habala.

35:09
    Hostům se opět nepodařilo v první části přesilové hry ani vystřelit. Třebíč dobře brání.

35:37
    Hosté se usadili v útočné třetině a snaží se jejich přihrávkami rozhýbat dobře postavenou obranu domácích.

36:06
    Jakub Šaur se vrací na ledovou plochu, a tak jsou domácí v plném počtu.

36:33
    Román Čermák (BEN) míří na trestnou lavici za podražení. Nyní budou mít k dispozici přesilovou hru domácí.

36:59
    Vladislav Habal si opět bravurně poradil s nebezpečnou dorážkou domácích!

37:18
    Třebíčští se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

37:34
    I přes to, že hosté hrajou v oslabení, tak se Daniel Špaček dostal k zakončení. Jeho pokus Šindelář raději přidržel.

38:02
    Hosté se díky dlouhému vyhození osvobozují a střídají.

38:36
    Druhá část přesilové hry se domácím vůbec nepodařila. Hosté už jsou v plném počtu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Po parádní individuální akci Jana Wasserbauera hostující brankář raději puk přidržel. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

39:51
    Na konci druhé třetiny se bude ještě vhazovat před Šindelářem.

40:00

Druhá třetina je minulostí. V druhé periodě jsme se konečně dočkali gólových tref. Za Benátky se ve 27. minutě v přesilové hře trefil Roman Čermák. Domácí taktéž následně využili přesilovku, když se v 29. minutě trefil Marek Švec a utkání srovnali na současných 1:1. Druhá část zápasu byla jinak poměrně vyrovnaná. Uvidíme, jestli se jednomu z týmů podaří ve třetí části dostat do vedení, nebo zda-li nás bude čekat prodloužení, nebo dokonce samostatné nájezdy. Třetí třetina začne přibližně v 16:39.

40:01

40:12
    Úvodní vhazování ve třetí třetině na svoji stranu získali hosté.

40:23
    Třebíčští si hned na začátku třetí třetiny zahrají přesilovou hru. Vladislav Habal si zřejmě schválně posunul svoji branku, a tak za něj musí jít Václav Pletka odpykat dvouminutový trest za zdržování hry.

40:55
    Dorážka domácích skončila pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:16
    Petr Štindl vypálil od modré čáry, ale i jeho rána končí až v ochranné síti.

41:35
    Roman Erat připravil Bartoňovi ideální palebnou pozici. Habal však předvedl parádní zákrok proti Bartoňově dělovce!

41:49
    Hosté se osvobozují. Puk je až u Šindeláře.

42:21
    A další vyhození Benátek. Hosté toto oslabení už přežijí.

43:05
    Petr Ulrych řídil rozehrávku Benátek, jeho přihrávka však skončila pouze úmyslným ofsajdem. Vhazovat se bude po levici Habala.

43:29
    Ján Niko svoji dělovkou trefil pouze jen svého spoluhráče clonícího před brankou soupeře. Hosté jsou u puku.

44:26
    Přibyl pouze protečoval puk do útočného pásma, tím ale útočná akce Třebíče skončila.

44:58
    Teď jsme viděli několik nepřesnosti na obou stranách. U puku jsou hosté.

45:18
    Petr Štindl (TRE) míří na trestnou lavici za podražení.

45:39
    Pumelice Petera Tršky se bohužel pro Benátky nevešla mezi tři tyče!

46:09
    Hosté i nadále pokračují ve svém velkém tlaku. Unavená pětka domácích je zavřena ve své obranné třetině.

46:45
    Sražená rána hostů skončila až někde mezi diváky. Vhazovat se bude před Šindelářem.

47:18
    Domácí toto těžké oslabení přežili. Petr Štindl už je zpátky na ledové ploše.

48:06
    Toto utkání sleduje 1510 diváků.

48:20
    Hosté drží puk za svoji brankou a oba týmy střídají.

48:32
    Dlouhý pas hostujícího obránce končí až na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před Habala.

49:24
    S přibývajícím časem se začíná z obou stran ve hře přitvrzovat.

50:08
    Radim Zohorna se parádně obtočil kolem soupeřovy branky a následně ihned zakončoval! Vladislav Habal si ale připisuje další důležitý zákrok do svých statistik!

50:22
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

50:56
    Radek Hubáček nevěděl co s pukem, tak ho pouze nahozením domácím odevzdal, a odjel střídat spolu s jeho spoluhráči.

51:36
    Daniel Špaček (BEN) míří na trestnou lavici za jeho velice ostrý faul. Odsedí si dvě minuty za naražení na hrazení.

51:49
    Hosté se dlouhým vyhozením osvobozují.

52:14
    A další vyhození puku až k Šindelářovi.

52:40
    Domácím se zatím tato přesilová hra moc nedaří.

52:45
    Ostrá dorážka Romana Erata vyústila až k bitce mezi Markem Švecem a Radkem Hubáčkem. Vítěz pěstního souboje se stal domácí útočník. Oba hráči samozřejmě míří na trestnou lavici za hrubost. Dále také dostal Daniel Špaček osobní trest do konce utkání.

53:37
    Hosté už jsou v plném počtu. Domácí však pokračují ve své útočné akci.

54:18
    Vlastimil Bilčík (TRE) přesekl protihráči hokejku, a tak si musí jít odpykat dvě minuty za sekání. Hosté budou mít k dispozici důležitou přesilovou hru.

54:46
    Benátky se usadily v útočném pásmu, kde s kotoučem už delší dobu pouze kombinují.

55:13
    Domácí se vyhozením až k Habalovi osvobozují.

55:22
    Dlouhá přihrávka hostů skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

55:49
    Třebíči se opět povedlo dopravit puk až do obranného pásma Benátek. Hosté tak opět musí začínat svoji akci od svého brankáře.

56:18
    Domácí jsou v plném počtu.

56:53
    Nahození Čermáka skončilo pouze na holích třebíčských hráčů.

57:39
    Vypadá to, že ani jeden tým nechce v závěru utkání nic riskovat. Oba celky pouze nahazují puk do svých útočných třetin, kde o kotouč ale následně přicházejí.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:34
    Hosté operují s pukem v jejich obranné třetině a dvakrát už se nikam neženou.

58:46
    Zakázané uvolnění Benátek. Vhazovat se bude před Habalem.

59:06
    Tečované nahození Bilčíka gólem také neskončilo!

60:00

Třetí třetina skončila. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení. Podaří se v něm někomu z týmu vstřelit branku, nebo se dočkáme i samostatných nájezdů?

60:01

60:28
    Oba týmy vstoupily do prodloužení velice aktivně, především domácí tým se ihned snažil ohrozit soupeřovu branku!

61:03
    David Dolníček se v přečíslení 2 na 1 rozhodl zakončit sám! Jeho ránu ale hostující brankář schoval do svých chráničů!

61:36
    A další důležitý zákrok Habala! Domácím se ani nadvakrát nepodařilo dorazit kotouč za jeho záda!

62:39
    Domácí jsou i nadále u puku. V prodloužení jsou prozatím jednoznačně lepším týmem.

63:13
    Peter Trška svoji dělovkou od modré čáry trefil pouze tyčku domácího brankáře!

63:44
    Sražené nahození Filip Šindelář raději přidrží. Vhazovat se bude po jeho pravici.

64:00
    Máme před sebou poslední minutu prodloužení.

64:23
    Rostislav Malena našel skvělou přihrávkou úplně volného Jana Wasserbauera, ten však v ideální pozici zklamal, a nedokázal umístit jeho ránu mezi tři tyče!

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi zápasu nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, a tak budou následovat po krátké pauze samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:1
    Jako první jel nájezd Vít Jonák, který se svým blafákem prosazuje!

1. séria
    0:1
    Za třebíčské jel úvodní nájezd Petr Polodna, ale jeho rychlá klička mu nevyšla!

2. séria
    0:1
    Pletka neproměňuje.

2. séria
    1:1
    Kapitán domácích David Dolníček svůj nájezd proměňuje, a vyrovnává tak sérii na 1:1!

3. séria
    1:2
    Jan Plodek překonává bezmocného Šindeláře zakončením mezi betony!

3. séria
    1:2
    Jako třetí jel za domácí Milan Přibyl, ale jeho rychlé zakončení na konci nájezdu mu nevyšlo, a tak domácí prohrávají po nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
    Autorem vítězné branky je JAN PLODEK.

O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili hosté. Rozhodující nájezd proměnil za Benátky nad Jizerou Jan Plodek. Benátky si tak odvážejí z Třebíče cenné dva body a domácí potvrzují, že se jim tento rok na domácí půdě stále nedaří podle jejich představ. Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost, u dalších onlajnů, na shledanou! (17:33:06)

Góly a asistencie: 29. Švec (Dolníček, Bartoň) – 27. Čermák (Špaček), rozh. náj. Plodek